Zápas plný obratov. Dánski hokejisti zdolali Francúzov až po nájazdoch

Brankár Dánska Sebastian Dahm a pred ním útočník Francúzska Guillaume Leclerc.
Brankár Dánska Sebastian Dahm a pred ním útočník Francúzska Guillaume Leclerc. (Autor: SITA/AP)
Športové prenosy SME|11. máj 2019 o 12:15

Zaujal gól od polovice.

MS v hokeji 2019 - A-skupina

Dánsko - Francúzsko 5:4sn (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Storm, 20. M. Lauridsen (Storm, J. Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. J. Jensen (N. Jensen, Meyer), rozh. sam. nájazd Storm - 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)

Rozhodovali: Rantala (Fín.), Tufts (USA) - Goljak (Biel.), Ondráček (ČR), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6190 divákov

Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Aabo Jensen, Lassen, N. Jensen, O. Larsen, Bruggisser - N. Jensen, Eller, Storm - Bödker, Regin, Madsen - Meyer, J. Jensen, Bau Hansen - Olesen, Jakobsen, Poulsen

Francúzsko: Hardy - Dame-Malka, Manavian, Chakiachvilli, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil - Perret, Ritz, Bertrand - Bozon, Claireaux, Fleury - Treille, Texier, Rech - Leclerc, Berthon, Valier

KOŠICE. Hráči Dánska zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase v A-skupine na MS v hokeji v Košiciach nad Francúzskom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Súboj bohatý na góly rozhodol v nájazdovom rozstrele Frederik Storm.

Spomedzi ôsmich gólov najviac zaujal zásah Francúza Oliviera Dameho-Malku, ktorý v 25. minúte skóroval strelou od červenej čiary.

Dáni nastúpia na ďalší zápas v nedeľu od 16.15 h proti Nemcom, Francúzov čaká v rovnaký deň od 12.15 h stretnutie s USA.

MS v hokeji 2019: Zábery zo zápasu Dánsko - Francúzsko: fotogaléria

11.5.2019

Hlasy po stretnutí

(zdroj: IIHF)

Mikkel Bödker, útočník Dánska: "Myslím si, že môžeme byť spokojní. Hralo sa na obe strany. Mrzieť nás môžu najmä dva veľmi lacné góly. Myslím si, že v tretej tretine sme boli lepším tímom. Napokon sme vyhrali až po nájazdoch, čo je pre nás celkom dobrý štart do turnaja."

Charles Bertrand, útočník Francúzska: "Spravili sme veľa dobrých vecí a tešia nás najmä štyri strelené góly. Bol to tesný zápas, ktorý sme mohli vyhrať, no spravili sme viacero chýb. Do ďalších zápasov sa vrátime silnejší."

Online prenos: Dánsko - Francúzsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
11.05.2019 o 12:15
Dánsko
5:4
(2:1, 1:3, 1:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Storm, 20. O. Lauridsen (Storm, Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozh. náj. Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon). Rozhodca: Rantala, Tufts – Goljak, Ondráček.
Prenos
Sledovali sme naozaj napínavé stretnutie. Po nájazdoch sa víťazmi stávajú dánski hokejisti, ktorí získavajú dva body. Francúzi získavajú bod.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dánsko.
Rozhodujúcim nájazdom bol nájazd FREDERIKA STORMA.
Damienovi Fleurymu ušiel puk medzi kruhmi a je rozhodnuté!
Frederik Storm si pripravil puk medzi kruhmi a prízemnou strelou prekonal Hardyho.
Sacha Treille uspel takisto, jeho zakončenie ponad Dahmovo rameno bolo presné.
Mikkel Bödker sa na nájazd postavil suverénne a strelou ponad vyrážačku prekonal Hardyho.
Anthony Rech si vychutnal Dahma, blafákom na bekhend to napálil pod brvno.
Nicklas Jensen to skúšal forsbergovskou kľučkou, jeho pokus skončil na Hardyho betóne.
Charles Bertrand to urobil bekhendovou kľučkou na betón Dahma.
Nájazd Larsa Ellera smeroval priamo do bránky. Hardy príliš nezakročil.
Ako prvý sa na nájazd postavil francúzsky hráč Alexandre Texier. Jeho nájazd zakončil priamo do Dahmovej lapačky.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani v prvom predĺžení na šampionáte napokon gól nepadol, a tak zápas dospeje do samostatných nájazdov, ktoré začnú po suchej úprave ľadovej plochy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:58
Pred francúzskou bránkou po zakončení Bödkera smeroval puk na Hardyho, ktorý podržal.
64:28
Ellerova strela z pravého kruhu smerovala mimo priestoru bránky.
63:59
importantChakiachvili spoločne s Fleurym smerovali do prečíslenia. Videli sme jednu strelu Fleuryho, dorážal Chakiachvili, no nebol z toho gól.
63:08
Lauridsenova strieľaná prihrávka smerovala popred bránku na Regina, no puk skončil až v rohu klziska.
62:41
Storm sa snažil pretlačiť sa pred bránku, no veľmi sa mu to nepodarilo. Dáni znovu striedali a posielali na ľad čerstvé sily.
62:06
Oba tímy v tejto chvíli striedajú a novú útočnú akciu rozbiehajú Dáni.
61:53
Sacha Treille sa natlačil z rohu klziska pred bránku. Jeho pokus nesmeroval na bránku.
61:30
Spomedzi kruhov vypálil Nicklas Jensen. Jeho strelecké zakončenie bolo zblokované.
61:07
Lauridsenova prihrávka smerovala na Bödkera, ale nebola veľmi ideálna.
60:48
Kevin Hecquefeuille sa presadil pred bránku, no jeho pokus napokon smeroval bekhendom tiež vedľa.
60:27
Eller prepasíroval puk na Storma pred bránku. Jeho zakončenie smerovalo tesne vedľa Hardyho svätyne.
60:01
Začalo sa vôbec prvé predĺženie na tohtoročnom šampionáte v Bratislave a v Košiciach.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Je rozhodnuté o deľbe bodov. V tretej tretine sa podarilo vyrovnať stav Jensenovi, ktorý skóroval a vyrovnal stav na 4:4. Bude teda nasledovať päťminútové predĺženie po troch hráčoch na oboch strán.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:19
Zakončenie od modrej čiary smerovalo z hokejky Manaviana na bránku, no gólman Dahm bol pripravený.
58:49
Dáni sú opäť vo svojom útočnom pásme. S pukom sa však momentálne pohybujú iba po rohoch klziska.
58:08
Dánsky tím má puk vo svojej moci a snaží sa rozbehnúť útočnú akciu z obrannej polovice. Oba tímy už veľmi nechcú riskovať.
57:33
Zakončenie z hokejky Charlesa Bertranda z ľavého kruhu smerovalo priamo na brankára Dahma, ktorý nepripustil možnosť na dorážku.
56:47
Bödker sa dostal k príležitosti z ľavého kruhu. Jeho strelecký pokus smeroval mimo priestoru bránky.
56:18
Dlhšie sledujeme úsek bez prerušenia. Dáni momentálne napádajú a forčekujú francúzsku rozohrávku.
55:52
Z ľavej strany sme videli dorážku v podaní Thoma Thiryho. Gólman Sebastian Dahm predviedol dobrý zákrok a bezpečne dokázal strelu vyraziť.
55:17
Leclercovi sa podarilo vytiahnuť puk z vlastného obranného pásma. Už ho však majú v moci dánski hokejisti.
54:06
importantSpred bránky sa to ideálnej možnosti vysunul Frederik Storm. Jeho dorážku strely z pravého kruhu dokázal fantasticky odstrániť Gallet.
53:47
Spoza pravého kruhu smerovala strela na bránku Larsa Ellera. Jeho zakončenie išlo na Hardyho, ktorý si poradil.
53:42
53:42
Dánsky tím však bude hrať presilovú hru. Dve minúty za hrubosť dostáva Valentin Claireaux.
52:41
importantObrovské šance pre tím Francúzska! Strela od modrej čiary od Hecquefeuilla skončila na žŕdke. Puk Dahm nemal pod kontrolou, dostal sa na hokejku Bozona, ktorý dorážal, no nepretlačil to do bránky!
52:28
Spoza ľavého kruhu smerovala strela Tima Bozona priamo na brankára Dahma, ktorý si bezpečne poradil s touto situáciou.
52:03
Zatiaľ to okrem jedného prieniku Leclerca príliš francúzskym hokejistom nevychádza. Nedarí sa im usadiť sa v pásme.
51:16
V dobrej pozícii bol pripravený Guillaume Leclerc, ktorý sa od mantinelu odpútal a natlačil sa pred bránku. Mieril iba priamo na Dahma.
50:53
Presilovku si zahrá francúzske mužstvo. Dve minúty za podrazenie dostáva Mathias Bau Hansen.
50:31
Perfektná krížna prihrávka smerovala od modrej čiary smerom na Damiena Fleuryho nepriniesla vedúci gól Francúzska, strela smerovala mimo.
49:54
importantVo veľkej príležitosti sa spred bránky ocitol Mathias Bau, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti a na Hardyho bránke zazvonila pravá žŕdka!
48:54
Kevin Hecquefeuille odpovedal na mierny náznak šance Dánska. Vysunul sa po osi ihriska medzi kruhy a odtiaľ preveril Dahma.
48:37
Gallet nastreľoval puk na zadný mantinel. Pri puku bol skôr Lauridsen a môže založiť novú útočnú akciu.
47:35
Od týchto chvíľ určite nebude chcieť žiaden z tímov zbytočne riskovať a bude sa snažiť o zisk akéhokoľvek bodu zo stretnutia.
46:34
46:34
goalDánsko dalo gól!
Dáni vyrovnávajú skóre. JESPER JENSEN sa dostal do výhodnej pozície spomedzi kruhov a istým zakončením prekonal brankára Hardyho.
Asistencie: Nicklas Jensen, Nicolai Meyer.
46:28
Na dvakrát to skúšal od zadého mantinelu Nicklas Jensen, no nenašiel spoluhráčov.
45:55
Storm sa dostal do útočného pásma, pomerne rýchlo však o puk prišiel a Dánom sa nepodarilo dostať do zakončenia.
45:19
importantVýbornú prihrávku posúval Bau smerom na Mikkela Bödkera, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a zakončoval. Strela smerovala tesne vedľa.
45:00
Regin je v držaní puku na pravom kruhu. Až neskôr sa Dáni dostali k otočeniu hry a zatiaľ je to bez strely.
44:23
Bau podržal puk na pravej strane pri mantineli, nahodil však iba na zadný mantinel. Dánom nevychádza presilová hra.
43:35
Dáni v úvode presilovky udržali útočné pásmo. Storm vystrelil spomedzi kruhov a nasmeroval to na Hardyho. Nastal tam menší zmätok, Dáni to nevyužili.
43:17
Dánsko bude hrať presilovú hru. Dve minúty za hákovanie dostáva francúzsky hráč Jonathan Janil.
42:15
Po ľavom krídle vyrazil dopredu Guillaume Leclerc, ktorý sa dostal k streleckej šanci z ľavej strany, no nebolo to presné.
41:31
Dáni sú usadení v útočnom pásme. Od modrej čiary sa o strelu pokúšal Oliver Larsen. Jeho strelecký pokus letel mimo bránky.
40:56
Perret pokračoval v útočnej akcii, no pri mantineli bol tvrdo a čisto odstavený Stefanom Lassenom. Francúzi teda v akcii pokračovať nemohli.
40:34
Individuálne prekorčuľoval cez celé klzisko obranca Markus Lauridsen, ktorý sa dostal do streleckej pozície spomedzi kruhov, no jeho zakončenie bolo zblokované.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry priniesla dohromady štyri góly, z toho tri na francúzskej strane. Presadili sa Dame-Malka, Fleury a Claireaux. Za Dánov sa presadil Eller a aaj preto Francúzi po 40 minútach vedú nad Dánskom 3:4.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
V strednom pásme uchmatol Fleurymu puk Morten Madsen, ale nedostal sa s ním do útočnej tretiny.
38:48
Francúzi sú vo vlastnom obrannom pásme a rozbiehajú novú útočnú akciu. Snaží sa o to Alexander Texier.
38:23
Mikkel Bödker si ešte dovolil kľučku na úrovni modrej čiary a až tak vnikal do útočného pásma. Tam nenašiel prihrávkou spoluhráčov.
37:58
Dlhá krížna prihrávka po osi ihriska smerovala iba priamo na brankára Dahma a nenašla vhodného adresáta spomedzi francúzskych hráčov.
37:16
Prihrávka Jespera Jensena Aaba smerovala iba na francúzske hokejky. Francúzi mohli otočiť hru a pokračovať vo svojej akcii.
36:09
Spoza bránky sa šikovne chcel pretáčať Peter Valier. Jeho strelecký pokus si gólman Sebastian Dahm bezpečne postrážil.
35:29
35:29
Zatiaľ v Steel Aréne sledujeme poriadne gólové hody. Spomedzi kruhov sa k zakončeniu dostal hráč z NHL LARS ELLER. Jeho švihovka od modrej zapadla do Hardyho brány.
Asistencia: Mikkel Bödker.
35:02
importantTreille našiel prihrávkou spoza bránky medzi kruhmi Alexandra Texiera, ktorého zakončenie švihom skončilo na Sebastianovi Dahmovi.
34:36
Nahodenie od modrej čiary z hokejky Brugissera smerovalo mimo priestoru bránky a Francúzi môžu pokračovať v hre s pukom.
34:14
Strela Nicholasa Jensena od modrej čiary smerovala priamo na brankára Hardyho, ktorý nemal problém so zachytením tejto strely.
33:55
33:55
goalFrancúzsko dalo gól!
Francúzi využívajú presilovú hru a majú to, čo som avizoval – dvojgólové vedenie. Po nevyužitej dánskej šanci vyrazil dopredu Bozon, posunul na pravú stranu Rechovi, ktorý dával krížnu prihrávku na VALENTINA CLAIREAUXA a jeho tvrdé zakončenie z prvej skončilo v bráne.
Asistencie: Anthony Rech, Tim Bozon.
33:31
Videli sme prvú presilovkovú strelu spoza ľavého kruhu, odkiaľ zakončoval Anthony Rech, no bolo to zrazené.
33:07
Francúzsko sa môže po skórovaní dostať aj do dvojgólového vedenia. Dánsky tím bol v šestici, Nicklas Jensen si odsedí trest za príliš veľa hráčov na ľade.
32:21
32:21
Francúzi otáčajú skóre a idú do vedenia! Tim Bozon vystrelil z ľavého kruhu, Dahm strelu vyrazil na ľavú stranu, kde bol DAMIEN FLEURY a z prvej úspešne dorazil. Bránka potom bola posunutá, no bolo to až neskór.
Asistencie: Tim Bozon, Kevin Hecquefeuille.
32:04
Teraz to veľmi nevyšlo Nickovi Olsenovi. Navyše, Francúzi boli v obrannom pásme v prečíslení a dokázali získať puk.
31:07
Morten Madsen už cítil pred bránkou svojho spoluhráča Petra Regina. Posielal mu tam puk, ale dánski hráči sa nedokázali v tejto situácii presadiť.
30:28
Frederik Storm sa dostal do zaujímavej pozície. Z druhej vlny si na streleckú pozíciu prikorčuľoval Philip Brugisser. Dostal sa k strele, ale nasmeroval to len na Francúza.
29:50
importantVýborne sa pokúsil ohroziť Hardyho bránku Lars Eller. Puk bol tečovaný z hokejky Valiera smerom na bránku a spadol na hornú sieť.
29:23
Francúzi si dokázali udržať útočné pásmo aj vďaka dobrej práci Galleta, no Dáni boli takisto dôrazní.
28:40
Fleury dokázal prepasírovať puk na Valentina Claireauxa, ktorý sa presadil po ľavom krídle a zakončoval. Jeho pokus smeroval do Dahma.
28:14
Larsen z ľavého krídla iba nahadzoval puk do útočnej tretiny. V pásme boli v prevahe francúzski hokejisti a majú teraz čas s rozohrávkou.
27:31
27:31
importantMikkel Boedker si nakorčuľoval z pravej strany a do rovnakého smeru si prehadzoval puk na bekhend a zakončil len na Hardyho betón.
27:27
importantMikkel Boedker smeroval sám na bránku po ľavej strane ihriska. Zozadu ho fauloval Florian Chakiachvili a bude z toho trestné strieľanie!
26:55
Ehler predviedol peknú kľučku v strednom pásme na malom priestore a snažil sa prihrávkou hľadať Jensena, no veľmi sa mu to nepodarilo.
26:21
Do útočného pásma prenikal dopredu Alexander Texier. Jeho pohyb smerom do útočnej tretiny bol zastavený, pískal sa ofsajd.
25:43
Jesper Jensen Aabo čaká za svojou bránkou na nových spoluhráčov, ktorí čerstvo oddýchnutí prichádzajú zo striedačky.
25:11
Nick Olsen ešte dokázal udržať puk v útočnom pásme. Posúval puk po mantineli späť za Hardyho bránku, kde už mal spoluhráčov.
24:27
O dánsku odpoveď sa pokúšal Morten Madsen, ale zakončením spomedzi kruhov namieril puk iba na brankára Hardyho.
24:08
24:08
Je vyrovnané v piatej minúte druhej tretiny. Brankára Sebastiana Dahma výrazne zaskočil OLIVIER DAME-MALKA, ktorý strieľal ešte spoza červenej čiary zo stredného pásma a Dahmovi strela prenikla pomedzi betóny. Naozaj kuriózny gól, no jasne platí.
23:26
Sacha Treille to vyskúšal spoza pravého kruhu z priestora pri mantinelu. Priestor bránky však netrafil, Francúzi ešte pokračujú s pukom v pásme.
22:48
Spoza pravého kruhu sa k zakončeniu dostal Peter Valier. Jeho strelecký pokus smeroval na brankára Dahma.
22:12
Damien Fleury zabránil zakázanému uvoľneniu, keďže tečoval rozohrávku svojho spoluhráča. Francúzi sa však nedostali veľmi blízko k bráne.
21:51
Dánski hokejisti mali problém s dostaním puku do stredného pásma. Podarilo sa to len na striedačku a uvidíme vhadzovanie pred Dahmom.
21:24
Šikovne to vyskúšal Charles Bertrand z ľavého kruhu. Jeho zakončenie z otočky smerovalo na Dahmov betón.
20:51
Francúzski hokejisti sa síce dostali do útočného pásma, ale dlho v ňom nepobudli. Do protiútoku teda mohol ísť Morten Madsen, Hardy bol pripravený.
20:30
Od modrej čiary nepríjemne nastreľoval puk na bránu Markus Lauridsen. Jeho zakončenie smerovalo hneď na zadný mantinel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná časť hry priniesla tri góly. V 9. minúte šli do vedenia Francúzi po góle Bertranda. Dáni vyčkávali na svoje príležitosti, ktoré prišli v závere tretiny. Presadili sa Storm a Oliver Lauridsen a otočili skóre.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
19:56
Dánska v absolútnom závere prvej tretiny využiíva presilovú hru. Spomedzi kruuhov tvrdo vypálil MARKUS LAURIDSEN a nasmeroval to popri Hardyho vyrážačke.
Asistencie: Frederik Storm, Jesper Jensen.
19:28
Dáni už začali svoju skrátenú presilovú hru a už sa nachádzajú rozostavení v útočnom pásme.
19:06
19:06
V závere prvej časti hry Francúzi inkasujú. Pochváliť a vyzdvihnúť treba najmä FREDERIKA STORMA, ktorý sa nap rvý pokus nepresadil, ale na druhýkrát už dotlačil puk bekhendom za Hardyho chrbát.
Bez asistencie.
18:49
18:49
Francúzska presilovka predčasne končí. Morten Madsen sám prenikal na bránku a z boku ho zastavil Kevin Hecquefeuille. Dostáva dve minúty za držanie.
18:06
Bez prípravy pálil spoza ľavého kruhu Damien Fleury. Pred bránou boli pripravení dvaja hráči, ktorým sa nepodarilo prekvapiť Dahma.
17:47
Na prvý pokus sa francúzskym korčuliarom nepodarilo získať prevahu v útočnom pásme. Dáni úspešne vyhodili puk cez všetky čiary.
17:16
Francúzsko bude hrať druhú presilovku v stretnutí. Dve minúty za hákovanie dostáva Nicklas Jensen.
16:27
Francúzi zaútočili z brejkovej situácie. Do útočného pásma sa po pravom krídle dostal Alexander Texier. Využil svoj rýchly korčuliarsky presun na strelu z kruhu, ktorá letela vedľa.
15:49
Francúzski hokejisti urobili chybu v rozohrávke. O bekhendové zakončenie sa pokúšal Peter Regin, ale z dobrej pozície nevyužil francúzske zaváhanie.
15:19
Z obranného pásma vyrazil dopredu Oliver Larsen, ktorý od modrej čiary len jemne nahadzoval puk na bránku. Hardy nemal so zachytením problémy.
14:24
Šikovný prienik predviedol Niclas Jensen, ktorý sa z pravej strany odpútal od mantinelu a smeroval viac na os ihriska. Hardy dokázal odolať následnej strele.
14:16
Strela Kevina Hecquefeuilla od modrej čiary bola zrazená a puk skončil na ochrannej sieti.
13:42
Dánski hokejisti sa dostali do prečíslenia dvoch proti dvom. Na ľavom krídle puk získal Regin ktorý ho posunul krížom na Boedkera. Boedker sa to snažil vrátiť pred bránku, ale dobre sa už vrátil francúzsky hráč.
13:03
Prieniková prihrávka Niclasa Jensena smerom na Mortena Poulsena nebola veľmi presná. Puk skončil v rohu klziska a vybojovali ho francúzski hokejisti.
12:18
V obrannom pásme si s pukom pekne počkal Olivier Dame-Malka, ktorý čakal na čerstvých spoluhráčov zo striedačky a nikam sa neponáhľal.
11:37
Od modrej čiary vyskúšal vypáliť Oliver Lauridsen. Jeho strelecký pokus príklepom vytlačil gólman Hardy na ochrannú sieť.
11:16
Dánski hokejisti sú zatiaľ úspešnejší na vhadzovaniach. Centri Dánska zatiaľ odvádzajú kvalitnú prácu.
10:04
Z ľavého kruhu nepríjemne vystrelil Jesper Jensen Aabo. Jeho strelecký pokus smeroval priamo na Floriana Hardyho a trafil ho do masky. Francúzsky brankár si vyžiadal prerušenie.
09:42
Francúzi pokračovali v aktivite v útočnom pásme, ale streleckú príležitosť si momentálne nevypracovali. Potom prišlo zakázané uvoľnenie na strane galského kohúta.
08:55
08:55
Francúzi využívajú presilovú hru po 22 sekundách hry! Nastrelený puk od modrej čiary skončil na Dahmovi. Zo skrumáže sa najlepšie presadil CHARLES BERTRAND a doklepol do odkrytej bránky.
Asistencie: Valentin Claireaux, Kevin Hecquefeuille.
08:33
Sledujeme prvé vylúčenie na dánskej strane. Dve minúty za nedovolenú hru vysokouo hokejkou ddostáva Nicklas Jensen.
08:29
Po pravom krídle sa dopredu pretláčal Niclas Jensen. Všetko je už pripravené, plexisklo je na svojom mieste a pokračujeme v hre.
08:19
Hráči putovali na ľad a už korčuľujú, aby ostali v zabehnutom režime. Pracovná čata pri plexiskle už usilovne pracuje, aby sa veci vrátili späť do normálu.
08:18
Po dohranom súboji v rohu klziska sa zo svojej pozície vychýlilo a zápas bude musieť byť na chvíľu prerušený, kým sa problém odstráni.
08:01
Od modrej čiary vypálil Markus Lauridsen. Jeho zakončenie smerovalo vedľa Hardyho bránky a francúzsky gólman sa nemusel obávať.
07:46
Prechod do útočného pásma v podaní Petra Valiera nebol bezproblémový, francúzsky útočník poslal puk na striedašku dánskeho mužstva.
07:14
Dvojica dánskych korčuliarov aktívne forčekovala francúzsku rozohrávku. Francúzi sa dokázali z tejto situácie vymaniť a rozohrali puk do stredného pásma.
06:48
Pekný teč predviedol spred bránky Jesper Jensen. Jeho posunutie puku smerovalo tesne vedľa bránky a Hardy mal dôvod na obavu.
06:22
Chakiachvili si tvrdo vyšliapol na Baua a nepríjemným bodyčekom ho v hluchom priestore poslal k ľadu.
05:53
Kevin Hecquefeuille rozohrával novú francúzsku akciu z hĺbky obranného pásma. Francúzom sa podarilo dostať len do stredného pásma.
05:16
Po osi klziska sa do útočného pásma presadil Niclas Jensen. Prenikol medzi kruhy, ďalej však dopredu nesmeroval.
04:44
Francúzi už momentálne sú v plnom počte a úvodné oslabenie tohto stretnutia prežili bez ujmy na skóre, ktoré sa nemenilo.
04:23
importantFrancúzi sa dostali vo vlastnom oslabení do prečíslenia dvoch proti dvom. Prihrávka z hokejky Valiera smerovala pred bránku na Guillauma Leclerca. Jeho zakončenie smerovalo na Dahma.
03:57
Puk sa z hokejky Jensena Aaba dostal iba na hokejku francúzskeho Eilota Berthona, ktorý bezpečne vyhodil z obranného pásma.
03:28
Dánsky tím zatiaľ dobre naštartoval svoju prvú presilovú hru v stretnutí. Úvodná špeciálna formácia si počínala statočne.
02:59
importantZ rohu klziska prišla prihrávka od Ellera smerom na Frederika Storma, ktorý bol pripravený pred bránkoviskom. Svojím zakončením rozhodil Hardyho, no neprekonal ho.
02:28
Dánsko bude hrať presilovú hru. Francúzsky tím dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
02:28
02:28
importantJesper Jesen Aabo sa dostal k zakončeniu spred bránky. Jeho zakončenie bolo gólové, ale napokon bola hra z istých dôvodov prerušená.
01:45
Francúzi zatiaľ majú menšie problémy s rozohrávkou. Zrýchliť sa to pokúšal Peter Valier, ktorý nahadzoval puk do útočnej tretiny.
01:23
Dlhá prihrávka Huga Galleta nenašla adresáta a v tomto prípade je to zo strany francúzskeho mužstva iba zakázané uvoľnenie.
01:01
Svoje individuálne zdatnosti prezentoval Alexander Texier. Smeroval do dvojice dánskych hráčov, no ďalej na bránku už neprenikol.
00:36
Šikovným nastrelením preveril gólmana Hardyho Oliver Lauridsen. Jeho zakončenie smerovalo na betón francúzskeho gólmana.
00:12
Do útočného pásma nahodil puk Niclas Jense, poslal ho však do rohu klziska, kde už jeho spoluhráči kombinujú.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade už máme oba celky. Dáni nastúpia na dnešné stretnutie v tmavších červených dresoch a Francúzi v bielych.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Francúzsko: Hardy (Ylönen) – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.

Rozhodca: Rantala, Tufts – Goljak, Ondráček.
Prajem vám príjemné skoré popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého zápasu dnešného programu skupiny A v Košiciach. Dánsko o 12:15 vyzve reprezentáciu Francúzska. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Dánsko
Dánski hokejisti obsadili na minuloročnom šampionáte v herningskej skupine B v tabuľke piate miesto so ziskom 11 bodov a nepodarilo sa im preniknúť do štvrťfinále. Kľúčovým bol najmä duel s Lotyšskom, ktoré napokon postúpilo medzi osmičku najlepších na minulých MS. Dánsko prichádza do Košíc pod vedením trénera Heinza Ehlersa s dvojicou hráčov z NHL, v nižších zámorských súťažiach pôsobia dvaja ďalší útočníci. Dánsko v záverečnej príprave na MS dvakrát podľahlo Fínsku 0:1 a 1:2, prehralo so Švédskom 2:3 a 0:2. Prvé víťazstvo v príprave prišlo až 26. apríla proti Nórsku 0:1, následne podľahlo Dánsko Nórsku po predĺžení 4:3 a v generálke na šampionát zdolali Dáni Rakúšanov 1:3.

Nominácia Dánska na MS:
Brankári:

Sebastian Dahm (Iserlohn, Nem.), Patrick Galbraith (Sönderjyske), Simon Nielsen (Herning)
Obrancovia: Phillip Bruggisser (Krefeld, Nem.), Matias Lassen (Malmö, Švéd.), Oliver Larsen (Pantern, Švéd.), Stefan Lassen (Almtuna, Švéd.), Nicholas B. Jensen (Fischtown, Nem.), Jesper Jensen Aabo (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Oliver Lauridsen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Markus Lauridsen (HV 71, Švéd.)
Útočníci: Lars Eller (Washington Capitals, USA/NHL), Mikkel Bödker (Ottawa Senators, Kan./NHL), Morten Madsen (Timra, Švéd.), Nicolai Meyer (Södertalje, Švéd.), Nick Olesen (Pantern, Švéd.), Peter Regin (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Joachim Blichfeld (Portland Winterhawks, USA/WHL), Mathias Bau (Hershey Bears, USA/AHL), Frederik Storm (Malmö, Švéd.), Mathias From (AIK Štokholm, Švéd.), Morten Poulsen (Herning), Jonas Röndbjerg (Växjö, Švéd.), Jesper Jensen (Skelleftea, Švéd.)

Francúzsko
Francúzsky výber pod vedením kouča Philippea Bozona obsadil na minuloročnom šampionáte v základnej skupine A konečné šieste miesto práve za naším výberom a získal dokopy šesť bodov. Francúzi prichádzajú do Košíc zatiaľ predbežne bez hráčov z NHL. Roussela a Bellemara vyradili zranenia a Alexandre Texier zatiaľ stále bojuje s Columbusom v play-off v sérii s Bostonom. Francúzsko v záverečnej príprave na turnaj najprv podľahlo dvakrát Rusku 1:4 a 0:2, prehralo s Lotyšskom 2:3 po nájazdoch, následne v odvete zdolalo Lotyšov 2:0, pripísalo si porážku s Švajčiarskom hladko 6:0, triumfovalo nad Švajčiarskom 3:4 po predĺžení a v generálke na šampionát Francúzi zdolali Talianov jasne 6:2.

Nominácia Francúzska na MS:
Brankári:

Henri-Corentin Buysse (Amiens), Florian Hardy (Angers), Sebastian Ylönen (Anglet)
Obrancovia: Florian Chakiachvili (Rouen), Pierre Crinon (Gap), Olivier Dame Malka (Nice), Hugo Gallet (Bordeaux), Jonathan Janil (Bordeaux), Kévin Hecquefeuille (Mulhouse), Antonin Manaivan (Grenoble). Thomas Thiry (EV Zug, Švaj.)
Útočníci: Eliot Berthon (HC Servette Ženeva, Švaj.), Timothé Bozon (HC Servette Ženeva, Švaj.), Charles Bertrand (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Valentin Claireaux (Vaasa Sport, Fín.), Teddy Da Costa (Grenoble), Damien Fleury (Grenoble), Guillaume Leclerc (Grenoble), Sacha Treille (Grenoble), Cédric Di Dio Balsamo (Lyon), Anthony Guttig (Rouen), Nicolas Ritz (Rouen), Jordann Perret (HC Dynamo Pardubice, ČR), Anthony Rech (Schwenninger Wild Wings, Nem.), Peter Valier (Bordeaux)

Obe reprezentácie na seba naposledy narazili vo februárovom prípravnom zápase. Dánsko zdolalo Francúzov 1:4, minulý rok v prípravnom dvojzápase uspelo dvakrát Francúzsko 4:2 a 4:0. Na šampionáte sa celky stretli naposledy proti sebe ešte v roku 2014, vtedy Francúzsko zdolalo Dánov vysoko 2:6.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Zápas plný obratov. Dánski hokejisti zdolali Francúzov až po nájazdoch