Real Madrid nedopustil prekvapenie, Getafe je čoraz bližšie k Lige majstrov

Mariano Díaz z Realu Madrid.
Mariano Díaz z Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. máj 2019 o 18:39

Hráči Realu strelili tri góly.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola najvyššej španielskej súťaže na domácom ihrisku nad Villarrealom tesne 3:2.

Zverenci Zinedina Zidana mali vynikajúci vstup do stretnutia, keď už v 83. sekunde využil chybnú rozohrávku súpera Mariano Díaz.

V 11. minúte sa však podobného zaváhania dopustili aj domáci hráči a Gerard Moreno strelou k ľavej žrdi vyrovnal.

Real napokon prekvapenie na svoj účet nedopustil. V 40. min skóroval Jesús Vallejo a krátko po zmene strán sa druhýkrát strelecky presadil Mariano Díaz.

Hostia síce v nadstavenom čase druhého polčasu ešte znížili zásluhou Jaumeho Costu, ale na vyrovnanie im už nezostal čas.

K účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov sa výrazne priblížilo Getafe, ktoré v úvodnom nedeľňajšom zápase zdolalo zachraňujúcu sa Gironu 2:0.

Hráči z predmestia Madridu využili piatkové zaváhanie FC Sevilla a pred týmto tímom majú dve kolá pred koncom ligového ročníka k dobru tri body.

O triumf Getafe sa postarali presnými zásahmi Jorge Molina a Ángel Rodríguez. Navyše, tento klub predošlé štyri domáce stretnutia neprehral a dokonca v nich neinkasoval ani gól.

Góly: 2. a 49. Mariano Díaz, 40. Vallejo - 11. G. Moreno, 90.+ J. Costa

• Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

Gól: 21. Rubio

• Huesca - Valencia 2:6 (0:5)

Góly: 66. Melero, 90.+ Gallar (z pok. kopu) - 16. a 51. Rodrigo, 20. a 32. Mina, 2. Wass, 40. Etxeita (vlastný)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid nedopustil prekvapenie, Getafe je čoraz bližšie k Lige majstrov