Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Slovan prehral prvý raz v sezóne, Šporar v šlágri zahodil penaltu

Už istý majster svoj druhý cieľ nesplní.

Momentka zo zápasu Dunajská Streda - Slovan Bratislava. Brankár Martin Jedlička dostáva pochvalu od spoluhráčov po chytenej penalte, pred nimi Andraž Šporar.Momentka zo zápasu Dunajská Streda - Slovan Bratislava. Brankár Martin Jedlička dostáva pochvalu od spoluhráčov po chytenej penalte, pred nimi Andraž Šporar.(Zdroj: TASR)

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad Slovanom Bratislava 1:0 v zápase šiesteho kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige.

Slovan nevyužil početnú prevahu

Slovanisti tak prišli o svoju neporaziteľnosť, ktorá trvala celkovo 29 ligových duelov.

Slovan vstúpil do zápasu lepšie, v siedmej minúte mal šancu Andraž Šporar, ale trafil len žrď Jedličkovej bránky. Diváci v MOL Aréne sa gólu dočkali až po zmene strán, keď v 54. minúte skóroval Kristopher Vida.

O päť minút neskôr mal Slovan veľkú príležitosť na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Po faule vo vlastnej šestnástke dostal červenú kartu Souleymane Koné, ale nariadenú penaltu spomenutý slovinský kanonier Šporar nevyužil.

V záverečnej polhodine zverenci Martina Ševelu početnú prevahu nezužitkovali, a tak prehrali prvý zápas od 5. mája 2018. Vtedy prehrali na pôde Ružomberku takisto 0:1.

Slovan je už istým tohtosezónnym majstrom, udržanie neporaziteľnosti bol jeden z jeho ďalších cieľov.

Žilina už takmer mesiac nebodovala

Futbalisti Michaloviec zdolali hráčov Žiliny tesne 2:1. Zverenci Antona Šoltisa ukončili sériu troch prehier po sebe a upevnili si piatu priečku tabuľky.

O svojom triumfe rozhodli už v úvodnom polčase - v 27. min skóroval Mamadou Tounkara a o sedem minút neskôr naňho nadviazal 36-ročný Igor Žofčák. V druhom dejstve bol po druhej žltej karte vylúčený spomenutý španielsky útočník.

V 76. min strelil kontaktný gól hostí Michal Tomič, ale na viac sa už hráči spod Dubňa nezmohli. Kým Michalovčania svoju negatívnu šnúru ukončili, Žilina pokračuje v nepresvedčivých výkonoch. Naposledy bodovali 30. marca pri remíze 1:1 v Ružomberku.