Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|21. apr 2019 o 05:41

Niečo podobné sa stalo aj Lainemu.

BRATISLAVA. Odborníci tvrdia, že sa v júni stane jednotkou draftu NHL. Američan Jack Hughes strelil v zápase proti Slovensku na MS hráčov do 18 rokov štyri góly a pridal aj tri asistencie.

Američania zápas vyhrali 12:5.

Ich jubilejný desiaty gól v stretnutí dosiahol práve Hughes. A zrejme šlo o jeden z najjednoduchších gólov, ktoré v začínajúcej sa kariére dosiahol.

Päť minút pred koncom tretej tretiny sa dostal po sóle až pred slovenskú bránku. A keďže nebol v dobrej streleckej pozícii, rozhodol sa prihrávať.

Pred bránkou ale našiel iba Františka Gajdoša. Lenže mladý Slovák vyriešil situáciu tak nešťastne, že poslal puk do vlastnej bránky.

Gajdoš, na klubovej úrovni hráč Sparty Praha, sa okamžite chytil za hlavu uvedomujúc si, čo sa stalo.

Keďže v hokeji vlastné góly neexistujú, presný zásah bol pripísaný poslednému Američanovi, ktorý sa puku dotkol - Hughesovi.

Video sa stalo virálnym, iba na instagrame kanadskej televízie TSN si ho pozrelo viac ako 148-tisíc ľudí.

Hoci sú podobné góly v hokeji výnimkou, smolu pri nich aj mali aj veľké hviezdy.

V roku 2016 Fín Patrick Laine takýmto spôsobom v NHL rozhodol o výhre Edmontonu nad Winnipegom.

Za stavu 2:2 sa dostal k puku a okamžite strieľal - na vlastnú bránku.

(počkajte, kým sa video načíta)

Zrejme najslávnejší "vlastný gól" v histórii hokeja si strelil Japonec Nobuhiro Sugawara na majstrovstvách sveta seniorov v roku 2004 v Česku.

Jeho tím držal v záverečnej tretine zápasu proti Dánsku remízu 3:3, keď hráč súpera Morten Green naslepo posielal puk pred bránku.

Sugawara ho bez váhania napálil do siete, v prvej chvíli dokonca od radosti vyskočil. Vzápätí si však uvedomil, že prekonal vlastného brankára, zakryl si tvár a sklátil sa na ľad.

Japonci napokon zápas prehrali, vypadli z A-kategórie a odvtedy sa medzi elitu nevrátili.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu