Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Nemecku? (anketa)

Marek Čiliak a Andrej Sekera v zápase Nemecko - Slovensko na MS v hokeji 2019.
Marek Čiliak a Andrej Sekera v zápase Nemecko - Slovensko na MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Marko Erd)
Sportnet|15. máj 2019 o 23:21

Hlasujte v ankete denníka SME.

Anketa: Najlepší hráč zápasu Slovensko - Nemecko na MS v hokeji 2019 (A-skupina, Košice)

KOŠICE. Slovenskí hokejisti prehrali v stredajšom kľúčovom zápase na MS v Košiciach s Nemeckom 2:3. Po tretej prehre na šampionáte si výrazne skomplikovali šancu na postup do štvrťfinále.

Čiliak si pripísal prvý zákrok už po 30 sekundách, keď ho spomedzi kruhov preveril Ehliz. Nemci získali výhodu po zbytočnom faule Studeniča v 4. minúte, ale v presilovke si nevypracovali gólovú šancu. Úvodu zápasu tak vyznel z oboch strán opatrne a na tej slovenskej bolo cítiť nervozitu.

Nič na tom nezmenila ani prvá presilovka domácich, v ktorej zaujala len strela Lantošiho spomedzi kruhov. Obraz hry sa nezmenil ani v ďalšom priebehu a tak išli tímy do kabín za bezgólového stavu.

V úvode druhej tretiny sa veci rozhýbali. Slováci ju odštartovali tlakom a vyburcovali aj divákov na tribúnach. V krátkom slede si vypracovali niekoľko dobrých šancí, najväčšiu mal Buc, jeho strelu zastavila až žŕdka.

Gól však padol na druhej strane, Eisenschmid potiahol puk za bránku, prihral medzi kruhy Michaelisovi a ten z prvej prestrelil Čiliaka - 1:0. Slovensko dostalo obrovskú šancu v podobe minúty a 37 sekúnd dlhej presilovky o dvoch hráčov a využilo ju najlepšie ako sa dalo.

Kapitán Sekera vyrovnal už po šiestich sekundách, keď bombou spomedzi kruhov nedal Niederbergerovi šancu a na 2:1 zvýšil Hudáček, keď jeho strela prepadla brankárovi do siete. Slováci po dvoch tretinách viedli na strely vysokým rozdielom 28:11.

V 49. minúte sa už rozsvietilo svetlo nad nemeckou bránkou, no predčasne, Krištofova bomba skončila len na žŕdke a ešte predtým stál v bránkovisku Tatar. Slováci dominovali aj v ďalších minútach a Nemcov nepustili takmer vôbec k ničomu. Hostia za desať minút tretej tretiny nevystrelili na Čiliaka ani jediný raz.

Naopak, pred Niederbergerom neustále horelo, ďalšie šance mali Lunter i Pánik, no poistka v podobe tretieho gólu nie a nie prísť. V 54. minúte Nagy zbytočne narazil na mantinel Seidera a dostal 2+10 min. Nemci roztočili v útočnom pásme kolotoč, na Čiliaka išlo niekoľko štipľavých striel, ale slovenský brankár odolal.

Tlak hostí pokračoval, necelé tri minúty pred koncom odvolali brankára v snahe vyrovnať. Po nedorozumení Slovákov bol veľmi blízko Draisaitl, no v poslednej chvíli ho zblokoval jeden z obrancov. Ich snaha však nevyšla nazmar, 112 sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnal Eisenschmid a 27 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Nemecka Draisaitl.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Nemecku? (anketa)