Asistencia Draveckého Třincu nestačila, Liberec vyrovnal finálovú sériu

Ani Vladimírovi Draveckému šampionát príliš nevyšiel.
Ani Vladimírovi Draveckému šampionát príliš nevyšiel. (Autor: TASR)
Sportnet|23. apr 2019 o 20:49

Zo Slovákov sa tešil Libor Hudáček.

TŘINEC. Hokejisti Liberca zvíťazili vo štvrtom zápase finále play off českej extraligy na ľade Třinca 2:1 po predĺžení.

O víťazstve hostí rozhodol až v 75. minúte Havlín. Stav série je vyrovnaný 2:2, piaty zápas je na programe v piatok v Liberci.

Za domácich nastúpila slovenská trojica Martin Gernát, Tomáš Marcinko a Vladimír Dravecký, ktorý asistoval pri jedinom góle svojho tímu. V drese hostí hral v druhej formácii Libor Hudáček.

Hokejisti Pardubíc a Chomutova zvíťazili v záverečnom 12. kole baráže o účasť v budúcej sezóne českej najvyššej súťaže. Utorňajšie výsledky však neovplyvnili fakt, že medzi elitou sa v ročníku 2019/2020 predstavia hráči Pardubíc a Kladna.

Naopak, Piráti Chomutov sa po štyroch sezónach lúčia s účinkovaním v najvyššej súťaži. V Českých Budějoviciach márne čakajú na návrat do extraligy od ročníka 2012/13.

Česká extraliga - play off, 4. finále

• HC Oceláři Třinec - Bíli Tygři Liberec 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Gól: 58. Cienciala - 37. Lenc, 75. Havlín

/stav série 2:2/

Česká extraliga - play out, 12. kolo

• HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 50. a 53. Kloz, 13. Matys, 24. Horký (tr. streľanie) - 59. Kružík

• Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Góly: 15., 38. a 43. Koblasa, 28. Chlan, 29. Kovář, 59. Stránský - 20. Bradley, 37. Doktor, 51. Gilbert, 56. Přikryl

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Asistencia Draveckého Třincu nestačila, Liberec vyrovnal finálovú sériu