Športové prenosy SME, SITA|7. máj 2019 o 18:00

Rozhodol Richard Pánik.

Prípravný zápas pred MS v hokeji 2019

Slovensko - Nórsko 3:2pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 1. Černák (Tatar, Pánik), 52. Zigo (Lantoši), 61. Pánik (Tatar) - 47. Trettenes (K. Forsberg, Kristiansen), 54. Lindström (Holös)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Haga 10 min za napadnutie hlasy a krku, Kaasastul (obaja Nór.) za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel ml. - Gajan st., Smrek, 3059 divákov

Slovensko: Patrik Rybár - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Marek Ďaloga, Fehérváry, Čajkovský, Koch - Pánik, M. Sukeľ, Tatar - Studenič, Zigo, Marko Daňo - Lantoši, T. Marcinko, D. Bondra - Liška, Buc, Buček

Nórsko: Haukeland - Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Kaasastul, Bull - Reichenberg, M. Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Lindström, Roest - Kristiansen, K. Forsberg, Röymark

MICHALOVCE. Slovenská reprezentácia uspela v generálke na domáce MS v hokeji 2019, keď v utorok večer v Michalovciach zdolala výber Nórska 3:2 po predĺžení.

Zverencov trénera Craiga Ramsayho už o tri dni čaká premiéra šampionáte, v piatok 10. mája o 20:15 si zmerajú sily s Američanmi.

Michalovský súboj bol generálkou oboch výberov na šampionát.

Skóre stretnutia dosiahol už v 22. sekunde obranca Erik Černák, pre ktorého to bol vo štvrtom reprezentačnom zápase premiérový presný zásah.

Príprava na MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Nórsko: fotogaléria

7.5.2019

Za Nórov v 47. minúte vyrovnal Mathias Trettenes, ale vzápätí vrátil náskok Slovákom presilovkovým gólom Tomáš Zigo. Na 2:2 však vyrovnal v početnej výhode Tobias Lindström.

V predĺžení o triumfe Slovákov rozhodol Richard Pánik.

V príprave na MS absolvovali Slováci dovedna deväť stretnutí. Dosiahli v nich päť prehier a štyri víťazstvá.

V úvode prehrali so Švédmi a dvakrát s Nemcami, potom prišli dva triumfy nad Rakúšanmi. Po dvoch neúspechoch s Čechmi prišlo sobotňajšie víťazstvo nad Britmi a v utorok aj nad Dánmi.

Hlasy po stretnutí Slovensko - Nórsko

/zdroj: RTVS/

Craig Ramsay, tréner SR: Bol to zvláštny zápas. Boli tam úseky, ktoré boli skvelé. V úvode prvej tretiny sme hrali vynikajúco. Potom sme prestali. Musíme to dokázať počas celého zápasu.

Niektoré zápasy v príprave boli dobré a iné zase zlé. Musíme strieľať viac gólov a nespoliehať sa iba na brankárov. Som hrdý na hráčov, vidím progres, ale musíme byť konzistentný bez ohľadu na to, kto je momentálne na ľade.

Martin Marinčin, obranca SR: Obrancovia musia podporovať útok. Klzisko je veľmi veľké, takže keď ste na tom korčuliarsky dobre, treba to využívať. Víťazstvo nám pomohlo, zvlášť proti Nórom, ktorí sú lepší ako Briti.

Erik Černák, obranca Slovenska

Dokázali nás zatlačiť. Mali sme veľa presiloviek, v ktorých sa chlapci snažili. Musíme to jednoducho strieľať, postaviť jedného hráča pred bránku a bude to tam padať.

Tomáš Tatar, útočník SR: "Triumf v generálke je dôležitý na dobrú náladu v tíme pred šampionátom. Nóri boli nepríjemní, po ich vyrovnaní sme boli trochu nervóznejší. Nepremenili sme viacero veľkých šancí, musíme popracovať aj na presilovkách. To sú dôležité veci. Dnes sme boli aktívni a zaslúžene triumfovali."

Marko Daňo, útočník SR: "Nóri boli veľmi nepríjemní. Dobre sme začali a potom pridať ďalšie góly, no ich brankár chytal celkom dobre. Nóri s nami držali krok, máme za sebou kvalitnú skúšku. Sme radi, že v predĺžení sme strhli triumf na svoju stranu."

Erik Černák, obranca SR, premiérový gól v národnom tíme: "Streliť prvý reprezentačný gól bol veľmi príjemný pocit. Obrancovia sme sa snažili čo najviac podporovali ofenzívu.

Verím, že nám to bude vychádzať stále viac. Proti Američanom, Kanaďanom či Fínom musíme byť pripravení hrať tvrdo, aby sme si nenechali skákať po hlave. Musíme im ukázať, že máme svoju silu."

Online prenos - LIVE: Slovensko - Nórsko (prípravný zápas pred MS v hokeji 2019, Michalovce, NAŽIVO)

Reprezentácia  2018/2019
07.05.2019 o 18:00
Slovensko
3:2
(1:0, 0:0, 1:2, 1:0, 0:0)
61' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 1. Černák (Tatar, Pánik), 52. Zigo (Lantoši), 61. Pánik (Tatar) – 47. Trettens (Forsberg, Kristiansen), 54. Lindström (Holös). Rozhodca: Jonák, Snášel – Gajan, Smrek.. Diváci: 3059..
V predĺžení i nájazdoch sme slávili úspech. Slovensko sa tak pred štartom MS naladilo víťazne, ale naša hra mala viacero nedostatkov. Na posúdenie sú tu však už kompetentní. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pokojný zajtrajší sviatok.
Studenič nepremieňa.
importantEšte budeme svedkami doplnkových nájazdov.
60:54
60:54
goalSlovensko dalo gól! Je koniec. Hneď z prvej šance a strely na bránu rozhodujeme stretnutie. RICHARD PÁNIK si vymenil puk s Tatarom a prestrelil Haukelanda. Asistencia: Tomáš Tatar.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Dnešný zápas sleduje 3059 divákov.
Predĺženie sa začne o 20:27.
Výhra v riadnom hracom čase neprišla. Vyhrávali sme aj 2:1, ale krátko na to sme inkasovali na 2:2. Po trojminútovej pauze bude nasledovať päťminútové predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:34
Marcinko sa pokúšal prestreliť spoluhráčov, ale neúspešne.
58:58
importantRybár vychytal Forsberga v čistej príležitosti!
58:32
Trettens si robí zálusk na ešte jeden presný zásah.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:39
Slovensko hrá v plnom počte.
57:21
importantDvaja Dávidovia Buc a Bondra išli do úniku! Buc následnú spätnú prihrávku zbabral!
56:58
Espeland poslal pozdrav, na ktorý Rybár nemusel reagovať.
56:52
Máme problém oslobodiť sa. Hostia nás dusia v pásme.
56:20
Nórsko je v týchto minútach aktívnejšie, čo nie je dobré. Hráme oslabení a čas sa chýli ku koncu.
55:39
Vylúčenie v tíme Slovensko (hráčska lavica Slovensko – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
55:25
Studenoč sa nepredral k puku, nakoľko ho rukou ulovil Roest a následne hneď rozohrával.
55:06
Slováci naháňajú puk.
54:41
importantReklamná prestávka.
54:41
Tomáš Zigo s peknou strelou cez nórskeho hráča, ale Haukeland ju chytil presne do lapačky.
54:25
A opäť sa začína od nuly. Už sa rozbehla aj záverečná päťminútovka.
53:30
53:30
goalNórsko dalo gól!
To, čo Nórom nevyšlo pred pár sekundami, teraz už áno. TOBIAS LINDSTROM nechytateľne zavesil pod hornú žŕdku. Jeho zásah si zaslúži uznanie, keďže ho zaznamenal z pomerne ťažkej pozície. Asistencia: Jonas Holös.
53:22
Vyhraté ale nemáme. Namiesto neuznaného gólu prišiel trest pre Marinčina.
52:57
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marinčin – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
52:57
importantUff, nie je to vyrovnanie na 2:2! To sme si ale vydýchli! Chlapci, nerobte nám už také prekvapenia!
52:57
52:57
importantBude to gól, alebo nie? Patrik Rybár absolútne nevedel, kde má puk! Ten bol za ním na bránkovej čiare a keď ho Nóri dotlačili do brány, došlo aj k posunutiu brány! Hlavné slovo bude mať videorozhodca!
52:13
Teraz už len treba dúfať, že sa budeme vyvarovať vylúčeniam, na ktoré neustále poukazuje aj kouč Ramsay a pridáme ešte nejaký gól.
51:28
51:28
goalSlovensko dalo gól! Nádherný gól útočníka TOMÁŠA ZIGA. Medzi kruhmi si prevzal prihrávku a perfektnou strelou, kedy puk sa odrazil od pravej žŕdky do ľavej a skončil v bráne, skóroval. Skutočne pekný gólový moment. Asistencia: Róbert Lantoši.
51:07
Vylúčenie v tíme Nórsko (Lindström – 2 min., podrazenie).
51:06
51:06
importantTáto akcia volala po góle! Výborne zakombinoval Bondra s Daňom, ktorý ešte posunul puk na Jaroša! Jeho strela sa na chvíľu stratila z dohľadu, ale Haukeland skrotil puk v lapačke!
50:28
Rýchla akcia hostí. Lindström však nemohol zakončovať. Znemožnil mu to Jaroš.
49:36
Koch sa objavil pred bránou Haukelanda, ale za ňou bol poslaný k ľadu Lesundom.
48:47
Andrej Sekera ostal stáť na kruhu a urobil veľmi dobre. V opačnom prípade by sa Trettens dostal k strele.
48:31
Naši chlapci tak musia bojovať do poslednej sekundy.
48:19
Vrátim sa do druhej tretiny. Je veľká škoda, že z tlaku, ktorý sme zaznamenali, neprišli aspoň jeden – dva góly, ktoré by určite naštrbili húževnatých Nórov.
48:08
Marcinko z pozície obrancu nedovolil, aby sme prišli o útočné pásmo.
47:53
47:34
Jaroš naslepo, ale nakoniec si Marinčin prebral puk. Zároveň bol aj náznak šance, ale Haukeland mohol ostať pokojný.
46:22
46:22
Pár sekúnd po tom, ako z trestnej lavice prišiel Černák, prichádza Rybár o čisté konto. Dobrou strelou ho prepálil MATHIAS TRETTENS. Asistencie: Kristian Forsberg a Tommy Kristiansen.
46:16
46:06
Lesund udržal pásmo pre Škandinávcov.
45:36
Dávid Buc vystrčený s úmyslom uloviť puk, ale nepodarilo sa mu to.
45:02
Nórsko hrá s piatimi hráčmi.
44:26
Ďaloga bol napádaný Oldenom, ktorý mu robil veľké problémy pri vychádzaní z vlastného pásma. Odchovanec Zvolena si nedal zobrať puk.
44:16
Rýchla oprava a môžeme pokračovať v zápase.
44:16
importantSieťka na bránke Nórska je pravdepodobne roztrhnutá!
44:16
Vylúčenie v tíme Slovensko (Černák – 2 min., hrubosť).
44:12
importantErik Černák sa mohol druhýkrát zapísať do streleckej listiny! Haukeland vytiahol skvelý zákrok!
44:00
Sekera cez kruhy nahrával na Pánika.
43:45
Nehráme početnú výhodu nejak zle, ale je to veľmi statické.
43:02
Vylúčenie v tíme Nórsko (Käsastul – 2 min., napadnutie zozadu).
43:00
Zahráme si presilovku.
42:10
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcinko – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Nórsko (Martinsen – 2 min., napadnutie + 2 min., hrubosť).
42:10
Každopádne, jeden z nórskych hokejistov už poslušne sedí na lavici hanby, ale dvierka sú otvorené aj na našej strane.
42:10
importantĎalšie vzplanutie emócií! Marcinko po odpískaní hry prišiel pomstiť svojho spoluhráča, ktorý bol faulovaný! Pri najlepšej vôli vám meno nepoviem, pretože diváci stoja vo výhľade!
41:50
Museli sme sa však vrátiť dozadu. Pred Rybárom bol dobre postavený center Marcinko.
41:29
Ďaloga si spracoval puk rukou a rozohral ho na Bondru.
41:21
Tvrdá strela Jaroša. Nórsky brankár ju zneškodnil.
41:08
Aj v tejto chvíli sme začali zostra ako v prvej tretine, ale stále trpíme na žalostnú koncovku.
40:53
Závar pred Haukelandom. Diváci si pýtali gól. Kôpka hráčov zabránila prejsť puku za bránkovú čiaru.
40:40
Pánik pekne prihral Sekerovi, ktorý už sa pripravoval na strelu, ale pred neho si ľahol Reichenberg.
40:14
Posledná tretina bude veľmi zaujímavá. Vedieme najtesnejším rozdielom a hostia budú ešte viac nepríjemní, aby vyrovnali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:42.
Skóre sa nezmenilo. Darí sa nám aj po dvoch tretinách vyhrávať, ale jeden gól je v hokeji veľmi málo.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:52
Slovensko a Nórsko hrajú s piatimi hráčmi.
39:30
Olimb bol mierne hákovaný, ale rozhodcovia si to chvalabohu nevšimli.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:39
Nórsko v závere druhého dejstva ostane pred Patrikom Rybárom, ktorý stále drží čisté konto. Veríme, že ho udrží až do poslednej sirény.
37:52
Vylúčenie v tíme Slovensko (Daňo – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Feherváry – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Nórsko (Martinsen – 2 min., hrubosť).
37:52
importantStrhla sa bitka! Daňo opakovane vyzýval na súboj Roesta, ale za pasy sa chytili pri boxe časomeračov Feherváry a Martinsen!
37:46
Nóri hľadajú spôsob, ako sa dostať do pásma.
37:11
importantSamuel Buček sa dostal do nájazdu, ale druhý gól nepridal! V rozhodujúcom okamihu sa mu nepodarilo lepšie zakončiť! Škoda!
36:58
Patrik Koch získal puk a snažil sa ho rozohrať na Buca.
36:23
Bondra zakombinoval s Lantošim, ale nitriansky krídelník sa neprebojoval popri mantineli hlbšie do pásma.
36:03
Lantoši vrátil puk Sekerovi a ten ľahkou strelou ohrozil Haukelanda. Tomu ešte bránil vo výhľade Tomáš Marcinko.
35:46
Zakázané uvoľnenie. Slováci sa vrátia pred nórskeho brankára.
35:14
35:13
Strieľajúcim hráčom bol zase obranca Marek Ďaloga. Haukeland mal mierne problémy zachytiť puk, ale napokon to zvládol.
34:40
Šikovný pokus rýchlonohého Ďalogu išiel vedľa brány.
34:13
Haukeland je akýsi neistý. Tentoraz ho takmer obral o puk Buček.
33:32
Lantoši sa natlačil z ľavej strany pred Haukelanda, ale nedokázal dostať puk za neho.
33:27
Nórsko hrá v plnom počte.
32:58
Strelu Sukeľovi zblokoval Röymark.
32:19
Tatarovi hostia ponúkli dosť priestoru na manévre. Krátko na to pálil Sekera, ale mimo.
31:27
31:27
Vylúčenie v tíme Nórsko (Haga – 2 min., podrazenie).
31:18
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
31:09
31:09
importantHaukeland vyprodukoval hrúbku, ktorú chcel potrestať Studenič!
30:10
importantFantastická práca Buca! Nevyhodil puk bezhlavo von, ale našiel presnou prihrávkou Bondru! Syn slávneho bývalého reprezentanta ale nezakončil podľa predstáv, keďže bol bránený!
29:39
Nórsko už vytvorilo presilovkové postavenie, ale naši sa dobre bránia a poslali puk cez všetky čiary.
29:18
Predošlé oslabenie sme prežili. Prežijeme aj toto?
29:18
Vylúčenie v tíme Slovensko (Čajkovský – 2 min., sekanie).
29:14
Nóri ešte majú puk vo svojej moci, no už sa naši dotkli puku.
29:03
Slovensko pôjde do štyroch.
28:48
Lesund sa ujal puku a získal ho pred atakujúcim Bučekom.
28:29
Koch za pomoci mantinelu poslal dopredu Lišku. Bratislavský rodák zvolil švih, ktorý ale mieril nad bránku.
28:05
Lantoši vystrčil hokejku a sčasti sa mu podarilo narušiť rozohrávku Bonsaksena.
27:28
Lindström chcel strieľať švihom, ale netrafil puk.
27:10
27:06
Slováci dostávajú Nórov pod tlak. Chce to len lepšiu finálnu fázu a mohli sme Škandinávcom odskočiť na rozdiel dvoch gólov.
26:24
importantKošický odchovanec sa predieral do zakončenia! Ešte volil prihrávku na Studeniča na kruh, ktorý bol zablokovaný a nemohol strieľať!
26:10
Marinčinovo zakončenie z otočky pokryl Haukeland.
25:51
Tatar adresoval Sekerovi presnú prihrávku na čiaru. Obranca Edmontonu ľahkou strelou nenarobil starosti brankárovi Nórska.
25:34
Hra sa sťahuje pred Haukelanda. Prvý útok našich je na ľade.
25:18
Našťastie sme toto oslabenie ustáli, hoci Nórsko pohrozilo jedno dobrou šancou.
25:15
24:45
Tak predsa sa to podarilo, no Nóri už vo veľkom štartujú dopredu.
24:38
Ešte sa nám ani raz nepodarilo vymaniť zo zovretia súpera.
23:43
importantPekná akcia! Olimb krížnou prihrávkou vyzval do zakončenia Oldena! Jeho strela lízla bočnú sieť!
23:25
Nórsko odštartovalo presilovku za piskotu tribún.
23:15
Vylúčenie v tíme Slovensko (Pánik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
23:05
Patrik Rybár úspešne kryl strelu hostí. V krátkom časovom slede ďalšie prerušenie.
22:50
Napokon je hra prerušená.
22:41
Čajkovský sa ponáhľal za pukom, ktorý smeroval do nášho obranného pásma.
22:13
Podarilo sa nám vyvinúť menší tlak na Haukelanda. Ten prikryl puk.
21:59
Marcinko sa trochu pozabudol a Rybár nemal celkom prehľad, kde sa nachádza puk, ktorý na neho vyslal Martinsen.
21:46
Nóri zakladajú útok od svojho gólmana.
21:12
Trettenes mal na chvíľu puk na hokej, ale hneď bol odzbrojený.
20:41
Tatar už smeroval do útoku a dal zadovku na Černáka, ktorý len puk odovzdal súperovi a šiel na striedačku.
20:18
Olden drží puk pri mantineli a zvádza boj s našimi obrancami.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:49.
Po prvej tretine vedieme v Michalovciach nad Nórskom 1:0. Už v 22. sekunde skóroval Erik Černák. Celkovo hráme dobre a do súpera sme sa zahryzli od úvodných sekúnd.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:16
Zigova rýchla nahrávka na rozbehnutého Daňa. Útočník Manitoby prenikol za modrú čiaru, prišla aj strela na bránu, ale Haukeland si s touto situáciou poradil.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:18
Lantoši sa mohol prebiť pred bránku, ale zavadzal mu rozhodca Snášel.
17:42
Sympaticky sa snažil Reichenberg presadiť, ale na našej modrej čiare stroskotal na Černákovi.
17:05
Znovu Ďaloga, no tentoraz schytal sekeru do ruky a odkorčuľoval na striedačku.
16:45
Marek Ďaloga a jeho typický únik smerom dopredu. Jeden z hráčov hostí mu stihol buchnúť do puku.
16:22
Zigovo nahodenie skončilo v moci nórskej defenzívy.
15:49
Čajkovský s presnou prihrávkou spoza brány na Daňa.
15:20
Slováci výborne bránia stredné pásmo. Nóri majú očividne problém zdolať náš múr.
14:53
Espeland usilovne korčuľuje za pukom, ale márne. Nezískal ho.
14:35
Marinčina natlačil na mantinel Reichenberg.
13:47
13:09
Lantoši vychádza z hĺbky vlastného obranného pásma. Vzápätí Feherváry s výborným zákrokom pred Rybárom. Znemožnil zakončovať Lindströmovi.
12:49
Studenič si pripravuje lepšiu pozíciu, ale ani nestrieľal, ani neprihrával.
12:22
Ostávame v útočnom pásme. Na čiare stojí Martin Feherváry, ktorý dostal prihrávku.
12:10
importantTeraz bolo pred Haukelandom poriadne horúco! Len kus povestného šťastíčka zachránil Nórov od druhého inkasovaného gólu!
11:47
Vylúčenie v tíme Nórsko (Martinsen – 2 min., podrazenie).
11:47
Opäť ale zaznel hvizd rozhodcu a bude sa vhadzovať po pravici nórskeho muža v maske.
11:37
Sukeľ vyhral buly a Černák okamžitou prihrávkou vysunul dopredu Tatara s Pánikom.
11:33
10:56
Reichenberg nie nadarmo vyskúšal atak na Čajkovského. Vďaka tomuto momentu Škandinávci aspoň nakrátko zotrvali pred našou bránou.
10:27
Nahodenie Marka Daňa na zadný mantinel. Puk sa takmer dostal až k Bučekovi na druhej strane.
10:01
09:48
Hráme kratučkú početnú výhodu, ale sme ďaleko od brány súpera a navyše nemáme puk vo svojej moci.
09:19
09:18
Marinčin len takým nahodením skúšal šťastie.
08:59
Haukeland opäť v pozore. Po jeho zákroku sa hra prerušila.
08:56
Ďaloga potiahol puk popri mantineli a dokázal sa zbaviť protihráča.
08:35
Presilovka hostí netrvala dlho. Sily sa vyrovnali.
07:59
Vylúčenie v tíme Nórsko (Haga – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
07:56
Sukeľov únik spoločne s Liškom. Rodák z Liptova skúsil strelu k tyčke. Puk išiel vedľa bránky Haukelanda.
07:42
Slovensko musí prvýkrát čeliť oslabeniu.
07:19
07:19
Vylúčenie v tíme Slovensko (Bondra – 2 min., nedovolené bránenie).
06:50
Prienik Marcinka do útočného pásma. Dostal sa len za bránku, ale puk mu Nóri uchmatli.
06:29
Ramsay poslal na ľad druhú formáciu vedenú Tomášom Zigom.
06:19
06:19
importantMarko Daňo a jeho obrovská šanca! Pred modrou čiarou vystihol zlú prihrávku hostí a rútil sa sám na brankára! Trafil ho do betónov!
05:33
Sukeľ nabral rýchlosť od modrej čiary a telom atakoval Bonsaksena. K puku sa však nedostal.
05:04
Čajkovský nestihol zachytiť vyhodený puk, no zakázané uvoľnenie z toho nebolo.
04:48
Už to neplatí. Puk majú pod kontrolou naši reprezentanti a mieria dopredu.
04:29
Bull iba nahodil puk na zadný mantinel, ale súper zo Škandinávie ostal v pásme.
04:09
Znovu je hra prerušená. Nóri poslali puk na ochrannú sieť.
03:48
Píska sa ofsajd na strane Slovenska. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.
03:26
Daňo prišiel s pukom do pásma, ale v rohu ho stratil.
02:28
Autor prvého gólu Černák čaká na niekoho zo spoluhráčov, aby mu poslal nahrávku.
01:55
Röymark vyviezol puk do útočného pásma, ale hostia sa v ňom príliš dlho nezdržali.
01:38
Marcinko vo svojej tradičnej roli. Dobre pracoval pred brankárom Nórska a takmer bol z toho druhý gól.
01:05
Feherváry si postrážil puk pred Martinsenom.
00:48
Naši hráči sú aktívni pred bránkou, čo sa nepáčilo jednému z nórskych hráčov a zrodila sa menšia šarvátka, v ktorej sa ocitol Marián Studenič.
00:22
00:22
goalSlovensko dalo gól! Fantastický začiatok duelu. Zakončenie ERIKA ČERNÁKA si našlo cestu za chrbát brankára Haukelanda. Asistencie:
00:05
Pánik vybojoval puk na modrej čiare a nasledovala strela Sukeľa.
00:01
Všetko je už pripravené na úvodné vhadzovanie posledného prípravného zápasu našich chlapcov pred MS, ktoré štartujú v piatok 10.5.2019.
Nasledujú štátne hymny oboch krajín.
importantPred stretnutím ešte uvidíme milú slávnosť. Rozhodcovia Peter Jonák a Rastislav Gajan dostávajú cenu za prínos pre slovenský hokej. Ocenenie si preberajú z rúk generálneho sekretára SR Miroslava Valíčka a Petra Országa.
importantDnešného zápasu sa opäť nezúčastní útočník Libor Hudáček, ktorého stále trápi choroba. Voľno dostali veterán Ladislav Nagy a Mário Lunter.
Vážení hokejoví priaznivci, Vítam Vás pri sledovaní záverečného prípravného zápasu slovenskej reprezentácie pred majstrovstvami sveta v Bratislave a Košiciach. Naši chlapci si zmerajú sily s Nórskom.

SLOVENSKO

Slováci absolvovali v príprave doposiaľ osem prípravných duelov. V nich dosiahli tri výhry a päť prehier. Uplynulý víkend aj s pomocou všetkých zámorských posíl zdolali netradičného protivníka z Veľkej Británie hladko 6:1. Týmto zápasom zároveň prelomili gólové suchoty a skórovalo šesť rôznych hráčov. V bráne nastúpil Marek Čiliak, ale v poslednej tretine tréneri poslali do hry Denisa Godlu. Proti Nórom by sa mal medzi tri žrde postaviť už Patrik Rybár, ktorý sa k tímu pripojil neskôr pre problémy s batožinou. Obranca Mário Grman, ktorý sobotňajšie stretnutie nedohral kvôli zraneniu, je v tíme, ale zároveň je otázne, či nastúpi na generálku.

Výsledky SR v príprave pred MS 2019

Švédsko 0:4 (d), Nemecko 2:1 (v), Nemecko 3:1 (v), Rakúsko 1:5 (v), Rakúsko 1:2sn (v), Česko 1:3 (d), Česko 0:2 (d), Veľká Británia 6:1 (d).

Nominácia SR pred zápasom s Nórskom 7.5. v Michalovciach:

Brankári: Marek Čiliak (Brno), Denis Godla (Kuopio), Patrik Rybár (Grand Rapids).

Obrancovia: Andrej Sekera (Edmonton), Erik Černák (Tampa Bay), Martin Marinčin (Toronto), Christián Jaroš (Ottawa), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva), Mário Grman (Slovan), Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora), Martin Feherváry (HV 71).

Útočníci: Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan), Samuel Buček a Róbert Lantoši (obaja Nitra), Adam Liška (Slovan), Mário Lunter a Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Michal Krištof (Oulu), Libor Hudáček (Liberec), Tomáš Marcinko (Třinec), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukeľ (Slovan), Marián Studenič (Binghampton), Richard Pánik (Arizona), Tomáš Tatar (Montreal), Marko Daňo (Manitoba).

Tréneri: Craig Ramsay – Róbert Petrovický, Michal Handzuš, Andrej Podkonický.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti sa na šampionát naladili víťazne, Nórov zdolali po predĺžení