Nemecko stratilo prvé body na šampionáte, od Kanady utŕžilo debakel

Momentka zo zápasu Kanada - Nemecko na MS v hokeji 2019. Radosť kanadských hráčov. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|18. máj 2019 o 16:15

Oba tímy majú štvrťfinálovú istotu.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Kanada - Nemecko 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Góly: 3. Chabot (Marchessault, D. Strome), 17. Mark Stone (Severson, Nurse), 27. Mark Stone (D. Strome, Marchessault), 39. Mark Stone (Dubois), 44. Mantha, 45. Mantha (Turris), 46. S. Reinhart (D. Strome), 54. Cirelli (Joseph) - 39. Ehliz (Eisenschmid, Y. Seidenberg)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Hager (Nemecko) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Stano (SR) - Kaderli (Švaj.), Leermakers (Hol.), 6510 divákov

Kanada: M. Murray - Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, P. Myers, Fabbro - Marchessault, Dubois, Mark Stone - Cirelli, Couturier, S. Reinhart - McCann, Turris, Mantha - Henrique, Jost, D. Strome - Joseph

Nemecko: Treutle - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper - Ehliz, Hager, Pföderl - Tiffels, Draisaitl, Kahun - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Fauser, Bergmann, Noebels - Mauer

KOŠICE. Reprezentanti Kanady zvíťazili nad hráčmi Nemecka 8:1 v sobotňajšom popoludňajšom zápase základnej A-skupiny na MS v hokeji 2019 na Slovensku.

Kanaďania si triumfom zabezpečili miestenku vo štvrťfinále. Nemci napriek prvej prehre na turnaji taktiež nebudú chýbať medzi elitnou osmičkou a z košickej A-skupiny postúpia do vyraďovacích bojov aj lídri z Fínska.

O poslednú štvrtú postupovú priečku zvedú na diaľku súboj Slováci a Američania.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu od 16:15 proti USA, Kanada si v pondelok 20. mája zmeria od 20:15 sily s Dánskom.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Kanada - Nemecko: fotogaléria

18.5.2019

Hlasy po stretnutí

Anthony Cirelli, útočník Kanady: "Musíme byť spokojní, zdolali sme jasne mužstvo, ktoré na MS ešte neprehralo. Dali sme pekné góly, musíme v týchto výkonoch pokračovať."

Dominik Kahun, útočník Nemecka: "Kanada nás vyškolila, fanúšikov sme dnes nepotešili. Proti USA musíme hrať oveľa lepšie od úvodu stretnutia, aby sme nedopadli rovnako."

Online prenos: Kanada - Nemecko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
18.05.2019 o 16:15
Kanada
8:1
(2:0, 2:1, 4:0)
60' minúta
Nemecko
Góly a asistencie: 3. Chabot (Marchessault, D. Strome), 17. Mark Stone (Severson, Nurse), 27. Mark Stone (D. Strome, Marchessault), 39. Mark Stone (Dubois), 44. Mantha, 45. Mantha (Turris), 46. S. Reinhart (D. Strome), 54. Cirelli (Joseph) – 39. Ehliz (Eisenschmid, Y. Seidenberg). Rozhodca: Gofman (RUS), Staňo (SVK) – Kaderli (SUI), Leermakers (NED). Diváci: 6 510.
Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a teším sa na vás opäť niekedy nabudúce.

Do čítania, priatelia.
Najlepší hráči stretnutia:

Markus Eisenschmid (Nemecko).
Mark Stone (Kanada).
Ďalší debakel soboty v košickej skupine. Steel Aréna videla hladké víťazstvo Kanady nad Nemeckom 8:1, hattrickom sa zaskvel Mark Stone. Zámorské krajiny si svoje povinnosti splnili, pripísali si povinné tri body. Nemci sa mohli posledné minúty šetriť na zajtrajší súboj proti USA, každopádne postup do štvrťfinále už majú v hrsti.
59:43
Ešte tu bol Dante Fabbro, ktorý sprava len trafil pred sebou stojaceho hráča.
59:13
Matt Murray po strele Gerrita Fausera vytriasol puk z lapačky, nemuselo sa tak pískať.
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:27
Denis Reul pálil od modrej, no koncovka mu vôbec, ale vôbec nesadla...
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:46
Hra sa presúva do stredného pásma, Kanada to útočné totiž neudržala.
56:47
Damon Severson so strelou od modrej, Pierre-Luc Dubois mohol na dvakrát doraziť sám puk pred Treutlom, ani raz nebol úspešný. Tu si Nemci koledujú dlho aj o desať gólov.
56:36
Kanaďanom nestačí a nestačí. Nad rameno Treutla sa pokúšal narvať puk Tyson Jost, nepodarilo sa mu to.
55:57
Nepresná rozohrávka Nemcov na vlastnej modrej, to bol odovzdaný puk súperovi ako z učebnice hokeja.
55:14
Jared McCann prízemne neprekonal Treutla, ten zasiahol betónami. Anthony Mantha skraja rozvlnil len bočnú sieť brány.
54:46
Dnešné stretnutie sleduje 6 510 divákov.

54:46
Jemný teč Fausera na strelu Noebelsa na gól nestačil, Matt Murray si v tretej tretine drží čisté konto.
54:18
Kanada v plnom počte.
53:56
Marc Michaelis taktiež z pravého kruhu len nepresne.
53:38
Frederik Tiffels z pravého kruhu trafil iba pozorného Murrayho.
53:10
53:10
goalKanada dala gól!
Hlásime aj gól v oslabení. ANTHONY CIRELLI sa na červenej čiare dostal do samostatného úniku, ktorý premenil prízemnou strelou medzi betóny.

Asistencia: Mathieu Joseph.
52:39
Kanada bez problémov posiela puk za svätyňu súpera.
52:18
Leon Draisaitl už zo svojej tradičnej palubnej pozície z pravého krídla páli len do betónov Murraya, bude sa ale vylučovať na strane Kanady. Hákovaním sa previnil Thomas Chabot, sú z toho obvyklé dve minúty.

51:40
Marc Michaelis stratil v momente strely rovnováhu, napriek tomu zacielil aspoň za bránu Murraya.
51:20
Manthova strela skončila niekde na lapačke Treutla, v hre sa pokračuje.
50:37
Philippe Myers až na tretí raz poslal puk z vlastnej tretiny. Kanada sa síce zbytočne zahráva, no duel má už dávno vyhratý.
50:08
Javorové listy sa previnili icingom.
49:51
49:43
importantPierre-Luc Dubois šiel v oslabení sám na bránu, sily mu však na presnejšiu koncovku nezostali.
49:30
Draisaitl ani na dvakrát z pravého kruhu nedokázal zakončiť na bránu.
49:00
Kanaďania ponaháňali súpera počas jeho vlastnej presilovky, čím získali cenné sekundy k dobru.
48:32
Markus Eisenschmid pri strele trafil len protihráča pred sebou, Michaelisova prihrávka vyhnala Nemcov z útočnej tretiny.
47:51
Nowakova strela z ľavého kruhu končí len v lapačke Murraya, bude sa však vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie na dve minúty Dylan Strome.
47:37
Dominik Kahun nabral rýchlosť, dostal sa na pravú stranu, odkiaľ len trafil masku Matta Murraya. Hra je kvôli kanadskému brankárovi prerušená.

46:22
Ojedinelá šanca Nemcov v záverečnej tretiny, Holzerovo nastrelenie neúspešne dotláčali okolo tyčky Ehliz a Bergmann.
45:28
45:28
Nemeckí obrancovia sami vadili Treutlovi, ktorý po zrážke s nimi nedokázal reagovať na strelu SAMA REINHARTA spred brány.

Asistencia: Dylan Strome.
44:55
44:55
Gólová mašina spoza mora sa nie a nie zastaviť. ANTHONY MANTHA sa predsa len dočkal, keď dorazil puk do brány po svojej vlastnej strele.

Asistencia: Kyle Turris.
44:21
Tyson Jost vyšachoval obrancu, posunul puk na Turrisa, ktorý ešte pred bránou hľadal zbytočne ďalšieho spoluhráča.
44:05
Niklas Treutle toho teraz musel veľa ustáť, puk mal niekde pod sebou. Nemecký gólman mal aj šťastie.
43:45
importantDamon Severson odmieta gól, keď netrafil polodkrytú prázdnu bránu po prihrávke sprava!
43:01
43:01
Hokejová paráda v podaní ANTHONYHO MANTHU! Ten prešiel do útoku spred brány prekonáva Treutla zakončením spomedzi nôh!
42:42
Nemecko v plnom počte.
42:34
Nemci sa už ubránia, puk je v strednom pásme.
42:16
Ešte tu bol aj Mantha, ktorý sprava len posiela puk do jedného z obrancov.
41:52
Sean Couturier na konci rýchlej akcie s krátkymi prihrávkami. Koncovka nad bránu.
41:20
Kanada dvakrát vypálila len vedľa brány, Nemecko sa môže oslobodiť.
40:42
Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Hager – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Dominik Kahun.
40:14
importantYasin Ehliz prihrával spoza brány na Bergmanna, ten sa nestihol dostatočne skoro zorientovať a nedokázal vystreliť spred bránkoviska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Kanada si pohodlne kráča za tromi bodmi vďaka trom gólom Marka Stonea. Útočník Las Vegas z NHL je dnes naozaj mužom stretnutia, ktorý bude po zápase obletovaný novinármi. Zatiaľ jediný zásah Nemcov zaznamenal v presilovke Ehliz, no o 48 sekúnd neskôr upravoval na 4:1 práve Stone.

Tretia tretina sa začne približne o 17:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Turrisov náprah sedem sekúnd pred koncom tretiny končí len na zadnom mantineli.
39:20
Ďalší menší závar pred Treutlom, ktorý možno do záverečnej tretiny už ani nenastúpi.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny.
38:49
38:49
MARK STONE a jeho One-Man Show. Hattrick pre kanadského útočníka prichádza po nezištnej prihrávke spoza brány od Duboisa.

Asistencia: Pierre-Luc Dubois.
38:20
Na ľade zostala formácia, ktorá strelila gól, Plachta ale puk v útoku nezachytil.
38:01
38:01
goalNemecko dalo gól! Je znížené! YASIN EHLIZ sa zmocnil puku chrbtom bráne, dokázal sa otočiť a potom presne vypáliť ponad ľavé rameno Matta Murraya!

Asistencie: Markus Eisenschmid, Yannic Seidenberg.
37:46
Kanaďania v tejto chvíli posielajú puk až za bránu Treutla.
37:34
Ofsajdu sa dopustil Yasin Ehliz, hra tak musí byť prerušená.
37:10
Plachta už tradične na modrej počas presiloviek, jeho ranu tečoval len mimo ľavú tyčku Leonhard Pföderl.
36:34
Vylúčenie to bolo na hrane, Nemci ale vďaka tomu môžu hrať presilovku.
36:33
Vylúčenie v tíme Kanada (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Jonathan Marchessault.
36:01
Videli sme viaceré chyby v rozohrávkach na oboch stranách, štyri minúty do konca druhej tretiny.
35:33
Marco Nowak sa trochu naivne pustil do presily v strednom pásme, rezultátom je strata puku.
34:30
Nahodenia od modrej od Jonasa Müllera sa chopil pred bránou Draisaitl, nemecký čarodej s pukom ale žiadnu mágiu nepriniesol.
34:00
Sam Reinhart z uhla trafil len Treutla, pred nami ďalší reklamný brejk.
33:32
importantPrv Korbinian Holzer vytlačil poskakujúci puk na bránkovej čiare, potom to bol Shea Theodore, ktorý svojím nahodením opečiatkoval spojnicu brány Nemecka!
33:01
32:44
importantČasovaná prihrávka Stonea na Stromea, ten z prvej minul bránu.
31:59
importantNaďalej to skúša Stone, no bol to Jonathan Marchessault, ktorý z pravého kruhu ani na dvakrát nedostal puk do siete.
31:20
Stone si už nabiehal na hattrick, trafil iba rameno Treutla.
31:01
Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Lean Bergmann.

30:51
Na Stecherovu strelu od modrej reagoval Treutle vyrážačkou.
30:13
Kanada v plnom počte, Nemci toho veľa v presilovke neukázali.
29:40
Kanada v oslabení podržala puk v útoku asi dvadsať sekúnd. Bráni sa teda naozaj solídne.
28:44
Plachtovo nahodenie od modrej nebolo zlé, chýba tomu ale viac rýchlosti v kombinácii a častejšia streľba od Nemcov.
28:13
Vylúčenie v tíme Kanada (Jonathan Marchessault – 2 min., podrazenie).

27:54
importantIcing Nemecka, ktorému ale predchádzala prihrávka Manthu na úplne voľného Turrisa! Ten zakončil z prvej, Treutle ale včas vymrštil pravý betón!
27:24
Kanaďania bez problémov udržia puk aj pod tlakom, Nemci sa posledne inkasovným gólom definitívne odhlásili z boja o body v dnešnom zápase.
26:45
Troy Stecher pálil sprava od mantinelu len do betónov Treutla, ktorý to dnes veru ľahké nemá.
26:02
26:02
MARK STONE sa strelecky rozbehol, pripisuje si druhú trefu do čierneho. Osamotený hráč Kanady na ľavom kruhu bez problémov posiela puk medzi presúvajúceho sa Treutla a pravú tyčku.

Asistencie: Dylan Strome, Jonathan Marchessault.
25:49
Reinhart ešte na koniec striedania s jednou ranou do výstroja Treutla, po dotyku nemeckého hráča s pukom sa vylučuje. Dve minúty za hru s vysokou hokejkou si odpyká Frederik Tiffels.
25:01
Geniálna prihrávka naslepo od Couturiera, ktorý pred bránou našiel Reinharta. Ten do puku len sotil, bránu minul o zhruba pol metra.
24:31
Striedame počas hry, Matt Murray len pristavil puk spoluhráčom za vlastnou bránou.
23:57
Do tretice koncovka obrancu Kanady od modrej, tentoraz to bol Chabot, ktorý donútil Treutla k zákroku betónmi.
23:52
Vyhrané buly dozadu, švihom sa pripomenul i Myers. Ďalšie buly po pravici nemeckého gólmana.
23:49
Damon Severson napriahol od modrej, Niklas Treutle všetko pozorne videl a pripísal si zákrok lapačkou.
23:08
Korbinian Holzer s nepresnou rozohrávkou od vlastnej brány, puku sa temer zmocnil Joseph. Každopádne toto zaváňalo hraním sa s ohňom.
22:28
Buly v pásme Kanady, Nemci ukazujú, že ich ešte nemôžeme úplne odpisovať.
22:00
Puk sa prilepil Plachtovi doslova na päty. Nemecký hokejista bol sám na v strede útočnej tretiny, kúsok smoly zmaril aj túto šancu.
21:28
Dominik Kahun si prebral puk pred bránou, vylepšil si pozíciu, švihom ale trafil len zadný mantinel.
20:59
Strieľaná prihrávka od Sama Reinharta, nedosiahol na ňu nik z Kanaďanov.
20:36
importantAnthony Mantha s pokusom z osi klziska, jeho strelu zrazil jeden z padajúcich Nemcov, inak by mal Niklas Treutle veľké problémy.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Javorové listy potvrdzujú rolu favorita, keď sa dostali skoro do vedenia po trefe Chabota v presilovke. Na rozdiel dvoch gólov upravil Stone, Nemecko môže smútiť kvôli nedostatočnej efektivite.

Druhá tretina sa začne približne o 17:04.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
19:19
importantEšte jeden zmätok pred Murrayom. Draisaitlova idea, puk poskakoval pred bránkoviskom, o dorážku sa snažili dvaja hráči, ani jeden z nich puk do siete nedorazil.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:43
Mathieu Joseph mohol v oslabení skórovať, to by ale musel trafiť lepšie ako len telo Treutla.
18:22
Patrick Hager s čuchom na teče pred bránou po nahodení do mantinelu, Matt Murray mal teraz šťastie.
18:05
Draisaitl zatiaľ neúspešne diriguje presilovú hru svojho celku, Kanada aktívne bráni.
17:24
Vylúčenie v tíme Kanada (Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrazenie).
16:43
16:43
Nástrel Nursea od mantinelu, puk sa poodrážal od pár hráčov, ale Treutl ho dokázal vyraziť aspoň pred seba. To nebol najlepší nápad, nakoľko MARK STONE bol pri voľnom puku ako prvý a dokázal ho upratať do siete.

Asistencie: Damon Severson, Darnell Nurse.
16:28
16:17
Kahun s nepresným prenesením hry na Draisaitla, presilovka je tak prakticky u konca.
15:49
Kanada sa dvakrát po sebe oslobodila, Nemci musia ísť znovu za svoju bránu.
15:17
Nacvičená akcia Nemcov, Patrick Hager sa ale do zakončenia nedostal, bol dostatočne včas zablokovaný.
14:36
Leonhard Pföderl tečoval nahodenie od modrej pred bránkoviskom, ale puk na Murraya po tom nesmeroval.
14:28
Vylúčenie v tíme Kanada (Shea Theodore – 2 min., držanie).
14:11
Shea Theodore sa ako obranca presunul na pravý kruh, vylepšil si pozíciu ako tomu bolo v prípade Chabota, akurát to nebolo s úspešným koncom.
14:07
Kanaďania vylákali Nemcov riadne vysoko, jednou prienikovou prihrávkou sa vytvorilo prečíslenie traja na jedného. Na jeho konci bola koncovka švihom Seana Couturiera, Treutle bol pozorný.
13:53
Icing v podaní Kanady.
13:41
Leon Draisaitl to skúsil sprava, Matt Murray naďalej neprekonaný.
13:16
Matthias Plachta v útoku nevymyslel nič, na konci striedania ale znepríjemnil život Nurseovi, keď mu uštedril tvrdý hit.
12:21
Anthony Mantha je na šampionáte jedným z najlepších mužov, bodové konto si v tejto chvíli nevylepší. Jeho pokus z uhla minul svätyňu Treutla.
11:55
Nahodenie v útočnom pásme sa Nemcom nepodarilo, puk skĺzol až na ochrannú sieť. Presúvame sa doprostred hracej plochy.
11:43
Javorové listy sa previnili zakázaným uvoľnením.
11:03
Zrazená strela Couturiera, respektíve nepresné nahodenie od pravého mantinelu. Kanada len tak pohrozila prstom.
10:22
importantKombinácia Michaelisa a Eisenschmida pekná na oko, chýbali len centimetre a presun Murraya od tyčky k tyčke nemusel byť úspešný. Nestalo sa tak, kanadský gólman drží svoj celok nad vodou. Zakončenie Eisenschmida po prihrávke z pravej strany nebolo dostatočne razantné.

09:52
Strela opäť od Josta, Treutle betónmi vyráža len na ochrannú sieť.
09:41
Niklas Treutle prikrýva puk pri tyčke po aktivite Josta, nasleduje reklamná prestávka.
09:20
Nemeckí hokejisti s rozohrávkou od vlastnej brány ďaleko nepochodili, Lean Bergmann sa do kombinácie nezapojil ideálnym spôsobom.
08:35
importantLeon Draisaitl mohol skórovať z rovnakej pozícii ako proti Slovensku, jeho ťahaná strela švihom napokon preletela len tesne vedľa pravej tyčky Murraya.
08:00
Ani sme sa toho nedočkali, Javorové listy sa museli brániť. Kahun vyzvŕtal súpera, jeho prihrávka na Draisaitla bola zrazená k mantinelu.
07:40
Kanaďania roztočili kolotoč prihrávok, márne ale čakáme na to, kedy Stone a spol. vystrelia na bránu.
06:55
Toto bola len odovzdávka puku na súperove hokejky od už známeho postupujúceho Nemecka.
06:04
importantMathieu Joseph nedorazil skackajúci puk do polodkrytej brány po dobre mierenej strele od Cirelliho!
05:26
Nemci už puk v útoku neudržali, Markus Eisenschmid to mal proti presile hokejistov v červených dresoch naozaj ťažké.
05:01
importantLean Bergmann z ani nie troch metrov neprestrelil pozorného Matta Murraya! Veľká šanca na vyrovnanie zostáva nevyužitá.
04:23
Nurse s nahodením puku z ľavého kruhu, čakal sa teč, strieľaná prihrávka ale prešla zhlukom tiel bez povšimnutia.
03:29
Dominik Kahun sa tlačil od ľavej tyčky k bráne Murraya, puk ale zostal mimo bránkoviska.
02:59
Nemci vzápätí hrali spoza červenej čiary bez teču puku. Icing.
02:47
Jonas Müller dostal krížnu prihrávku cez šírku tretiny, nedokázal si však spracovať dostatočne skoro kvôli tomu, že to mal na bekhend. Škoda, teraz si to pýtalo držanie hokejky na inú stranu a okamžitú strelu.
02:26
Niklas Treutle aj teraz v pozore, keď musel pokrývať ranu Nursea z ľavej strany. Favorit sa uviedol podľa očakávaní.
02:01
02:01
Využitá presilovka, Marchessault urobil miesto pre THOMASA CHABOTA na pravom kruhu, z jeho vrcholu prišla rana príklepom, ktorá sa zastavila až v bráne.

Asistencie: Jonathan Marchessault, Dylan Strome.
01:19
Anthony Cirelli držaný Marcom Nowakom, napriek tomu sa dokázal dostať k puku a ešte skúsiť blafák. Po prerušení hry už Nowak putuje na trestnú lavicu na dve minúty.
00:57
Arbitri si všimli prihrávku rukou od kanadského borca, hra je vykázaná do stredného pásma.
00:40
Niklas Treutle ukončuje akciu Kanady prikrytím puku pod lapačku.
00:16
Vyhrané ofenzívne buly, Marchessault prihrával na Fabbra, ktorý z uhla z pravej strany triafa len bočnú sieť.
00:11
Skoré prerušenie hry, máme tu icing Nemcov.
00:01

Kanada: M. Murray (Hart) – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, P. Myers, Fabbro – Marchessault, Dubois (A), Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, Jost, D. Strome – Joseph.

Nemecko: Treutle (Niederberger) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Tiffels, Draisaitl, Kahun – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Fauser, Bergmann, Noebels – Mauer.

Rozhodca: Gofman (RUS), Staňo (SVK) – Kaderli (SUI), Leermakers (NED).
Určite sa teda môžme tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom je favoritom Kanada, ale Nemecko ju určite dokáže potrápiť. Nemci môžu hrať navyše uvoľnení, najdôležitejší zápas zvládli, teraz si môžu už len vylepšiť svoju pozíciu do štvrťfinálových bojov.
DOTERAJŠÍ PRIEBEH NA TURNAJI

Kanada zatiaľ podľa očakávania ľahko prechádza zápasmi v základnej skupine, ale jedno zaváhanie už predsa len prišlo. Bolo to hneď v úvode šampionátu, keď Kanada podľahla Fínsku 1:3. Potom však už prišli tri výhry v rade, Veľká Británia schytala od javorových listov debakel 8:0, potom prišlo veľmi šťastné víťazstvo gólom v poslednej sekunde so Slovenskom 6:5 a ani dva francúzske góly nezabránili výhre javorových listov 5:2. Nikto teda nepochybuje o tom, že Kanada do štvrťfinále postúpi.

Nemci začínali šampionát proti trom papierovo slabším súperom. Výkonmi táto reprezentácia nijak neoslnila, ale podstatné je, že si pripísali z týchto zápasov 9 možných bodov po zdolaní Veľkej Británie 3:1, Dánska 2:1 a Francúzska 4:1. Po týchto súbojoch prišiel kľúčový duel pre Nemecko proti Slovensko. Víťaz tohto stretnutia by sa totižto výrazne priblížil k účasti vo štvrťfinále. Bola to veľká dráma až do konca, počas celého zápasu dominovalo Slovensko, ktoré dve minúty pred koncom tretej tretiny vyhrávalo 2:1. Nemci sa však postarali o parádny obrat a po výhre 3:2 bralo všetky body a má tak už takmer istú účasť vo štvrťfinále.

KANADA

Kanada už tradične patrí k najväčším favoritom na zisk titulu. Javorové listy prišli tesne pred šampionátom o hviedzu najjagavejšieho rangu. John Tavares sa zranil ešte pred úvodným zápasom a musel putovať späť na prehliadku do Toronta. Mimo Tavaresa sú hviezdami kanadského výberu najmä útočníci z Vegas – Marchessault a Stone, či kapitán Turris. Kanaďania pred turnajom odohrali iba jediný zápas, keď v generálke na MS v gólovej prestrelke triumfovali nad Rakúskom 7:5.

NEMECKO

Minuloročné dva vrcholy boli pre Nemecko určite úspešné. Nemci šokovali celý hokejový svet, keď získali striebornú medailu na ZOH. Pred MS boli teda z ich strany väčšie očakávania, ale Nemecko sa napokon do vyraďovacích bojov nedostalo. Nemecký reprezentačný výber patrí medzi celky, ktoré pravidelne bojujú o štvrťfinálovú miestenku, určite je to cieľ aj pre tohtoročný výber. Dopomôcť by im k tomu mal najmä útočný tandem z NHL – Leon Draisaitl a Dominik Kahun.
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z 9. hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Poobedňajší program v Košiciach bude pokračovať súbojom Kanady a Nemecka.

Stretnutie začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemecko stratilo prvé body na šampionáte, od Kanady utŕžilo debakel