Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Slovenskí mladíci prehrali aj s Lotyšmi a budú bojovať o záchranu

Slováci v skupine nezískali ani bod.

Slovenský brankár Samuel Hlavaj.Slovenský brankár Samuel Hlavaj.(Zdroj: TASR/AP)

MS v hokeji do 18 rokov 2019 - skupina B

ÖRNSKÖLDSVIK. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále.

Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2.

Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko - Švajčiarsko.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

Tím SR "18" po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs. Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová.

V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

Online prenos - LIVE: Slovensko - Lotyšsko (MS v hokeji do 18 rokov 2019, hokej, B-skupina, Örnsköldsvik)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2018/2019
22. April 2019 o 15:30 | Fjällräven Center, Örnsköldsvik
LotyšskoLotyšsko
2:0
45' minúta
Koniec
SlovenskoSlovensko
Stats
Góly a asistencie: 26. Ošenieks, 29. Jevdokimovs (Ansons, Ozolš). Rozhodca: Shrubok, Tscherrig – Badyl, Obwegeser..
Prenos
Najhorší scenár sa, bohužiaľ, naplnil. Slovensko vo štvrtom skupinovom súboji vyšlo bodovo aj gólovo naprázdno a putuje do baráže. Ďakujem za pozornosť. Dovidenia.
Koniec zápasu.
44:00Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Eliaš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
43:09Vylúčenie v tíme Slovensko (Dominik Sojka – 2 min., nedovolené bránenie).
40:01Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:18.
Po dvoch tretinách prehrávame 0:2. Naši chlapci začnú poslednú časť v oslabení a musia zabrať, aby ešte niečo s výsledkom dokázali spraviť.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:59Vylúčenie v tíme Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
39:00Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
28:36Lotyšsko dalo gól!
Situácia sa výrazne komplikuje. RALF JEVDOKIMOVS zvyšuje vedenie Lotyšov. Asistencie: Raivis Ansons a Patriks Ozolš.
25:56Lotyšsko dalo gól!
Nezačína sa to pre nás dobre. Domácich hráčov posiela do vedenia ERNEST OŠENIEKS.
22:48Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Glebs Prohorenkovs – 2 min., podrazenie).
20:01Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 16:24.
Diváci na gól stále čakajú. Slovákom sa podarilo prežiť oslabenie, keď na trestnej lavici sedel Kňažko.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:00Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
10:00Po prvej polovici úvodnej tretiny sa skóre nemenilo.
03:44Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., sekanie).
00:01Stretnutie sa práve začalo.
LOTYŠSKO

Lotyšskí reprezentanti doteraz odohrali dve stretnutia. Obe prehrali. Zápas proti Slovensku bude veľmi kľúčový, pretože ak ho zvládnu, postúpia do play-off šampionátu.

SLOVENSKO

Slováci si pripísali len tri porážky a najhoršou z nich bola tá piatková. USA nám dala lekciu z efektivity a naši brankári lovili puk zo siete až dvanásťkrát. Akési zlepšenie zaznamenali zverenci trénera Čacha v nedeľu proti Švédsku. Prehrali "len" 1:5. Aj naši reprezentanti musia zvládnuť poslednú bitku v skupine.

Pripíšeme si prvé body, alebo to dokážu Lotyši? Úvodné buly sa vhodí o 15:30.