Slovenskí hokejisti vysoko vyhrali v príprave na MS nad Britmi

Hokejisti slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, SITA|4. máj 2019 o 15:45

Presadilo sa až šesť slovenských hráčov.

Prípravný hokejový zápas pred MS v hokeji 2019

Slovensko - Veľká Británia 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 10. Zigo (M. Grman, Čajkovský), 29. Tatar (Pánik, M. Sukeľ), 36. M. Sukeľ (M. Grman), 40. Lantoši (Marinčin, M. Daňo), 46. Marinčin (Jaroš, L. Nagy), 49. Liška (Koch, Marek Ďaloga) - 35. Farmer (Shields, O'Connor)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Orolin - Gegáň, M. Smrek (všetci SR), 4513 divákov

Slovensko: Čiliak (41. Godla) - Sekera, Černák, Marinčin, Jaroš, Čajkovský, M. Grman, Koch, Marek Ďaloga - Tatar, M. Sukeľ, Pánik - L. Nagy, Zigo, Studenič - Liška, Marcinko, M. Daňo - Buček, Buc, Lantoši

Veľká Británia: Bowns - O'Connor, D. Phillips, Richardson, S. Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara - Farmer, Perlini, Mosey - Betteridge, Lachowicz, J. Phillips - Lake, Hammond, Dowd - Kirk, Myers, Shields

POPRAD. Slovenská hokejová reprezentácia triumfovala nad Veľkou Britániou jasne 6:1 v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Poprade pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta 2019.

Slováci vstúpili do stretnutia mimoriadne aktívne. Okamžite preverili brankára Veľkej Británie Bena Bownsa viacerými strelami, s ktorými si však rodák z Rotherhamu poradil bez väčších problémov.

Domáci tím bol za aktivitu odmenený presilovkou, ale ani počas nej neotvoril skóre. Podarilo sa to až Tomášovi Zigovi v polovici prvej tretiny.

Pozrite si momentky z prípravného zápasu Slovensko - Veľká Británia: fotogaléria

5.5.2019

Slováci boli v druhej tretine nedisciplinovaní

Krátko po úvodnom góle mohol zvýšiť vedenie zverencov Craiga Ramsayho obranca Erik Černák, ktorý sa snažil spoza bránky prekonať súperovho gólmana, ale nebol úspešný.

Briti prakticky neohrozili gólmana SR Mareka Čiliaka, nepomohla im ani presilová hra v závere prvej časti.

Staronový účastník elitnej kategórie MS dostal výhodu presilovky aj v úvode druhej tretiny po faule Ladislava Nagya a hoci sa hráči Veľkej Británie usadili v útočnom pásme, Čiliak neinkasoval.

Slováci zakrátko hrali v oslabení opäť, na trestnú lavicu zasadol Mário Grman a Briti mohli pokračovať v tlaku, z ktorého vyťažili niekoľko striel, ani jedna však nepriniesla vyrovnanie.

Naopak, v 29. min udreli Slováci na 2:0 zvýšil Tomáš Tatar. Šesť minút pred koncom prostredného dejstva doplatil tím SR na svoju nedisciplinovanosť.

Godla nastúpil v tretej tretine

Počas vylúčenia Erika Černáka si hostia otvorili strelecký účet zásahom Roberta Farmera.

Jednogólový rozdiel nevydržal dlho, už o 72 sekúnd neskôr skóroval Matúš Sukeľ. Slováci napokon náskok ešte navýšili, keď v 40. min upravil na 4:1 v presilovej hre Róbert Lantoši.

V záverečnej tretine dostal príležitosť v bránke SR Denis Godla, ktorý nahradil Čiliaka. Po šiestich minútach hry skóroval obranca Toronta Martin Marinčin.

Slováci pokračovali v demolácii súpera aj naďalej, v 49. min sa po peknej kombinácii presadil mladík Adam Liška. Domáci mohli náskok v závere ešte zvýšiť, keď dvakrát hrali presilovku, ale ani jednu nevyužili a počet gólov v bránke Veľkej Británie sa zastavil na čísle šesť.

Zaujímavosťou súboja je, že obaja súperi sa stretnú aj na MS v hokeji 2019, keďže sú súčasťou košickej A-skupiny.

Hlasy po zápase

Craig Ramsay (tréner SR): "Je pekné, že sme dokázali streliť góly, ale s výkonom nie som až tak stotožnený. Potrebujeme, aby sme hrali od začiatku do konca stretnutia naplno. S novými hráčmi som bol spokojný, bolo vidieť najmä mladých obrancov z NHL, ako boli Černák a Marinčin. Rovnako pozitívne veci predviedol Marcinko. V nasledujúcich zápasoch sa musíme vyhnúť častým vylúčeniam. Potrebujeme mať čo najviac hráčov na ľade, aby sme mohli ukázať svoju kvalitu."

Martin Marinčin (obranca SR, autor jedného gólu): "Zo začiatku bolo pre mňa náročné dostať sa do zápasu, predviedol som aj niekoľko zlých prihrávok. Asi mesiac som nehral zápas, ale od polovice stretnutia som sa cítil lepšie. Ukázali sme, že častá streľba je kľúčom ku gólom. Ja som pripravený na to, aby som posielal čo najviac pukov na bránku. Obdivujem to, aká na Slovensku vládne atmosféra počas zápasov. V Kanade to tak nie je a fanúšikovia sú tam ticho."

Miroslav Šatan, generálny manažér tímu SR: "Počas celého zápasu sme mali prevahu, takže nie som prekvapený, že padlo viac gólov. Takýto nováčik v A-kategórii potrebuje skúsenosti a predpokladám, že sa bude zlepšovať počas turnaja. Bola to po dlhšom čase prvá vzájomná skúsenosť a je určite dobre, že sme sa dokázali strelecky presadiť."

Tomáš Tatar, útočník a najlepší hráč SR: "Začali sme dobre. Potom som sa hneval, že sme mali viaceré vylúčenia, ale boli sme odolní a systémovo sme hrali perfektne. Publikum bolo skvelé, užili sme si to."

Online prenos - LIVE: Slovensko - Veľká Británia (prípravný zápas pred MS v hokeji 2019, Poprad, NAŽIVO)

Reprezentácia  2018/2019
04.05.2019 o 16:00
Slovensko
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)
60' minúta
Veľká Británia
Góly a asistencie: 10. Zigo (Grman, Čajkovský), 29. Tatar (Pánik, Sukeľ), 36. Sukeľ (Grman), 40. Lantoši (Marinčin, Daňo), 46. Marinčin (Jaroš, Nagy), 49. Liška (Koch, Ďaloga) – 35. Farmer (Shields, O'Connor). Rozhodca: Stano, Orolin – Gegáň, Smrek. Diváci: 4 513.
Aj záverečná tretina, tak ako celý zápas, bola v réžii slovenských hokejistov. V 40. minúte skóroval Lantoši a na konečných 6:1 pre Slovensko uzavrel v priebehu 46. minúty Marinčin. Slovenskí hokejisti predviedli zrejme doterajší najlepší výkon v príprave, aj keď hrali proti nie veľmi kvalitným britským hokejistom. Tí v tomto zápase poriadne vystrčili rožky iba raz, a to v priebehu 35. minúte, kedy sa presadil Farmer.
Našich hokejistov teraz čaká relax a najbližšie a posledné prípravné stretnutie odohrajú 7. mája v Michalovciach proti Nórsku.

Ďakujeme za pozornosť.
59:05
Celá hala už tlieska a všetci diváci si užívajú a vychutnávajú záver zápasu a pozitívny výsledok našej reprezentácie.
58:34
importantO zrejme absolútny zákrok zápasu sa postaral Ben Bowns, ktorý čelil dorážke od Bučeka z tesnej blízkosti, no dvakrát fantasticky ukázal svoj betón.
58:18
Jaroš chcel naštartovať útočnú akciu, no o puk pri útočnej modrej čiare prišiel a naši sa museli s pukom vrátiť pred vlastnú bránku.
57:33
Tatarova krížna prihrávka dorazila medzi kruhy, kde sa pohyboval Černák, no nedokázal lepšie zakončiť. Mieril to iba do Bownsa.
57:03
Sukeľ posunul puk pred bránku Pánikovi, ktorý sa to snažil ešte vyšperkovať prihrávkou na Tatara, no jemu strela nesadla.
56:32
Lantošiho delovka po krížnej Nagoyvej prihrávke z pravej strany bola veľmi tvrdá a dôrazná. Bowns sa však rýchlo presunul a ukázal svoj pohotový betón.
56:06
Nagy šikovne naservíroval pred bránku Daňovi, ktorý však už bol v ostrom uhle a prihrával popred bránkovisko. Tam si naši hráči puk nespracovali.
55:45
Slovensko bude hrať v závere dovolím si povedať zápasu presilovú hru. Dve minúty za seknutie dostáva Ollie Betteridge.
54:45
Zigo to v našom obrannom pásme spravil najlepšie, ako mohol. Podržal puk na hokejke a posunul ho na zadný mantinel spoluhráčom.
54:11
importantDobrú šancu zblízka bránky mal po Zigovej prihrávke Dávid Buc, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, no trafil iba do rýchlych Bownsových betónov.
53:52
Hra sa po zakázanom uvoľnení Veľkej Británie presťahuje do obranného pásma hostí.
53:25
Krížna Bučekova prihrávka mal nájsť na pravom kruhu Adama Lišku, no ten prišiel do daných priestorov o niečo neskôr.
52:28
Lantoši si nerozumel s Čajkovským, ktorému posúval na modrú čiaru nepresnú prihrávku a naši hokejisti sa sami pripravili o útočné pásmo.
52:01
Čajkovského delovka od modrej čiary smerovala priamo na britskú bránku, ktorú však mal do veľkej miery pokrytú Ben Bowns.
51:36
Útočník Montrealu Canadiens Tomáš Tatar si prevzal puk na pravom kruhu a švihom vystrelil. Bowns si našiel puk vo svojej lapačke.
51:17
Šikovnú Černákovu strelu tečoval ešte Tomáš Tatar, no usmernil puk mimo priestoru bránky.
Dnešné stretnutie sleduje 4 513 divákov.
50:55
Černákova krížna prihrávka smerovala na voľného Andreja Sekeru, ktorý pálil spoza pravého kruhu a trafil priamo do Bownsovej lapačky.
50:41
Budeme hrať presilovú hru. Dve minúty za napadnutie dostáva David Phillips.
50:14
Liškovi v útočnom pásme uchmatol puk z hokejky Lachowicz a Briti sa dostali do útočného pásma. Od modrej čiary pálil O'Connor, ale nemieril presne.
50:01
Róbert Lantoši vnikal do útočného pásma, no nerozumel si spolu so svojím nitrianskym kolegom Samuelom Bučekom a bolo z toho postavenie mimo hry.
49:25
V strednom pásme ostal chvíľu nehybne ležať Mário Grman a rozhodne našim hokejistom tuhla krv v žilách. Vyzerá to tak, že Grman je v poriadku, sám odkorčuľoval na striedačku.
48:49
goalSlovensko dalo gól!
V britskej bránke skončil už poltucet pukov. Šikovne to teraz urobil obranca Patrik Koch, ktorý potiahol akciu po pravom krídle a elegantne naservíroval pred bránku ADAMOVI LIŠKOVI a ten sa zo stopercentnej pozície nemýlil.
Asistencie: Patrik Koch, Marek Ďaloga.
48:06
Strelecké zakončneie zo stredného pásma od Evana Moseyho len poľahky preverilo gólmana Denisa Godlu, ktorý si rovnako ako Marek Čiliak zatiaľ veľmi nezachytal.
47:18
Do útočného pásma nahodil puk Brett Perlini a okamžite za ním korčuľoval. Naši hráči ho dokázali odzbrojiť.
46:51
Dávidovi Bucovi prihrávka z ľavého krídla veľmi nevyšla. Medzitým sa už diváci tu na popradskom zimnom štadióne bavia mexickou vlnou.
45:53
importantVeľkú príležitosť na strelenie gólu teraz premrhal Marko Daňo, ktorý si šikovne nakorčuľoval po pravom krídle a natlačil sa pred bránku. Mieril napokon tesne vedľa.
45:35
Slovenskí hokejisti pridávajú ďalší presný zásah. Christián Jaroš nabíjal po modrej čiare na MARTINA MARINČINA, ktorého delovka prepadla Bownsovi popri lapačke a betóne.
Asistencie: Christián Jaroš, Ladislav Nagy.
45:26
Erik Černák to vyskúšal strelou z ľavého kruhu. Jeho zakončenie bolo tečované smerom na plexisklo a dorazilo aj na ochrannú sieť.
44:58
Sekerovu tvrdú delovku od modrej čiary gólman Bowns vyrazil betónom a Briti sa dokázali vyhodením puku oslobodiť.
44:31
Šikovne to vymyslel skúsený slovenský útočník Ladislav Nagy, ktorý potiahol puk po pravom krídle a z kruhu preveril Bownsa. Britský gólman bol pripravený a lapačkou zachytil strelu.
44:18
Čajkovský prihral do ideálnej pozície Bučekovi, ktorý však pred bránkou nebol dôrazný a bekhendom iba nevýznamne zakončil.
43:53
Budeme hrať v početnej výhode o dvoch hráčov. Dve minúty za podrazenie dostáva Jonathan Phillips.
43:51
Sekerova strela spomedzi kruhov smerovala priamo na Bownsovu vyrážačku.
43:16
Sukeľ už chcel zakončovať, no David Phillips mu zabránil nedovolene. Dostáva dve minúty za seknutie.
42:36
Dávid Buc rozbiehal útočnú akciu a podarilo sa mu puk dostať na pravé krídlo na Bučeka. Náš útočník však pri mantineli vzápätí o puk prišiel.
42:11
importantGrman dával puk do výbornej príležitosti Tomášovi Marcinkovi, ktorý operoval pred bránkoviskom. Zakončil však iba do Bownsa.
41:46
Rozohrávka z hokejky Evana Mosey nebola vôbec presná. Veľká Británia sa previnila zakázaným uvoľnením.
40:58
Zigo vložil hokejku do Studeničovej strely z ľavého kruhu, ale usmernil puk mimo priestoru bránky.
40:29
Ferrara sa nebezpečne s pukom pretlačil pred našu bránku a na viackrát dorážal. Godla odolal a takisto aj naši korčuliari.
40:01
changeTréneri urobili pred začiatkom druhej tretiny zmenu na brankárskom poste. Mareka Čiliaka v bráne vystriedal Denis Godla.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bola zo slovenskej strany o niečo viac produktívnejšia. V 29. minúte sa do streleckej listiny zapísal Tatar, na neho nadviazal v 36. minúte Sukeľ a v priebehu poslednej minúty tretiny bol úspešný aj Lantoši. Jediný britský gól strelil v 35. minúte Farmer. Pokračujeme približne o 17:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
Puk si v útočnom pásme prebral Steve Lee, potom však s ním vyšiel do stredného pásma a späť, a tak sa pískal ofsajd.
39:16
Vedieme už trojgólovým rozdielom! Od modrej čiary prudkú delovku poslal na bránku obranca Marinčin. Bowns ešte na túto strelu vedel reagovať, no na následnú dorážku RÓBERTA LANTOŠIHO už nestačil.
Asistencie: Martin Marinčin, Marko Daňo.
38:34
Lantoši predviedol svoje šikovné ručičky a vďaka kľučkám dostal puk do útočného pásma. Dlho tam však s pukom nepobudol.
37:58
Sekera nabíjal svojmu brániacemu kolegovi Černákovi puk za ľavý kruh. Odtiaľ smerovala Černákova delovka na Bownsov betón.
37:38
Slovenský tím si zahrá v početnej výhode. Brett Perlini dostáva menší trest za hákovanie.
37:36
Sekerova delovka od modrej čiary bola zastavená britským gólmanom Benom Bownsom. Budeme hrať presilovku.
36:54
Marcinkovi sa v strednom pásme ukazoval voľný Liška, no napokon sa mu puk spracovať nepodarilo.
36:14
Ďalogova strela spoza pravého kruhu preletela popred bránku. Do dorážky sa snažil dostať Zigo, no nepodarilo sa mu to.
35:51
Opäť máme späť dvojgólové vedenie. Akciu zakončil strelou spomedzi kruhov Grman. Jeho zakončenie sa od Bownsovho betónu odrazilo na hokejku MATÚŠA SUKEĽA, ktorý z dorážky nezaváhal.
Asistencia: Mário Grman.
35:35
Tomáš Tatar prišiel o puk v súboji pri mantineli a naši hráči boli vyprevedaení preč z útočného pásma.
34:39
goalVeľká Británia dala gól!
Briti využívajú presilovú hru a znižujú stav stretnutia. Pred našou bránkou sa zrodila menšia trma-vrma. Z tejto nepriehľadnej situácie profitoval ROBERT FARMER a zasunul puk za Čiliaka.
Asistencia: Colin Shields, Ben O'Connor.
34:32
Presilová hra pre tím Spojeného kráľovstva. Dve minúty za podrazenie dostáva Erik Černák.
34:27
Kochova krížna prihrávka z obranného pásma našla hokejku Lantošiho, ale o puk sme však vzápätí prišli.
34:00
Pánikovi šikovne po pravom krídle dopredu nakorčuľoval dlhonohý obranca Marek Ďaloga, ktorý si prevzal puk a chcel ešte prihrávať, no nepodarilo sa mu to.
33:43
Koch vyhodil puk z obranného pásma neoprávnene a za daných okolností to znamená zakázané uvoľnenie.
33:09
Grmanova strela od modrej čiary bola vyrazená Bownsom priamo pred neho, kde operovali naši útočníci, ale boli tam aj britskí obrancovia.
32:36
Ollie Betteridge už nedokázal zo svojej dobrej pozície na ľavom kruhu vyťažiť strelecké zakončenie. O puk prišiel a dopredu vyrazili naši hráči.
31:50
Jarošova strela spoza pravého kruhu smerovala priamo na brankára Bownsa, ktorý si poradil s týmto zakončením nášho reprezentanta.
31:40
Veľká Británia sa z obranného pásma dostala neprávom. Vyhodenie puku znamená icing a hra sa sťahuje pred Bownsa.
31:19
Sekerova strela švihom z ľavého kruhu smerovala priamo na hruď britského gólmana Bena Bownsa.
30:43
O puk v rohu klziska bojoval Robert Farmer. Naši obrancovia však boli v súbojoch dôrazní a nedovolili Britom preniknúť pred bránku.
30:15
Liška prišiel o rukavicu v rohu klziska, ale pokračoval aj v hre bez nej. Získali sme útočné pásmo a Bownsa ohrozil Marcinko.
29:48
Černákova delovka od modrej čiary bola blokovaná, puk letel tesne vedľa brány.
28:20
Slovensko sa dostáva do dvojgólového vedenia. TOMÁŠ TATAR prekorčuľoval pred bránku a jasne skóroval z tesnej blízkosti.
Asistencie: Richard Pánik, Matúš Sukeľ.
27:24
importantOspravedlňujeme sa za výpadok, mali sme problémy s internetom na zimnom štadióne.
21:23
Budeme sa brániť v oslabení. Ladislav Nagy dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
20:20
Na začiatku druhej tretiny sa našim hokejistom podarilo získať utocne pásmo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V úvodnej dvadsaťminútovke naša reprezentácia rozhodne na ľade dominovala. Podarilo sa nám v 10. minúte skórovať vďaka Zigovi a odvtedy toho Británia veľa nepredviedla. Druhá tretina sa začne približne o 16:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:44
Po Černákovej strele od modrej čiary puk Bownsovi vypadol pred neho, no nebol tam nik z našich korčuliarov, ktorý by dokázal rýchlo reagovať.
19:18
K strele spomedzi kruhov sa dostal Liam Kirk, ktorý napokon mieril tesne vedľa našej bránky a Čiliak zakročiť nemusel.
18:54
Tatar už nemal veľa síl na založenie novej útočnej akcie, a tak prenechal puk Studeničovi, ktorý získal pre náš tím útočné pásmo.
18:02
Na ľavý kruh si vyšliapol razantný Robert Farmer, ktorý tvrdou delovkou príklepom preveril pripravenosť nášho brankára Mareka Čiliaka.
17:50
Puk sa od modrej čiary nepríjemne odrazil od Shieldsovej hokejky medzi kruhmi na hokejku Perliniho. Ten však zakončovať napokon nevedel.
17:14
Britskí hokejisti si nerozumeli v rozohrávke v útočnom pásme a svojou chybou stratili útočnú tretinu. Naši sa teda znovu oslobodili.
16:40
Puk pri mantineli na svojej hokejke dlho neudržal Colin Shields, ku ktorému aktívne pristupoval Černák a vyhodil puk cez všetky čiary.
16:12
V úvode nášho oslabenia sa nám vďaka Černákovi podarilo vyviezť puk von z obranného pásma a zdržali sme Britov pri rozohrávke.
15:57
Po prvýkrát v stretnutí budeme hrať v oslabení. Dve minúty za hákovanie dostáva Marián Studenič.
15:04
Daňo získal puk na pravom kruhu a šikovne nabíjal Tomášovi Marcinkovi, ktorý vystrelil spomedzi kruhov. Strela bola jemne tečovaná a Bowns si musel dať pozor.
14:41
Preveriť slovenského brankára Mareka Čiliaka chcel z pravého kruhu Dallas Ehrhardt, jeho strela však bola zblokovaná a letela na ochrannú sieť.
14:18
Moseyova prihrávka smerom na Roberta Farmera presná nebola a puku sa v našom obrannom pásme ujali práve slovenskí hokejisti.
13:42
Rozohrávka príliš nevyšla našej obrannej dvojici. Kochovi s Ďalogom unikol puk cez všetky čiary. Čiaroví rozhodcovia však signalizovali, že icing pískať nebudú.
13:06
K puku v obrannom pásme sa dostal David Phillips, ktorý bezpečne vyhodil kus čiernej gumy cez všetky čiary a zrejme už Británia prežije túto presilovku.
12:43
Šikovnú strelu vyslal spoza ľavého kruhu Róbert Lantoši. Jeho zakončenie švihom však letelo len priamo do Bownsovej lapačky.
12:18
Marko Daňo svižnou strelou z pravého kruhu vyskúšal pozornosť britského brankára Bownsa. Hosťujúci gólman použil na zneškodnenie strely svoj ľavý betón.
11:53
Erikovi Černákovi nesadla strela od modrej čiary a hosťujúci hráči vyhodili puk bezpečne až k Čiliakovi. Musíme začať postupným útokom.
11:15
importantObrovskú šancu na hokejke mal náš útočník Tomáš Tatar, ktorý sa dostal k odrazenej Sekerovej strele, ale zakončoval bekhendom len do britského gólmana!
11:06
Slovenský tím si po druhýkrát v zápase zahrá presilovú hru. Dve minúty za hákovanie dostáva Dallas Ehrhardt. Nasleduje aj reklamná pauza.
10:45
Šikovne okolo celej bránky sa obtočil Erik Černák, ktorý to chcel elegantne zasunúť k opačnej žrdi. Puk preletel cez bránkovisko a dostal sa na hokejku Britov.
10:24
Daňo spolu s Marcinkom prekorčuľovali do útočného pásma a opäť získali pre náš tím útočnú tretinu. Už tam bojujeme o puk.
09:33
Naši chlapci sa dostávajú oprávnene do vedenia v stretnutí! Grmanov nahodený puk od modrej čiary sa odrazil pred bránkou na hokejku TOMÁŠA ZIGA, ktorý vystrelil a od britského hráča puk zašiel do bránky.
Asistencie: Mário Grman, Michal Čajkovský.
08:49
Krížna prihrávka na pravé krídlo našla rozbehnutého Richardsona, ktorý však iba nahadzoval puk do útočnej tretiny.
08:18
Mali sme veľmi dobrý úsek v útočnom pásme, držali sme puk často na našich hokejkách a nášho súpera sme nepustili k vyhodeniu puku.
07:50
Dobrú streleckú príležitosť zblízka bránky mal Marko Daňo. Náš útočník strieľal na dvakrát, no recept na Bownsa nenašiel.
07:14
Britskí hokejisti zatiaľ okrem jedinej šance nepredviedli svoje hokejové umenie a zatiaľ sa v tomto zápase hľadajú, čo je zase voda na náš mlyn.
06:51
Grmanov jemný nahodený puk zo stredného pásma brankár Bowns vyrazil a dostal sa na hokejku Bučeka, ktorý už korčuľoval v útočnej tretine.
06:16
Studenič si v útočnom pásme ukázal hokejku a pohybmi si vypýtal prihrávku od Nagya. Dostal ju však do ťažkej pozície a zakončiť už nedokázal.
05:46
Tvrdou a razantnou strelou sa popradským divákom prezentoval obranca Tampy Bay Erik Černák. Jeho delovka spoza ľavého kruhu smerovala priamo na Bownsa.
05:28
Pánik prenechal puk na pravom kruhu Tomášovi Tatarovi, ktorý bol dobre rozbehnutý. Napokon mu vracial puk späť, ale naši si vo finálnej fáze nerozumeli.
05:01
importantNebezpečnú príležitosť mal na hokejke po Farmerovej prihrávke Brett Perlini, ktorý strieľal zblízka, napokon Čiliaka prekvapiť nedokázal.
04:23
Buček nemal na modrej čiare voľného Grmana, a tak posúval puk dozadu po mantineli na Marka Daňa. Snažíme sa získať pozičnú prevahu v útočnom pásme.
03:32
Skúsene to urobil Jonathan Phillips, ktorý chvíľu počkal s pukom v obrannom pásme a až následne ho poslal preč. Za chvíľu sa končí slovenská presilovka.
03:15
Nagyova krížna prihrávka cez útočné pásmo nedorazila na hokejku Róberta Lantošiho. Puk vyletel mimo z ihriska a hra je prerušená.
02:36
Pánik si nerozumel v útočnom pásme so Sekerom a ponúkal mu len veľmi nepresnú prihrávku. Puk prenikol až do nášho obranného pásma.
02:12
Našim chlapcom sa v úvodných presilovkových sekundách nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Musíme to skúšať postupným útokom.
01:37
Slovensko získava presilovú hru. Mike Hammond dostáva dve minúty za držanie hokejky.
01:14
Zigo vyhral buly v útočnom pásme a od modrej čiary šikovne strieľal Marinčin. Jeho zakončenie smerovalo priamo na Bownsovu vyrážačku.
01:01
Od modrej čiary sa strelecky chcel presadiť Christián Jaroš. Jedno jeho zakončenie bolo zblokované a to druhé smerovalo priamo na hruď gólmana Bena Bownsa.
00:41
Šikovná Sukeľova prihrávka smerovala pred bránku na Pánika, no napokon britskí obrancovia dokázali v poslednej chvíli zakročiť.
00:18
Hráči Británie v úvodných sekundách zápasu nahodili puk do nášho obranného pásma a snažili sa niečo vytvoriť. Černák so Sekerom im však vystavili stopku.
00:01
Na ľad za obrovského potlesku tribún nastupujú slovenskí hokejisti. Briti prichádzajú na ľad tiež a v bielych dresoch. Vypočujeme si štátne hymny oboch zúčastnených krajín.
Reprezentanti Veľkej Británie nastúpia na dnešné prípravné stretnutie v zelených dresoch. Slovensko bude hrať v modrých farbách.
text

Slovensko: Čiliak (Godla) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Čajkovský, Grman, Koch, Ďaloga – Tatar (A), Sukeľ, Pánik – Nagy (A), Zigo, Studenič – Liška, Marcinko, Daňo – Buček, Buc, Lantoši

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Richardson (A), Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara – Farmer, Perlini, Mosey – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Shields

Rozhodca: Stano, Orolin – Gegáň, Smrek.
text

text
Príprava na svetový šampionát v hokeji vrcholí a slovenská reprezentácia má pred sebou predposlednú skúšku. Slovenskí hokejisti nastúpia v prípravnom medzištátnom zápase proti Veľkej Británii o 16:00 na zimnom štadióne v Poprade. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenská reprezentácia zatiaľ v aprílovej príprave na majstrovstvá sveta v hokeji absolvovala dokopy už sedem stretnutí. V úvodnom domácom zápase v Topoľčanoch podľahla Švédsku 0:4, následne si pripísala prehry proti Nemecku 2:1 a 3:1. O prvé víťazstvá sa naši hokejoví reprezentanti postarali v dvojzápase proti Rakúsku. Prvý duel zvládli s prehľadom a vyhrali 1:5, v tom druhom zvíťazili až po nájazdoch 1:2. Následne náš hokejový výber odohral prípravné duely proti Česku v Trenčíne a Nitre. Pod hradom Matúša Čáka podľahli Slováci Čechom 1:3 a pod Zoborom prehrali s Českom 0:2.

Nominácia slovenskej reprezentácie sa každým zrazom vždy o niečo zmení a bolo tomu aj v utorok, kedy začala ďalšia fáza prípravy. Hráči si dali zraz pod Tatrami, kde od utorka tohto týždňa intenzívne trénujú. K reprezentácii sa stihli pripojiť v Poprade obrancovia Erik Černák s Martinom Marinčinom a útočník Marko Daňo. Káder naopak opustili Milan Kytnár, Patrik Svitana a Július Hudáček. Do kádra totiž pribudli aj finalisti českej extraligy, a to Tomáš Marcinko a Libor Hudáček. Zo zámoria pricestoval aj brankár Patrik Rybár. Na zápasy sa najviac teší Erik Černák, ktorý sa už nevie dočkať jednotlivých duelov. Slovákov trápila proti Čechom nevýrazná koncovka, v dvoch zápasoch sme Čechom strelili len jediný gól, a to bolo z našej strany málo.

Nominácia SR na tréningový kemp v Poprade:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín, Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins/AHL, USA)
Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.) Martin Fehérváry (HV 71, Švéd.), Mário Grman (Slovan Bratislava, KHL), Patrik Koch (HC Košice), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL, Kan.), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL, Kan.), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL, USA), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL, Kan.)
Útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Ladislav Nagy (HC Košice), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL), Marián Studenič (Binghamton Devils/AHL, USA), Samuel Buček (HK Nitra), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (Slovan Bratislava/HC'05 Banská Bystrica), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL, USA), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL, Kan.), Marko Daňo (Manitoba Moose/AHL, Kan.)

Britská hokejová reprezentácia prichádza na šampionát elitnej kategórie MS po niekoľkých rokoch. Naposledy sa Veľká Británia medzi elitou predstavila ešte v roku 1994. Z dlhodobého historického hľadiska má však Veľká Británia z majstrovstiev sveta niekoľko cenných kovov. Na konte z MS v ľadovom hokeji má štyri medaily, a to dve strieborné a dve bronzové, ale to ešte z tridsiatych rokov 20. storočia. Zvíťazila aj na olympijských hrách v Garmisch-Partenkirchene v roku 1936. Káder britskej reprezentácie tvoria prevažne hráči z najvyššej domácej súťaže. Tím je obohatený o dvoch legionárov Liama Kirka z kanadského tímu Peterborough Petes (OHL) a Josepha Lewisa z ESV Kaufberen z nemeckej ligy DEL2. Spojené kráľovstvo má v aprílovej príprave za sebou zatiaľ štyri duely. Británia zdolala Maďarsko 3:1, s Nižným Novgorodom vyhrala 5:4 a prehrala 2:5 a pripísala si aj prehru s Talianskom 2:5.

Záverečná nominácia Veľkej Británie na MS:
Brankári: Ben Bowns (Cardiff Devils), Thomas Murdy (Cardiff Devils), Jackson Whistle (Sheffield Steelers)
Obrancovia: Tim Billingsley (Nottingham Panthers), Dallas Ehrhardt (Manchester Storm), Steve Lee (Nottingham Panthers), Evan Mosey (Cardiff Devils), Ben O'Connor (Sheffield Steelers), David Phillips (Sheffield Steelers), Mark Richardson (Cardiff Devils), Paul Swindlehurst (Belfast Giants)
Útočníci: Ollie Betteridge (Nottingham Panthers). Ben Davies (Guildford Flames), Robert Dowd (Sheffield Steelers), Robert Farmer (Nottingham Panthers), Luke Ferrara (Coventry Blaze), Mike Hammond (Manchester Storm), Liam Kirk (Peterborough Petes/Kan. OHL), Robert Lachowicz (Nottingham Panthers), Ben Lake (Coventry Blaze), Joseph Lewis (ESV Kaufbeuren/Nem., DEL2), Matthew Myers (Cardiff Devils), Brett Perlini (Nottingham Panthers), Jonathan Phillips (Sheffield Steelers), Colin Shields (Belfast Giants)

V histórii vzájomných zápasov registrujeme dva vzájomné zápasy medzi samostatným Slovenskom a Veľkou Britániou. V roku 1993 Slovensko zdolalo Veľkú Britániu 7:1 v Sheffielde a v roku 1995 si naši hokejisti poradili s Britmi 7:3 v B kategórii MS. Pevne veríme, že sa naším chlapcom podarí nadviazať na tieto víťazstvá. Po tomto zápase čaká zverencov Craiga Ramsayho posledný prípravný duel v Michalovciach proti reprezentácii Nórska.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti vysoko vyhrali v príprave na MS nad Britmi