Nechápem, čo sa stalo, vravel český tréner po prehre s Rusmi

Momentka zo zápasu Rusko - Česko na MS v hokeji 2019.
Momentka zo zápasu Rusko - Česko na MS v hokeji 2019. (Autor: SITA)
Miloslav Šebela|13. máj 2019 o 20:19

Rusi sú na MS bez prehry.

BRATISLAVA. „Vieme, čo nás čaká. Máme silu na to, aby sme ich zdolali,“ hovoril pred zápasom proti Rusku na MS v hokeji 2019 asistent trénera českej reprezentácie Robert Reichel.

V poslednom vzájomnom zápase len pár dní pred začiatkom majstrovstiev sveta vyhrali Rusi nad Čechmi 4:1.

Český tím mal výnimočne dobrý vstup do šampionátu. Okrem dvoch víťazstiev ukázal aj dynamickú hru s veľkým nasadením. Víťazstvo proti ďalšiemu z favoritov však nedokázal pridať.

S Rusmi prehrali českí hokejisti hladko 0:3.

„Každý chcel niečo robiť, ale nie pre mužstvo. Nechápem, čo sa stalo. Musím sa na to pozrieť. Našťastie, je to turnaj, takže táto prehra ešte neznamená koniec,“ vravel smutne tréner Miloš Říha.

Momentky zo zápasu Rusko - Česko na MS v hokeji 2019: fotogaléria

13.5.2019

Hrali príliš opatrne

Česi začali zápas opatrnejšie. Chýbala im dravosť, s akou rozstrieľali v prvom zápase Švédsko. Navyše, pridali aj nepresnosti, naopak, Rusi hrali svoj typický kombinačný hokej.

Nepredviedli nič nevídané, len hrali trpezlivo a čakali na svoje šance. Neprekonávali sa a nehnali sa dopredu, umne kombinovali.

„Mali sme možno až príliš veľký rešpekt a nechali sme Rusom dosť priestoru na ich vlastnú hru,“ hodnotil zápas Jakub Voráček.

Prvý gól strelil v polovici prvej tretiny po zaváhaní českej obrany Sergej Andronov strelou spomedzi kruhov.

Od druhého inkasovaného gólu Čechov zachránil v 23. minúte Filip Hronek. Puk totiž prešiel popod brankára Patrika Bartošáka a mieril do bránky.

Hronek ho však dokázal tesne pred čiarou zachytiť a vyhodiť.

Lenže o pár minút neskôr zvýšil krídelník Nikita Gusev. Elegantne si vymenil puk s Nikitom Kučerovom, nakorčuľoval si pred Bartošáka a rutinérskym blafákom strelil druhý gól.

Českí obrancovia sa len na seba pozerali, ako mohol pomedzi nich prekĺznuť.

Trafili žŕdky

Česi pridali na aktivite, ale neraz im chýbali dôraz a presnosť. Ako napríklad Janovi Kovářovi, ktorý sa ocitol v takmer identickej pozícii, akú mal Gusev.

Sám pred brankárom. Vasilevského však neprekvapil.

V ďalším sľubných šanciach zase Vrána a Zohorna trafili žŕdku. V záverečnej tretine hrali Česi aj dve presilovky, Rusi ich však do šancí nepustili.

„Táto prehra je pre nás kopanec, ale môže nám to len pomôcť. Máme pred sebou štyri dôležité zápasy. Sú tu tímy, ktoré nás môžu zdolať. Musíme sa zlepšiť. Dať si pozor na chyby a znovu sa tlačiť do bránky,“ hovoril český obranca Radko Gudas.

„Nie sme perfektní, ale je na čom stavať," doplnil.

Sergej Andronov (vpravo) oslavuje gól v zápase Rusko - Česko na MS v hokeji 2019. (Autor: Brano Bibel SITA)

Kuznecov: Góly? Nik to nerieši

Rusi boli po zápase spokojní. Brankár zbornej v druhom zápase po sebe nedostal gól. Tentoraz aj vďaka dôraznejšej práci spoluhráčov v obrane.

Zápas bol podľa slov viacerých ruských hráčov ich najlepším na turnaji.

Lenže stále sa nedarí Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý ani po troch zápasoch na MS nezískal ani jeden bod. Jeden gól má na konte ďalší hviezdny hráč Jevgenij Malkin.

„Nikto z nás nerieši to, kto dáva góly a či má niekto asistenciu. Myslím, že to najlepšie vystihuje tento tím. Všetci spoločne makáme a najdôležitejšie je, ak spoločnými silami dokážeme premeniť naše šance,“ vravel útočník Jevgenij Kuznecov.

„Sám som nikdy nerozoberal, či mám gól alebo prihrávku. Netreba sa v tom rýpať. Vyhrali sme, to je hlavné. Nepôjdeme si teraz v zápasoch nohy dolámať kvôli tomu, že niektorí z nás ešte neskórovali,“ dodal.

Víťazstvo vynieslo Rusov na prvú priečku bratislavskej B-skupiny. Česi sú na tretej pozícii.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nechápem, čo sa stalo, vravel český tréner po prehre s Rusmi