Barcelona oslavuje zisk španielskeho titulu, jediným gólom rozhodol Messi

Lionel Messi (vľavo) sa teší s Jordim Albom - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. apr 2019 o 15:39

Celta Vigo s Lobotkom remizovala s Leganés.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona oslavujú zisk španielskeho titulu.

Katalánci si zabezpečili 26. národný primát tri kolá pred koncom sezóny sobotňajším víťazstvom doma nad Levante 1:0. O jediný gól duelu sa v 62. min postaral argentínsky útočník Lionel Messi.

Barcelona má na čele tabuľky postačujúci deväťbodový náskok pred Atléticom Madrid. Klub z hlavného mesta sa síce ešte môže bodovo dotiahnuť na Barcelonu, ale v prospech domácich hovorí lepšia vzájomná bilancia.

Barcelona získala už desiaty titul od roku 2005.

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali s hráčmi Deportiva Alavés 1:1 v úvodnom sobotňajšom zápase 35. kola španielskej najvyššej súťaže La Ligy.

Domáci si v priamom súboji o poslednú postupovú miestenku do pohárovej Európy postrážili siedme miesto a udržali si pred ôsmym Alavésom trojbodový náskok.

Oba góly padli v závere prvého polčasu, skóre otvoril v 41. minúte Beňat a krátko pred prestávkou vyrovnal Borja Bastón.

Hráči Atlética Madrid zvíťazili tesne 1:0 nad hráčmi Valladolidu. Jediný presný zásah padol v 65. min, keď Saúl Ňíguez poslal center do šestnástky z ľavej strany a Borja Fernández si dal hlavou ukážkový gól do vlastnej bránky.

Hostia mali možnosť vyrovnať v 76. min, keď sa k lopte dostal Óscar Plano, no jeho dobre mierenú strelu pod brvno vyrazil brankár domácich Jan Oblak.

Domáci si tesnou výhrou postrážili druhú pozíciu v ligovej tabuľke. Valladolid delí od zostupového 18. miesta iba jeden bod.

Celta Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom v zostave remizovala na pôde Leganés 0:0.

Domáce mužstvo bolo v posledných minútach zápasu aktívnejšie, ale ku strelám sa nedostalo. Lobotka odohral celý zápas.

Gól: 62. Messi

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona oslavuje zisk španielskeho titulu, jediným gólom rozhodol Messi