Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Cibulková podľahla svetovej jednotke, Kužmová a Schmiedlová zdolali favoritky

Slovenky čelili silným hráčkam.

MADRID. Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v nedeľu v prvom kole dvojhry na antukovom turnaji WTA v Madride so svetovou jednotkou Naomi Osakovou z Japonska 2:6 a 6:7 (6).

Dvadsaťdeväťročná Cibulková začala dobre, v tretej hre prvého setu prelomila favoritke podanie, ale tá si ho okamžite vzala späť.

Slovenka stratila servis aj v šiestom a ôsmom geme a prvý set prehrala za 42 minút.

V druhom sete Cibulková hneď v prvej hre Osakovej prelomila servis, brejk potvrdila, v ôsmom geme ale o podanie prišla a Japonka rozhodla súboj v tajbrejku.

Súperky odohrali svoj tretí vzájomný súboj, vo všetkých uspela Japonka.

Cibulková počas kariéry zaznamenala päť víťazstiev nad líderkami ženského poradia. V Madride sa jej najviac darilo pred tromi rokmi, kedy dokráčala až do finále, v ktorom nestačila na Rumunku Simonu Halepovú.

Viac sa v nedeľu darilo ďalšej Slovenke Viktórii Kužmovej, ktorá zdolala Nemku Juliu Görgesovú 7:5 a 6:4 a postúpila do druhého kola.

Šestnástke podujatia vzala podanie v tretej hre prvého setu, a hoci sama v šiestom geme prišla o servis, v závere setu brejkla Nemku a vyhrala 7:5.

Prečítajte si tiež: Kužmová už teraz patrí v jednej štatistike medzi svetovú elitu Čítajte

Hneď v prvej hre druhého setu 20-ročná Slovenka opäť prelomila Görgesovej servis a duel doviedla do víťazného konca.

Obe súperky odohrali piaty vzájomný duel, vo všetkých predošlých prípadoch sa z triumfu tešila nemecká tenistka a mladej Slovenke nedovolila vyhrať ani jeden set.

V akcii bola v nedeľu aj tretia slovenská tenistka. Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila 7:5, 7:6 (5) nad rovnako nenasadenou Elise Mertensovou z Belgicka.

Jasnou favoritkou bola Belgičanka, ktorej patrí vo svetovom rebríčku 18. miesto, Schmiedlová je až na 103. pozícii.

Obe súperky odohrali druhý vzájomný duel. Premiérovo na seba narazili v prvom kole tohtoročného Australian Open, Belgičanka zvíťazila 6:2, 7:5.

V druhom kole čaká Schmiedlovú Bieloruska Alexandra Sasnovičová. Na opačné strany kurtu sa v súťažnom zápase postavia po piaty raz, slovenská tenistka uspela doteraz iba v jednom prípade.

WTA Madrid 2019 - dvojhra žien, 1. kolo

Naomi Osaková (Jap.-1) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 7:6 (6)

Viktória Kužmová (SR) - Julia Görgesová (Nem.-16) 7:5, 6:4

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Elise Mertensová (Belg.) 7:5, 7:6 (5)

Simona Halepová (Rum.-3) - Margarita Gasparianová (Rus.) 6:0, 6:4

Angelique Kerberová (Nem.-4) - Lesia Curenková (Ukr.) 6:3, 6:2

Karolína Plíšková (ČR-5) - Dajana Jastremská (Ukr.) 5:7, 7:6 (5), 6:3

Pauline Parmentierová (Fr.) - Elina Svitolinová (Ukr.-6) 6:4, 7:6 (6)

Sloane Stephensová (USA-8) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:2, 7:6 (4)

Alizé Cornetová (Fr.) - Caroline Wozniacka (Dán.-11) 3:0 - skreč

Sorana Cirsteová (Rum.) - Madison Keysová (USA-13) 3:6, 6:4, 6:1

Donna Vekičová (Chor.) - Wang Čchiang (Čína-15) 7:5, 6:4

Belinda Bencicová (Švaj.) - Alison van Uytvancková (Belg.) 6:4, 6:3

Mihaela Buzarnescová (Rum.) - Ajla Tomljanovičová (Aus.) 6:3, 6:2

Danielle Collinsová (USA) - Vera Zvonarevová (Rus.) 6:1, 6:4

Saj-saj Čeng (Čína) - Wang Ja-fan (Čína) 7:5, 7:6 (3)

Johanna Kontová (V. Brit.) - Alison Riskeová (USA) 6:4, 6:1

Kateryna Kozlovová (Ukr.) - Šuaj Čang (Čína) 6:3, 6:2

Petra Martičová (Chor.) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) 7:5, 7:6 (2)

Kristina Mladenovicová (Fr.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:3, 6:1

Kristýna Plíšková (ČR) - Marta Kosťuková (Ukr.) 3:6, 6:3, 6:2

Sara Sorribesová-Tormová (Šp.) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:4, 3:6, 6:1

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Maria Sakkariová (Gréc.) 6:3, 6:3

Online prenos - LIVE: Dominika Cibulková - Naomi Osaková (NAŽIVO, tenis, WTA Madrid 2019, 1. kolo)

II. set

Koniec druhého setu a zároveň aj celého zápasu.

Tajbrejk - je rozhodnuté, Osaková za stavu 7:6 premenila druhý mečbal.

Tajbrejk - po dvanástich výmenách je stav 6:6, Cibulková odvrátila jeden mečbal.

Tajbrejk - po šiestich výmenách je stav 4:2 v prospech Osakovej.

6:6 - dráma vrcholí, tenistky čaká tajbrejk.

5:6 - Cibulkovú čaká ďalšia ťažká skúška, Osaková si totiž podanie udržala.

5:5 - Cibulková zvládla náročnú situáciu, za stavu 40:30 premenila gembal.

4:5 - Osakovej sa v závere druhého setu darí, udržala si servis a od víťazstva ju delí zisk jediného gemu.

4:4 - veľká škoda. Ak by si Cibulková udržala servis, Osaková by podávala na udržanie sa v druhom sete. Slovenka však pri podaní získala iba jeden fiftín.

4:3 - tenistky si v týchto chvíľach držia svoj servis, Osaková stratila pri podaní iba jeden fiftín.

4:2 - Cibulková si napriek problémom ustrážila podanie.

3:2 - Osaková si tentoraz ustrážila svoj servis, Cibulkovej dovolila získať iba jeden fiftín.

3:1 - diváci videli až tri zhody, ale Cibulková nepustila Osakovú ani k jednému brejkbalu.

2:1 - tentoraz už Japonka svoju súperku k brejkbalu nepustila.

2:0 - Cibulková odvrátila jeden brejkbal a navýšila svoj náskok.

1:0 - Japonke vstup do druhého setu nevyšiel, Cibulková za stavu 40:15 využíva brejkbal.

Ako prvá bude podávať Naomi Osaková.

I. set

Koniec prvého setu.

2:6 - Cibulková stratila aj tretie podanie za sebou, Osaková využila druhý setbal.

2:5 - Osaková sa dostala do tempa, Cibulková bude podávať na udržanie sa v prvom sete.

2:4 - Cibulková sa dostala do veľkých problémov, Japonka jej opäť berie podanie.

2:3 - Osaková je späť vo vedení, pri vlastnom podaní stratila dva fiftíny.

2:2 - Cibulkovej radosť dlho netrvala, Osaková si stratené podanie berie späť.

2:1 - slovenská tenistka prelomila podanie svetovej jednotky, hoci na to potrebovala až štyri brejkbaly.

1:1 - je vyrovnané, Cibulková stratila pri vlastnom servise iba jeden fiftín.

0:1 - Cibulková vstúpila do zápasu skvelo, pri podaní súperky vyhrávala 30:0. Náskok však nevyužila a nedostala sa ani k brejkbalu.

Zápas sa začne v nedeľu 5. mája približne o 11:05.