Slováci sa opäť nevyhli problémom, pomohol im Ramsayho príhovor

Libor Hudáček v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2019.
Libor Hudáček v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Marko Erd)
Juraj Berzedi|17. máj 2019 o 20:20

Skóroval aj veterán Ladislav Nagy.

KOŠICE. Slovenskí hokejisti hodili predošlé nezdary za hlavu. Pred vypredaným a hlučným domácim publikom sa vybičovali opäť k výbornému zápasu.

Proti Francúzsku podali zodpovedný a bojovný výkon. A hoci hrali v nižšom tempe v porovnaní s predošlými zápasmi, zvíťazili s prehľadom 6:3.

Bolo to druhé slovenské víťazstvo na domácich majstrovstvách sveta.

So šiestimi bodmi majú stále šancu na postup do štvrťfinále, ale musia sa už spoliehať na pomoc iných tímov.

Prvý gól Pánika na šampionátoch

Slováci boli od začiatku aktívnejší a kombinačnejší. Prvý gól strelili vo svojej tretej početnej výhode.

Strelu Róberta Lantošiho dotlačil do siete dôrazný Richard Pánik.

Francúzi však reklamovali kontakt Libora Hudáčka s ich brankárom. To, že gól platil, odobril až videorozhodca.

Vtedy Tomáš Tatar skočil na ľad a pre svojho spoluhráča z útoku zobral puk na pamiatku.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Francúzsko: fotogaléria

18.5.2019

Pre Pánika to bol len prvý gól v seniorskej reprezentácii na vrcholnom podujatí.Vytúženého zásahu sa dočkal až na svojom štvrtom šampionáte.

„Všetkých teší, že sme vyhrali. Škoda tých desiatich minút, keď sme prestali hrať. V prestávke sme si povedali, že sa musíme vrátiť k hre, akú sme predvádzali proti silným tímom,“ vravel Pánik bezprostredne po zápase pre RTVS.

Pri píšucich novinároch sa v mixzóne nechcel zastaviť.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci sa opäť nevyhli problémom, pomohol im Ramsayho príhovor