Do začiatku zápasu zostáva
00 dní 02 hod 58 min 16 sec

Slovenskí mladíci prehrali proti Švajčiarom. Sú blízko vypadnutia z A-kategórie

Slováci strelili len jediný gól.

Slovenský brankár Samuel Hlavaj.Slovenský brankár Samuel Hlavaj.(Zdroj: TASR/AP)

MS v hokeji do 18 rokov 2019 - o udržanie sa

UMEA. Ani Lotyšsko, ani Bielorusko. S elitnou kategóriou sa v tomto roku rozlúči Slovensko alebo Švajčiarsko. Obom prebiehajúce MS v hokeji hráčov do 18 rokov príliš nevyšli.

Slováci v základnej skupine nezískali ani bod. V rozhodujúcom zápase o postup do štvrťfinále podľahli Lotyšom 0:2.

Švajčiari síce zdolali Bielorusov po predĺžení, ale aby sa vyhli súbojom o udržanie sa, potrebovali zdolať aj Fínov. Zápas mal však jasný priebeh, Švajčiari prehrali 0:12.

Prečítajte si tiež: Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu

Prvý zápas o udržanie sa v elitnej kategórii zvládli lepšie Švajčiari, ktorí zdolali Slovákov 4:1.

Slovenský tím začal vo štvrtok začal dobre a od 3. minúty viedol presilovkovým gólom Dominika Sojku. Súper však ešte v prvej tretine otočil skóre zásahmi Schläpfera a Stoffela.

Hneď po prvej prestávke pridal tretí zásah Švajčiarov v početnej výhode Jobin a definitívnu podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky pri power play Slovákov Canova.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy v sezóne 2011/2012.

Baráž o záchranu sa hrá na dve víťazstvá, druhý duel je na programe v sobotu 27. apríla o 19.30 h.

Online prenos - LIVE: Slovensko - Švajčiarsko (MS v hokeji do 18 rokov 2019, baráž, 1. zápas o udržanie sa, Umea)

Majstrovstvá sveta U18 O udržanie 2018/2019
25. April 2019 o 11:30 | A3 aréna Umea
ŠvajčiarskoŠvajčiarsko
4:1
19' minúta
Koniec
SlovenskoSlovensko
Stats
Góly a asistencie: 10. Schlaepfer (Fuss, Zuercher), 20. Stoffel (Delémont), 22. Canova (Rubanik), 59. Canova (Dähler) – 3. Sojka (Čajkovič, Turan). Rozhodca: Labonte, Shrubok – Badyl, Kilian..
Prenos
Slováci úvodný súboj o záchranu nezvládli. Jednou nohou sú už v B-kategórii, no v sobotu majú k dispozícii tzv. reparát. Veríme, že sa budú tešiť z víťazstva.
Koniec zápasu.
58:48Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari definitívne pečatia svoju výhru v prvom barážovom zápase. Prázdnu bránku trafil JANNIK CANOVA. Asistencia: Ronny Dähler.
58:30Prebiehajú posledné dve minúty zápasu.
58:27Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
54:36Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Elvis Schlaepfer – 2 min., hákovanie).
53:11Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Rocco Pezzulo – 2 min., hákovanie).
50:18Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Bastian Guggenheim – 2 min., nedovolené bránenie).
45:11Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Krajč – 2 min., držanie).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., hrubosť).
40:01Začala sa tretia tretina.
Švajčiari zvýšili vedenie hneď v úvode druhého dejstva. Naši tréneri na nepriaznivý stav reagovali výmenou brankárov.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:00Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
35:41Vylúčenie v tíme Slovensko (Artur Turanský – 2 min., hákovanie).
26:38Vylúčenie v tíme Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., hákovanie).
25:08Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Samuel Hlavaj, prichádza Patrik Kozel.
24:23Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Inaki Baragano – 2 min., podrazenie).
21:08Švajčiarsko dalo gól!
Začiatok druhej tretiny sa nevyvíja dobre. Inkasujeme tretí gól z hokejky JANNIKA CANOVU, ktorý využíva presilovku, keď na trestnej lavici sedel Lavička. Asistencia: Denys Rubanik.
20:01Začala sa druhá tretina.
Ospravedlňujeme sa za technické problémy a dlhší výpadok servera. Po prvej tretine prehrávame o jeden gól, hoci sme išli do vedenia ako prví.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:02Švajčiarsko dalo gól!
Gól strelil YVES STOFFEL. Asistencie Noah Delémont.
16:50Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Chromiak – 2 min., podrazenie).
14:21Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Simon Knak – 2 min., držanie hokejky).
10:48Vylúčenie v tíme Slovensko (Adrián Valigura – 2 min., podrazenie).
09:27Švajčiarsko dalo gól!
Naša radosť z vedúceho gólu príliš dlho netrvala. ELVIS SCHLAEPFER bol tým hráčom, ktorý ako prvý prekonal Hlavaja. Asistencie: Noah Fuss a Jeremy Zuercher.
06:25Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Krajč – 2 min., hákovanie).
02:46Slovensko dalo gól! Rýchlo využívame prvú presilovku. Autorom gólu je DOMINIK SOJKA. Asistencie: Maxim Čajkovič a Oliver Turan.
01:55Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Bastian Guggenheim – 2 min., sekanie).
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Vážení fanúšikovia hokeja! Vítam Vás pri sledovaní prvého zápasu o udržanie sa medzi elitou MS U18 2019! Slovenskí hokejisti padli do týchto nepopulárnych bojov a musia vyhrať, aby sa vyhli zostupu. Zápasy sú na programe 25.4 a 27.4.2019.

ŠVAJČIARSKO 18

Helvéti v základnej skupine ani raz nevyhrali za tri body. Vylámali si zuby na Kanade, Česku a Fínsku, ktoré ich zdemolovalo po výsledku 12:0. Proti Bielorusom podali azda najlepší výkon, ale po skvelom začiatku, kedy v 15.minúte viedli 3:0, napokon "utrpeli" víťazstvo 5:4pp.

SLOVENSKO 18

Naši hráči majú za sebou najhorší šampionát za posledné dva roky. Zverenci trénera Viliama Čacha nielenže nezískali v skupine ani bod, ba dokonca mali najslabší útok spomedzi všetkých tímov, keďže dokázali streliť len deväť gólov. Pre nás bol kľúčový súboj s rovesníkmi z Lotyšska, ktorý nám vôbec nevyšiel. Nakoľko to bolo posledné zápolenie v rámci skupiny, nič iné ako boj o záchranu sa ani nedal čakať.