Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Boston vyhral aj druhý zápas finále konferencie, Chára bol najvyťaženejším hráčom

Boston nastrieľal Caroline šesť gólov.

Hokejisti Bostonu Bruins po strelení gólu.Hokejisti Bostonu Bruins po strelení gólu. (Zdroj: SITA )

BRATISLAVA. Hokejisti Bostonu so slovenským kapitánom Zdenom Chárom sa opäť priblížili k finále bojov o Stanleyho pohár. V druhom súboji finále Východnej konferencie Boston zdolal Carolinu 6:2 a v sérii vedie 2:0 na zápasy.

Séria sa presúva do Raleighu, kde hrá svoje domáce zápasy Carolina. Tretí súboj príde na rad v utorok 14. mája.

Boston nedal šancu Caroline v súboji číslo 2. Na strely na bránku to bolo síce takmer vyrovnané (25:23), ale po presilovkovom druhom góle Matta Grzelcyka v zápase to bolo v 38. min už 4:0 pre Bruins.

V tretej tretine pridali ďalšie dva góly domácich v 42. min David Backes a v 45. min Danton Heinen a až za rozhodnutého stavu 0:6 sa dostali k slovu hostia. Ich prehru v posledných desiatich minútach zápasu zmiernili kapitán Justin Williams a Teuvo Teräväinen.

Prečítajte si tiež: Útočník Kanady pre SME: Slováci sa pobláznili, keďže hrajú doma Čítajte

Zdeno Chára absolvoval svoj pätnásty zápas v tohtoročnom play off s takmer 25-minútovou porciou minút na ľade vrátane vyše štyroch minút v oslabení. Bolo to najviac spomedzi všetkých aktérov na ľade.

Chára si nepripísal strelu na bránku, ale zato 4 bodyčeky a tiež zablokoval jeden strelecký pokus súpera a mal jeden dvojminútový trest. Jaroslav Halák sa opäť nedostal do bránky Bruins, útočník Peter Cehlárik figuroval medzi náhradníkmi.

Matt Grzelcyk sa podľa NHL.com stal piatym obrancom Bruins za posledných 35 rokov, ktorý strelil minimálne dva góly v jednom zápase play off. Zdenovi Chárovi sa to podarilo v rokoch 2010 a 2011, okrem nich do tejto "privilegovanej" skupiny patria aj Ray Bouque (1990), Darren van Impe (1998) a Dan McGillis (2003).

"Bolo dôležité naplno využiť výhodu domáceho ľadu a podarilo sa nám to. Ukázali sme, že sme pripravení a silní. Najmä v druhej tretine sme hrali výborne a nedovolili, aby sa ´momentum´zápasu prenieslo na stranu súpera," uviedol Matt Grzelcyk, prvá hviezda zápasu, na oficiálnom webe NHL.

NHL 2018/2019 - Finále Východnej konferencie - 13. máj:

Boston - Carolina 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)

Góly: 16. Grzelcyk (M. Johansson, Coyle), 19. DeBrusk (Pastrňák, Krug), 24. Clifton (M. Johansson, Heinen), 38. Grzelcyk (Coyle, Krug), 42. Backes (Krejčí, Krug), 45. Heinen (Bergeron, Coyle) - 52. Williams (Faulk, Aho), 58. Teräväine

Stav série: 2:0

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24:58 min, pripísal si dva plusové body, zaznamenal štyri hity a jednu zablokovanú strelu/