Slováci prehrali s Kanaďanmi, rozhodujúci gól padol dve sekundy pred koncom

Michal Krištof (uprostred) po zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2019.
Michal Krištof (uprostred) po zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2019. (Autor: Jozef Jakubčo SME)
Športové prenosy SME|13. máj 2019 o 20:15

Kanada vyhrala 6:5.

Slovensko - Kanada 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Góly: 8. Sukeľ (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc, Lunter), 52. Sukeľ (Marinčin) - 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (Reinhart, Theodore), 37. Stecher (Turris, Severson), 60. Stone (Chabot)

Slovensko: Rybár (37. Čiliak) - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský - Pánik, Krištof, Tatar - Nagy, Sukeľ, Studenič - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter - Zigo

Kanada: Murray - Stecher, Chabot, Severson, Nurse, Montour, Theodore, Fabbro - Stone, Strome, Marchessault - Reinhart, Couturier, Cirelli - Mantha, Turris, McCann - Joseph Henrique, Jost - Dubois

KOŠICE. Slovenská hokejová reprezentácia prehrala s Kanadou 5:6 v pondelňajšom zápase v základnej A-skupine na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v dueli dvakrát neudržali dvojgólový náskok a v tabuľke zostávajú na piatej priečke s troma bodmi.

Slovenskí reprezentanti otvorili skóre stretnutia v 8. minúte, keď po obliehaní kanadskej bránky dorazil puk do siete Matúš Sukeľ. O 64 sekúnd neskôr prišiel ďalší presný zásah slovenského tímu, po úspešne zrealizovanom brejku sa presadil Adam Liška.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Kanada: fotogaléria

23.5.2019

Kanada však do prestávky vyrovnala rovnako dvoma gólmi v krátkom časovom slede. V 17. minúte zakončil rýchly protiútok Anthony Mantha a následne využil presilovku obranca Shea Theodore.

V úvode druhého dejstva skóroval so šťastím Ladislav Nagy a v 26. minúte sa k nemu pridal druhým gólom v zápase Liška. Kanaďania opäť rýchlo zareagovali a v priebehu necelých dvoch minút vyrovnali Jonathan Marchessault a Anthony Cirelli. V 33. minúte arbitri neuznali po debate s videorozhodcom gól Tomáša Tatara a do šatní napokon odchádzali šťastnejší kanadskí hráči.

V 37. minúte Patrik Rybár zaváhal pri strele Troya Stechera a následne prepustil miesto v bránkovisku Marekovi Čiliakovi. V záverečnom dejstve Slováci zvýšili aktivitu, dočkali sa vyrovnania z hokejky Sukeľa, ale na bod nedosiahli. Necelé dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času rozhodol strelou švihom Mark Stone.

V 52. vzájomnom meraní síl slovenského a kanadského tímu sa zrodilo 25. víťazstvo zámorského výberu. Slováci čakajú na triumf nad Kanadou na pôde majstrovstiev sveta od mája 2012, vtedy uspeli vo štvrťfinálovom súboji.

Slováci majú v utorok na šampionáte voľno a najbližšie nastúpia v stredu o 20.15 h proti Nemecku. Kanaďania majú pred sebou dva voľné dni, vo štvrtok o 16.15 h si zmerajú sily s Francúzmi.

Hlasy po zápase

Matúš Sukeľ, útočník SR: "Ťažko sa to hodnotí po tom, ako sme dostali rozhodujúci gól sekundu pred koncom. Dnes to bol hokej pre divákov, prišli si na svoje, padlo veľa gólov. Minimálne bod, možno dva by sme si zaslúžili. Žiaľ, až tri góly sme dostali v oslabeniach."

Marek Čiliak, brankár SR: "Je to škoda, bude nás to mrzieť. Bol to vynikajúci zápas, bod sme si podľa mňa zaslúžili. Ale videli sme, že môžeme hrať s každým. Pred rozhodujúcim gólom som sa chcel natlačiť k žŕdke, ale bol som tam neskoro."

Ladislav Nagy, útočník SR: "Ťažko hľadať slová. Neuveriteľné, čo sa stalo, je to veľké sklamanie. Musíme sa ale rýchlo pozviechať. Čaká nás zápas s Nemcami, musíme ho zvládnuť. Dúfam, že rozhodcovia dostanú nejaké sankcie, bol tam jasný krosček na Buca."

Andrej Podkonický, asistent trénera SR: "Dať Kanade päť gólov sa nestáva každý deň. V záverečnej tretine sme ich zatlačili a išli sme za vyrovnaním. Podarilo sa, škoda, že sme nevyužili následnú presilovku a súper rozhodol sekundu pred koncom. Treba dať hlavy hole, turnaj pokračuje, v stredu nás čaká ďalší zápas. Gólovo sa nám darí, ale dnes sme dostali až šesť gólov. Musíme zapracovať na zlepšení defenzívy."

Online prenos: Slovensko - Kanada (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
13.05.2019 o 20:15
Slovensko
5:6
(2:2, 2:3, 1:1)
60' minúta
Kanada
Góly a asistencie: 8. Sukeľ (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc), 52. Sukeľ (Marinčin) – 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (S. Reinhart, Theodore), 37. Stecher (Turris, Severson), 60. Mark Stone (Chabot). Rozhodca: Bjork (SWE), Nikolic (AUT) – Malmqvist (SWE), Oliver (USA). Diváci: 7 420.
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko, prajem vám ešte dobrú noc.

Do čítania, priatelia!
Kanaďania si vypočuli piskot počas štátnej hymny od domácich fanúšikov, ktorí teraz v stoji ďakujú svojim hokejistom za neprestajný bojovný výkon až do poslednej sekundy.
Najlepší hráči zápasu:

Slovensko: Adam Liška.
Kanada: Shea Theodore.
Kanada v neskutočnej dráme porazila Slovákov 6:5. Sekundu a osem desatín pred záverečnou sirénou o tom rozhodol presnou strelou do šibenice Stone. Javorové listy napokon uhájili tri body, ktoré budú ešte veľmi potrebovať do boja o prvenstvo v skupine.

Slovenskí hráči sa nemajú za svoj výkon prečo hanbiť. Proti jednému z favoritov na zisk zlata dali zo seba všetko, čo mali. V horšom svetle sa ukázali samotní fanúšikovia.
59:59
Mnoho fanúšikov začalo opúšťať arénu, no tí verní zostávajú a začínajú skandovať: "Slovensko!". Prehra nesmierne bolí, ale prehrávať treba vedieť dôstojne aj z pohľadu fanúšikov.
59:59
Diváci zahadzujú ľad predmetmi rôzneho typu, čím zbytočne predlžujú čas tohto zápasu. Nie je to dobré pre nikoho, najmä pre hráčov.
59:59
59:59
goalKanada dala gól!
Sekunda a osem desatín nás delili od predĺženia. MARK STONE dokonale vymietol pavučinu v bráne Mareka Čiliaka, čím získava pre Kanadu tri body.

Asistencia: Thomas Chabot.
59:38
Buc vytlačil puk až do útočného pásma, tam bol možno aj krosčekovaný.
59:17
importantMarek Čiliak lapačkou vyrazil na ochrannú sieť výborne mierenú strelu Marchessaulta z pravého kruhu!
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:46
Kanada si vybrala oddychový čas.
58:46
Tak toto bude krutých 74 sekúnd na obhájenie aspoň bodu. Erik Černák je vykázaný na trestnú lavicu na dve minúty za podrazenie.
58:30
Javorové listy sa previnili icingov, Stone a spol. sú mierne vyšťavení.
58:23
Róbert Lantoši obišiel bránu, rozhodol sa sám zakončiť, ale trafil len bočnú sieť. Škoda.
58:00
Strieda sa počas hry, puk na hokejkách Slovákov. Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:20
Seversonov náprah od mantinela vyráža Čiliak späť do hry.
57:11
57:11
importantRichard Pánik si povodil obranu súpera, zrovnal si to na os ihriska, avšak nedokázal prekonať pozorného Matta Murraya!
Dnešné stretnutie sleduje 7 420 divákov.
56:11
Kanada v plnom počte.
55:42
Pánik vysunul Černáka, ten prízemnou ranou našiel iba betóny Harta.
55:12
Je tomu tak aj do tretice, polovica z trestu je fuč.
54:48
Kanada sa dvakrát poľahky ubránila vystrelením puku cez všetky čiary.
54:21
Aj Daňo, aj Nurse avizovali hokejku vo svojej tvári, vylučovať sa však nebude.
54:11
Ďalšia power play pre Slovákov! Na lavicu hanby odchádza za sekanie na dve minúty Anthony Mantha.
53:55
importantMichal Krištof zozadu odzbrojil Marchessaulta, urobil si palubnú pozíciu a trafil rameno Murraya!
53:15
53:03
Buc za bránou pracoval zo trikrát, dvakrát puk získal. Posledný raz už Kanaďania poslali gumené teleso aspoň von z tretiny.
52:12
"Ešte jeden!". Slovenský fanúšik by rád pridal ešte jeden zásah do siete Murrraya.
51:45
51:45
goalSlovensko dalo gól! Teraz to už regulárny gól je! MATÚŠ SUKEĽ strelou z pravého kruhu trafil Seversona, od ktorého nohy šiel puk do siete! Dobrú robotu odvádzal proti obrane súpera Laco Nagy.

Asistencia: Martin Marinčin.
51:29
Ubehla ďalšia minúta, hralo sa prevažne v strednom pásme.
50:23
importantAndrej Sekera to spravil bravúrne, dostal sa až do ľavého kruhu, odkiaľ strieľanou prihrávkou našiel Tatara pred polodkrytou bránou. Ten však zakončiť nedokázal!
50:12
Arénou sa ozýva mohutné "Slovensko!". Vyrovnajú Slováci?
49:54
Mário Lunter z pokľaku a s náprahom, puk letel vedľa ľavej tyčky Murraya.
49:26
Marek Čiliak udržal puk mimo svojej brány, Darnell Nurse to veru nemieril zle.
48:59
Rozhodcovia zapískali icing Slovákov, ten sa ale mení na vhadzovanie v stredovom kruhu. Arbitri sa upískli a ospravedlňujú sa za to.
48:33
Obaja tímy v plnom počte. Ešte predtým sa divákom nepáčilo počínanie jedného z Kanaďanov, zdalo sa, že išlo o sekeru.
47:49
Len tesne vedľa ľavej tyčky letel príklep Erika Černáka. Pekne vypracovaná akcia po zatlačení Kanaďanov končí mimo. Bohužiaľ.
46:33
Pierre-Luc Dubois a jeho hokejka v tvári Adama Lišku posiela Slovensko do presilovky. Arbitri tam ešte kontrovali, či náhodou nedošlo aj k tržnej rane, nebolo tomu tak. Dve minúty pre kanadského útočníka, ale aj pre Adama Lišku za filmovanie.
46:24
Libor Hudáček sa zmocnil puku pred bránou po prihrávke Luntera, spred bránkoviska trafil len Murraya.
45:44
Daňo v neskutočnom obrannom zákroku, keď si ľahol na zem a vypichol puk Marchessaultovi bez toho, aby bol vylúčený.
44:43
Sekera svojím neustálym tlačením na súpera dosiahol aspoň to, že puk nie je v našej tretine.
43:57
Manthovi po tom všetkom zostali sily na štrikovanie a strelu, ktorú Marek Čiliak vyrazil späť do hry.
43:27
Ďalší icing. Kúskovanie hry za uplynulú minútu nabralo na obrátkach.
43:19
Javorové listy sa dostávajú pod mierny tlak, ktorý aspoň na pár sekúnd vyrieši icing.
42:55
A znovu ochranná sieť, skúšal to pre zmenu Michal Čajkovský.
42:49
Sekera naznačil strelu, puk nahodil na teč. Trafil pritom Kanaďana, od ktorého sa odrazil na ochrannú sieť. Zostávame v útoku.
42:23
Mark Stone so zakončením spred brány, Čiliakov potrebný zákrok sa stal realitou. Kanadský asistent kapitána si tam ešte niečo riešil s našimi hráčmi, rozhodcovia vykázali hru do stredného pásma.
41:58
Zakončenie našej tretej lajny od mantinelu, len to tak zahučalo v Steel Aréne.
41:37
Studenič sa rútil dopredu, puk mu ale pri kľučke odskočil od hokejky, preto radšej striedame.
40:51
Nagyova koncovka spoza hráča schovaná vo výstroji Murraya.
40:29
Černák po pravej strane do tretiny, odkiaľ bekhendom hľadal Tatara pred bránou. Tomáš na puk nedosiahol len o chlp.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Opakoval sa scenár z prvej časti hry, keď prišli góly Nagya a Lišku. Kanada dorovnala pomocou Marchessaulta a Cirelliho. Nasledoval neuznaný gól Tatara kvôli postaveniu Pánika pred bránou. Javorové listy poslal tri minúty pred sirénou do vedenia dnes prvý raz Stecher.

Strely po 2. tretine – 22:20.

Tretia tretina sa začne približne o 22:09.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:52
Černák v záverečných sekundách ešte skúsil udržať pásmo v hre – nepodarilo sa. Predtým musel ubrániť Cirelliho.
39:00
Minúta do konca tretiny.
38:48
Chabotova rana od modrej len tak presvišťala okolo Čiliaka, ktorý nemá ľahký štart do duelu.
38:21
Ofsajd Slovákov, ktorý upokojí situáciu ani nie sto sekúnd pred koncom tejto časti hry.
38:09
Studenič poslal puk von z nášho pásma, potrebovali sme zmeniť hráčov na ľade.
37:12
Craig Ramsey reagoval na piaty gól v našej sieti striedaním brankára. Aj tým sa dá mužstvu vliať nový impulz, nová krv.
36:40
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Patrik Rybár, prichádza Marek Čiliak.
36:40
36:40
Javorové listy prvý raz vo vedení! Zúženie hry na priestor pred bránou, TROY STECHER od pravého mantinelu poslal puk na bránu, ktorý sa odrazil do siete od pravého betónu Rybára.

Asistencie: Kyle Turris, Damon Severson.
35:49
Sekerov náprah ovenčený viacerými telami pred kanadským bránkoviskom zaplachtil vzduchom. Matt Murray s úspešným zásahom.
35:14
Seversonova delovka minula našu bránu, Lantošiho krížna prihrávka bola znegovaná padajúcim kanadským obrancom.
34:31
Vyšťavená štvrtá lajna prestriedala, obrancovia zostali. Kanada so stálym tlakom.
33:46
Slovenská strana sa asi oprávnene hnevá, no hybridný icing sa napokon zmenil na normálny. Šprint Luntera vo finále na pokračovanie hry nestačil.
33:28
K tečovaniu Jarošovho nahodenia prišlo ešte pred červenou čiarou, píska sa icing.
33:05
Patrik Koch vystavil "čistý strom" Kyleovi Turrisovi, pekný moment od obrancu, ktorý hral v poslednom ročníku práve v Košiciach.
32:17
importantTomáš Tatar mal možnosť na reparát, v nájazde na kanadského gólmana ale nevyzrel! Náš útočník skúšal rozhýbať Murraya, neúspešne.
32:03
32:03
importantTomáš Tatar viedol prečíslenie, sám si vystrelil i dorazil puk lobom za brankára Murraya. Zásah do čierneho je po konzultácii s videorozhodcom anulovaný, Pánik totiž bránil Murraymu v zákroku.
31:16
Sukeľ so Studeničom vytečovali puk do útočného pásma, kam si poň už ide Tatar.
30:26
Čajkovského náprah od modrej, pred bránou sa o teč neúspešne pokúšal Studenič. Matt Murray puk schoval v lapačke.

29:48
Erik Černák na ofenzívnom výlete, jeho koncovka sprava ale netrafila vytýčený cieľ.
29:34
Brandon Montour z pravého kruhu trafil najprv Luntera, z dorážky pálil do hrude Rybára. Javorové listy sa dostávajú na koňa.
28:43
28:43
Zámorskí hráči si rozobrali obranu, ako sa im zachcelo. ANTHONY CIRELLI bol mierne z uhla, napriek tomu dokázal nájsť medzeru medzi tyčkou a betónom Patrika Rybára.

Asistencie: Sam Reinhart, Shea Theodore.
28:08
Marián Studenič naznačil koncovku, no len posunul puk za seba na Sekeru, ktorý tri metre za modrou čiarou našiel iba priestor v lapačke Matta Murraya.

27:41
A ďalšie zakázané uvoľnenie Kanaďanov.
27:31
Pierre-Luc Dubois nestihol dokorčuľovať puk proti Fehérvárymu, je z toho icing.
27:01
27:01
Na nevyhodenie puku sa jednoducho dopláca. Mário Lunter bekhendom poslal puk len na modrú, odkiaľ sa ho po niekoľkých prihrávkach zmocnil JONATHAN MARCHESSAULT a prízemnou ranou znižuje na 3:4.

26:15
Matúš Sukel' a jeho neskutočná práca v oslabení. Vyvezenie puku až do útočnej tretiny, Sukeľ ochotne zniesol aj rany od súpera len preto, aby jeho spoluhráči stihli prestriedať.
25:41
Javorovým listom dávame šancu na návrat. Hlavný rozhodca ukazuje na Tomáša Tatara, slovenský krídelník je vylúčený na dve minúty za krosček.
25:09
25:09
goalSlovensko dalo gól! Neuveriteľné zimomriavky v Steel Aréne! Ďalší prechod z obranného do útočného pásma, prihrávka z kraja na os ihriska a ADAM LIŠKA si pripísal druhý zásah v dnešnom stretnutí!

Asistencia: Dávid Buc.
24:55
24:55
importantTeraz hráči len tak padali pred bránou. Sekerovi sa nepodarilo odpáliť puk preč, ten po ďalším okamihoch zapadol niekde v bránkovisku, kde mierila bekhendová dorážka Kanaďanov. Veľká mela sa končí v náš prospech, rozhodcovia totiž puk za bránkovou čiarou nevideli.
23:53
Thomas Chabot už korčuľoval za bránou Rybára, ktorý bol výrazne mimo nej. Dobre sa tam ale vrátil Krištof, center prvej lajny Slovenska puk poslal aspoň do stredného pásma.
23:27
Šanca aj na druhej strane, Michal Krištof zakončoval tiesnený obrancom, preto puk skončil len na bočnej sieti.
23:01
importantNaši striedali, zabudli tak na Manthu, ktorý v nájazde proti Rybárovi nedokázal skórovať!
22:21
Jonathan Marchessault schoval koncovku za hráča, pohotové reflexy Rybára.
21:49
21:49
goalSlovensko dalo gól! Marko Daňo si toho najprv vytrpel veľa so Stecherom, aby po získaní zaparkoval pred bránou súpera, čím donútil kanadského hráča si tečovať puk do vlastnej brány. Z pravého kruhu pálil LADISLAV NAGY, ktorému je gól napokon pripísaný!

Asistencie: Martin Marinčin, Róbert Lantoši.
20:42
importantZabudnutý Pánik zoči-voči na dvakrát neuspel proti Murrayovi!
20:05
Kanada poslala puk až za Rybára. Nesmieme zabúdať, že túto tretinu to majú hráči ďalej na striedačky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Výborný vstup od Slovákov, ako tomu je na tu turnaji už pomaly zvykom. Dôraz pred bránou priniesol góly Sukeľa a Lišku v priebehu 64 sekúnd, Kanaďania však vyrovnali za sekúnd stodesať, keď do čierneho mierili Mantha a v presilovke i Theodore. Domáca krajina ale nemusí zúfať, po prestávke bude dohrávať presilovku o dvoch mužov, ktorá bude trvať ešte 58 sekúnd.

Druhá tretina sa začne približne o 21:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
A bude to presilovka piatich na troch! Ku Cirellimu si ide za vrazenie na mantinel prisadnúť Damon Severson. Sú z toho dve minúty ako menší trest + 10 minút trest osobný za nešportové správanie. Dve minúty si ide za Cirelliho odsedieť Jonathan Marchessault.
19:38
Sekerova delovka po prihrávke od Černáka šla tesne nad, predtým samotný Černák nepríjemne strieľal.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny, Kanada odpálila puk za našu bránu.
18:57
Marko Daňo sa ťažko dvíha z ľadu, rozhodcovia ale mlčia. Píska sa až po zákroku Cirelliho na Pánika, kanadský útočník druhej formácie si pomáhal držaním. Dve minúty.
18:10
18:10
Na časomiere zostala svietiť polminúta z trestu Jaroša, keď SHEA THEODORE prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Anthony Mantha, Damon Severson.
17:45
Martin Marinčin vyhadzuje gumené teleso cez všetky čiary.
17:26
Uplynulo 46 sekúnd z trestu Jaroša, buly v strednom pásme.
17:10
17:10
importantMark Stone nedokázal zavŕšiť akciu svojho mužstva, keď netrafil prázdnu bránu z možno dvoch metrov!
16:46
Patrik Rybár s pohotovým semafórom po rane Stonea z medzikružia.
16:40
Toto je voda na mlyn pre Kanadu, ktorá ožila s koncom tretiny. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty Christián Jaroš za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.
16:20
16:20
A tretia formácia nášho súpera sa presadila. Rýchly atak po ľavom krídle, odtiahnutie protihráčov a Turris už servíroval krížny pass na ANTHONYHO MANTHU, ktorý strelou z prvej dostal puk za chrbát premiestňujúceho sa Rybára.

Asistencie: Kyle Turris, Jared McCann.
16:04
Icing Slovákov, hra sa sťahuje pred Rybára. Kanada posiela na ľad lajnu kapitána Turrisa.
14:55
Krušné chvíľky v našom pásme, Sekera sa nezbavil puku, z čoho mohol ťažiť Marchessault a spol. Našťastie sa ukázal Rybár, ktorý to aspoň trochu upokojil.
14:02
Mark Stone s náprahom z ľavého kruhu, Rybár včas vymrštil betón.
13:31
Neúnavný Laco Nagy to skúšal bekhendom pred bránu, Studenič ale na puk nedosiahol.
12:45
Chabot zase raz zrazil koncovku nášho útočníka, švihom si to už pripravoval Ladislav Nagy.

12:15
Buc krásne odzbrojil protivníka od puku, začíname postupný atak.
11:51
11:31
Viacero striel Slovákov letelo mimo bránu, Kanaďania mali aj šťastie.
10:26
importantLantoši s nebezpečnou ranou spred brány, len to tak zahučalo.
09:51
Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme Slovensko (Richard Pánik – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Kanada (Jared McCann – 2 min., hrubosť).
09:51
Napokon je vylúčeným kanadský kapitán Kyle Turris. Dve minúty za hrubosť.
09:51
Do toho celého sa zapojil aj náš kapitán Andrej Sekera, ktorý tam už po skončení celej šarvátky ešte dostal jednu ranu.
09:51
Neskutočná mastenica po zákroku Rybára! Vytvorili sa tri dvojičky. Proti sebe stáli stáli formácie Tatara a Turrisa, počkáme si na rozdelenie trestov.
09:08
Ofsajd zámorskej reprezentácie.
08:58
Pokus z bekhendu od Henriquea letí mimo brány Rybára. Javorové listy minimálne zaskočené.
08:18
08:18
goalSlovensko dalo gól! Opäť raz dôraz pred Hartom, ktorý nemal pomoc od obrancov. ADAM LIŠKA na dvakrát dorazil puk do kanadskej siete po rýchlej akcii z ľavej strany. Presadil sa i štvrtý útok, čo je výborná správa.
07:37
Róbert Lantoši povzbudený celou arénou mohol navýšiť vedenie, kanadský obranca mu ale vložil hokejku do strely, čím vytečoval puk na ochrannú sieť.
07:14
07:14
goalSlovensko dalo gól! Dôraz Ladislava Nagya v útočnej tretine i pred bránou, Murray musel von z bránkoviska, nevedel kde mal puk. Spolu s Nagyom výborne dobiedzal i Studenič, ktorý posunul puk pred prázdnu bránu, kam ho definitíve poslal MATÚŠ SUKEĽ!

Asistencie: Marián Studenič, Ladislav Nagy.
06:16
Christián Jaroš nahodil puk tesne spoza vlastnej modrej, Murray musel puk zachytiť, nakoľko smeroval medzi tri žrde. Kanada ale rýchlo späť vpredu.
05:56
Adam Liška s pokusom z ľavého kruhu, Matt Murray ukryl puk v lapačke. Po odpískaní sa pred kanadskou svätyňou strhla mela, rozhodcovia musia hráčov upokojovať. Vylučovať sa nebude.
05:30
Hra sa prelieva zo strany na stranu, Kanaďania získali buly v útočnom pásme po zrazenej strele Chabota.
05:09
05:09
importantNajprv Marko Daňo a po ňom i Libor Hudáček v obrovskej šanci. Najprv prvý menovaný sám unikol po pravom krídle, krížnou strelou ale minul bránu Murraya. O pár sekúnd neskôr Hudáček z osi ihriska prinútil kanadského gólmana k zákroku.
04:25
Rana z uhla od Dylana Stromea, Rybár si pravú tyčku svedomito postrážil.
04:09
Rozbehnutý Martin Marinčin na ofenzívnom výlete, jeho zrazená strela skončila na ochrannej sieti, hra vykázaná do stredu hracej plochy.
03:57
Marián Studenič chcel miešať puk v útočnom pásme, v tom najlepšom momente sa ale pošmykol.
03:14
Andrej Sekera pod tlakom kanadského útočníka, slovenský kapitán posúva puk len do stredného pásma.
02:39
Dante Fabbro tam nepríjemne dostal ranu najskôr od Dávida Buca pri kanadskej striedačke. Okamžite bola pomoc nablízku, Fabbro ide po krátkej konzultácii s lekárom do šatne.
02:16
Libor Hudáček počas svojho prvého striedania na šampionáte strieľal z ľavého kruhu, jeho rana trafila len bočnú sieť.
02:03
Trvalo to len chvíľu, Kanada späť v ofenzívu. Odrazený puk za bránou radšej Patrik Rybár prikryl.
01:38
Slovensko sa dokázalo vymaniť spod tlaku a dostáva sa do útoku.
01:17
Thomas Chabot nadviazal na svojho kapitána, zakončenie z osi ihriska ale šlo nad bránu.
00:49
Rybár musel hneď zasahovať, Kyle Turris s nebezpečnou strelou zľava.
00:01

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, L. Hudáček, Lantoši – Zigo, Lunter, Buc – Liška.

Kanada: M. Murray (Hart) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone (A) – Cirelli, Couturier (A), S. Reinhart – McCann, Turris (C), Mantha – Dubois, Jost, Henrique – Joseph.

Rozhodca: Bjork (SWE), Nikolic (AUT) – Malmqvist (SWE), Oliver (USA).
V slovenskej bráne bude po ozrejmení chytať Patrik Rybár. Libor Hudáček už dostal povolenie hrať, mal by sa zaradiť do stredu útoku k Daňovi a Lantošimu, Zigo by mal byť trinásty útočník. Marek Ďaloga zostáva po nepríjemnej rane pukom do tváre stále na pozorovaní, o jeho ďalšom počínaní na turnaji sa ešte len rozhodne. Proti Kanade tak budeme hrať len na siedmich obrancov.

Informácia aj o našom súperovi. Ku Kanaďanom sa pred včerajším duelom s Britmi pridal útočník Colorada Avalanche Tyler Jost.
Doterajší priebeh turnaja

Usporiadateľská krajina má síce na konte z dvoch zápasov iba tri body, no pravý slovenský fanúšik nemôže byť sklamaný. Slováci prv v piatok ozbíjali o body Ameriku pomerom 3:1, aby o 24 hodín odchádzali z ľadu porazení Fínmi po výsledku 2:4, pričom niektoré rozhodnutia arbitrov boli prinajmenšom rozporuplné.

Kanada taktiež prehrala na úvod šampionátu. Fíni sa triumfom 3:1 razom dostali do pozície favorita skupiny. Javorové listy tak obdržali facku, ktorú si napravovali výkonom proti Veľkej Británii. Kanaďania si včera schuti zastrieľali, Britom nasúkali osem kúskov, sami pritom neinkasovali. Z reťaze sa odtrhol najmä Anthony Mantha, autor 5 bodov (2+3). Kapitán Kyle Turris mal o asistenciu menej (2+2).

SLOVENSKO

Záverečná príprava Slovenska pozostávala celkovo z deviatich prípravných zápasov. Prehry so Švédskom a porážky v dvojzápasoch s Nemeckom a Českom vyvážili dva triumfy nad Rakúskom a po jednom proti Veľkej Británii a Nórskom. Samozrejme, pred šampionátom nejde o výsledky, ale o zohratosť a o čo najlepšiu pripravenosť pred záverečným turnajom.

Počas celého uplynulého mesiaca do tímu Craiga Ramseyho prichádzali a odchádzali noví hráči. Výsledkom toho je finálna 25-členná nominácia, ktorá bola oznámená po zápase s Nórskom.

Brankári:

Denis Godla (Kuopio, Finsko), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Patrik Rybár (Grand Rapids, AHL).

Obráncovia:

Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora, Švédsko), Michal Čajkovský (Dynamo Moskva, KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Christián Jaroš (Ottawa, NHL), Andrej Sekera (Edmonton, NHL), Erik Černák (Tampa Bay, NHL), Martin Marinčin (Toronto, NHL).

Útočníci:

Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Oulu, Finsko), Libor Hudáček (Liberec, Česko), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton, AHL), Richard Pánik (Arizona, NHL), Tomáš Tatar (Montreal, NHL), Marko Daňo (Manitoba, AHL), Mário Lunter (Banská Bystrica).

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák

Kanada

Kanada už tradične patrí k najväčším favoritom na zisk titulu. Javorové listy prišli tesne pred šampionátom o hviedzu najjagavejšieho rangu. John Tavares sa zranil ešte pred úvodným zápasom a musel putovať späť na prehliadku do Toronta. Mimo Tavaresa sú hviezdami kanadského výberu najmä útočníci z Vegas – Marchessault a Stone, či kapitán Turris. Kanaďania pred turnajom odohrali iba jediný zápas, keď v generálke na MS v gólovej prestrelke triumfovali nad Rakúskom 7:5.

Výsledok v príprave na MS:

7. máj – Rakúsko 5:7 Kanada

Nominácia na MS 2019:

Brankári: Carter Hart (Philadelphia Flyers), Matt Murray (Pittsburgh Penguins), MacKenzie Blackwood (New Jersey Devils)

Obrancovia: Brandon Montour (Buffalo Sabres), Troy Stecher (Vancouver Canucks), Damon Severson (New Jersey Devils), Shea Theodore (Vegas Golden Knights), Darnell Nurse (Edmonton Oilers), Dante Fabbro (Nashville Predators), Thomas Chabot (Ottawa Senators)

Útočníci:
Jonathan Marchessault, Mark Stone (obaja Vegas Golden Knights), Anthony Cirelli, Mathieu Joseph (obaja Tampa Bay Lightning), Tyler Bertuzzi, Anthony Mantha (obaja Detroit Red Wings), Sam Reinhart (Buffalo Sabres), Kyle Turris (Nashville Predators), Dylan Strome (Chicago Blackhawks), Adam Henrique (Anaheim Ducks), Sean Couturier (Philadelphia Flyers), Jared McCann (Pittsburgh Penguins), Tyler Jost (Colorado Avalanche)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného zo štvrtého hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Dnešok v Košiciach uzavrieme súbojom Slovenska a Kanady.

Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali s Kanaďanmi, rozhodujúci gól padol dve sekundy pred koncom