Finále rozhodol nečakaný ťah Trnavy, Žilina takmer napodobnila Liverpool

Futbalisti FC Spartak Trnava sa radujú z celkového prvenstva v Slovnaft Cupe 2018/2019, keď vo finále v Nitre zdolali hráčov MŠK Žilina. (Autor: TASR)
Pavol Spál|1. máj 2019 o 21:15

Finálový duel rozhodli penalty.

NITRA. Do vzduchu stúpal hustý čierny dym. Páchol pyrotechnikou. Po zápase vnikli na nitriansky trávnik trnavskí fanúšikovia.

Boli ich stovky a potom aj tisícky. Svojich hráčov zdvíhali na ruky. Búrlivo oslavovali.

„Tento pohár nemám rád. Je malý, nudný a nezaujímavý,“ vravel vlani po prehre v semifinále vtedajší tréner Trnavy Nestor El Maestro.

Tohtoročne finále však rozhodne nudné nebolo.

Žilina mohla dosiahnuť senzačný obrat

Ešte v úvode druhého polčasu vyhrávala Trnava rozdielom triedy - 3:0. Dvakrát sa presadil Macedónec Kire Markoski a raz Rakúšan Fabian Miesenböck.

V tom čase by už na Žilinu nevsadil ani najväčší hazardér.

Žilinčania to však nevzdali. Najprv v 50. minúte znížil hlavičkou Filip Balaj. Čoskoro dal druhý gól Róbert Boženík. A v 71. minúte vyrovnal Balaj. Opäť hlavou.

Slovnaft Cup - finále: Najlepšie momentky zo zápasu Trnava - Žilina: fotogaléria

7.5.2019

Všetky tri góly padli po troch rohových kopoch Michala Škvarku, kapitána Žiliny.

Žilina sa nechala inšpirovať od FC Liverpool, ktorý vo finále Ligy majstrov v roku 2005 prehrával s AC Milánom taktiež 0:3.

Na rozdiel od anglického klubu však Žilina napokon nebola úspešná.

Nečakaný ťah Trnavy

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo. Ani v predĺžení. A tak rozhodovali penalty.

Tréner Trnavy Michal Ščasný v závere predĺženia zaujal a prekvapil, keď stiahol brankára Petra Boleka a do brány nasadil Dobrivoja Rusova.

Veril, že v penaltovom rozstrele bude úspešný.

A bol to famózny ťah, rozhodujúci. Rusov sa ukázal ako expert na penalty. Zneškodnil pokus Miroslava Káčera i Boženíka.

Trnavčania nezaváhali ani raz a rozhodujúcu penaltu premenil Myenty Abena. „Vieme, že Rusov má dobrú reakciu a oplatilo sa nám to,“ prezradil Ščasný.

Náhradník Rusov bol nečakaný hrdina.

„Je to neopísateľný pocit. Keď som bol malý, tak som sníval o tom, že vychytám nejaký penaltový rozstrel,“ priznal Rusov. „Keď Žilina vyrovnala, tak som prežíval strašné chvíle,“ dodal.

Zápas v Nitre sledovalo viac ako šesťtisíc divákov. Väčšina z nich drukovala Trnave.

Futbal vo finále národného pohára však zostal v tieni vyčíňajúcich chuligánov Trnavy. Viackrát zahádzali trávnik pyrotechnikou.

Hlásateľ na štadióne ich niekoľkokrát márne upozorňoval.

Domov»Futbalnet»Finále rozhodol nečakaný ťah Trnavy, Žilina takmer napodobnila Liverpool