Disciplinárka uznala, že Trnava stratila body po penalte, ktorá nemala byť

Futbalisti FC Spartak Trnava na ilustračnej fotografii.
Futbalisti FC Spartak Trnava na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
SITA|1. máj 2019 o 15:12

Košútovi zrušili červenú kartu.

BRATISLAVA. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe písomného stanoviska komisie rozhodcov SFZ rozhodla, že zastavuje konanie voči hráčovi FC Spartak Trnava Tomášovi Košútovi a zároveň ruší účinky červenej karty podľa článku 78/5a disciplinárneho poriadku.

Informuje o tom facebooková prezentácia trnavského klubu z oficiálneho stanoviska DK SFZ.

Dvadsaťdeväťročného stopéra Tomáša Košúta vylúčil hlavný arbiter Dušan Sedlák v 86. minúte sobotňajšieho zápasu v Zlatých Moravciach proti domácemu FC ViOn (výsledok 1:1) v rámci 6. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige.

Dôvodom mala byť ruka piešťanského rodáka na bránkovej čiare v snahe zabrániť veľkej príležitosti domácich.

Z následného nariadeného pokutového kopu v 87. minúte vyrovnal kapitán domácich Tomáš Ďubek, ktorý stanovil konečný rezultát. Trnava v spomenutom stretnutí viedla zásluhou útočníka Kubilaya Yilmaza v 76. minúte.

"Košút ruku nemal, vylúčený nemal byť, penalta sa kopať nemala. Nášmu obrancovi anulujú červenú kartu a nebude potrestaný. V najbližšom zápase bude trénerom k dispozícii," uvádza trnavský klub prostredníctvom sociálnej siete facebook na margo Košúta, ktorý prišiel do Spartaka v januári 2019 z klubu najvyššej bulharskej súťaže FC Vereja Stara Zagora.

Domov»Futbalnet»Disciplinárka uznala, že Trnava stratila body po penalte, ktorá nemala byť