Olomoucu k postupu nepomohol ani gól Lalkoviča, Slavia zdolala v šlágri Plzeň

Futbalista Slavie Praha Vladimír Coufal sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 počas odvetného šestnásťfinálového zápasu Európskej ligy KRC Genk - Slavia Praha 21. februára 2019. (Autor: Olivier Matthys TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2019 o 19:33

V hre boli aj slovenskí legionári.

PRAHA. Slovenský útočník Milan Lalkovič skóroval v drese Olomoucu, no jeho tímu nepomohlo ani víťazstvo 3:2 nad Zlínom v odvete baráže o Európsku ligu v najvyššej českej futbalovej súťaži.

Zlín v prvom meraní síl zdolal svojho súpera 1:0 a o jeho postupe rozhodol väčší počet gólov na ihrisku súpera.

Lalkovič v 26. min vyrovnal na 1:1, no Sigma prehrala prvý polčas 1:2 a v ďalšom priebehu hry sa ani raz nedostala na stav, ktorý by jej zaručil účasť v ďalšom kole.

Futbalisti pražskej Slavie zvíťazili v nedeľňajšom šlágri skupiny o titul nad Viktoriou Plzeň 3:1. Všetky góly padli v záverečnej desaťminútovke.

Slavia, za ktorú nastúpil v 69. minúte slovenský krídelník Miroslav Stoch, zvýšila pred stále úradujúcim majstrom svoj náskok na čele tabuľky na päť bodov a výrazne sa priblížili k zisku titulu.

Do konca sezóny zostávajú tri kolá, hrá sa o deväť bodov.

Česká Fortuna liga 2018/2019 - baráž o Európsku ligu - odvety:

Mladá Boleslav - Teplice 1:1

/Prvý zápas: 8:0, postupuje Mladá Boleslav/

Góly: 38. Komličenko (Fulnek) – 47. Jeřábek (Hora)

/Dávid Válek (Teplice) sedel na lavičke náhradníkov/

Olomouc - Zlín 3:2

/Prvý zápas: 0:1, postupuje Zlín/

Góly: 26. Lalkovič (Houska), 66. Nešpor (Houska), 68. Houska (Pilař) – 1. Podio, 30. Džafić (Poznar)

/Milan Lalkovič hral do 61. min a v 26. min skóroval, Juraj Chvátal (obaja Olomouc) hral do 61. min - Matej Rakovan odchytal celý zápas, Marek Hlinka odohral celý zápas a v 84. min uvidel žltú kartu, Róbert Matejov (všetci Zlín) sedel na lavičke náhradníkov./

Skupina o titul - 2. kolo:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0)
Góly: 81. Masopust, 86. Souček (z 11 m), 89. Traore - 90. Kovařík

/M. Stoch hral od 69. minúty - P. Hrošovský celý zápas, R. Procházka celý zápas + ŽK, M. Bakoš od 78. minúty./

Domov»Futbal»Česko»Olomoucu k postupu nepomohol ani gól Lalkoviča, Slavia zdolala v šlágri Plzeň