Pačinda strelil svoj prvý gól za Plzeň, Guba rozhodol zápas proti Sparte Praha

Erik Pačinda.
Erik Pačinda. (Autor: TASR)
Sportnet|21. apr 2019 o 19:53

Slavia Praha prekvapivo prehrala.

PRAHA. Slovenský futbalista Erik Pačinda skóroval v nedeľňajšom zápase 29. kola najvyššej českej súťaže. Vďaka jeho presnému zásahu Viktoria Plzeň remizovala na trávniku Příbramu 1:1.

Zároveň však prišla o sériu troch víťazstiev po sebe.

Pre bývalého hráča Dunajskej Stredy to bol vôbec prvý gól v službách českého majstra. Plzeň aktuálne zaostáva za vedúcou Slaviou Praha o štyri body, pretože hráči pražského tímu prekvapujúco prehrali so Zlínom 0:1.

Nečakaný výsledok sa zrodil aj na pražskej Letnej, kde domáca Sparta prehrala s Karvinou 1:3. Víťazný gól si pripísal na konto 27-ročný stredopoliar Dávid Guba, pre ktorého to bol piaty presný zásah v sezóne.

Karviná vyhrala tretí z ostatných štyroch zápasov a výrazne sa vzdialila poslednej Dukle Praha.

Tú v nedeľu s kapitánskou páskou na ruke doviedol k remíze 2:2 s Mladou Boleslavou bývalý slovenský reprezentant Ján Ďurica.

Česká liga - 29. kolo:

Bohemians 1905 - Jablonec 1:0

Gól: 15. Bartek

/Jakub Považanec hral do 84. minúty, Andrej Fábry (obaja Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

Dukla Praha - Mladá Boleslav 2:2

Góly: 79. Djuranovič, 88. Tetour - 25. Komličenko, 74. Mašek

/Ján Ďurica odohral celý zápas, Samuel Dancák (obaja Dukla Praha) bol na lavičke náhradníkov/

Liberec - Slovácko 3:2

Góly: 45.+2, 76. a 90.+2 Kozák (všetky z 11m) - 70. Krejčí, 79. Daníček

/Martin Koscelník (Liberec) odohral celý zápas, Filip Hološko a Patrik Šimko (obaja Slovácko) sedeli na lavičke náhradníkov/

Baník Ostrava - Opava 2:0

Góly: 29. Diop, 79. Hrubý

/Viktor Budinský (Ostrava) bol na lavičke náhradníkov/

Příbram - Viktoria Plzeň 1:1

Góly: 37. Matoušek - 31. PAČINDA

/Erik Pačinda hral do 81. minúty a v 31. minúte strelil gól, Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Marek Bakoš hral od 67. minúty, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/

Sigma Olomouc - Teplice 2:0

Góly: 42. Plšek, 69. Houska

/Milan Lalkovič hral do 67. minúty, Juraj Chvátal (obaja Olomouc) hral od 67. minúty/

Sparta Praha - Karviná 1:3

Góly: 89. Hašek - 4. Wágner, 25. GUBA, 54. Wágner

/Dávid Guba hral do 65. minúty a v 25. minúte strelil gól, Timotej Záhumenský a Ján Krivák odohrali celý zápas, Martin Bukata hral od 86. minúty, Michal Faško (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov/

Zlín - Slavia Praha 1:0

Gól: 60. Džafič

/Matej Rakovan odchytal celý zápas a v 70. minúte dostal žltú kartu, Marek Hlinka odohral celý zápas a v 79. minúte dostal žltú kartu, Róbert Matejov (všetci Zlín) bol na lavičke náhradníkov, Miroslav Stoch (Slavia Praha) hral do 68. minúty/

Domov»Futbal»Česko»Pačinda strelil svoj prvý gól za Plzeň, Guba rozhodol zápas proti Sparte Praha