Hokejisti prehrali s Čechmi aj druhý zápas, tentoraz nestrelili ani gól

Marek Čiliak dostáva jeden z gólov v zápase Slovensko - Česko v príprave na MS v hokeji 2019. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|27. apr 2019 o 17:45

Tréner Ramsay urobil zmeny.

Euro Hockey Challenge - prípravný zápas pred MS v hokeji 2019 - Nitra, Slovensko

Slovensko - Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 3. Zaťovič, 18. Tomášek (Kolář)

Rozhodovali: Stano, Müllner - Šefčík, Gegáň, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Slovensko: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Ďaloga, Fehérváry, Grman, Rosandič, Štajnoch, Koch - Pánik, Sukeľ, Buček - Studenič, Kytnár, Nagy - Lantoši, Zigo, Lunter - Svitana, Buc, Bondra

Česko: Bartošák - Gudas, Krejčík, Sklenička Moravčík, Zámorský, Jeřábek, Kundrátek, Kolář - Voráček, Jan Kovář, Zaťovič - H. Zohorna, Chytil, Tomášek - Řepík, Hanzl, Kubalík - Rousek, T. Zohorna, Červený

NITRA. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj druhý prípravný zápas s Českom v rámci série Euro Hockey Challenge.

Po piatkovej prehre 1:3 v Trenčíne nestačili na súpera ani v sobotu v Nitre, podľahli mu 0:2.

Pre zverencov trénera Craiga Ramsaya to bola piata prehra v záverečnej príprave na MS, z toho tretia na domácej pôde.

Najlepšie momentky z 2. prípravného zápasu Slovensko - Česko pred MS v hokeji: fotogaléria

28.4.2019

Slovenskí hokejisti prehrali predtým so Švédskom v Topoľčanoch 0:4 a v Nemecku s domácim výberom 1:2 a 1:3. Triumfovali v dvoch stretnutiach v Rakúsku 5:1 a 2:1 po nájazdoch.

Oproti stretnutiu v Trenčíne urobil Ramsay v zostave viacero zmien.

Tými najväčšími boli zmena na brankárskom poste, keď Júliusa Hudáčka nahradil Marek Čiliak, a voľno udelené Tomášovi Tatarovi. Útočník Montrealu tak sledoval duel iba z tribúny.

Záverečné dva zápasy pred štartom domácich MS odohrajú Slováci 4. mája v Poprade proti Veľkej Británii a 7. mája v Michalovciach proti Nórsku.

Hlasy po stretnutí

Craig Ramsay, tréner Slovenska: "Česi dali v prvej tretine dva góly, čo určilo vývoj zápasu. Nepremenili sme naše šance, ale z hľadiska herného systému sme odviedli výbornú robotu a s tým som spokojný. Musíme sa ešte viac tlačiť do dorážiek a znepríjemniť to súperovmu brankárovi.

Program Slovenska na MS v hokeji 2019

V presilovkách si stále vylepšujeme pozície, potrebujeme niekoho, kto bude stáť pred bránkou. Vyzdvihol by som hru Lantošiho, ktorý odviedol veľmi dobrú prácu, a takisto výkony hráčov v oslabeniach."

Samuel Buček, útočník Slovenska: "Česi majú dobrého brankára, bohužiaľ, my sme nepremenili naše šance, chýbala nám chladnokrvnosť pri zakončení. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ale tie sme nedokázali využiť.

Vidno, že formácie sa ešte len zohrávajú. Cez to všetko sme odohrali veľmi dobrý zápas. Škoda prvej tretiny, ak by sme v nej neinkasovali, mohol to byť iný zápas."

Miroslav Šatan, generálny manažér SR: "Radšej by sme boli, ak by sme zvíťazili, ale sme vo fáze, keď sa hľadajú správne kombinácie jednotlivých dvojíc a presilovkové systémy. Česi nás preverili, máme z toho kopec informácií. Najmä o hráčoch. Napriek tomu, že sme nedali gól, tak sme si dokázali vytvoriť šance. Stále je čo zlepšovať."

Róbert Lantoši (útočník SR): "Málo sa tlačíme do bránky a nemáme tam hráčov na dorážky. Puky z našich hokejok končia na plexiskle alebo to brankár vyráža do rohov. Musíme na tom popracovať. Vždy je nepríjemné, keď dá súper gól hneď na začiatku, potom sa hrá ťažšie. Myslím si, že od druhej tretiny sme sa dostali do zápasu a viac držali puk. Škoda, že sme neskórovali ani raz."

Miloš Říha, tréner ČR: "Presne takýto zápas sme potrebovali. Podržal nás brankár, keď sme to potrebovali, útočníci nás potiahli keď to bolo treba. Zápas sme zvládli, som s ním spokojný."

Marek Čiliak (brankár SR): "V prvej tretine sme nehrali dobre, ako keby sme čakali, čo urobí súper. Dovolím si povedať, že v druhej tretine sme mali lepší pohyb ako Česi. Nedali sme však góly. Musíme sa viac tlačiť do bránky, viac cloniť a byť nepríjemní pred našou aj pred ich bránkou. Dnes sme mali také strely, ktoré ich gólman videl. Chýbala nám dravosť smerom do bránky, ale pohyb sme mali dobrý."

Online prenos - LIVE: Slovensko - Česko (hokej, 2. prípravný zápas pred MS v hokeji 2019, Nitra)

Ak sa vám online prenos nezobrazuje správne, kliknite sem (určené pre mobilné zariadenia) >>>

Euro Hockey Challenge  2018/2019
27.04.2019 o 18:00
Slovensko
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
60' minúta
Česko
Góly a asistencie: 3. Zaťovič (Krejčík), 18. Tomášek (Kolář). Rozhodca: Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň. Diváci: 3 600.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Štatistiky tretej tretiny (celkovo):
Strely na bránku: 7:6 (27:24)
Vhadzovania: 7:7 (22:23)
Slovenskí hokejisti pokračovali v tretej tretine v zlepšenom výkone z druhého dejstva, znovu však nedokázali napriek množstvu nádejných príležitostí a trom presilovkám v tretej časti zápasu streliť gól. O výsledku sa tak rozhodlo už v prvej tretine, v ktorej odskočili Česi do náskoku 2:0 a tento výsledok svieti na výsledkovej tabuli i teraz, po konci zápasu. Za dvojzápas s Čechmi tak slovenský tím strelil len jeden gól, s čím sa nedalo zvíťaziť ani v jednom zápase.
Najlepší hráči zápasu:
Slovensko – Ladislav Nagy
Česko – Patrik Bartošák
59:59
Puk pri vhadzovaní zostal v pravom kruhu a ani jeden z tímov ho nedokázal pretlačiť k svojim hráčom.
59:55
Oddychový čas Česka.
59:55
Česi v úplnom závere vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie. O výsledku je už bohužiaľ asi rozhodnuté.
59:43
Buček to znovu skúsil sám od mantinelu a prekľučkoval sa medzi troch Čechov, k strele sa ale nedostal. Česi puk držia na svojich hokejkách.
59:05
Česko v plnom počte.
59:01
Ďalšie nahodenie Slovákov chytil Bartošák, ktorý puk posunul ku Skleničkovi a ten ho zase vyhodil za našu bránku.
58:49
Domáci vyhrali vhadzovanie a kombinujú v českej tretine, stále ale neprišiel pokus o zakončenie.
58:28
importantOddychový čas Slovenska.
58:16
Sukeľ sa pokúsil prejsť sám cez biely blok na modrej čiare, Bartošákovu bránku ale minul.
58:03
Česi zachytili našu prihrávku a znovu vyhodili puk za našu prázdnu bránku.
57:46
Naši zatlačili Čechov do ich tretiny, sami sa ale nepresnou prihrávkou od mantinelu na modrú vyhnali z pásma.
57:05
importantČiliak opúšťa bránku! Slovensko bude hrať presilovku 6 proti 4.
57:05
Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Zohorna – 2 min., sekanie).
56:52
Na oblúčik z českého pásma si skvele nakorčuľoval za našu obranu Řepík, v rozhodujúcom momente mu ale našťastie puk odskočil a zakončiť tak nedokázal.
56:33
Hanzla obral o puk Lunter, toho ale telom zastavil na modrej čisto telom Krejčík.
56:10
Ďalší útok Slovákov zastavil ofsajd. Slovákov sa nedarí dostať sa do záverečného tlaku a zatlačiť súpera do obrany.
55:42
Sekerovi puk vypichol v strednej tretine Zaťovič, potom ale českému útočníkovi hrací predmet našťastie utiekol.
54:58
Rousek nedokázal spracovať prihrávku z vlastnej tretiny na útočnej modrej. Naši hráči puk nahodili na zadný mantinel, nedarí sa im však udržať sa v českej tretine.
54:26
Tomáš Zohorna stratil puk v strede vlastnej tretiny a z prvej strieľal Studenič. Bartošák betónom puk vyrazil.
53:53
Slovensko v plnom počte.
53:32
Až teraz prišla strela. Kubalíkova strela z voleja bola vyrazená Čiliakom a naši obrancovia potom puk odpálili na opačnú stranu klziska.
53:16
Až takmer po minúte a štvrť sa Česi usadili v slovenskej tretine, zatiaľ ale neprišiel strelecký pokus.
53:00
Voráček sa pokúsil o individuálny prienik do slovenského pásma, puk mu ale vypichol Lunter, ktorý ho odpálil za českú bránku.
52:35
Česká presilovka začala vyhodením puku od Sekeru. Našim hokejistom sa dokonca na nejakú dobu podarilo i kombinovať v českej tretine.
51:53
51:53
Vylúčenie v tíme Slovensko (Richard Pánik – 2 min., nedovolené bránenie).
51:21
Znovu sme sa snažili prejsť do útočnej tretiny, znovu ale bez úspechu. Na presilovkách budeme musieť do MS zapracovať...
50:39
Svitana trafil z ostrého uhla bočnú sieť a sám chcel túto strelu doraziť, puk mu ale zobral český obranca, ktorý ho odpálil za Čiliakovu bránku.
50:16
Naši sa hneď rozostavili do presilovkovej formácie, k strele sa ale cez rýchlo sa presúvajúcich Čechov zatiaľ nedostali.
49:53
Vylúčenie v tíme Česko (Hynek Zohorna – 2 min., hákovanie).
49:49
importantSvitana s Bucom a Bondrom sa dostali do prečíslenia 3 na 2, ktoré po prihrávke Buca zakončoval strelou z pravého kruhu Bondra. Bartošák jeho strelu vyrazil.
49:29
Rosandič hľadal kolmou prihrávkou na modrú osamoteného Luntera, ten ale nedokázal túto kolmicu spracovať.
48:52
Česi napokon puk získali, dopredu ale v tejto tretine nevymysleli skoro nič. Hanzlovi tentokrát puk utiekol pri prechode našej modrej čiary.
48:07
Naši hokejisti pokračujú v tlaku, zasekli sa však v súbojoch v rohoch českej tretiny.
47:56
Slováci sa znovu usadili v českej tretine a donútili Čechov k zakázanému uvoľneniu.
47:32
Zaťovič sa dostal s pukom do slovenskej tretiny, prihrávku ale zachytila naša obrana.
47:16
Náš ďalší útok zastavil ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu.
47:03
Hneď po konci slovenskej presilovky ešte strieľal od modrej Grman, touto ranou sa ale naši hokejisti sami vytlačili z útočnej tretiny.
46:30
46:16
importantBuček si sám nakorčuľoval s pukom po prihrávke z rohu útočnej tretiny až medzi kruhy, strelou z otočky ale trafil betóny Bartošáka.
45:54
Hostia v oslabení dokonca i zaútočili. Kubalík sa trochu prekvapivo uvoľnil na ľavom krídle a strelou pod hornú tyčku cez obrancu chcel zaskočiť Čiliaka. Náš brankár strelu chytil.
45:16
Našim sa presilovková kombinácia nevydarila a po dvoch súbojoch pri mantineli získal puk Červený, ktorý ho hneď vyhodil za Čiliakovu bránku.
45:01
Sekera nahodil puk od modrej na teč Nagyovi, najskúsenejší útočník nášho tímu ale puk zrazil len mimo Bartošákovu bránku.
44:30
Vylúčenie v tíme Česko (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká R. Zohorna.
44:21
Moravčík sa rozbehol po pravej strane a natlačil sa až pred Čiliaka, slovenský brankár bol pripravený.
44:03
Zigo sa po návrate na ľad okamžite zapojil do hry, pri prechode cez útočnú modrú mu ale puk po Kytnárovej prihrávke puk odskočil.
43:36
43:13
Kovářova prudká strela z ľavého kruhu skončila v lapačke pripraveného Čiliaka.
43:01
Krejčík sa dostal i v presilovke do veľkých problémov pri rozohrávke, napádajúca slovenská dvojica ale nedokázala puk získať. Ďalší útok hostí zastavil Kytnár, ktorý puk vyhodil za Bartošákovu bránku.
42:18
Kubalíkovu kolmú prihrávku zase pre zmenu zachytil Čajkovský a ďalší útok hostí skončil ofsajdom. V podaní Česka je táto presilovka zatiaľ najhoršou v zápase.
41:56
Česi vyhrali vhadzovanie v našej tretine, nevydarenou prihrávkou na modrú sa ale sami vyhnali zo slovenskej tretiny.
41:36
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Zigo – 2 min., podrazenie).
41:00
Gudas si nedokázal spracovať prihrávku na modrej a puk mu utiekol, Lantošiho však zastavil na ľavom krídle Hynek Zohorna.
40:43
Buček zachytil krížnu Krejčíkovu prihrávku, puk už ale nedokázal posunúť spoluhráčom a strieľanú prihrávku zachytil brankár Bartošák.
40:27
40:15
Česi vyhrali úvodné vhadzovanie tretej tretiny a keďže sú v oslabení, tak puk rýchlo vyhodili do nášho pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:42.
Štatistiky druhej tretiny (celkovo):
Strely na bránku: 14:6 (20:18)
Vhadzovania: 6:8 (15:16)
Slovenskí hokejisti v druhej tretine výrazne pridali na agresivite v osobných súbojoch a aktivite, gól ale streliť nedokázali. V niektorých častiach druhého dejstva sa ocitli Česi pod obrovským tlakom, podržal ich však brankár Bartošák, ktorý naďalej drží čisté konto. Úradoval však i náš gólman Marek Čiliak, ktorý taktiež zlikvidoval nebezpečné strely českých hráčov. Tretiu tretinu začneme zhruba polminútovou presilovku, ktorá sa prenesie do ďalšej časti hry z druhej tretiny.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
Slovenský útok v tejto tretine končí po tom, čo Moravčík zastavil prechod našich hokejistov cez útočnú modrú čiaru a vyhodil puk za Čiliakovu bránku.
39:31
Buček prienikom po pravej strany založil náš útok, ktorý zakončil strelou od modrej Fehérváry. Nepresná strela sa odrazila von z českého pásma.
39:02
Česi však po slovenskej nevydarenej prihrávke vyhodili puk za našu bránku.
38:44
Slováci vyhrali vhadzovanie a hneď po buly strieľal z pravého kruhu Buček. Bartošák jeho strelu videl a vyrazil.
38:27
Vylúčenie v tíme Česko (Rudolf Červený – 2 min., podrazenie).
38:12
Ďaloga zastavil prihrávku na Kubalíka a pri signalizovanom českom ofsajde máme dosť času na rozohrávku.
37:54
Hostia sú teraz pod veľkým tlakom, preto radšej vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.
37:37
Buček tvrdo narazil na mantinel Zaťoviča a získal puk.
36:55
Kytnárova prudká rana sa odrazila od Bartošáka a tesne pred dorážajúcim Slovákom puk odrazil jeden z českých obrancov.
36:30
Slováci znovu zvyšujú svoj tlak a agresívnym napádaním nútia českých obrancov k chybám v rozohrávke.
35:44
importantSekera sa od mantinelu prekľučkoval až medzi kruhy, zakončil však len medzi betóny českého gólmana, na čo si dal pripravený Bartošák pozor. I tak to bola krásna individuálna akcia slovenského kapitána.
35:16
Fehérváry zaviezol puk do útočnej tretiny, kde za bránkou zostrelil Svitanu Tomáš Zohorna. Faul sa nepíska.
34:59
34:31
Čechom táto presilovka veľmi nevychádza. Znovu sú v presilovkovom vzorci, nebezpečná strela ale ešte neprišla.
34:21
Voráčkovu krížnu prihrávku na Gudasa zachytil Štajnoch, ktorý vyrazil do útoku s Lantošim. Spoločne získali v útočnom pásme cenné sekundy.
33:50
Gudasova strela skončila mimo a Bondra puk okamžite vyhodil do českej tretiny. Hostia sa však rýchlo vrátili naspäť pred našu bránku.
33:12
Tentokrát vyhrali úvodné vhadzovanie Česi a hneď sa rozostavili do presilovkovej formácie.
32:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., nedovolené bránenie).
32:34
Napokon naši konečne získali puk, dva pokusy o prechod do útočnej tretiny ale skončili ziskom puku Čechov.
32:04
Gudasovu tvrdú strelu k tyčke Čiliak vyrazil a puk skončil v rohu našej obrannej tretiny.
31:49
Po striedaní nášho druhého útoku sa ale do súperovho pásma dostali Česi. Kundrátkovu strelu od modrej zablokoval Buček.
31:06
Slováci zatlačili svojho súpera. Kundrátek nohou zastavil strelu od modrej a odrazený puk tvrdou ranou poslal na Bartošákovu bránku Rosandič. Strela končí mimo.
30:36
Nagyovi na modrej utiekol puk, Sekera bol ale za ním pripravený a puk nahodil naspäť do českej tretiny.
30:10
Sukeľ po naskočení z trestnej lavice hneď zachytil puk a posunul ho do jazdy Bondrovi. Puk mu utiekol, tak aspoň za českou bránkou tvrdo narazil na mantinel Kundrátka.
29:38
29:06
Voráčkovu prudkú strelu z pravého kruhu Čiliak vyrazil a hneď potom puk vyhodila naša obrana znovu až k Bartošákovi.
28:31
Slovenskí hokejisti znovu vyhodili puk zo svojej tretiny, Česi sa ale už usadili v našom pásme do presilovkového vzorca.
28:06
importantHostia ale rýchlo rozohrali a Voráček preletel medzi našimi obrancami až k Čiliakovi. Jeho strelu i dorážku brankár Komety Brno pokryl.
27:46
Slováci vyhrali úvodné vhadzovanie oslabenia a hneď puk vyhodili za českú bránku.
27:38
Vylúčenie v tíme Slovensko (Matúš Sukeľ – 2 min., hákovanie).
27:00
importantLantoši sa uvoľnil na pravom krídle a potom si sám nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku od pravého mantinelu. Strelu z prvej vyrazil betónom gólman Bartošák.
26:26
Po dlhom čase zaútočili i Česi. Řepík bez váhania strieľal z prvej, Čiliak úspešne zasiahol.
26:04
Ďaloga znovu hneď po buly strieľal, bránku Česka však minul. Kytnár si chcel potom potiahnuť od mantinelu medzi kruhy, v rozhodujúcom momente mu ale utiekol.
25:31
Naďalej však pokračoval slovenský tlak, ktorý prerušil Kundrátek vyhodením puku na zakázané uvoľnenie.
25:16
Naši hokejisti pokračujú v tlaku i po konci presilovky. Grman i Rosandič strieľali od modrej, oba pokusy ale Bartošák dokázal vyraziť.
24:23
24:21
Nagy strieľal z ľavého kruhu, bránku Česka ale minul a Moravčík puk vyhodil znovu až za Čiliakovu bránku.
23:48
Nahodenie Sekeru od modrej chytil Bartošák, pred ktorým sa snažil cloniť Nagy.
23:26
Dva pokusy o usadenie sa v českej tretine neboli úspešné. Pri druhom pokuse vyhodil puk za Čiliakovu bránku Řepík.
22:49
Fehérváry strieľal hneď po vhadzovaní od modrej, tvrdou strelou ale súčasne vyhnal spoluhráčov až do nášho pásma.
22:23
Vylúčenie v tíme Česko (Hynek Zohorna – 2 min., podrazenie).
21:59
importantChytil sa trochu kostrbatou kombináciou s Hynkom Zohornom dostal do našej tretiny, Studenič ho však o puk pripravil. Následne sám zaviezol puk do českej tretiny, prihral ho Bučekovi a ten chcel zasunúť puk za chrbát Bartošáka spoza jeho bránky. Neúspešne.
21:07
Sekera zaviezol puk do útočnej tretiny, pri mantineli sa ale k nemu dostal Gudas, ktorý okamžite otočil hru.
20:34
Nahodenie českého tímu zachytila slovenská obrana, podobne ale dopadla i slovenská rozohrávka.
20:13
Prvé vhadzovanie druhej tretiny vyhrali Slováci, hneď po ňom ale o puk prišli. Našťastie sa v ofsajde ocitol Voráček.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:53.
Štatistiky prvej tretiny:
Strely na bránku: 6:12
Vhadzovania: 9:8
Po prvej tretine vedý Česi 2:0 a je nutné uznať, že zaslúžene, pretože boli o niečo aktívnejší a agresívnejší vo svojej útočnej tretine. Priebeh prvej tretiny ovplyvnil rýchly gól Zaťoviča, po ktorom sa naši reprezentanti nedokázali dostať nejaký čas do tempa a naopak, Česi mali niekoľko nádejných príležitostí na zvýšenie svojho náskoku. Príležitosti si potom vypracoval i slovenský tím, namiesto streleného gólu ale inkasoval druhý gól. Ten v závere prvej tretiny pridal Tomášek, ktorý zo vzduchu dorazil puk do našej bránky.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Voráček ešte v závere zaviezol puk do našej tretiny, tam ale nedokázal prihrávkou nájsť spoluhráčov na modrej.
19:33
19:27
Ďalšiu presilovkovú akciu sme si skazili sami vlastným ofsajdom.
18:48
importantZ ničoho nič sa ocitol medzi kruhmi Sukeľ, ktorý sa dostal k prihrávke z pravej strany. Jeho pokus skončil mimo českú bránku.
18:26
Druhý pokus o útok sa nám nevydaril. Česi zachytili puk už na vlastnej modrej a znovu ho odpálili za Čiliakovu bránku.
18:04
Sekera hneď na začiatku presilovky nahodil puk na Bartošáka, český brankár ale puk vyrazil a jeho spoluhráči ho vyhodili za našu bránku.
17:33
Vylúčenie v tíme Česko (Robin Hanzl – 2 min., podrazenie).
17:04
17:04
goalČesko dalo gól!
Česi odskakujú do dvojgólového náskoku! Chytil prihral od mantinelu na vrchol kruhov Kolářovi, ktorého strelu vyrazil brankár Čiliak pred seba do výšky. Pri našom brankárovi sa potom najrýchlejšie zorientoval DAVID TOMÁŠEK, ktorý zo vzduchu puk doklepol do odkrytej slovenskej bránky. Asistencia: Jan Kolář.
16:25
Nagy našiel rozbehnutého Sekeru, Gudas ale nášho kapitána vytlačil do strany. Nepresná prihrávka potom skončila na českých hokejkách.
15:44
Trochu kostrbatý útok Česka sa skončil narazením Červeného na mantinel. Hostia striedajú, môžeme tak rozohrať našu akciu.
15:26
Moravčík prišiel za vlastnou bránkou o puk a Bondra ho posunul na útočnú modrú. Nahodenie obrancu skončilo mimo českú bránku.
15:03
Po dlhej odmlke si siahol na puk po nahodení od modrej i český brankár Bartošák.
14:57
Česi si s nejakou dlhou kombináciou nelámu hlavu. Okamžite po zisku puku nahodia puk na zadný mantinel, tentokrát ho ale získali Slováci.
14:28
Hynek Zohorna stratil puk v našej tretine a Studenič okamžitou prihrávkou vysunul do úniku Bučeka. Tomu puk medzi dvojicou českých obrancov utiekol trochu do strany a nakoniec ho Kundrátek zrazil čistým spôsobom k ľadu.
14:09
Chytil prehral vhadzovanie, naši sa ale okamžite ocitli pod tlakom napádajúcich českých hráčov a o puk prišli.
13:47
A znovu Čiliak. Slovenský brankár vyrazil na ochrannú sieť vyrážačkou strelu Tomáška.
13:20
Zaťovič sa znovu prezentoval skvelou ranou spoza obrancu, Čiliak ale tentokrát jeho pokus dokázal vyraziť.
12:39
Puk si veľmi rýchlo vymenili oba tímy a znovu ho majú na hokejkách českí obrancovia. V posledných minútach sa hra odohráva hlavne v strednom pásme.
11:46
Slováci teraz veľmi aktívne napádajú rozohrávku Čechov, ktorým sa nedarí rozohrať ich útočnú akciu. Puk ale naďalej držia na svojich hokejkách.
11:30
Strely na bránku: 4:7
11:00
Nagy nahodil puk do útočného pásma a našim sa podarilo udržať sa v českej tretine. Ďaloga si nakorčuľoval z pravej strany pred Bartošáka, brankár hostí ale jeho nahodenie vyrazil betónom.
10:29
Krejčíkovo nahodenie do nášho pásma zachytil Sekera, Krejčík ale potom naopak zachytil našu rozohrávku a vystrelil hneď na Čiliaka. Náš brankár bol pripravený a puk chytil.
10:12
Gudas trafil strelou od modrej Luntera, ktorému sa puk odrazil do jazdy. Gudas ho potom takticky zahákoval, rozhodcovia ale namiesto faulu pískajú ofsajd.
09:54
importantTomáš Zohorna prihrávkou spoza slovenskej bránky našiel Červeného, ktorý okamžite zakončoval z prvej. Čiliak strelu skvelým reflexívnym zákrokom betónom vyrazil.
09:14
09:01
V strednom pásme sa dostal k puku Sukeľ, ktorý zaútočil i v oslabení. Jeho strela skončila mimo českú bránku a hostia sa ešte snažia rozohrať jeden presilovkový útok.
08:48
Česi sú znovu v našom pásme. Chytil sa snažil vytočiť od ľavej tyčky do zakončenia, puk mu ale utiekol. Následný Kubalíkov pokus z pravého kruhu sa stal korisťou Čiliaka.
08:31
Hostia sa ale dostali hneď naspäť. Krejčík hľadal prihrávkou na opačnú stranu Zaťoviča, ten však bránku minul a puk sa odrazil k našim, ktorí ho odpálili znovu za českú bránku.
07:54
Česi síce vyhrali úvodné presilovkové vhadzovanie, pri rozohrávke presilovkového vzorca im ale na modrej puk odskočil a naši ho dostali až za Bartošákovu bránku.
07:14
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Zigo – 2 min., hákovanie).
06:46
Českí hokejisti sa usadili v našej obrannej tretine, puk si ale zatiaľ posúvajú len okolo mantinelu.
06:16
Nagy sa uvoľnil na pravej strane a prihrávkou na stred sa snažil nájsť Kytnára, tesne pred našim útočníkom ale zastavil puk Moravčík. Na opačnej strane sa pokúsil zaskočiť Čiliaka strelou z ostrého uhla Řepík, brankár Slovenska bol ale pozorný a puk skončil v jeho pripravenej lapačke.
05:44
Fehérváryho nahodenie sa po odraze od Skleničku dostalo až pred Bartošákovu bránku. K puku sa však pred ňou dostali ako prví Česi, ktorí okamžite otáčajú hru.
05:07
Česi zachytávajú všetky nahodenia našich už v strednom pásme a napriek napádaniu zvládajú rozohrávať svoje útoky. Gudas sa rozbehol v strednom pásme a od modrej vystrelil, čiaroví rozhodcovia ale signalizujú ofsajd.
04:10
Naši hokejisti sa po vyhranom vhadzovaní usadili v útočnom pásme, k streleckému zakončeniu sa ale nedostali. Kolář na opačnej strane strieľal z ideálnej pozície na modrej, pri strele ale zlomil hokejku.
03:40
Nagy sa pokúsil odpovedať individuálnou akciou. Puk si potiahol od mantinelu pred Bartošákovu bránku, jeho strela ale neprešla až na českého brankára.
02:54
02:54
Česi otvárajú skóre! MARTIN ZAŤOVIČ si prebral puk na útočnej modrej a strelou cez obrancu z vrcholu ľavého kruhu trafil presne do ľavého horného rohu slovenskej bránky. Čiliak nemal šancu zasiahnuť. Asistencia: Jakub Krejčík.
02:46
Naši nahodili po zisku puk hrací predmet na zadný mantinel, za svojou bránkou sa ale ako prvý dostal k puku Gudas.
01:39
importantLantoši si prebral puk v našej tretine a nabral v strednom pásme veľkú rýchlosť. Cez obrancov sa dostal k bránke Bartošáka, český brankár ale jeho pokus k tyčke dokázal zlikvidovať.
01:11
Chytil zachytil slovenskú rozohrávku a vyrazil spolu s Hynkom Zohornom do prečíslenia, jeho prihrávka na spoluhráča ale cez obrancu neprešla.
00:21
Úvodné vhadzovanie vyhrali Česi, ktorí okamžite nahodili puk na zadný mantinel. Prvý strelecký pokus Voráčka bol zablokovaný na slovenskú striedačku.
00:01
Oba tímy už sú na ľadovej ploche a po hymnách oboch krajín sa zápas začne. Slováci budú hrať v modrých dresoch, Česi v bielych.

Slovensko: Čiliak (Godla) – Čajkovský, Sekera (C), Ďaloga, Fehérváry, Grman, Rosandič, Štajnoch, Koch – Pánik, Sukeľ, Buček – Studenič, Kytnár (A), Nagy (A) – Lantoši, Zigo, Lunter – Svitana, Buc, Bondra

Česko: Bartošák (Langhamer) – Gudas (A), Krejčík, Sklenička, Moravčík, Zámorský, Jeřábek, Kundrátek, Kolář (A) – Voráček (C), Kovář, Zaťovič – H. Zohorna, Chytil, Tomášek – Řepík, Hanzl, Kubalík – Rousek, T. Zohorna, Červený – R. Zohorna

Rozhodca: Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň.
Česko

Do tvorby českej reprezentácie pred MS na Slovensku sa už tiež zapojili prvé posily zo zámoria. Dnes by sa narozdiel od včerajšieho duelu v Trenčíne mali predstaviť Radek Gudas a Jakub Voráček. Na striedačke by už mal stáť i tréner Miloš Říha, ktorý strávil nejakú dobu v nitrianskej nemocnici. V ďalšej časti prípravy s určitosťou doplnia český tím ďalší traja hráči z NHL – Michael Frolík z Calgary Flames, Ondŕej Palát z Tampy Bay Lightning a Dominik Simon z Pittsburghu Penguins.

Príprava českého tímu prebieha zatiaľ výsledkovo skvele. Česko vyhralo oba zápasy s Rakúskom (3:1, 5:4 po nájazdoch), s Nemeckom (5:4, 5:4) a vo včerajšom zápase v Trenčíne i našu reprezentáciu 3:1.

Nominácia Česka:
Brankári – Patrik Bartošák (Vítkovice), Marek Langhamer (Chabarovsk/KHL), Jakub Kovář (Jekaterinburg/KHL).
Obrancovia – Filip Pavlík, Petr Zámorský (obaja Mountfield HK), Michal Jordán, Jan Kolář (obaja Chabarovsk/KHL), Michal Moravčík (Plzeň), Radko Gudas (Philadelphia Flyers/NHL), Jakub Jeřábek (San Antonio/AHL), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fín.), Tomáš Kundrátek (Davos/Švaj.) Adam Polášek (Nižnekamsk/KHL), David Sklenička (Laval/AHL).
Útočníci – Milan Gulaš, Jan Kovář (obaja Plzeň), Tomáš Fořt (Zlín), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Martin Zaťovič (Kometa Brno), Radim Zohorna (Mladá Boleslav), Rudolf Červený (Brynäs/Švéd.), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švaj.), Michal Řepík (Podoľsk/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), David Tomášek (Jyväskylä/Fín.), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fín.), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL)
Slovensko

Do prípravy našej reprezentácie sa už zapojili i očakávané posily zo zámoria. Vo včerajšom zápase s Českom hral Andrej Sekera, Christián Jaroš, Tomáš Tatar a Richard Pánik a do ďalšej časti prípravy sa zapoja i Erik Černák, Marko Daňo a Martin Marinčin. Generálny manažér reprezentácie Miroslav Śatan ešte včera potvrdil, že pri tvorbe kádra pre domáce MS počíta s trojicou hráčov z Európy – Michalom Krištofom z fínskeho Kärpätu Oulu, Liborom Hudáčkom z Liberca a Tomáša Marcinka z Třinca.

Čo sa týka doterajších výsledkov, tak sa nám zatiaľ až tak nedarí. Hneď na úvod sme doma podľahli Švédsku 0:4 a potom i v dvojzápase v Nemecku (1:2, 1:3). V Rakúsku sme naopak dvakrát vyhrali – 5:1 a 2:1 po nájazdoch, včera sme ale v prvom zápase tohto dvojzápasu podľahli Čechom 1:3.

Nominácia Slovenska:
Brankári – Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín,), Július Hudáček (Spartak Moskva, KHL), Marek Čiliak (Kometa Brno, ČR)
Obrancovia – Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, KHL), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.), Martin Fehérváry (HV 71, Švéd.), Mário Grman (Slovan Bratislava, KHL), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg, Rak.), Christián Jaroš (Ottawa Senators, NHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilera, NHL)
Útočníci – Dávid Bondra (HK Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Ladislav Nagy (HC Košice), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL), Marián Studenič (Birmingham Devils, AHL), Patrik Svitana (HK Poprad), Samuel Buček (HK Nitra), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (Slovan Bratislava/HC'05 Banská Bystrica), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Richard Pánik (Arizona Coyotes, NHL), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens, NHL)
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu Euro Hockey Challenge medzi Slovenskom a Českom. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti prehrali s Čechmi aj druhý zápas, tentoraz nestrelili ani gól