Kto bol najlepším hráčom Slovenska pri výhre nad Francúzskom? (anketa)

Hlasujte v ankete denníka SME.

Načítavám video...

Anketa: Najlepší hráč zápasu Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2019

KOŠICE. Slovenskí hráči zdolali na MS v hokeji 2019 vo svojom piatom zápase Francúzsko pohodlne 6:3.

Domáci hrali v úvodnej desaťminútovke dve presilovky, no Hardyho vo francúzskej bránke takmer neohrozili. Hrali nervózne, nevychádzali im prihrávky a nevedeli sa dostať do šancí.

Na druhej strane to nebolo o nič lepšie a tak videli diváci za úvodných 12 minút len štyri strely na bránku, z toho tri slovenské. Až potom prišiel súvislejší tlak domácich hráčov a šanca Studeniča.

Hardyho síce neprekonal, no Slováci z náporu vyťažili ďalšiu početnú výhodu. Tú už zahrali oveľa lepšie a tešili sa z gólu. V 14. minúte ho dosiahol Pánik, ktorý sa presadil dorážkou po strele Lantošiho - 0:1.

Anketa:
Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Francúzsku?

Anketa už bola ukončená.

Rozhodcovia ešte niekoľko minút skúmali na videu kontakt Hudáčka s brankárom, ale napokon gól uznali.

V 17. minúte našiel Marinčin medzi kruhmi voľného Tatara, puk mu však nesadol a minul bránku. Dve minúty pred koncom tretiny sa dostal do brejku Lantoši, ale trafil len do pripravenej lapačky Hardyho.

Francúzi si vypracovali jedinú nebezpečnú akciu v závere tretiny, keď sa dostal do úniku Fleury, Rybár si s jeho kľučkou a strelou poradil. V záverečnej minúte zvýšil na 2:0 Sukeľ, ktorý tečoval strelu Fehérváryho.

Slováci mali viac z hry aj v úvode druhého dejstva a vypracovali si ďalšie šance. Čajkovského strela išla po Hardyho zákroku smerom do bránky, no jeden z francúzskych obrancov stihol zasiahnuť.

Potom však prišla ďalšia presilovka domácich hráčov a aj tretí gól. Pánik prihral medzi kruhy Hudáčkovi, ten mal času, koľko len chcel a šikovným blafákom zvýšil už na 3:0.

Francúzi však po treťom inkasovanom góle ožili, zvýšili tempo a dokázali súpera zatlačiť. V 28. minúte prihral Claireaux pred bránku Fleurymu, no ten netrafil dobre puk.

V druhej šanci Rybár strelu francúzskeho kapitána zrazil, pričom puk tesne preletel okolo ľavej žŕdky. V 33. minúte sa už hráčom Francúzska podarilo znížiť. Pri signalizovanom vylúčení Černáka trafil Rybárovi medzi telo a lapačku Manavian - 1:3.

V 35. minúte už Černák išiel na trestnú a Francúzi početnú výhodu premenili na druhý gól. Texier dostal prihrávku na vrchol pravého kruhu a presnou strelou rozvlnil sieť - 2:3. Pred Rybárom bol opäť voľný hráč a zakrýval mu výhľad.

Zverenci trénera Ramsayho si v závere druhej časti zahrali ešte jednu presilovku a opäť boli blízko gólu. Po delovke Černáka od modrej ho však v skrumáži nedokázali dotlačiť za Hardyho chrbát.

Skóre sa však menilo ihneď po prestávke. Slováci ukázali rýchly prechod do pásma, Pánik prihral od mantinelu do druhej vlny Černákovi a ten trafil Hardymu pod lapačku - 2:4.

Piaty gól pridali dokonca v oslabení. Buc šikovne vybojoval puk pri francúzskej bránke, prihral dozadu Čajkovskému a ten bombou z príklepu nedal Hardymu šancu - 2:5.

Kanonáda pokračovala v ďalšej presilovke domácich. Daňo si pred bránkou spracoval Marinčinovu strelu, zadovkou prihral Nagyovi a ten mal pred sebou už len odkrytú sieť - 2:6. Hardyho po góle nahradil Buysse.

V 50. minúte sa dostali do prečíslenia 2 na 1 Fehérváry s Tatarom, no nový francúzsky brankár sa slovenskému krídelníkovi hodil pod nohy a prekazil mu blafák.

Päť minút pred koncom mohol znížiť Rech, no Rybár predviedol výborný zákrok. O ďalšie dve minúty mu to však už vyšlo, keď rozvlnil sieť spoza obrancu a stanovil tak konečné skóre 3:6.