Momentka zo zápasu Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2019, radosť domácich z víťazstva. (Autor: SME - Marko Erd)
Športové prenosy SME|17. máj 2019 o 16:15

Slováci strelili šesť gólov.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Francúzsko - Slovensko 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Góly: 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehérváry, Tatar), 26. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin) - 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka)

Rozhodovali: Gofman (Rus.), Schukies (Nem.) - Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR), vylúčení: 6:2, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 7440 divákov (vypredané).

Francúzsko: Hardy (46. Buysse) - Thiry, Chakiachvili, Hecquefeuille, Crinon, Manavian, Janil, Berthon, Dame-Malka - Rech, Guttig, Texier - Fleury, Claireaux, Bozon - Bertrand, Valier, Treille - Leclerc, Ritz, Perret

Slovensko: Rybár - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch, - Pánik, Hudáček, Tatar - Studenič, Krištof, Nagy - Lantoši, Sukeľ, Daňo - Liška, Buc, Lunter - Zigo

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti zvíťazili vo svojom piatom zápase v A-skupine na MS v hokeji 2019 v Košiciach nad Francúzskom 6:3.

Na konte tak majú šesť bodov a v tabuľke poskočili na piate miesto. Slováci si zároveň udržali teoretickú šancu na postup do štvrťfinále.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho viedli v 26. minúte už 3:0, no opäť si dobre rozohraný zápas skomplikovali.

Francúzi dokázali v priebehu necelých troch minút znížiť na 2:3.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Francúzsko: fotogaléria

18.5.2019

V tretej tretine však pridali domáci hokejisti ďalšie tri góly a rozhodli o svojej výhre.

V 33. vzájomnom zápase oboch tímoch sa zrodilo 24. víťazstvo Slovenska (bilancia 24 - 3 - 6), aktuálne skóre zo slovenského pohľadu je 142:60.

Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili Richarda Pánika.

Slovákov čaká v sobotu 18. mája o 20.15 h ďalší duel s Veľkou Britániou, Francúzi najbližšie nastúpia v nedeľu večer proti Fínsku.

Hlasy po stretnutí

Erik Černák, obranca Slovenska: "Mali sme trochu slabšiu druhú tretinu. V šatni sme si povedali, že musíme zabrať a dali sme gól hneď pri prvom striedaní. Nebolo ľahké otriasť sa po prehrách s Kanadou a Nemeckom. Som rád, že sme to dokázali. Musíme vyhrať zostávajúce zápasy a veriť, že sa k nám prikloní šťastie."

Richard Pánik, útočník Slovenska: "Všetci sme radi, že sme vyhrali. Škoda desaťminútovky v druhej tretine, keď sme prestali hrať, Francúzi dali góly po rýchlych prečísleniach. V šatni sme si povedali, že musíme opäť pridať, vrátiť sa k našej hre a podarilo sa nám to."

Za stavu 3:2 to s nami nevyzeralo veľmi dobre, ale v tretej tretine sme si to postrážili. Keď vystriedali brankára, tak som už vedel, že nám víťazstvo neujde.

Patrik Rybár, brankár Slovenska

Matúš Sukeľ, útočník Slovenska: "Za stavu 3:0 sme si asi mysleli, že to pôjde samé. Hrali sme sa s pukom a Francúzom sa podarilo znížiť na 2:3. Bolo super, že hneď na začiatku tretej tretiny sme zvýšili na 4:2 a že sme sa netrápili až do konca zápasu."

Róbert Petrovický, asistent trénera Slovenska: "Bolo to o hlavách. Celý štvrtok sme museli chalanom prízvukovať, aby zabudli na predchádzajúce prehry. Vieme, že teraz musíme vyhrať všetky zostávajúce stretnutie, ale postupne - deň po dni, zápas po zápase. Proti Veľkej Británii musíme opäť od prvého buly hrať náš hokej a nepripustiť nič."

Patrik Rybár, brankár Slovenska: "Francúzi hrali celkom dobre, aktívne korčuľovali. Za stavu 3:2 to s nami nevyzeralo veľmi dobre, ale v tretej tretine sme si to postrážili. Keď vystriedali brankára, tak som už vedel, že nám víťazstvo neujde."

Online prenos: Slovensko - Francúzsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
17.05.2019 o 16:15
Francúzsko
3:6
(0:2, 2:1, 1:3)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka) – 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehérváry, Tatar), 26. L. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin). Rozhodca: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE). Diváci: 7 440.
Odo mňa je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Najlepší hráči zápasu:

Kévin Hecquefeuille (Francúzsko).
Richard Pánik (Slovensko).
Po vydretom zápase si Slovensko pripisuje druhú výhru na turnaji. Prišla až po celom týždni, o to viac ale chutí. Slováci vyhrali nad Francúzskom 6:3, naďalej tak živia nádeje na postup do štvrťfinále. Francúzi sa, naopak, môžu sústrediť už iba na boj o záchranu.
Strely celkovo – 20:27.
59:25
Čajkovský to ešte skúsil po zemi, Buysse bol pripravený na takúto alternatívu.
59:08
Icing Francúzov.
59:00
importantDnešné stretnutie sleduje 7 440 divákov! Hlásime vypredanú Steel Arénu.
59:00
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:09
importantLiška dostal puk od Buca, ale vrátil ho späť. Dávid Buc mohol zakončovať po poloprázdnej brány, Henri-Corentin Buysse včas vymrštil betón a pokryl si ľad pri ľavej tyčke!
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:50
57:50
goalFrancúzsko dalo gól!
A nebol by to zápas Slovenska, keby neprišiel gól do slovenskej siete tesne pred koncom. ANTHONY RECH schoval svoju strelu za obranu, trafil presne medzeru medzi rukou a vybavením Rybára.

Asistencie: Alexandre Texier, Olivier Dame-Malka.
57:21
Laco Nagy naštartoval rýchlik, prehnal sa okolo súperov, avšak bekhendom trafil len pripraveného Buyssea.
57:12
Rozhodcovia stratili puk z dohľadu, ten sa napokon ocitol na striedačke.
56:53
Hra sa presúva do nášho obranného pásma, hrá sa pri mantineloch.
56:27
Nahodenie Fehérváryho od modrej hľadalo niekoho na teč, ten ale neprišiel.
55:56
Niečo viac ako štyri minúty do konca, o víťazovi je rozhodnuté už nejakú tú dobu.
54:58
Francúzi sa nechcú uspokojiť s takýmto výsledkom, Olivier Dame-Malka to skúšal zo stredu útočnej tretiny. Našiel iba výborne postaveného hokejistu s dvojkrížom na hrudi.
54:31
Aj na druhej strane hrozil hráč s číslom 81 na drese. Bol ním Anthony Rech, jeho koncovka sprava skončila len vo výstroji Rybára.

54:09
Erik Černák zatiaľ ďalší gól na šampionáte nepridá, jeho tvrdá rana trafila len zadný mantinel. Štadión len tak zahučal.
53:54
53:54
Studenič si našliapol až z vlastnej tretiny, dostal sa do útoku, kde posúval na lepšie postaveného Fehérváryho. Jeho rana bola Francúzskom zblokovaná.
52:58
importantPánik šikovne vyčkával a časoval prihrávku na Tatara z druhej vlny, ten ale nedokázal puk pred Buysseom trafiť.
52:46
Zakázané uvoľnenie Slovákov.
52:29
Prepadli sme v útočnom pásme, zachránil nás len fakt, že Francúzi boli po svojej šichte riadne vyčerpaní a radšej šli striedať.
51:43
Udialo sa tak až teraz, pričom Robo Lantoši mohol z pravého kruhu proti trom protivníkom udrieť. Jeho koncovka bola ešte asi tečovaná na zadný mantinel.
51:18
Pierre Crinon a jeho málo razantná strela skončila len na hokejke slovenského zadáka, nepodarilo sa nám ale dostať von z obranného pásma.
50:33
Ladislav Nagy zlomil hokejku pri snahe o teč puku, musí si ísť tak po novú. Štadión si pýta siedmy kúsok v bráne súpera.
50:07
Ďalšia z reklamných páuz, Patrik Rybár má za sebou sériu niekoľkých úspešných zásahov.
49:31
importantBrejk Fehérváryho s Tatarom, prečíslenie sa už blížilo do finále. Tatar obdržal prihrávku, chcel si ešte obhodiť Buysseho v bráne Francúzska, ten mu ale puk vypichol v poslednej chvíli hokejkou.
48:39
Mohutné "Macejkooo!" sa ozýva Steel Arénou. Slovenský fanúšik si dnešok už môže do sýtosti užiť.
48:10
Píska sa len ofsajd, Francúzi by sa čo najskôr chceli vidieť v šatni.
47:54
47:38
Zbytočne sme sa zamotali do rozohrávky, prsty v tom má i Rybár, ktorý spoza brány veľmi zle prihrával puk.
46:53
Kévin Hecquefeuille s nebezpečným pokusom z osi ihriska, Rybár pozorný.
46:15
Viac priestoru tak dostane aj naša štvrtá formácia, ktorá za prvé dve tretiny v priemere nenahrala ani sedem minút. Lunter s Bucom a Liškom už na ľade.
45:41
changeStriedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Florian Hardy, prichádza Henri-Corentin Buysse.
45:41
45:41
goalSlovensko dalo gól! Tu snáď už o výhre Slovenska nemôže byť pochýb. Akciu do samotnej prázdnej brány ukončil košický rodák LADISLAV NAGY. Do konca presilovky zostávalo päť sekúnd, asistencie si pripisujú Daňo po nezištnej zadovke do opustenej svätyne Hardyho i Marinčin.

Asistencie: Marko Daňo, Martin Marinčin.
45:25
Marinčin s Nagyom toho veľa na modrej nevymysleli, veľa času nám na využitie presilovky už nezostáva.
44:50
importantAle aj Francúzi vedia zaútočiť počas oslabenia, rozhodcovia dokonca rozpažili, čo znamená, že s nami hrala najskôr aj konštrukcia brány.
44:23
Tatar mal byť na konci akcie po práci Hudáčka a Sekeru, puk mu ale na čepeľ hokejky nesadol.
43:46
Peter Valier si nepostrážil svoju hokejku, ktorá vyletela až do prilby Libora Hudáčka. Ten sa zo zeme staval naozaj pomaly. Presilovka pre Slovensko, "len" dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.
43:23
Icing aj od našej reprezentácie.
43:07
Slovensko v plnom počte.
42:53
Polovica štadióna na nohách, v tejto oslabovke už neinkasujeme.
42:41
42:41
goalSlovensko dalo gól! A triafame do čierneho počas oslabenia! Dávid Buc po prehranom buly výborne napádal za bránou súpera, chcel prihrávať na Luntera, no nebolo to presne. Na naše šťastie sa puku ujal v strede ihriska MICHAL ČAJKOVSKÝ a razantnou strelou nás poslal znovu do vedenia o tri góly!

Asistencia: Dávid Buc.
42:34
Galský kohút so zakázaným uvoľnením počas vlastnej početnej výhody. To sa často veru nestáva.
42:21
Dávid Buc s robotou počas oslabenia, keď nás znovu oslobodil.
42:09
Hra je prerušená po ofsajde Francúzov, môžeme po minúte a dvoch sekúnd konečne kompletne prestriedať.
41:47
Francúzi kombinujú a kombinujú, Bozon a spol. sa ale na strelu neodhodlali.
41:07
Zdalo sa, že to bol čistý zákrok, rozhodcovia ale posielajú Marka Daňa na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel. Dve minúty pre nášho hokejistu.
40:16
40:16
goalSlovensko dalo gól! Slováci dali zabudnúť na zlý záver druhej tretiny, keď ERIK ČERNÁK už po 16 sekundách po zmene strán zvyšuje na 4:2 po prihrávke Pánika priamo na os ihriska. Čistý priestrel popod lapačku Hardyho, bola to jednoducho delovka do správneho miesta.

Asistencie: Richard Pánik, Tomáš Tatar.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Teraz to neboli síce dva góly v rozmedzí dvoch minút, ale troch. No aj tak, Francúzi sú späť v hre o body po slabšej tretine od Slovákov. Libor Hudáček najprv navýšil vedenie hostiteľskej krajiny na rozdiel triedy, potom sa ale v priebehu 173 sekúnd presadili Manavian a Texier. Výsledkom toho je stav 2:3 pred záverečnou dvadsaťminútovkou.

Strely na bránu po 2. tretine – 13:18.

Tretia tretina sa začne približne o 18:00.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Francúzsko v plnom počte.
39:38
Marinčinova strela švihom skončila len na telách hráčov, toto už Francúzi prečkajú.
39:08
Nepresná prihrávka na Nagya pozdĺž mantinelu, začíname znovu od vlastnej svätyne.
39:00
39:00
Minúta do konca prvej tretiny.
38:30
importantStrela od modrej od Černáka, nikto nevedel kde je puk. Po piatich sekundách skrumáže ho Francúzi so šťastím posielajú až za bránu Rybára.
37:55
Sekerovi bolo umožnené vypáliť z pravého kruhu, náš kapitán ale bránu vôbec netrafil.
37:45
A práve Alexandre Texier si ide posedieť za podrazenie na dve minúty na trestnú lavicu.
37:27
Marinčin čisto na ofenzívnej modrej zostrelil Texiera. Ak by sa tak nestalo, črtal by sa samostatný únik.
36:58
Francúzsky gólman toho veľa pri nahodení Marinčina od modrej nevidel, napriek tomu si pripísal ďalší úspešný zákrok.
36:40
Krištofova snaha strelu napokon nepriniesla, čo je škoda. Hardy zase iba ukrýva puk v lapačke.
36:01
Napokon sa tej istej lajne podarilo zaútočiť, činil sa Florian Hardy.
35:43
Pánik puk neposunul do stredného pásma, zase prichádzajú zbytočné komplikácie.
35:25
Nahodenie zo stredného pásma Patrik Rybár pre istotu len prikrýva.
35:09
35:09
Černák sa po necelej minúte vracia predčasne z trestnej lavice. Po súbojoch pri mantineli sa otvoril priestor na vrchole pravého kruhu, kde si nakorčuľovala opora svojho mužstva ALEXANDRE TEXIER. Presná rana do rohu brány, už je to len o gól!

Asistencie: Florian Chakiachvili, Damien Fleury.
34:53
Francúzi už usadení v útočnom pásme.
34:33
Dostávame puk z obranného pásma, Sukeľ dokonca švihom mieril aj do ramena Hardyho.
34:14
Po avizovanej presilovke je tu aj normálna. Francúzi si ju zahrajú najdlhšie dve minúty po faule Erika Černáka, ktorý hral vysokou hokejkou.
33:43
Hudáček možno chcel nasimulovať faul, možno nie. Ťažko povedať, musel sa tam vyvarovať súperovi, inak by tvrdo narazil.
32:59
Ani dnes to tak nebude na čisté konto. Francúzi pohrozili už predtým, čo musel byť dostatočne varovný prst pre zverencov Craiga Ramseyho.
32:16
32:16
Počas nášho avizovaného vylúčenia Francúzi znižujú na rozdiel dvoch zásahov. ANTONIN MANAVIAN bol úplne osamotený na pravom kruhu, Lunter k nemu už neskoro dostúpil. Obranca výberu galského kohúta prestrelil Rybára.

Asistencie: Kévin Hecquefeuille, Charles Bertrand.
31:43
Časť štadióna už dvíhala ruky, keď videla puk v bráne po šanci Luntera. Puk v nej ale neskončil.
31:27
Thomas Thiry sa zrazil pri boxe časomeračov s Markom Daňom, puk opustil hraciu plochu. Využijeme to na ďalšiu reklamnú prestávku.
30:53
Francúzi sa riadne nahnevali, nám sa darí v posledných momentoch len vyhadzovať puky do stredného pásma.
30:27
Azda po vyše minúte dokážeme upokojiť hru a prestriedať.
30:00
Košickou Steel Arénou otriasajú mexické vlny, slovenský fanúšik si dnešný duel užíva plnými dúškami.
29:33
Valentin Claireaux hľadal pred bránou Flueryho, jeho bekhendové pokryl Rybár.
29:08
Marinčin dobre na teč na Pánika, ktorého puk aj trafil, no len do korčule, odkiaľ sa puk odrazil do rohu.
28:33
Libor Hudáček to zase skúšal s pukom na osi ihriska, tentoraz proti presile nárok nemal.
28:18
Hardy zožal potlesk spoluhráčov po zákroku proti našej elitnej formácii. Vhadzuje sa po jeho ľavici.
27:48
Skvelé tempo duelu preruší na malú chvíľu reklamná prestávka. Matúš Sukeľ strieľal spoza hráča len do neho, odtiaľ sa puk odrazil na ochrannú sieť.
27:10
27:10
Fleuryho trafila hokejka Rybára, Texier bol blízko dorážke. Do protiútoku vyrazil Sukeľ s Daňom, prvý menovaný však adresáta nedokázal nájsť.
26:25
Dobrú príležitosť mali aj ďalší francúzski hráči, no ich koncovky našu bránu neohrozili.
26:09
importantNa druhej strane prečíslenie Francúzov, Damien Fleury zoči-voči Rybárovi neuspel, puk sa po zákroku slovenského gólmana len tesne odrazil mimo ľavú tyčku!
25:53
Michal Krištof s umnou zadovkou, škoda, že sa k nej jeden z krídelníkov v druhej lajne nedostal.
25:31
25:31
goalSlovensko dalo gól! Do tretice bravúrny LIBOR HUDÁČEK, ktorý dodal nové sily našej prvej presilovkovej formácii! Prihrávka na os ihriska medzi dvoch hráčov, Jordann Perret puk nestihol zachytiť. Hudáček následne vymiešal Hardyho a krásnym blafákom zakončil do odkrytej brány!

Asistencie: Richard Pánik, Erik Černák.
25:06
A znovu Hudáček, zakončenie z ľavého kruhu bránu minulo o hodný kus.
24:39
Galský kohút stihol prestriedať troch borcov, keďže v tejto tretine sú striedačky od vlastnej tretiny ďalej.
24:09
Libor Hudáček sa už dostával pred Hardyho, Francúzi v poslednej chvíli vypichli puk. Zostávame v útoku.
23:43
Michal Čajkovský narazený na mantinel, jasné vylúčenie, avšak za faul lakťom. Na dve minúty je potrestaný Peter Valier.
23:26
Čiaroví arbitri teraz rozpažili, konečne môžeme vystriedať.
23:13
Druhý icing slovenského mančaftu v tejto tretine.
22:38
Otvorený hokej po zmene strán, hrá sa z jedného konca na druhý. Sukeľovi bol servírovaný puk na os ihriska, náš druhý dnešný strelec to mal ale na päty.
21:22
importantČajkovského rana od modrej čiary zrazená Hardym do vzduchu. Puk letel smerom za bránu, napokon ale klesal do nej. Francúzsky obranca v pravý čas s defenzívnym zákrokom hra úrovni hornej žŕdky.
21:00
Slováci o pár sekúnd neskôr s nepresnou rozohrávkou, výsledkom je icing.
20:49
Guillaume Leclerc a Jordann Perret bojovali pri našom mantineli za bránou, puk sa im v okolí Černáka a Tatara vydolovať nepodarilo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Až tretia presilová hra Slovákov vyšla, bolo veru na čase. Postaral sa o to pohotovou dorážkou Pánik. Keď sa už zdalo, že sa pôjde do šatní za stavu 0:1, prišiel s dokonalým tečom po predtým vypracovanej vlastnej akcii Sukeľ a upravil naše vedenie na dva góly. Patrik Rybár predviedol zopár dôležitých zákrokov, pochváliť musíme i Hardyho, ktorý vychytal samostatný nájazd Lantošiho.

Strely na bránu – 7:9.

Druhá tretina sa začne približne o 17:09.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:33
Reakcia na seba nemusela nechať dlho čakať, Peter Valier spoza brány prihrával pred Rybára, no pred našim gólmanom nebol žiaden z hráčov v modrom drese.
19:10
19:10
goalSlovensko dalo gól! Sukeľovi najprv skĺzol puk z hokejky, no to ho vôbec nemuselo mrzieť. O zhruba sedem sekúnd neskôr totiž Martin Fehérváry nastrelil puk od modrej a pozorný MATÚŠ SUKEĽ ho pred bránou tečoval až do siete!

Asistencie: Martin Fehérváry, Tomáš Tatar.
19:00
18:35
Patrik Rybár s ďalším zákrokom, Francúzi v záverečných momentoch tohto dejstva pritlačili na pílu.
18:28
18:28
importantPodobnú šancu mal aj Damien Fleury, ten bol ale zozadu bránený Černákom a Sekerom. Kapitán Francúzska zoči-voči Rybárovi zaváhal, slovenský gólman si pripisuje jeden z mála zákrokov v tejto tretine.
18:03
importantRóbert Lantoši šiel úplne sám na Hardyho, mohol sa ho spýtať, kam to bude chcieť, avšak krídelník tretej formácie to poslal iba do lapačky francúzskeho brankára!

17:30
Krištof potiahol puk na os ihriska, naznačil strelu, ale prihrával ešte Nagyovi. To všetko v poslednej chvíli prečítal jeden z dvoch francúzskych obrancov.
16:50
Michal Čajkovský si počkal na časovanú prihrávku a tvrdo vypálil do náruče Hardyho. Ten puk neudržal, na dorážku sme tam ale muža nemali.
16:09
Tatar z prvej z pravého kruhu míňa ľavú tyčku o azda tri-štyri decimetre.
16:00
Zakázané uvoľnenie francúzskeho výberu.
15:35
Dvaja Francúzi sa zrazili pred vlastnou bránou, ťažiť z toho mohol Sukeľ a Daňo, avšak ani jeden z nich nemal komu prihrať. Je to škoda, nakoľko teraz Francúzi hrali chvíľu v trojici, Hardy taktiež nemal hokejku.
15:00
Peter Valier len posunul puk pozdĺž mantinelu v našom útočnom pásme a odchádza striedať.
14:15
Štadión tak znova oslavoval gól, Slováci by radi pridali ešte jeden. Pri puku sú ale aktuálne Texier a spol.
13:25
13:25
13:25
goalSlovensko dalo gól! Tretia presilovka nám už vyšla! Prihrávky pri ľavom mantineli vyústili k passu na modrú, kde napriahol Róbert Lantoši. Delovka Lantošiho zostala pod telom padajúceho Francúza, ktorý nevedel, kde je puk. Dokonale to ale vedel RICHARD PÁNIK, keď spopod Francúza dorazil puk za dezorientovaného Hardyho. Celá akcia sa musela prešetrovať u videorozhodcu po francúzskom proteste.

Asistencie: Róbert Lantoši, Andrej Sekera.
12:59
Galský kohút získal sekundy k dobru, keď nejaké momenty strávil dokonca v útoku.
12:30
Černákov náprah po prihrávke Sekeru minul pravú žŕdku.
12:15
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Antonin Manavian – 2 min., hákovanie).
11:57
Strely Kocha, Fehérváryho či Studeniča netriafajú priestor brány. Zavreli sme Francúzov do ich pásma, rozhodcovia avizujú ďalšie vylúčenie.
11:01
Libor Hudáček dohraný pri mantineli, arbitri ale nechávajú takýto zákrok bez povšimnutia.
10:20
Sacha Treille s okamžitou koncovkou po buly, môžeme byť len radi, že letiace teleso šlo mimo svätyňu Rybára.
10:18
Hra znovu prerušená, Francúzi sa v útoku k ničomu vážnejšiemu nedostali. Puk zmizol z ľadu, bude sa vhadzovať po pravici Rybára.

09:35
Icing Francúzska.
09:23
Hvizd čiarového rozhodcu zanikol v nabitej atmosfére v Košiciach. Marián Studenič bol v ofsajde, hodnú chvíľu ale o tom nevedel.
08:52
08:37
Černák s dvomi nebezpečnými ranami, prvú Hardy vyrazil pred seba, druhá končí po bloku obrancu na ochrannej sieti.
08:05
Áno, sú tam nahodenia pred bránu, tam si to ale náš súpera dokonale čistí a nepúšťa protihráčov k dorážkam.
07:38
Toto nie sú dobré presilovkové útvary. Francúzi nemajú najmenší problém puk odpáliť z vlastného pásma.
07:00
Marinčin sa nepochopil s Lantošim, sami sa tak dostávame z útočného pásma.
06:52
Matúš Sukeľ už chcel vysúvať rozbehnutého Pánika, v tom bol ale faulovaný. Hákoval skúsený Damien Fleury, ktorý už mieri na trestnú lavicu na dve minúty.
06:09
Tatar čistým hitom odzbrojil od puku Thiryho, prihrávka na modrú Sekerovi preskočila cez hokejku. Je po šanci.
05:48
Alexandre Texier trochu zbytočne naráža po odpískaní hry do Patrika Kocha. Ten sa predral strednou tretinou, avšak puk nahodil len na striedačku Francúzov.
04:54
Liška v brejku chcel servírovať vzdušný pas na Luntera, od bejzbalovej trefy to ale malo ďaleko.
04:48
Charles Bertrand v rýchlej kontre, po prerušení hry má ešte Rybár nejaké problémy s výstrojom.
04:09
04:01
Ladislav Nagy našiel krížnou prihrávkou Krištofa, ten z ľavého kruhu nedokázal včas a presne vystreliť.
03:29
Galský kohút sa navyše tretí raz oslobodzuje, do konca presilovky zostáva 40 sekúnd.
02:55
Sekera to skúšal z pravej strany, Francúzi ale aktívne bránia a nenechávajú nám veľa priestoru.
02:18
Černák hral s pukom už mimo útočnej tretiny, prihrávka na Sekeru do jej vnútra sa tak ráta ako ofsajd.
02:09
Aktivita Marka Daňa znamená presilovku pre Slovensko. Na dve minúty ide na trestnú lavicu za podrazenie Pierre Crinon.
01:34
Všetky naše koncovky prichádzajú len od modrej a od obrancov, inak tomu nebolo ani v prípade Kocha.
00:50
Dve nahodenia od Marinčina zrazené na modrej, v obrannej dvojici mu robí parťáka Michal Čajkovský.
00:34
Černákova strela švihom a Hardy v pohotovosti s vyrážačkou. Pred bránou clonili Pánik a Tatar, po prerušení hry sa strhla mela.
00:05
Po piatich sekundách je tu hneď zakázané uvoľnenie Slovákov.
00:01
Fanúšikovia vítajú rozhodcovskú štvoricu tradičným piskotom, pri príchode slovenských hokejistov sa to mení na mohutný aplauz.
Dnes len na šiestich obrancov a znovu s Rybárom v bráne. Jaroš s presne nešpecifikovaným zranením, ohľadom Ďalogu bolo od utorka jasné, že sa v tomto týždni na ľad nepostaví.

Francúzsko: Hardy (Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukel', Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.

Rozhodca: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE).
DOKÁŽU SLOVÁCI POSTÚPIŤ?

Pravda je taká, že slovenskí hokejisti už nemajú nič vo svojich rukách. Tri zápasy pred koncom už nemôžeme predstihnúť Nemcov. Do štvrťfinále vyzerá cesta najpriechodnejšie cez USA. So spojenými štátmi americkými máme lepší vzájomný zápas. Potrebujeme ale, aby Kanada, Nemecko a Dánsko dovolili USA uhrať dokopy len štyri body. Zámorské derby je na programe v utorok o 20:15, teda posledný deň skupín. Dovtedy môže, ale aj nemusí byť známe, či sa Slováci s turnajom rozlúčia, alebo budú tŕpnuť na výsledok zápasu Kanada vs. USA.

Samozrejme potrebuje Slovensko získať zvyšných deväť bodov z deviatich, inak by bola celá táto kalkulácia na nič. Po Francúzoch čaká na hostiteľskú krajinu v sobotu Veľká Británia a v utorok Dánsko.
DOTERAJŠÍ PRIEBEH NA TURNAJI

Francúzom chýba k víťazstvu aj trochu šťastia. Hneď v prvom zápase na šampionáte prehrali s Dánskom až po nájazdoch 4:5. O deň neskôr dostali vysokú lekciu hokeja proti USA, keď prehrali 1:7. Inak tomu nebolo ani proti Nemcom a Kanaďanom, Francúzsko prehralo po solídnom výkone 1:4 a 2:5, pričom ešte proti Kanade to bolo o gól v 49. minúte.

Cestu Slovákov netreba detailnejšie rozpisovať. Eufóriu po úvodnej výhre 4:1 proti USA vystriedal trpký smútok po prehrách s Fínskom 2:4, najmä však po inkasovaných góloch z posledných sekúnd (minút) proti Kanade (5:6) a Nemecku (2:3).

FRANCÚZSKO

Galský kohút pod vedením kouča Philippea Bozona obsadil na minuloročnom šampionáte v základnej skupine A konečné šieste miesto práve za naším výberom a získal dokopy šesť bodov. Francúzske opory z NHL Roussela a Bellemara vyradili zranenia, Alexandre Texier sa pripojil k národnému výberu po vypadnutí Columbusu s Bostonom.

Francúzsko v záverečnej príprave na turnaj najprv podľahlo dvakrát Rusku 1:4 a 0:2, prehralo s Lotyšskom 2:3 po nájazdoch, následne v odvete zdolalo Lotyšov 2:0, pripísalo si porážku s Švajčiarskom hladko 6:0, triumfovalo nad Švajčiarskom 3:4 po predĺžení a v generálke na šampionát Francúzi zdolali Talianov jasne 6:2.

Nominácia Francúzska na MS:

Brankári:

Henri-Corentin Buysse (Amiens), Florian Hardy (Angers), Sebastian Ylönen (Anglet)

Obrancovia:

Florian Chakiachvili (Rouen), Pierre Crinon (Gap), Olivier Dame Malka (Nice), Hugo Gallet (Bordeaux), Jonathan Janil (Bordeaux), Kévin Hecquefeuille (Mulhouse), Antonin Manaivan (Grenoble). Thomas Thiry (EV Zug, Švaj.)

Útočníci:

Eliot Berthon (HC Servette Ženeva, Švaj.), Timothé Bozon (HC Servette Ženeva, Švaj.), Charles Bertrand (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Valentin Claireaux (Vaasa Sport, Fín.), Teddy Da Costa (Grenoble), Damien Fleury (Grenoble), Guillaume Leclerc (Grenoble), Sacha Treille (Grenoble), Cédric Di Dio Balsamo (Lyon), Anthony Guttig (Rouen), Nicolas Ritz (Rouen), Jordann Perret (HC Dynamo Pardubice, ČR), Anthony Rech (Schwenninger Wild Wings, Nem.), Peter Valier (Bordeaux), Alexandre Texier (Columbus Blue Jackets, NHL)

SLOVENSKO

Záverečná príprava Slovenska pozostávala celkovo z deviatich prípravných zápasov. Prehry so Švédskom a porážky v dvojzápasoch s Nemeckom a Českom vyvážili dva triumfy nad Rakúskom a po jednom proti Veľkej Británii a Nórskom. Samozrejme, pred šampionátom nejde o výsledky, ale o zohratosť a o čo najlepšiu pripravenosť pred záverečným turnajom.

Počas celého uplynulého mesiaca do tímu Craiga Ramseyho prichádzali a odchádzali noví hráči. Výsledkom toho je finálna 25-členná nominácia, ktorá bola oznámená po zápase s Nórskom.

Brankári:

Denis Godla (Kuopio, Finsko), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Patrik Rybár (Grand Rapids, AHL).

Obrancovia:

Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora, Švédsko), Michal Čajkovský (Dynamo Moskva, KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Christián Jaroš (Ottawa, NHL), Andrej Sekera (Edmonton, NHL), Erik Černák (Tampa Bay, NHL), Martin Marinčin (Toronto, NHL).

Útočníci:

Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Oulu, Finsko), Libor Hudáček (Liberec, Česko), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton, AHL), Richard Pánik (Arizona, NHL), Tomáš Tatar (Montreal, NHL), Marko Daňo (Manitoba, AHL), Mário Lunter (Banská Bystrica).

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z ôsmeho hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Slováci dnes odohrajú svoj prvý z popoludňajších duelov. Hostiteľskú krajinu budú chcieť o body ozbíjať Francúzi.

Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti zdolali Francúzov a udržali si šancu na postup do štvrťfinále