Slováci cítili krivdu. Každý videl, že nás poškodili, tvrdí Buc

Slovenský obranca Marek Ďaloga utrpel zranenie v zápase Slovenska s Fínskom, po ktorom opustil ľadovú plochu v sprievode lekárov. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Juraj Berzedi|12. máj 2019 o 01:07

Dvaja Slováci boli v zápase krvaví.

KOŠICE. V elektrizujúcej atmosfére videli diváci opäť výnimočný hokej. Slovenskí hokejisti po hrdinskom výkone proti Američanom (4:1) tentoraz nestačili na Fínov. A prehrali 2:4.

Celý zápas však držali s favoritom krok.

Dreli, bojovali a nevypustili žiadny súboj. Po zápase im vypredaný košický štadión tlieskal.

Oprávnene.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Fínsko: fotogaléria

13.5.2019

V úvodných dvoch zápasoch na domácich majstrovstvách sveta Slováci ukázali, že vyrovnanú partiu môžu hrať aj s najsilnejšími hokejovými tímami.

"Všetci čakali, že po úvodných dvoch zápasov budeme bez bodu.Ľudia boli skeptickí. Mať tri body z týchto stretnutí je výborné,“ reagoval útočník Tomáš Tatar.

Černák sa vrátil, Ďaloga už nie

Slovenskí hokejisti si proti Fínom toho veľa vytrpeli. Počas druhej tretiny dostal pukom do tváre obranca Erik Černák, ktorý na pár minút odišiel do kabíny.

Mal rozťatú peru. Krv mal na rukavici i drese. Po krátkom lekárskom zákroku sa vrátil a hral ďalej.

„Mám päť alebo šesť štichov,“ priznal Černák po stretnutí.

Ešte horšie dopadol jeho spoluhráč Marek Ďaloga. Aj jeho trafil odrazený puk do tváre. Ďaloga okamžite spadol na ľad.

Keď sa po pár sekundách slovenský obranca postavil a za pomoci lekára odišiel, na ľade bol výrazný krvavý fľak.Do zápasu už nezasiahol.

„Marek utrpel zranenie v oblasti tváre, ktoré si vyžadovalo miniinvazívny zákrok. O jeho ďalšom pôsobení na šampionáte rozhodneme v najbližších dňoch,“ prezradil doktor slovenskej výpravy Ján Grauzel.

„Každý hráč bojoval za mužstvo. Na hocikoho ukážete, hral perfektný hokej. Bojujeme jeden za druhého,“ priznal Tatar.

Slováci mali po zápase ťažké srdce na rozhodcov, ktorí podľa nich výrazne ovplyvnili priebeh celého zápasu.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci cítili krivdu. Každý videl, že nás poškodili, tvrdí Buc