Ján Greguš (vľavo) v MLS - ilustračná fotografia.
Ján Greguš (vľavo) v MLS - ilustračná fotografia. (Autor: Ben Nelms TASR/AP)
Jakub Benko|22. apr 2019 o 11:14

Slovenský futbalista zažil turbulentnú noc.

MINNESOTA. Slovenský futbalový záložník Ján Greguš momentálne pôsobí v zámorskej súťaži MLS. Na začiatku tohto roka prestúpil 28-ročný stredopoliar z dánskeho FC Kodaň do Minnesoty, kde doteraz odohral sedem duelov.

V marci si Slovák otvoril strelecký účet v MLS, keď sa presadil proti mužstvu Los Angeles Galaxy. Tentoraz zaujal v zápase na trávniku Toronta FC hneď dvakrát.

Najprv v sedemnástej minúte zápasu spravil Greguš výbornú prácu pri otváracom góle, keď perfektným centrom vysunul Dawina Quintera.

Perfektný center Jána Greguša:

Toronto síce dokázalo ešte v prvom polčase priebeh otočiť, keď sa v priebehu troch minút presadil dvakrát Pozuelo, ale Minnesota sa nevzdala.

V 57. minúte vyrovnal na 2:2 Rodriquez a potom druhým gólom v zápase poslal hostí do vedenia Quintera, tentoraz z penalty.

Diváci však videli ešte jeden zvrat. Postaral sa oň domáci Hamilton, ktorý napodobnil svojho spoluhráča Pozuela a tiež dokázal streliť dva góly za tri minúty. Stav zápasu tak bol v 79. minúte 4:3 v prospech Toronta.

Záverečnú bodku napínavému duelu dal práve Greguš. V 89. minúte veľmi nešetrne fauloval protihráča, ktorý sa snažil vyviesť loptu. Slovák trafil priamo súperove nohy, za čo mu rozhodca ihneď udelil červenú kartu.

Zákrok, za ktorý dostal Greguš červenú kartu:

Oslabenej Minnesote sa už nepodarilo vyrovnať a odišla z Toronta na prázdno.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Greguš vymyslel dokonalý center. Potom dostal červenú kartu