Benzema hetrikom rozhodol o výhre Realu, Getafe je naďalej senzáciou súťaže

Karim Benzema.
Karim Benzema. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. apr 2019 o 18:25

Madridčania bojujú o druhé miesto.

MADRID. V nedeľňajšom stretnutí 33. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy, ktorý bol priamym súbojom o štvrtú priečku garantujúcu účasť v Lige majstrov, zvíťazili hráči Getafe nad Sevillou 3:0.

Už v prvom polčase sa domácim podarilo streliť dva góly z pokutových kopov, konečný výsledok stanovil krátko po začiatku druhého polčasu Jorge Molina.

Real Madrid sa stále pokúša o konečné druhé miesto a jeho šance zvýšilo víťazstvo nad baskickým Bilbaom 3:0.

Gólový účet stretnutia otvoril v 47. minúte hlavou Karim Benzema a ten istý hráč poslal v 76. minúte opäť hlavou loptu do prázdnej bránky po rohovom kope Luku Modriča.

Francúzsky útočník sa napokon tešil z hetriku, keď v prvej minúte nadstaveného času presne namieril po prihrávke Garetha Balea.

La Liga - 33. kolo

• Levante - Espanyol Barcelona 2:2 (0:1)

Góly: 62. Vezo, 72. Rochina - 16. Iglesias, 65. Roca

ČK: 74. Rochina (Levante)

• Getafe - FC Sevilla 3:0 (2:0)

Góly: 35. Mata (11m), 45.+4 a 53. Molina (prvý z 11m)

ČK: 74. Dakonam - 45.+3 Escudero

• Real Madrid - Athletic Bilbao 3:0 (0:0)

Góly: 47., 76. a 90.+1 Benzema

• Villarreal - Leganes 2:0 (0:0)

Góly: 64. Bacca, 80. Ekambi - 87. Zhar (z 11m)

• Betis Sevilla - Valencia 1:2 (0:1)

Góly: 78. Lo Celso (z pok. kopu) - 45. a 49. Guedes

ČK: 83. Rodrigo (Valencia)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Benzema hetrikom rozhodol o výhre Realu, Getafe je naďalej senzáciou súťaže