Slovenskí mladíci prehrali aj s Lotyšmi a budú bojovať o záchranu

Slovenský brankár Samuel Hlavaj. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|22. apr 2019 o 15:30

Slováci v skupine nezískali ani bod.

Slovensko - Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Ošenieks, 29. Jevdokimovs (Ansons, Ozols). Rozhodovali: Šrubok (Biel.), Tscherring - Obwegeser (obaja Švajč.), Badyl (Biel.), vylúčení: 1:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

Lotyšsko: Silovs - Ošenieks, Tumanovs, Ozols, Krustinš, Brants, Mateiko, Sejejs - Jevdokimovs, Skrastinš, Zabusovs - Ansons, Polcs, Petrovics - Millers, Vitolins, Ligis - Biškins, Prohorenkovs, Marcinkevis

Slovensko: Hlavaj - Turan, Golian, Mudrák, Kňažko, Hlaváč, Gajdoš, Lavička - Chromiak, Haščák, Krajč - Turanský, Sojka, Čajkovič - Škvarek, Jellúš, Lašák - Mrázik, Eliáš, Valigura

ÖRNSKÖLDSVIK. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále.

Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2.

Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko - Švajčiarsko.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

Tím SR "18" po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs. Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová.

V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

Hlas po zápase

Viliam Čacho, tréner reprezentácie do 18 rokov: "Zápas sme si prehrali v prvej tretine, v ktorej sme boli lepším mužstvom. Vytvorili sme si tri-štyri čisté gólové príležitosti, šli sme trikrát sami na bránu, dvakrát prečíslenie dvoch proti jednému. My sme gól nedali a potom je samozrejmé, že keď sme ho zo skrumáže dostali, tak to na hráčov dopadlo. Do konca zápasu sa potom už veľmi ťažko hľadali sily, ale aj priestor pred bránou, aby sme sa dostali do gólových príležitostí. Lotyši celý turnaj veľmi dobre bránia obranné pásmo a mali sme obrovské problémy sa cez nich presadiť."

Online prenos - LIVE: Slovensko - Lotyšsko (MS v hokeji do 18 rokov 2019, hokej, B-skupina, Örnsköldsvik)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2018/2019
22.04.2019 o 15:30
Lotyšsko
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
45' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 26. Ošenieks, 29. Jevdokimovs (Ansons, Ozolš). Rozhodca: Shrubok, Tscherrig – Badyl, Obwegeser..
Najhorší scenár sa, bohužiaľ, naplnil. Slovensko vo štvrtom skupinovom súboji vyšlo bodovo aj gólovo naprázdno a putuje do baráže. Ďakujem za pozornosť. Dovidenia.
44:00
Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Eliaš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
43:09
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dominik Sojka – 2 min., nedovolené bránenie).
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:18.
Po dvoch tretinách prehrávame 0:2. Naši chlapci začnú poslednú časť v oslabení a musia zabrať, aby ešte niečo s výsledkom dokázali spraviť.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
28:36
goalLotyšsko dalo gól!
Situácia sa výrazne komplikuje. RALF JEVDOKIMOVS zvyšuje vedenie Lotyšov. Asistencie: Raivis Ansons a Patriks Ozolš.
25:56
Nezačína sa to pre nás dobre. Domácich hráčov posiela do vedenia ERNEST OŠENIEKS.
22:48
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Glebs Prohorenkovs – 2 min., podrazenie).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 16:24.
Diváci na gól stále čakajú. Slovákom sa podarilo prežiť oslabenie, keď na trestnej lavici sedel Kňažko.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
10:00
Po prvej polovici úvodnej tretiny sa skóre nemenilo.
03:44
Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., sekanie).
00:01
LOTYŠSKO

Lotyšskí reprezentanti doteraz odohrali dve stretnutia. Obe prehrali. Zápas proti Slovensku bude veľmi kľúčový, pretože ak ho zvládnu, postúpia do play-off šampionátu.

SLOVENSKO

Slováci si pripísali len tri porážky a najhoršou z nich bola tá piatková. USA nám dala lekciu z efektivity a naši brankári lovili puk zo siete až dvanásťkrát. Akési zlepšenie zaznamenali zverenci trénera Čacha v nedeľu proti Švédsku. Prehrali "len" 1:5. Aj naši reprezentanti musia zvládnuť poslednú bitku v skupine.

Pripíšeme si prvé body, alebo to dokážu Lotyši? Úvodné buly sa vhodí o 15:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci prehrali aj s Lotyšmi a budú bojovať o záchranu