Fíni stratili na šampionáte prvé body, v predĺžení nestačili na Američanov

Dylan Larkin oslavuje rozhodujúci gól v predĺžení v zápase USA - Fínsko na MS v hokeji 2019. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
Športové prenosy SME|13. máj 2019 o 16:15

Zápas rozhodol Larkin.

MS v hokeji 2019 - skupina A

USA - Fínsko 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. Gaudreau (Eichel), 64. Larkin (Q. Hughes) - 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski)

USA: Schneider - Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin - DeBrincat, Larkin, Kane - Gaudreau, Eichel, Kreider - Van Riemsdyk, J. Hughes, Keller - Ryan, Glendening, White

Fínsko: Vehviläinen - Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto - Kuusela, Tyrväinen, Rajala - Kakko, Manninen, Pesonen - Ojamäki, Luostarinen, Savinainen - Anttila, Lammikko, Sallinen

KOŠICE. Reprezentácia USA dosiahla na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji na Slovensku druhý triumf, keď v košickej A-skupine zdolala výber Fínska 3:2 po predĺžení.

Na čele tabuľky sú stále Fíni pred Nemcami, Američania sú tretí.

Americký tím mal vynikajúci začiatok - niektorí fanúšikovia sa ešte ani nestihli usadiť na svoje miesta a fínsky brankár Veini Vehviläinen už inkasoval, od modrej čiary ho prestrelil Brady Skjei.

V 11. min pridal zámorský tím druhý gól zásluhou Johnnyho Gaudreaua strelou zo "záporného" uhla, ale Fíni sa nevzdali.

Momentky zo zápasu USA - Fínsko na MS v hokeji 2019: fotogaléria

13.5.2019

V poslednej minúte prvej časti skorigoval Harri Pesonen a necelú minútu pred druhou sirénou vyrovnal v početnej výhode Niko Ojamäki.

Rozhodnutie prinieslo až predĺženie, v ktorom Dylan Larkin mal príliš veľa priestoru a po samostatnej akcii prekonal gólmana Vehviläinena.

Američanov čaká najbližšie zápas proti Britom v stredu 15. mája, Fíni si o deň neskôr zmerajú sily s Dánmi.

Hlasy po zápase

Derek Ryan, útočník USA: "Dnes to bol z našej strany dobrý výkon proti silnému tímu. Chceli sme vyhrať v riadnom hracom čase, mali sme na to v závere niekoľko šancí. Rešpektujeme však silu fínskeho tímu a myslím si, že môžeme byť radi aj za predĺženie."

Oliwer Kaski, obranca Fínska: "Mali sme dobrú prvú tretinu, ale v ďalšom priebehu zápasu sme už nehrali tak dobre. To bola hlavná príčina našej prehry."

Online prenos: USA - Fínsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
13.05.2019 o 16:15
USA
3:2
(2:1, 0:1, 0:0, 1:0)
64' minúta
Fínsko
Góly a asistencie: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. J. Gaudreau (Eichel), 64. D. Larkin (Q. Hughes) – 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski).
Z tohto zápasu je to všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Najlepší hráči

USA:
Brady Skjei

Fínsko: Sakari Manninen
USA síce premrhalo dvojgólový náskok, ale nakoniec zápas vyhráva a pripisuje si dva body, o ktorých rozhodol Dylan Larkin. Fínsko boduje i v treťom zápase po sebe, prvýkrát ale prehralo.
63:47
goalUSA dalo gól!
DYLAN LARKIN dostal neuveriteľné množstvo priestoru. Puk si od modrej čiary naviezol až pred bránkovisko a trafil švihom pod pazuchu gólmana Veiniho Vehviläinena.
63:04
Dylan Larkin získal puk vo svojej tretine a mohol ísť do prečíslenia. Nepresne hľadal spoluhráčov pred bránou.
62:33
Kaapo Kakko predviedol ďalšiu krásnu akciu, skvele si postrážil puk, dostal sa cez súperov k strele. Cory Schneider si pokryl bližšiu žrď.
62:11
Kaapo Kakko sa takmer dostal do zakončenia cez Sutera, zblízka nevystrelil a ani nemal ako prihrať na voľných spoluhráčov.
61:35
Harri Pesonen prihrával pred bránkovisko, Sakari Manninen to nemal v ideálnej pozícii. Prihrávku navyše zablokoval jeden z obrancov USA.
61:09
Jack Eichel sa veľmi pekne dostal cez súpera pred bránu, backhandom mieril mimo.
61:01
Johnny Gaudreau predviedol individuálny prienik až do bránkoviska, Veini Vehviläinen si postrážil bližšiu žrď.
60:49
Patrick Kane nahadzoval prudším spôsobom, netrafil bránu fínskeho mužstva.
60:25
importantUSA sa dostalo do náznaku prečíslenia dvoch proti jednému, ale Dylan Larkin neprihral a potom spadol. Fíni dokonca prešli do šance troch proti jednému, Marko Anttila strieľal vedľa.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa bude hrať 5 minút v pomere hráčov troch proti trom.
Strely: 27 – 26
Buly: 21 – 29
Vylúčenia: 2 – 1
Presilovky: 0 – 1
V tretej tretine sme gól nevideli. Oba tímy získali po jednom bode a kto získa aj druhý sa rozhodne v predĺžení, alebo v nájazdoch. Tento úsek hry sa začne o tri minúty, zhruba v čase 18:26.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:17
Američania sa síce držia v útočnej tretine, no akcie zámorských hráčov sa cez fínsku defenzívu nedaria.
58:45
Clayton Keller to skúsil švihom z pravého kruhu, minul vzdialenejšiu žrď. Veini Vehviläinen navyše na všetko videl.
57:55
Fínsko dlho váhalo s rozohrávkou. Keď sa jeho hráči odhodlali, tak boli zastavení v strednom pásme.
57:03
57:03
Niko Mikkola bol v dobrej pozícii na ľavom kruhu, pokus do stredu brány znova zneškodnil Cory Schneider.
56:41
importantKaapo Kakko a Juhani Tyrväinen sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Mladík to zobral na seba, Cory Schneider betónom vytesnil mimo nebezpečnej pozície.
55:46
Petteri Lindbohm medzi kruhmi len tak pichol do puky, Cory Schneider strelu do stredu brány zastavil bez väčších problémov.
55:29
55:29
Fínsko veľmi dobre bráni svoju tretinu. Jack Hughes a ani ďalší hráč svojimi individuálnymi akciami neuspeli.
54:39
importantNa opačnej strane výborne pod brvno strieľal jeden z hokejistov USA, tentoraz sa blysol Veini Vehviläinen.
54:27
importantHarri Pesonen sa krásne uvoľnil a po parádnej kľučke mal obrovskú šancu. Cory Schneider a jeho spoluhráči puk zablokovali, takisto dopadol aj Kaapo Kakko z dorážky.
53:54
importantAdam Fox sa dostal k prihrávke medzi kruhmi, v skvelej pozícii nasmeroval puk do hokejky, ktorú držal v ruke brankár Veini Vehviläinen.
53:33
Toni Rajala nahadzoval z otočky nepresne, útočné pásmo na chvíľu udržal Oliwer Kaski, lenže dopredu už idú hráči USA.
52:52
Toni Rajala sa dostal do zakončenia spomedzi kruhov, pokus švihom išiel mimo priestor troch žrdí.
52:32
Američania sa dostali nahodením na zadný mantinel, tam o puk rýchlo prišli. Fínsko si pripísalo ďalšiu strelu na bránu, Miika Koivisto našiel len Schneidera.
51:58
Kaapo Kakko obdržal prihrávku do útočného pásma, kde si zasekol súpera a švihom vystrelil k žrdi. Cory Schneider bol zase na mieste.
51:41
importantAlec Martinez poslal prudké nahodenie, ktoré bolo ešte tečované, o čo sa pričinil Frank Vatrano. Veini Vehviläinen predviedol výborný zákrok betónom, potom si postrážil ešte krajšie aj dorážku amerického útočníka.
51:05
Toni Rajala obkorčuľoval bránu a prihral na modrú. Oliwer Kaski naznačil strelu, ešte si puk potiahol a našiel bočnú sieť.
50:28
50:28
Fíni prešli do protiútoku. Juhani Tyrväinen si strelu rozmyslel, puk prenechal a Niko Mikkola pálil vedľa.
49:39
Miika Koivisto prerušil rodiacu sa akciu hráčov USA a poslal puk späť do ich tretiny.
49:06
importantPatrick Kane dostal krásnu prihrávku cez os ihriska na pravý kruh. Fantasticky ho našiel Alex DeBrincat, ale kapitán USA pálil do Vehviläinena. Ten sa stihol premiestniť.
48:49
Dylan Larkin sa zľava dostal k prudkej strele, Veini Vehviläinen si priestor pri bližšej žrdi postrážil veľmi dobre.
48:29
Clayton Keller naviezol puk do útočného pásma, prihral pod seba, kde bol na pravom kruhu voľný Alec Martinez. Zakončenie obrancu LA Kings chytil Veini Vehviläinen.
47:59
Jack Eichel sa snažil napádať rozohrávku súpera, nakoniec si to rozmyslel a išiel striedať. Fíni to robia tiež.
47:21
Juhani Tyrväinen išiel sám medzi troch hráčov, po nahodení za bránu bol prvý pri puku obranca Brady Skjei.
46:49
Patrick Kane sa dostal k puku pri vlastnej bráne. Poslal ho síce dopredu, znova zasiahli fínski hráči.
46:08
Fíni veľmi dobre zavreli svoju modrú čiaru, hráči USA, ktorí sú v tretej tretine aktívnejší, sa do pásma nevedia dostať.
45:03
Kaapo Kakko strieľal z ničoho-nič zo stredného pásma a Cory Schneider si musel dať pozor, nakoľko ten pokus išiel medzi tri žrde.
44:28
Johnny Gaudreau prudko strieľal od modrej čiary, pred bránkoviskom clonil Chris Kreider. Tečovať nedokázal.
44:22
Jack Eichel poslal sprava prudký puk pred bránu, Veini Vehviläinen ho skryl v lapačke.
44:10
44:10
Zakázané uvoľnenie Fínska. Všetkému predchádzala prihrávka Kanea pred bránu, kde puk netrafil Dylan Larkin.
43:29
importantMiika Koivisto poslal dlhú prihrávku do útočnej tretiny. Jere Sallinen sa najskôr do šance nedostal, potom bol sám pred Schneiderom Marko Anttila. Americký brankár vyrazil puk.
42:48
Adam Fox poslal prudké nahodenie do prehusteného priestoru pred bránou. Veini Vehviläinen nevidel prakticky nič, puk za neho neprešiel.
42:25
Juhani Tyrväinen pálil prudko z hranice kruhu, nepresne. Cory Schneider preto nemusel zasahovať.
41:51
Kaapo Kakko rýchlo potiahol puk do útočného pásma. Prihral doľava, hneď na to ešte prišla prihrávka na pravý kruh. Tam puk minul Pesonen.
41:11
Jack Eichel sa krásnou kľučkou dostal cez súpera do streleckej pozície, dobrý pokus švihom zrazil Mikko Lehtonen.
40:39
Od modrej strieľal Ryan Suter. Prvý pokus na bránu lapil fínsky gólman Veini Vehviläinen.
40:23
Alex DeBrincat sa ocitol v dobrej pozícii na pravom kruhu, jeho strela švihom skončila tesne vedľa priestoru troch žrdí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fínsko na konci druhej tretiny zmazalo náskok USA. Presilovku využil Niko Ojamäki. Šance však znova boli na oboch stranách. Tretia tretina sa začne zhruba o 17:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
39:28
goalFínsko dalo gól!
Americký náskok už neexistuje. NIKO OJAMÄKI ostal úplne voľný medzi štyrmi hráčmi medzi kruhmi, kde mu prihral Sakari Manninen a Ojamäki trafil nechytateľne do rohu brány. Využitá presilovka.
38:58
Fínsko sa po vyhodení USA ťažko dostávalo až do útočnej tretiny, podarilo sa im to až teraz, nakoľko to neuveriteľne spravil Kaapo Kakko.
38:26
Vylúčenie v tíme USA (Colin White – 2 min., krosček).
38:21
Harri Pesonen a Kristian Kuusela išli do prečíslenia dvoch proti jednému. Druhý menovaný prihral na korčuľu prvého, zakončenie sa preto nezrodilo.
37:48
importantClayton Keller mal obrovskú šancu. Dostal prihrávku pred bránu a zoči-voči brankárovi trafil jeho rameno. Veini Vehviläinen len deklaruje svoju pohodu po zlom začiatku.
37:33
Chris Kreider naviezol puk za bránu Fínska, kde sa Američania držali veľmi dlho.
36:59
USA sa síce dlho bránilo tomu, aby sa Fíni dostali do útočného pásma, nakoniec sa to Severanom podarilo. Mikko Lehtonen pálil nepresne.
36:14
Adam Fox nie je v dnešnom zápase hlavne pri rozohrávke úplne v pohode. Postaral sa o icing.
35:44
Patrick Kane sa mohol dostať do šance, prihrávka od Larkina si ho nenašla. Následne kapitán USA predsa len strieľal, lenže pripravený Veini Vehviläinen zasiahol.
35:12
USA hrá s piatimi hráčmi.
34:31
importantMikko Lehtonen poslal prudké nahodenie pred bránu. Puk ostal pred bránkoviskom, dvaja Fíni sa nedostali cez obrancov USA k dorážke. Noah Hanifin skvele zrazil pokus, ktorý poslal Veli-Matti Savinainen.
34:01
34:01
Fínsko točí súpera v jeho obrannom pásme, prichádzajú nebezpečné nahodenie. Tie poväčšine nevedia prejsť na Schneidera.
33:24
importantPokus od modrej čiary bol zrazený pred prázdnu časť brány, kde mal miliónpercentnú šancu Kaapo Kakko. Do jeho takmer gólovej strely vložil hokejku Ryan Suter.
33:12
Vylúčenie v tíme USA (Patrick Kane – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:58
Ani jeden tím sa aktuálne nevie dostať do zakončenia. Oba celky si dávajú vo svojom obrannom písme veľký pozor.
32:05
V tejto chvíli sú na ľadovej ploche fínsky útočník Kaapo Kakko a americký hráč Jack Hughes. Jednotka a dvojka draftu do NHL v roku 2019.
31:53
Fínska akcia sa dostala za bránu Schneidera, kde puk získali Američania. Colin White ho rýchlo dostal na opačnú stranu, bližšiu žrď si Veini Vehviläinen postrážil.
31:18
31:18
Clayton Keller sa dostal do útočného pásma, puk sa mu zamotal medzi korčuľami. USA medzitým striedalo, chvíľu hralo šesť hráčov, čo si rozhodcovia nevšimli.
30:50
Fínsko hrá v plnom počte.
30:18
USA sa nevie dostať do ničoho zaujímavého. Fínsko bráni skvele a vyhadzuje puky jedna radosť.
29:54
Fínsko sa v oslabení dostalo do prečíslenia troch proti dvom. Z ľavého kruhu strieľal vedľa Niko Mikkola.
29:28
Patrick Kane sa na pravom kruhu dostal k puku, kde mal dosť času na strelu. Neprestrelil súpera. Následne vyhodil Marko Anttila.
28:55
Začína vôbec prvá presilovka v zápase, no Fíni okamžite poslali puk cez všetky čiary.
28:50
Vylúčenie v tíme Fínsko (Juhani Tyrväinen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
28:40
Ryan Suter prišiel o puk pri vlastnej bráne. Fíni sa ťažko dostávali do zakončenia, ktoré nakoniec neprišlo, no bude sa vylučovať.
28:10
Atte Ohtamaa poslal prudký nahodenie. Odrazený puk si chcel nájsť Eetu Luostarinen, k dorážke sa nedostal.
27:48
Chris Kreider sa dostal po ľavom krídle do útočného pásma, strelu švihom vyrazil brankár Veini Vehviläinen,
26:48
Znova sa hrá až veľmi dlho bez prerušenia. Jeden z Američanov to skúsil švihom, sprava netrafil priestor brány, ktorú ovláda Veini Vehviläinen.
26:11
Clayton Keller išiel za prihrávkou k bránkovisku, včas vytasil jeden z betónov Veini Vehviläinen a puk pred americkým hráčom odkopol.
25:42
Fíni dlho kombinovali v útočnom pásme, po nahodení od modrej čiary tečoval mimo Juhani Tyrväinen. Tento hráč čakal na ďalšiu prihrávku, tá neprešla.
25:18
Harri Pesonen sa individuálne až pred bránu nedostal, na kolenách ho zastavil obranca Alec Martinez.
24:49
Hráči USA si dlho posúvali puk v útočnom pásme, až tak skúsil Patrick Kane a strelou švihom sprava našiel len bočnú sieť.
23:57
importantFíni poslali dve poriadne dobré zakončenia, ktorým Cory Schneider odolal. Dylan Larkin sa navyše dostal do samostatného nájazdu, strelu medzi betóny zlikvidoval Veini Vehviläinen.
23:31
Adam Fox síce spravil chybu na svojej modrej čiare, následne puk získal. Fínsko ho ale po prechode do útočnej tretiny stratilo.
22:45
Američania po buly ostali v útočnom pásme a poriadne točili súpera. Johnny Gaudreau nebezpečne nahadzoval pred bránu, tam bolo veľa hráčov, puk neprešiel na Vehviläinena. Následne tečoval nahodenie od modrej Jack Eichel na ochrannú sieť.
22:09
Zakázané uvoľnenie Fínska.
21:37
21:15
importantKaapo Kakko obkorčuľoval bránu a nádherne prihral z otočky do bránkoviska. Harri Pesonen to dostal na korčuľu a puk sa odrazil tak, že nezakončil.
21:08
Ryan Suter najskôr zo svojho pásma puk nevyhodil, potom tento skúsený obranca zrazil prihrávku od mantinelu na ochrannú sieť.
20:34
Jani Hakanpää strieľal od modrej čiary, Cory Schneider zákrokom hru prerušil. Druhá tretina sa rozbieha pozvoľne.
20:11
Úvodné buly prostrednej časti hry síce vyhrali Fíni, ale dopredu prešli Američania. Juhani Tyrväinen dohral Larkina, hra sa prerušila. Faul to však nebol.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely: 10 – 9
Buly: 9 – 9
Úvodné dejstvo neprinieslo ani jedno vylúčenie, no za to tri zásahy, ktoré idú hlavne na vrub brankárov. Fínsky gólman Veini Vehviläinen bol dosť neistý, potom sa dostal do tempa. Lepšie sú na tom Američania po zásahoch, o ktoré sa postarali Brady Skjei a Johnny Gaudreau. Druhá tretina sa začne zhruba o 17:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
importantClayton Keller sa dostal od mantinelu do zakončenia, spovedľa bránkoviska vyrazil Veini Vehviläinen puk pred seba a Dylan Larkin ho dorazil tesne vedľa.
19:05
19:05
Nesmierne dôležitý zásah Severanov prichádza tesne pred prestávkou. HARI PESONEN dostal na ľavom krídle príliš veľa priestor, ktorý mu doprial Brady Skjei a fínsky útočník trafil krásne popod pazuchu Coryho Schneidera "teplomerovo" až do siete.
18:54
Veini Vehviläinen tentoraz pokryl nahodenie z ľavej strany, o ktoré sa postaral Clayton Keller. Fínsky brankár sa postupne dostáva do tempa, nakoľko dlho pôsobil dosť neisto.
18:21
USA síce drží puk v útočnej tretine, no všetko je to pri mantineloch, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozí.
17:49
Patrick Kane sa dostal do postavenia mimo hry. Na modrej spravil kľučku, čo málokedy skončí dobre.
17:33
Hrá sa hore-dole bez toho, aby sme videli nejaké zakončenia. V predfinálnej fáze aktuálne viazne presnosť.
16:37
Veľmi dlho sa hrá bez prerušenia. USA sa dostalo do útočného pásma, Clayton Keller bol pod tlakom a o puk rýchlo prišiel.
15:55
Kaapo Kakko trikrát po sebe získal puk po tom, ako jeho zakončenia nevyšli. Najbližšie ku gólu mal pokus švihom z pravého kruhu, kedy vyrážal Cory Schneider.
15:48
Juhani Tyrväinen dokorčuľoval puk na zadnom mantineli, okamžite mu ho zobrali traja Američania.
15:06
Američania sa nedostali cez útočnú modrú, dostali druhú šancu. Johnny Gaudreau sa krásne otočil, potom mu puk ušiel k Fínom.
14:20
importantChvíľa fínskeho pokusu o tlak sa zmenila na kontru dvoch proti jednému. Alex DeBrincat prihral na pravú stranu bránkoviska, lenže Veini Vehviläinen opäť skvele zasiahol. Medzi jeho betóny mieri Patrick Kane.
13:39
importantPatrick Kane ukázal svoje majstrovstvo a poslal priam nádhernú prihrávku cez os na pravý kruh. Klubový spoluhráč Alex DeBrincat strieľal z prvej, ale Veini Vehviläinen teraz predviedol skvelý zákrok.
13:03
importantColin White si potiahol puk až na útočnú modrú, kde zakombinoval a dostal pas pred bránu. Na dvakrát nezakončil za čiaru, skvele zasiahol Veini Vehviläinen.
Johnny Gaudreau hrá na štvrtom svetovom šampionáte. Aspoň jeden gól strelil na každom z nich. Na týchto MS sa presadil premiérovo pred malou chvíľou.
12:23
Zatiaľ čo USA útočí, tak na tribúnach sa začína rysovať prvý bujarý pokrik Suomi. Ten zatiaľ hráčov z krajiny "tisícich jazier" nepomáha.
11:52
Toni Rajala dostal puk do útočného pásma a tvrdo vystrelil. Cory Schneider vyrazil pred seba do vzduchu, pomohli mu obrancovia. Bol to jeho siedmy zákrok.
11:13
Nahodenie od modrej čiary defenzíva USA zrazila pred vlastnou bránou. K dorážke sa ešte dostal jeden z Fínov, neprestrelil ten val tiel, aj keď mal dobrú šancu.
10:36
10:36
Fíni sa síce začali zlepšovať a dostávať sa do šancí, lenže je tu ďalší zásah Američanov. K puku sa po buly dostal JOHNNY GAUDREAU a zakončoval vo chvíli, keď bol kus čiernej gumy časťou za bránkovou čiarou. Veini Vehviläinen je poriadne neistý, tento gól ponad jeho rameno z mínusového uhlu je len ďalším vyústením.
10:30
10:06
importantVeli-Matti Savinainen bol na konci dobrej ofenzívnej kombinácii, spred brány USA nasmeroval puk do miest, kde sa roztiahol Cory Schneider.
09:33
Clayton Keller prečítal rozohrávku Fínska, čo využil James van Riemsdyk a prudko nahodil do bránkoviska. Veini Vehviläinen nezasiahol na sto percent. Síce mu puk vypadol, avšak rozhodcovia už pískali.
09:03
Nahodenie za obranu USA chcel rozohrať Cory Schneider, čo mu nevyšlo. Sakari Manninen dostal puk pred bránu, iba na korčule spoluhráčov. Z veľkej šance neprišlo zakončenie.
08:49
Američania po buly vo svojej tretine prešli do útočného pásma, rodiacu sa akciu prerušil Niko Mikkola.
08:16
08:16
importantJere Sallinen a Juho Lammikko dostali puk po dlhých súbojoch z rohu ihriska. Hneď prišla prihrávka pred bránu, kde bol obrovskú šancu Marko Anttila. Cory Schneider fantasticky pokryl bližšiu žrď.
07:29
06:39
Veini Vehviläinen je ďalej neistý, teraz zastavil puk za svojou bránou pre súpera. Derek Ryan napriek tomu prihrávkou spoluhráčov nenašiel.
06:13
Hráči USA sa znova nedostali cez modrú čiaru, aby následne krásnu akciu predviedol Harri Pesonen. Prihrávka sprava ale spoluhráčov pred bránou nenašla.
05:33
Marko Anttila tvrdo dohral jedného zo súperov pri zadnom mantineli. USA prešlo aj tak dopredu, akciu zastavil ofsajd Larkina.
05:09
Američania len nahodili puk a išli striedať. Následný presing rozohrávky "Suomi" neviedol do úspešného konca.
04:44
Zakázané uvoľnenie USA.
04:33
Fíni získali puk za bránou súpera, až sa k strele dostal Eetu Luostarinen. Cez obrancu pálil do zatiaľ stopercentného Coryho Schneidera.
03:59
Zakázané uvoľnenie USA. Postaral sa o to Brady Skjei.
03:32
Ani jeden tím sa nevie dostať cez stredné pásmo. Napriek tomu, že tento duel sľubuje ofenzívne predstavenie, tak okrem gólu si oba celky dávajú záležať hlavne na defenzíve.
02:57
Rýchly Toni Rajala zabránil zakázanému uvoľneniu, avšak Fíni v útočnej tretine neostali, pretože stratili puk.
02:25
Derek Ryan sa individuálne nedostal až pred bránu súpera. Fínsko založilo protiútok, ktorý taktiež nevyšiel.
01:38
Fínsko sa po rýchlom inkasovanom góle snaží útočiť, avšak USA skvele bráni svoju modrú čiaru.
00:50
00:50
Fantastický úvod zámorského tímu. Jack Eichel dostal puk do útočnej tretine, od mantineli prihrával na modrú Alex DeBrincat BRADY SKJEI poslal bombu, ktorú ale Veini Vehviläinen mal chytiť.
00:28
Cory Schneider a Alec Martinez si trochu nerozumeli, avšak po odraze puku sa spred brány nedostal do zakončenia Marko Anttila.
00:07
00:01

USA: Demko (Schneider) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.

Fínsko: Vehviläinen (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko..
USA

Američania vstúpili v Košiciach do šampionátu prehrou so Slovenskom, kedy zverenci Craiga Ramsayho podali skvelý výkon. Neskôr už ale tri body získali, s Francúzskom si poradili vysoko 7:1. Alex DeBrincat sa presadil dvakrát, celkovo má na konte tri body za samé góly a je spoločne s kapitánom a spoluhráčom zo Chicaga Patrickom Kaneom (1+2) najproduktívnejším hráčom USA na MS. Zámorský tím je priebežne štvrtý v A-skupine. Bodovalo už dvanásť hráčov.

Fínsko

Napriek tomu, že "Suomi" nemajú na súpiske ani jedného hráča, ktorý sezónu 2018/19 odohral v NHL, čo je dosť prekvapujúce, tak hrajú veľmi dobre a vyhrali oba svoje zápasy. Skvele vyvážený tím z mladíkov aj skúsených hráčov je prvý v A-skupine, nakoľko porazil silnú Kanadu a potom aj Slovensko s celkovým skóre 7:3. Až o päť gólov sa postaral úžasný mladík Kaapo Kakko, nám vsietil hattrick. Na draft má ísť tento rok a očakáva, že bude dvojkou za Jackom Hughesom, no po takýchto výkonoch môže ešte poskočiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fíni stratili na šampionáte prvé body, v predĺžení nestačili na Američanov