Rakúsky obranca dostal dištanc za zákrok na Bukartsa, nezahrá si jeden zápas

Patrick Peter (vľavo) v zápase Lotyšsko - Rakúsko na MS v hokeji 2019.
Patrick Peter (vľavo) v zápase Lotyšsko - Rakúsko na MS v hokeji 2019. (Autor: Ronald Zak TASR/AP)
TASR|12. máj 2019 o 15:32

Patrick Peter trafil Lotyša ramenom do hlavy.

BRATISLAVA. Rakúskej hokejovej reprezentácii chýbal v nedeľnom dueli B-skupiny MS proti Rusku (0:5) obranca Patrick Peter.

Disciplinárna komisia šampionátu ho potrestala jednozápasovým dištancom za zákrok na Robertsa Bukartsa v sobotňajšom súboji s Lotyšskom (2:5).

Inkriminovaný moment sa stal v 12. minúte, keď Bukarts dostal prihrávku vo vlastnom obrannom pásme, no nestihol sa puku dotknúť. V tej chvíli ho totiž ramenom tvrdo zasiahol do hlavy Peter.

Rakúsky zadák pritom nadskočil a súpera nešetrne poslal k ľadu, pri páde ho ešte zaľahol.

Otrasenému lotyšskému krídelníkovi chvíľu trvalo, kým bol schopný odkorčuľovať na striedačku. Peter dostal od rozhodcov päť minút plus trest do konca stretnutia.

Podľa disciplinárky išlo o nebezpečný úder do oblasti hlavy a krku, ktorým mohol zraniť súpera, a preto rakúskeho reprezentanta dodatočne suspendovala na jeden zápas. Informoval o tom oficiálny web MS.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rakúsky obranca dostal dištanc za zákrok na Bukartsa, nezahrá si jeden zápas