Slovenskí hokejisti prehrali s Fínskom, mladík Kakko strelil hetrik

Športové prenosy SME|11. máj 2019 o 20:15

Rozhodla tretia tretina zápasu.

MS v hokeji 2019 - A-skupina

Slovensko - Fínsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 11. Černák (Sekera, Pánik), 40. Marinčin (Studenič, Jaroš) - 15. Lindbohm (Savinainen, Rajala), 17. Kakko (Mikkola, Manninen), 50. Kakko (Mikkola), 60. Kakko (Manninen)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolic (Rak.), Sidorenko (Biel.) - Jensen (Dán.), McCrank (Kan.), 7421 divákov

Slovensko: Čiliak - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Marek Ďaloga, Fehérváry, Čajkovský, Koch - Pánik, Krištof, Tatar - Studenič, M. Sukeľ, L. Nagy - Lantoši, Zigo, M. Daňo - Liška, Buc, Lunter

Fínsko: Lankinen - M. Lehtonen, Ohtamaa, Lindbohm, Jokiharju, Mikkola, Kaski, Koivisto, Hakanpää - Rajala, Ilomäki, Savinainen - H. Pesonen, Manninen, Kakko - Kiviranta, Tyrväinen, Ojamäki - Sallinen, Lammikko, Anttila

KOŠICE. Slovenská hokejová reprezentácia prehrala s Fínskom 2:4 v sobotňajšom zápase v základnej A-skupine na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku.

Prvý gól stretnutia strelil v 11. min obranca Erik Černák, ktorý skóroval druhýkrát na turnaji a brankára súpera prekonal dve sekundy po skončení presilovky.

Fínom sa podarilo vyrovnať v 15. min v početnej výhode zásluhou beka Petteriho Lindbohma a vedenie fínskemu výberu zabezpečil mladík Kaapo Kakko.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Fínsko: fotogaléria

13.5.2019

V druhej dvadsaťminútovke vyrovnal na 2:2 obranca Martin Marinčin, jeho zásah dokonca dvakrát posudzoval videorozhodca. V tretej časti dostal Fínov opäť do vedenia druhým gólom v zápase Kakko, ktorý v závere pri power-play Slovákov skompletizoval hetrik.

V 36. vzájomnom meraní síl sa zrodila 26. prehra slovenského tímu, na svojom konte majú doteraz sedem triumfov a tri súboje sa skončili nerozhodne.

Aj po sobote platí, že Slováci nezdolali Fínov na vrcholnom podujatí už 15 rokov, zatiaľ naposledy sa im to podarilo na MS 2004.

Slovenský tím má v nedeľu voľno, v pondelok večer o 20.15 h absolvuje súboj proti reprezentácii Kanady.

Hlasy po zápase

Zdroj: RTVS

Ladislav Nagy (útočník SR): "Fíni boli trochu lepší korčuliarsky v prvej tretine, potom sme vyrovnali hru. Škoda toho tretieho gólu, mysleli sme si , že tam bol faul, a prestali sme hrať. Škoda, že sme neskôr nevyrovnali z presilovky. Bol to vyrovnaný zápas. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Boli sme dnes k tomu blízko, ešte raz škoda.... Musíme sa poučiť, ideme ďalej. Kanada je Kanada. Musíme sa dobre pripraviť a trochu lepšie začať. Dnes nám zo začiatku trochu nešli nohy."

Ján Lašák (asistent trénera SR): "Sme veľmi sklamaní, dostali sme tretí gól a to nakoniec rozhodlo. Bol to nešťastný moment, krátko predtým sme mohli dať tretí gól my. Naše mužstvo aj dnes ´makalo´, šliapalo, všetci sú odhodlaní, bojujú. To je pre nás najväčšie plus, že všetci bojujú pre tento mančaft. Ďaloga skončil v nemocnici, Černáka zašívali a vrátil sa do zápasu. Kanada je ešte veľmi ďaleko. Keď sa nám podarí uhrať nejaké body, budeme radi, Dnes nám ušli pomedzi prsty."

Marek Čiliak (brankár SR): "Škoda posledného inkasovaného gólu, aj bod by sme dnes hrali. Taký je hokej, ideme ďalej. Každému gólu sa dá predísť, musíme sa z toho poučiť, rozobrať si to. Náš výkon bol súper, bod sme si zaslúžili. Diváci nás neskutočne ženú dopredu. Nehráme pod stresom, užívame si to, hráme dobre."

Matúš Sukeľ (útočník SR): "V druhej tretine sa nám tesne pred koncom podarilo vyrovnať a na našu stranu sa naklonilo ´momentum´, ale v tretej časti sme to nevyužili a inkasovali. Po dnešku mám voľno, dosť nám to pomôže. Súboje proti Američanom aj Fínom boli náročné na korčuľovanie. Teraz musíme čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na pondelok. Po dvoch dueloch máme na svojom konte máme tri body, čo síce nie je zlé, ale myslím si, že dnes sme si aspoň remízu zaslúžili. S tým nemôžeme byť spokojní.“

Martin Marinčin (obranca SR, strelec gólu): "Čo rozhodlo? Rozhodca nám neuznal oslabenie, vtedy dali Fíni gól na 3:2. Nemáme sa za čo hanbiť, hrali sme super hokej. Fíni sú kvalitný súper, po iné roky by sme možno od nich dostali šestku. Diváci nás hnali, bol to veľmi dobrý zápas. Pri mojom góle som si bol istý, že to bude gól, ale zároveň som sa v duchu modlil, aby ho rozhodca uznal."

Online prenos: Slovensko - Fínsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
11.05.2019 o 20:15
Slovensko
2:4
(1:2, 1:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Fínsko
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Černák (Sekera, Pánik), 40. Marinčin (Studenič, Jaroš) – 15. Lindbohm (Savinainen, Rajala), 17. Kakko (Mikkola, Manninen), 50. Kakko (Mikkola), 60. Kakko (Manninen). Rozhodca: Manuel Nikolič (AUT), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Dustin McCrank (CAN).
Prenos
To je odo mňa z Košíc pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť, želám krásny zvyšok víkendu a pre ďalšie zápasy je heslo jasné – Slovensko do toho! Dočítania priatelia.
Výsledok síce hovorí v prospech Fínska, jedno je však isté. Slovenský tím má za sebou ďalší výborný zápas, chlapci bojovali zo všetkých síl, ukázali obrovské srdcia a to im rozhodne slúži ku cti. Zajtra nás čaká deň voľna, v pondelok si v ďalšom náročnom zápase zmeriame sily s výberom Kanady. Verme, že všetky zdravotné šrámy sa podarí dať našim chlapcom dokopy. Neoficiálne správy o zdravotnom stave Mareka Ďalogu hovoria o otrase mozgu a siedmych stehov na tvári slovenského obrancu.
Najlepším hráčom Fínska bol vyhlásený Kaapo Kakko.
Najlepším hráčom Slovenska bol vyhlásený Erik Černák.
Koniec zápasu.
59:45
59:45
goalFínsko dalo gól!
Veľká, priam obrovská škoda. KAAPO KAKKO ukázal svoj obrovský talent a v neľahkej pozícii namieril presne do našej prázdnej bránky a zaznamenáva tak hetrik! Asistencie: Sakari Manninen.
59:25
Azda posledná snaha našich chlapcov v útočnom pásme, prichádzame však o puk.
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny!
58:55
importantSlovensko hrá power-play!
58:26
Adam Liška v dobrej pozícii, nepodarilo sa mu ale strelecky ohroziť fínsku bránku.
58:01
Strelu Martina Marinčina zblokoval jeden z obrancov Fínska, do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.
57:16
Fíni v útočnom pásme len odovzdali puk, dopredu idú naši chlapci, o puk však bojujú pri mantineli.
56:48
Blíži sa však záver tretej tretiny a my sa potrebujeme nasťahovať do útočného pásma.
56:18
Fíni v útočnom pásme, Anttila odvádza pre svoj tím kusisko čiernej roboty, Čiliak ale zasahovať v tejto chvíli nemusel.
55:39
Nagy zobral na seba zodpovednosť v strednom pásme, bol však pozorne strážený fínskou obranou.
55:19
Vhadzovanie po ľavici gólmana Lankinena, prichádzame však o útočné pásmo.
55:01
Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Slováci úpenlivo bojujú o vyrovnanie.
54:29
Obrovské súboje zvádzajú dnes naši chlapci na ľade Steel arény, nech už zápas dopadne akokoľvek, rozhodne na nich môžeme byť hrdí.
53:54
Kevin Lankinen so zákrokom lapačkou po strele z ľavého kruhu. Príde vytúžené vyrovnanie?
53:29
Fínsko v plnom počte.
53:12
Nevyzerá to dobre s touto presilovkou, Suomi sa už ubránia.
52:47
Severania zatiaľ túto oslabovku zvládajú na jednotku.
52:10
Erikovi Černákovi preskočil puk cez hokejku, košický rodák si to už rovnal na strelu z vrchu kruhov.
51:49
Fínom sa podaril vyhodiť puk, veľmi rýchlo sme ale späť v útočnom pásme.
51:29
Po prerušení hry, ale ešte pred reklamným powerbreakom odišiel na trestnú lavicu Marko Anttila za hákovanie.
51:10
Avizované vylúčenie Fínov, Čiliak dokázal odísť na striedačku.
49:52
49:52
KAAPO KAKKO hrdinom Fínov zas a znova! Po veľkom boji u mantinela sa Fíni zmocnili puku a poslali ho za bránu. Tam sa vyskytoval teraz už 4-gólový kanonier Kakko, ktorý upratal puk medzi betóny Marka Čiliaka!

Asistencia: Niko Mikkola.
49:12
importantNaše azda tri šance! Dvakrát pálil nebezpečne s úmyslom hrať na teč Marinčin, potom spred brány z prvej len do Lankinena mieril Tomáš Zigo!
47:31
Jere Sallinen nahodil puk od modrej na Čiliaka, ten sa po dlhšom prerušení hry s pukom znovu skamarátil.
47:20
Plexisklo opravené po vyše piatich minútach, môžeme pokračovať.
47:20
Počas prerušenia hry prinášame informáciu o Marekovi Ďalogovi, ktorý bol po zasiahnutí pukom do tváre ešte v druhej tretine prevezený do nemocnice.

Nehrá sa už takmer štyri minúty, dôvodom je oprava plexiskla.
47:20
Marko Daňo a jeho platná hra do tela nám pomáha držať Fínov mierne na dištanc. Severania v ofsajdovom postavení.

46:29
Zakázané uvoľnenie od Suomi, tretina záverečnej časti hry je temer za nami.
46:00
Mikrosúboj Toni Rajala verzus Marek Čiliak. Víťazne z neho vychádza gólman Slovenska.
45:35
Bojuje sa za našou bránou, Pesonenova lajna si vytvorila solídny tlak.
44:46
Krásne to vymyslel Tatar, ktorý si počkal na spoluhráčov z druhej vlny. Lantoši a jeho rana spomedzi kruhov bola zrazená.
44:09
Ladislav Nagy bojoval za svätyňou súpera, bol tam trochu postrčený, rozhodcovia mlčia.
43:34
Laxná rozohrávka, Fíni sa zadarmo dostávajú puku a my zadarmo dostávame kolotoč prihrávok súpera.
43:16
Súboje v útočnej tretine pri mantineli, Liška s Lunterom toho mali dosť a už zo striedačky sa prizerali, ako Marek Čiliak v spolupráci s Bucom ukrýva puk vo výstroji.
42:35
Sekera najprv pri rozohrávke nabil puk na čepeľ Rajalovi, aby mu vzápätí jeho koncovku zrazil na ochrannú sieť.
42:25
Ofsajd Fínov, vhadzuje sa pred našou modrou čiarou na pravej strane.
41:57
Róbert Lantoši ešte spoza modrej vyskúšal pozornosť Lankinena, ten puk vyráža do rohu.
41:23
Mikko Lehtonen si nakorčuľoval na os ihriska, aby strelou z prvej trafil vymrštený betón Čiliaka.
40:40
Černákova strela od modrej, mali sme tam hráčov pred bránou na teč, k nemu aj naozaj prišlo. Následne ale puk letel mimo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Už sa zdalo, že to bude 20 minút bez gólu, no práca Studeniča pred bránou a bleskové reflexy Marinčina spoza nej znamenajú vyrovnanie. Do tretej časti sa tak ide za nerozhodného stavu 2:2.

Tretia tretina sa začne približne o 22:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
Mikko Lehtonen ihneď po buly zakončoval nad, to je ale všetko, čo sa v tomto dejstve udeje.
39:42
Marek Čiliak dôkladne mávol lapačkou a ukryl v nej puk po rane švihom od fínskeho borca.
39:20
importantPo strelení gólu sa nehralo takmer sedem minút, rozhodcovia na dvakrát museli zásah Marinčina odobriť. Prvýkrát to bolo na ich vlastnú žiadosť, potom si Fíni vybrali tzv. "Coach challenge".
39:20
importantČo sa to ale deje? Rozhodca opäť odchádza za mantinel, gól sa znovu skúma.
39:20
39:20
goalSlovensko dalo gól! Predsa len ale naša druhá lajna vyprodukovala gól, strelil ho MARTIN MARINČIN. Už pred definitívnym skončením puku v bráne poletovalo letiace teleso po bránkovej čiare po práci Studeniča, ktorý si ho prv spracoval pukom. Následne ho však slovenský obranca do nej upratal bekhendom spred ľavej tyčky. Gól musel byť ešte odobrený videorozhodcom aj po sťažnostiach z fínskej strany.

Asistencie: Marián Studenič, Christián Jaroš.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny.
38:53
importantMatúš Sukel' ešte hľadal prihrávkou na zadnej tyčke Mariána Studeniča, opäť raz chýbali centimetre ku gólu.
38:33
Postavenie Richarda Pánika v bránkovisku posúva hru do stredu ľadovej plochy. Od modrej zakončoval Sekera, letiaci puk trafil jedného z hráčov a minul bránu Lankinena.
38:10
Prehrali sme buly v útočnom pásme, Joel Kiviranta veľmi rýchlo vyviezol puk až do našej tretiny.
38:02
Martin Fehérváry so zakončením z ľavého kruhu. Mladý obranca draftovaný Washingtonom v NHL to namieril len do náručia Lankinena.
37:35
Jani Hakanpää a jeho strieľaná prihrávka pred bránu nenašla žiadneho adresáta.
36:29
Stalo sa tak až o niekoľko momentov neskôr, na ľade formácia s Bucom, Liškom a Lunterom.
36:13
Sekera odtláčal Pesonena von z pásma, nebolo to však dostatočne dobré na to, aby sme si mohli vydýchnuť.
35:40
Michal Čajkovský si najprv všimol, že je avizovaný ofsajd, potom žabičkou poslal puk na našu striedačku.
35:20
Marko Anttila s nebezpečnou ranou k ľavej tyčke, Marek Čiliak pozorný. Celé si to tam ďalej strážil Marko Daňo, ktorý ručne-stručne vysvetlil Juhovi Lammikkovi, kto je tu pánom.
34:57
Individuálna akcia Tomáša Tatara, ktorý to vzal na seba, prešiel strednou tretinou a zľava už v tej útočnej našiel len lapačku Lankinena.
34:11
Po vyhranom vhazovaní pálil Toni Rajala, aktívny fínsky útočník minul našu svätyňu.
34:09
Marek Ďaloga odchádza priamo do šatne. Nevyzerá to dobre, je zrejmé, že do priebehu tejto tretiny už nezasiahne. Ľad sa naďalej čistí od krvi.
34:09
Na ľad je okamžite privolaný i lekár našej reprezentácie. Marekovi ide z tváre krv a istú chvíľu nebude môcť pokračovať.

Táto pauza je tiež využitá na reklamnú prestávku.
34:09
importantToto je nepríjemné. Štadión okamžite stíchol, Arttu Ilomäki svojou ranou švihom trafil tvár Marka Ďalogu!
33:35
Kaapo Kakko nebezpečne dlho na puku, Marek Čiliak musel akciu Kakkovej lajny vykopávať betónom.
32:31
Fínsko hrá v plnom počte.
32:18
Puk v obrane zachytil Juho Lammikko, presilovku nevyužijeme.
31:43
Matúš Sukel' strieľal sprava, azda štyri metre od brány. Dorážať chcel Marko Daňo, toho si tam dokonale podali fínski obrancovia.
31:31
Nedarí sa nám usadiť sa v útoku. Jere Sallinen so vzornou prácou v oslabovke. Fíni sa síce vystavili do ofsajdu, získali ale cenné sekundy.
30:57
Sekera si hruďou spracoval vyhodený puk, začíname novú akciu až od vlastnej brány.
30:31
Po reklamnej prestávke budeme hrať presilovku! Niko Ojamäki si pôjde oddýchnuť na dve minúty za sekanie.
30:27
Ladislav Nagy zapracoval za bránou Lankinena, puk sa po chvíli dostal až k Jarošovi, ktorý vypálil pred svätyňu Suomi.
29:38
Zbytočné nahodenie Andreja Sekeru spoza červenej čiary. Čiaroví rozhodcovia to videli a posúdili to ako hybridný icing.
29:10
Slovensko v plnom počte, ešte v presilovke sa snažil niečo pri tyčke vymyslieť Harri Pesonen, Marek Čiliak ale drží náš národný tím.
28:50
Mikko Lehtonen na konci akcie vystrelil od modrej, puk letel len o čosi nižšie, ako bola ochranná sieť.
28:13
Mário Lunter vyváža puk, ktorý predtým trafil rozhodcu. Muži v pruhovanom tak nechcene pomohli hostiteľskej krajine.
28:04
Marek Čiliak ukrýva puk v lapačke, ten sa nejakým spôsobom odrazil od mantinelu až k nemu.
27:55
importantAzda to bola dokonca aj spojnica brány, ktorá nás zachránila od tretieho gólu v našej sieti po delovke z ľavého kruhu!
27:10
Zle-nedobre, na lavicu hanby odchádza náš najskúsenejší obranca a zároveň kapitán Andrej Sekera za zdržovanie hry.
26:34
26:34
importantNa druhej strane sa o úspech snažila štvrtá formácia Slovenska. Martin Fehérváry z prvej nedokázal trafiť odkrytú bránu, Kevin Lankinen predtým musel zasahovať betónom. Podržali ho aj obrancovia.

25:54
importantMôžeme byť len radi, že Marko Anttila zluftoval hokejkou pri strele spred našej brány. Fínsky kapitán tam bol riadnu chvíľu sám.
25:41
Útočník kanadského Montrealu sa okamžite chcel zapojiť do ofenzívnej tvorby, píska sa však ofsajd.
25:32
Slovensko v plnom počte, Tatar prečkal svoj trest.
25:02
Bojovník Matúš Sukel' vyváža puk až do útoku, čím umožňuje spoluhráčom vystriedať.
24:46
No a do tretice Rajala, pre zmenu od modrej. Strela švihom končí len na zadnom mantineli.
24:13
24:13
Dokázali sme sa oslobodiť a aj prestriedať. Túto tretinu je naša striedačka na vzdialenejšej strane.
23:50
importantToni Rajala dvakrát nepríjemne zakončoval sprava, jeho druhá rana dokonca trafila pravú žŕdku!
23:32
Budeme sa znovu brániť v oslabení. Za hákovanie si ide na dve minúty oddýchnuť Tomáš Tatar.
23:13
Oliwer Kaski strieľal od pravého mantinelu, Juho Lammikko pred bránou výborne zasiahol puk. Marek Čiliak padol na zadok, zamedzil ale ďalšiemu putovaniu letiaceho telesa do bránkoviska.
22:45
Tentoraz už Sekera trafil bránu a v nej stojaceho Lankinena. Pred bránkoviskom korčuľoval Krištof i Pánik, úžitok to neprinieslo.
22:39
Zrazené koncovky Sekeru i Černáka, hra je prerušená. Puk sa pravdepodobne dotkol ochrannej siete. Rozhodcovia o svojom verdikte diskutujú s hráčmi.
22:32
Kevin Lankinen pre istotu na istotu. Fínsky gólman videl korčuľujúcich slovenských hráčov a preto puk prikryl.
21:44
Marián Studenič, ale najmä skvelý Martin Marinčin, ktorý získal puk pred vlastnou modrou a potom šiel so Sukeľom do brejku v tandeme. Žabička Studeniča cez hráča bola príliš prudká pre ďalšieho z košických obrancov.
20:29
Marko Anttila si skrotil nahodený puk pred Čiliakom, pokúšal sa aj o zakončenie, no bolo to márne.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Síce sme presilovku nevyužili, no krátko po jej skončení sme viedli. Postaral sa o to Černák. Fínom dlho netrvalo a nielen že vyrovnali, ale sa ja dostali do vedenia. V početnej výhode sa presadil Lindbohm, o 110 sekúnd neskôr zase Kakko. Do kabín sa tak ide za stavu 2:1 pre Fínsko.

Druhá tretina sa začne približne o 21:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Andrej Sekera mohol pokojne strieľať z ľavého kruhu, veď sme boli v prečíslení dvaja na jedného. On si napriek tomu zvolil kľučku, s ktorou si obranca Suomi poradil. Škoda.
19:39
Zdá sa, že nie. Puk je za fínskou bránou, na čepeli ho má Mikko Lehtonen.
19:24
Fínsko teraz za minútu a pol vyprodukovalo hádam viac icingov, ako za celú tretinu. Dokážeme to využiť?
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:29
Lankinen preverený z ľavého kruhu Nagyom, naša druhá formácia to v útoku naozaj vie.
18:23
O deväť sekúnd sa Suomi previnilo zase raz zakázaným uvoľnením. V hre zostáva stále Anttila, Sallinen a spol.
18:14
Vzápätí Fíni s icingom.
18:06
Až príliš ľahko sme darovali Fínom puk. Marko Anttila a Jere Sallinen síce s pressingom, no bez strely.
17:24
Buc spolu s Lunterom prevetrali lapačku Lankinena, ktorý puk síce vyrazil do hry, avšak naša následná dorážka z bekhendu smerovala vysoko nad.
16:44
A znovu Kakko pri puku. Fínsky mladík ho miešal tak dlho, až si vytvoril kúsok miesta na strelu. Tá ale bola zrazená na ochrannú sieť.

16:11
16:11
Slovensko prvý raz na šampionáte prehráva. Veľká nádej svetového hokeja napriahla z vrchu kruhov po prihrávke dozadu o mantinel v podaní Mikkolu, Marek Čiliak "machol" lapačkou naprázdno. Spomínaným strelcom bol KAAPO KAKKO, pre ktorého je to už tretí zásah na majstrovstvách!

Asistencie: Niko Mikkola, Sakari Manninen.
16:05
V týchto chvíľach sú severania jasne lepší, Slovensko si vydýchne len vďaka icingu.
15:26
Bitka v našom pásme pri mantineli, o puk sa bilo viac ako desať sekúnd. Víťazne z toho vzišli Fíni.
14:54
Jere Sallinen sa ocitol v podobnej pozícii ako pred chvíľou jeho úspešný kolega, hokejkou síce udrel, ale nie do puku.
14:21
14:21
Devätnásť sekúnd pred koncom sa nám puk už odpáliť nepodarilo. Zmätok pred Čiliakom využil najlepšie PETTERI LINDBOHM, ktorý prekonáva zmäteného slovenského gólmana.

Asistencie: Veli-Matti Savinainen, Toni Rajala.
13:50
Ďalšie vyhodenie puku, do konca trestu Čajkovského zostáva ešte 50 sekúnd.
13:32
Pozrime sa na to, Mário Lunter v spolupráci so Zigom dokonca ohrozili Lankinena z ľavého kruhu! Fíni sa musia obávať aj vo vlastnej presilovke.
13:24
Ten na konci striedania ešte raz vyhodil puk cez všetky čiary.
13:05
Adam Liška výborne zblokoval strelu, puk ešte naháňa Matúš Sukeľ.
12:40
Oslabenie si vyskúšame aj my. Potrestaným mužom je Michal Čajkovský za hru so zdvihnutou hokejkou.
12:19
Nepresná prihrávka na modrú z rohu klziska vyháňa výber Suomi až späť za vlastnú bránu. Oliwer Kaski si neporozumel so spoluhráčom.
11:43
Michal Čajkovský sa šikovne vyhol napádajúcemu Fínovi. Severania sa neboja pressovať vo veľkom.
11:28
Fíni chceli odpovedať rýchlym útokom, po prerušení hry sa ale bude vhadzovať pred ich bránou.

Čaká nás ďalšia reklamná prestávka.
10:52
10:52
goalSlovensko dalo gól! Síce už mimo presilovky, ale aj tak sa to ráta! Domáci odchovanec ERIK ČERNÁK bol v správnom čase na správnom mieste, a teda v pravom kruhu, kde si počkal na dorážku po zákroku Lankinena po strele Sekeru od modrej. Koncovka k vzdialenejšej tyčke, od ktorej sa fínsky gólman presúval, vedieme 1:0!

Asistencia: Andrej Sekera, Richard Pánik.
10:50
Hostia v plnom počte.
10:37
Do útoku šiel len Krištof s Marinčinom, veľa času do konca presilovky už nezostáva.
10:07
Krížna nepresná rana Lantošiho zľava nás vyháňa z útočnej tretiny.
09:48
Teraz zase skončil puk po bloku na striedačke severanov. Ďalšie buly v našom útočnom pásme.
09:43
Fíni sa na vyše polminútu oslobodili, vhadzovať sa bude po pravici fínskeho gólmana. Strela bola zrazená na ochrannú sieť fínskym borcom.
09:10
Skvelá aktivita nášho prvého útoku. Strela spomedzi kruhov od Černáka, pred bránou ešte bojoval o puk Pánik, ale Kevin Lankinen si s pomocou obrancov dokázal so všetkým poradiť.
08:50
Môžeme si však vydýchnuť. Dôvodom je vylúčenie Atteho Ohtamaa, dve minúty za sekanie pre fínskeho beka.
08:04
Jani Hakanpää využil spoluhráča cloniaceho pred bránou a napálil to tam. Čiliak reflexívne zakročil, Fíni točia veľký kolotoč.
07:39
Martin Marinčin si pripravoval náprah od modrej, v tom najhoršom možnom momente ale zlomil hokejku.
07:03
Pekná akcia Fínov so zakončením Mikkolu po passe od Ilomäkiho. Na jej konci bola iba lapačka Čiliaka.
06:20
Patrik Koch svoju rozohrávku odovzdal len na hokejky Fínom. Tí jednoduchým nahodením získali buly v útočnom pásme.

05:23
importantRóbert Lantoši najprv sám servíroval puk, potom aj mohol páliť! Jeho rana z ľavého kruhu len tesne minula ľavú žŕdku!
04:48
Christián Jaroš odzbrojil od puku Rajalu a vybral sa na ofenzívny výlet. Jeho strelu z uhlu vytesnil do rohu vyrážačkou Lankinen.
04:07
Prvý icing stretnutia. Obstarala ho naša druhá formácia, v ktorej hrá aj košický miláčik publika Ladislav Nagy.
03:20
03:20
importantNa jednej strane sa musel obraciať Čiliak, na druhej za Lankinen. Puky len tak smerovali okolo brány, Sekerov náprah šiel tesne nad. Väčšiu šancu mal ale Niko Ojamäki, ktorý spred bránkoviska nedokázal nadvihnúť puk nad Čiliakov betón!
02:46
Slovenskí fanúšikovia v Steel Aréne dávajú okamžite pocítiť Fínom, kto je tu doma.
02:01
Čiliak pristavuje puk pri žŕdke, začíname postupný atak. Štartuje ho Martin Fehérváry.
01:33
Naša strela, respektíve prihrávka bola zrazená na ochrannú sieť, vhadzuje sa po ľavici Lankinena.
01:08
Toni Rajala vyzvŕtal Lantošiho na útočnej modrej, jeho nahodenie však trafilo iba zmäteného spoluhráča.
00:23
Formácia Tatara s Krištofom a Pánikom sa nebojácne pustila do súpera, avšak ani jeden z dvoch pripravovaných streleckých pokusov nevyšiel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, Zigo, Lantoši – Lunter, Buc, Liška.

Fínsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen (A), Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Tyrväinen, Kiviranta – Anttila (C), Lammikko, Sallinen.

Rozhodca: Manuel Nikolič (AUT), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Dustin McCrank (CAN).
Priebeh MS z pohľadu týchto krajín

Ako Fínsko, tak i Slovensko si včera počínalo víťazne. Košickú skupinu otvorila mierne prekvapivá výhra Fínov proti Kanade pomerom 3:1, keď úradoval už spomínaný Kakko. Severania si hneď v úvode pripísali cenný skalp v boji o čelné umiestnenie v základnej skupine.

Nezaháľala ani domáca reprezentácia. Slovenskí hokejisti proti Američanom prekvapili ešte viac, ako tomu bolo v predošlom spomínanom prípade. Družina Craiga Ramseyho predviedla ideálnu druhú tretinu, využila presilovku o dvoch mužov, aby v konečnom zúčtovaní porazila výber Spojených štátov amerických po bojovnom výkone 4:1.

SLOVENSKO

Záverečná príprava Slovenska pozostávala celkovo z deviatich prípravných zápasov. Prehry so Švédskom a porážky v dvojzápasoch s Nemeckom a Českom vyvážili dva triumfy nad Rakúskom a po jednom proti Veľkej Británii a Nórskom. Samozrejme, pred šampionátom nejde o výsledky, ale o zohratosť a o čo najlepšiu pripravenosť pred záverečným turnajom.

Počas celého uplynulého mesiaca do tímu Craiga Ramseyho prichádzali a odchádzali noví hráči. Výsledkom toho je finálna 25-členná nominácia, ktorá bola oznámená po zápase s Nórskom.

Brankári:

Denis Godla (Kuopio, Finsko), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Patrik Rybár (Grand Rapids, AHL).

Obráncovia:

Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora, Švédsko), Michal Čajkovský (Dynamo Moskva, KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Christián Jaroš (Ottawa, NHL), Andrej Sekera (Edmonton, NHL), Erik Černák (Tampa Bay, NHL), Martin Marinčin (Toronto, NHL).

Útočníci:

Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Oulu, Finsko), Libor Hudáček (Liberec, Česko), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton, AHL), Richard Pánik (Arizona, NHL), Tomáš Tatar (Montreal, NHL), Marko Daňo (Manitoba, AHL), Mário Lunter (Banská Bystrica).

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák

FÍNSKO

Minimum hráčov z NHL, za to je ale fínska sila v kolektíve. Táto severská krajina vsádza už tradične najmä na jednu vlastnosť – poctivé korčuľovanie. Fíni sú tým známi, neboja sa hýbať, makajú až do samého konca a nič nevzdávajú. Bolo to vidieť v príprave, keď Suomi prehrali len dva duely, aj to iba o gól, respektíve dva.

Miláčikom fínskych fanúšikov v Steel Aréne je bez pochýb Kaapo Kakko. Na mladého útočníka čaká draft v tomto roku, 18-ročný kanonier sa pobije možno aj o celkovú pozíciu číslo jedna, o ktorú sa uchádza Jack Hughes z výberu USA.

Brankári:

Kevin Lankinen (Rockford IceHogs, USA/AHL), Eetu Laurikainen (JYP Jyväskylä), Jussi Olkinuora (Pelicans Lahti)

Obrancovia:

Henri Jokiharju (Chicago Blackhawks/NHL), Niko Mikkola (San Antonio Rampage, USA/AHL), Oliwer Kaski (Pelicans Lahti), Juuso Vainio (JYP Jyväskylä), Miika Koivisto (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Mikko Lehtonen (HV 71 Jönköping, Švéd.), Petteri Lindbohm (HC Lausanne, Švaj.), Otto Leskinen (KalPa Kuopio), Tony Sund (Sport Vaasa)

Útočníci:

Juho Lammikko (Florida Panthers/NHL), Harri Pesonen (SC Langnau Tigers, Švaj.), Toni Rajala (HC Biel, Švaj.), Joonas Nättinen (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL), Veli-Matti Savinainen (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Marko Anttila, Sakari Manninen (obaja Jokerit Helsinki/KHL), Kaapo Kakko (TPS Turku), Kristian Kuusela, Niko Ojamäki (obaja Tappara Tampere), Jere Sallinen (HK Örebro, Švéd.), Juhani Tyrväinen (IFK Helsinki), Arttu Ilomäki (Lukko Rauma), Arttu Ruotsalainen (Ilves Tampere), Eetu Luostarinen (Kalpa Kuopio), Joel Kiviranta (Sport Vaasa)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z druhého hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Sobota sa v Košiciach uzatvorí súbojom Slovenska a Fínska. Toto stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti prehrali s Fínskom, mladík Kakko strelil hetrik