Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Kanade? (anketa)

Hlasujte v ankete denníka SME.

Craig Ramsay (vpravo hore) na striedačke počas zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2019.Craig Ramsay (vpravo hore) na striedačke počas zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2019.(Zdroj: Jozef Jakubčo SME)

Anketa: Hlasujte, kto bol najlepším slovenským hráčom v zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2019

KOŠICE. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom zápase A-skupiny domácich majstrovstiev sveta v Košiciach s Kanadou 5:6. Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú v priebežnej tabuľke 3 body a patrí im 5. priečka.

Anketa:
Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Kanade?

Anketa už bola ukončená.

Diváci videli od začiatku svižný zápas s prvou šancou na strane Kanady. Strome však v dobrej pozícii mieril iba do Rybára. Od tej chvíle však boli Slováci aktívnejší a prišli ich prvé veľké šance. Najskôr Daňo z pravej strany mieril iba do Murraya a hneď po ňom mal ďalšiu výbornú možnosť Hudáček.

No už o pár sekúnd neskôr ťažil z dôrazu pred bránkou Matúš Sukeľ a otvoril skóre duelu - 1:0. O 64 sekúnd neskôr burácala zaplnená Steel aréna opäť, Mário Lunter opäť vďaka dôrazu pred bránkou pridal druhý gól.

V 17. minúte vyšla zámorským hráčom rýchla kombinácia, po ktorej Anthony Mantha znížil na 1:2. Šancu na vyrovnanie mal potom Marchessault v presilovke, ale Rybárov zákrok mu gólovú radosť znemožnil. Kanada sa však vyrovnania dočkala o pár sekúnd neskôr, skóre prvej tretiny stanovil bombou od modrej čiary Shea Theodore.

Na začiatku druhej tretiny dohrávali Slováci presilovú hru, pričom minútu mali o dvoch hráčov naviac. Gól však padol pri hre 5 na 4, keď Nagyova strela zapadla do bránky. Z trestu Seversona zostávalo do konca už len 5 sekúnd. Kanaďania potom zvýšili aktivitu, ale Slováci súperovi korčuliarsky stíhali a v 26. minúte Adam Liška dorazil strelu Buca za chrbát Murrayho po štvrtý raz.

Kanaďanom netrvalo dlho aby opäť vyrovnali, o 102 sekúnd nadviazal na ich tretí gól Anthony Cirelli - 4:4. Skvelé ofenzívne divadlo dostalo ďalšiu zápletku v 33. minúte, keď Tomáš Tatar doklepol puk do siete, ale arbitri ho po preskúmaní neuznali pre faul na brankára. O štyri minúty neskôr však Troy Stecher prekonal Rybára a Kanada po prvý raz v zápase viedla. Po tomto góle poslali tréneri do bránky Mareka Čiliaka.

V treťom dejstve sa už nehralo v takom tempe ako v prvých dvoch tretinách. Desať minút pred koncom však Sekera vymyslel akciu, nakorčuľoval si pred bránku, ale finálnu prihrávku na Tatara Kanaďania prečítali. Ramsayho zverencov to však prebralo z miernej letargie a v 52. minúte Sukeľ svojim druhým gólom v zápase vyrovnal. Slováci chceli rozhodnúť, mali niekoľko sľubných zakončení, ale minútu a 15 sekúnd pred koncom fauloval Černák a Mark Stone v čase 59:59 gólovou strelou zmrazil Steel arénu.