Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Výkon rozhodcov? Tento tím nebude hľadať výhovorky, vraví Ramsay

Kouč Slovákov hodnotí zápas s Fínmi.

Načítavám video...

KOŠICE. Slovenskí hokejisti nezopakovali v zápase proti Fínsku na majstrovstvách sveta taký dominantný výkon ako vo svojom prvom súboji na turnaji proti Američanom (4:1) a napokon prehrali 2:4.

„Fíni hrali rýchlo, skvelo pracovali hokejkami, neustále atakovali puk. Trvalo nám takmer tretinu a pol, kým sme sa dostali do tempa,“ priznal kouč slovenskej reprezentácie Craig Ramsay.

„V druhej časti zápasu sme však hrali veľmi dobre. Som hrdý na chlapcov, že v druhej tretine dokázali vyrovnať. Aj potom sme si utvorili niekoľko dobrých príležitostí. Dreli sme a opäť sme ukázali, že dokážeme hrať proti každému,“ pokračoval tréner.

„Na tom musíme stavať, lebo na tomto turnaji nebude žiadny ľahký zápas a žiadne ľahké striedanie,“ doplnil Ramsay.

S troma bodmi nie je spokojný

Krátko pred tretím a napokon víťazným gólom Fínska nevyužili Slováci veľkú šancu. Zásahu 18-ročného supertalentu Kaapa Kakka navyše predchádzal zákrok, po ktorom si tribúny pýtali vylúčenie na strane Fínska.

Ramsay sa však na výkon rozhodcov odmietol ponosovať.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5WZR na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5WZR na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).