FC Turín otočil zápas so Sassuolom a bojuje o Ligu majstrov

Futbalisti FC Turín - ilustračná fotografia.
Futbalisti FC Turín - ilustračná fotografia. (Autor: Alessandro Di Marco TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2019 o 15:08

AS Rím zdolal v šlágri Juventus.

RÍM. Futbalisti FC Turín zvíťazili v nedeľnom stretnutí 36. kola talianskej Serie A nad Sassuolom 3:2 a stále živia nádej na Ligu majstrov.

Domácim sa podarilo natiahnuť sériu bez prehry na osem stretnutí.

Hráči FC otočili nepriaznivý vývoj stretnutia v druhom dejstve, keď najprv v 81. minúte striedajúci Simone Zaza strelou k pravej žrdi vyrovnal na 2:2 a o minútu neskôr sa nožničkami o tri body postaral autor prvého gólu Andrea Belotti.

Futbalisti AS Rím zvíťazili nad hráčmi Juventusu Turín 2:0. AS rozhodlo o svojom triumfe v posledných minútach duelu.

Najprv sa v 79. min presadil Alessandro Florenzi, na ktorého v nadstavenom čase nadviazal pekným gólom z ukážkového protiútoku Edin Džeko.

Rímsky AS neprehral už sedem ligových stretnutí po sebe a vyšplhal sa na 6. priečku. Juventus ako už istý majster utrpel iba tretiu prehru v sezóne.

Serie A 2018/2019 - 36. kolo - 12. máj:

FC Turín - US Sassuolo 3:2 (0:1)
Góly: 56. a 82. Belotti, 81. Zaza - 27. Bourabia, 71. Pol Lirola, ČK: 28. Bourabia

Góly: 79. Florenzi, 90.+ Džeko

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»FC Turín otočil zápas so Sassuolom a bojuje o Ligu majstrov