Boston vyrovnal stav série proti Columbusu, Chára pomohol asistenciou

Zdeno Chára (vpravo).
Zdeno Chára (vpravo). (Autor: Nathan Denette TASR)
Sportnet|3. máj 2019 o 06:23

Prvou hviezdou zápasu sa stal Rask.

NEW YORK. Séria medzi hokejistami Bostonu a Columbusu v semifinále play off Východnej konferencie NHL je opäť vyrovnaná. Vo štvrtom súboji zvíťazil Boston na ľade Columbusu 4:1 a stav v sérii dorovnal na 2:2.

Rask bol veľkou oporou

Dva góly vo víťaznom tíme strelil Patrice Bergeron, David Pastrňák pridal gól aj asistenciu. Jednu asistenciu si pripísal aj Zdeno Chára.

Slovenský kapitán Bostonu sa v 49. minúte podieľal na treťom góle svojho tímu, keď ním nahodený puk odrazený od zadného mantinelu Sean Kuraly dostal za chrbát Sergeja Bobrovského.

Bola to druhá asistencia a tretí bod v podaní 42-ročného Cháru v tohtoročnom play off, celkovo v kariére sa vo vyraďovacej časti dostal na 65 bodov (17+48).

V bránke Bostonu bol opäť Fín Tuukka Rask a s 39 zákrokmi sa stal prvou hviezdou zápasu. Jeho slovenský náhradník Jaroslav Halák zatiaľ stále čaká na svoju príležitosť v play off, trvá to už jedenásť zápasov.

"Rask odchytal neuveriteľný zápas, bol náš najlepší hráč. Súper mal niekoľko veľkých príležitostí, ale on bol pozorný. Presne to od neho potrebujeme, aby bol našou skalou," pochválil spoluhráča obranca Charlie McAvoy na webe NHL.

Colorado vyrovnalo sériu

Nerozhodný stav 2:2 je aj na západe v sérii medzi Coloradom a San Jose. Hráči domáceho tímu Avalanche triumfovali vo štvrtok nad Sharks 3:0. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 31. min Nathan MacKinnon a v úvode tretej časti zvýšil počas presilovky Colin Wilson.

Výsledok spečatil zásahom do prázdnej bránky obranca Erik Johnson. Piaty zápas série play off Západnej konferencie NHL je na programe už v sobotu.

NHL 2018/2019 - semifinále Východnej konfernecie - 3. máj

Columbus - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

/stav série: 2:2/

Góly: 9. Panarin (Bjorkstrand, Dubois) - 4. Pastrňák (McAvoy), 8. Bergeron (Marchand, Krug), 49. Kuraly (CHÁRA, Backes), 58. Bergeron (Pastrňák, Krug)

/Obrana Zdeno Chára (Boston) odohral 22:14 minút, raz asistoval, pripísal si jeden plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, pripísal si tri bodyčeky, dve zablokované strely a raz stratil puk/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

NHL 2018/2019 - semifinále Západnej konfernecie - 3. máj

Colorado - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

/stav série 2:2/

Góly: 11. MacKinnon (Rantanen, Makar), 44. Wilson (Rantanen, Landeskog), 59. E. Johnson (Calvert, Nieto)

Domov»Hokej»NHL»Boston vyrovnal stav série proti Columbusu, Chára pomohol asistenciou