Taliani sa dočkali prvého gólu na šampionáte, opäť však vysoko prehrali

Talian Peter Hochkofler a Nór Alexander Reichenberg v súboji o puk v zápase Taliansko - Nórsko na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|18. máj 2019 o 16:15

Nóri sa definitívne zachránili.

MS v hokeji 2019 - skupina B

Taliansko - Nórsko 1:7 (0:1, 0:0, 1:6)

Góly: 43. Miceli (Helfer) - 16. Reichenberg (Lesund, Martinsen), 42. Trettenes (M. Olimb, Valkvae Olsen), 44. Haga (Valkvae Olsen, Bonsaksen), 48. T. Lindström (Martinsen), 50. Olden (Holös, M. Olimb), 52. Röymark, 60. Espeland (Bull, Haga)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Romasko (Rus.), Tufts (USA) - McCrank (Kan.), Nikulainen (Fín.), 8872 divákov

Taliansko: Bernard - Hofer, Trivellato, McMonagle, Helfer, Tauferer, Zanatta, Pavlu, Marchetti - Gander, Andergassen, Traversa - Bardaro, S. Kostner, Miceli - Insam, Rosa, Ramoser - Hochkofler, Lambacher, Deluca

Nórsko: Holm - Holös, Bonsaksen, Espeland, Lesund, Johannesen, Bull, Kaasastul, Nörstebö - Thoresen, M. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, T. Lindström, Reichenberg - Roest, K. Forsberg, Röymark

BRATISLAVA. Reprezentanti Nórska zvíťazili nad hráčmi Talianska 7:1 v sobotňajšom stretnutí základnej B-skupiny v Bratislave na MS v hokeji 2019.

Talianom sa podarilo streliť vôbec prvý gól na prebiehajúcom šampionáte, stalo sa tak až v ich šiestom zápase. Jeho autorom bol útočník Angelo Miceli.

Talianov čaká posledné meranie síl na šampionáte v pondelok proti Rakúsku (20:15), v dueli sa rozhodne o zostupujúcom do A-skupiny I. divízie MS.

Nórsko sa v poslednom vystúpení na tohtoročných majstrovstvách sveta predstaví v utorok od 20.15 proti Švajčiarsku.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Taliansko - Nórsko: fotogaléria

18.5.2019

Online prenos: Taliansko - Nórsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina, Bratislava)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2018/2019
18.05.2019 o 16:15
Taliansko
1:7
(0:1, 0:0, 1:6)
60' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 43. Miceli (Helfer) – 16. Reichenberg (Lesund, Martinsen), 42. Trettenes (M. Olimb), 44. Haga (Valkvae Olsen, Bonsaksen), 48. Lindström (Martinsen), 50. Olden (Holös, M. Olimb), 52. Röymark, 60. Espeland (Bull, Haga). Rozhodca: Romasko (RUS), Tufts (USA) – McCrank (CAN), Nikulainen (FIN).
Tretia tretina bola tretinou snov pre Nórsko. Favorit zápasu v nej zaznamenal až šesť gólov a tak zvíťazil v tomto stretnutí vysoko 7:1. Taliansko však úspešne kládlo odpor dve tretiny a v tej tretej sa konečne dočkalo prvého presného zásahu na tomto šampionáte, ale na prvé body to v žiadnom prípade nestačilo a tak bude musieť bojovať v priamom súboji o záchranu s Rakúskom. Nórsko si už definitívne zaručilo účasť v najvyššej kategórii aj o rok, ale určite malo pred šampionátom vyššie ambície.

Dnešný program samozrejme ešte pokračuje ďalšími stretnutiami. V Košiciach sa od 20:15 prihlási o slovo slovenská reprezentácia proti Veľkej Británii a sem v Bratislave to bude súboj Švédska a Švajčiarska, čo je repríza vlaňajšieho finále.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok hokejového večera. Pri ďalších športových prenosoch sa na vás teší Miroslav Revaj.
59:09
59:09
goalNórsko dalo gól!

Nóri ešte využívajú v závere zápasu presilovku a upravili tak stav zápasu na 1:7! Prihrávku na modrú čiaru dostal STEFAN ESPELAND a tvrdou bombou prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
Asistencie: Christian Bull a Michael Haga.
58:01
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak už aj tohto celého stretnutia.
57:46
Tak predsa len sa dnes na strane Talianska vylučovalo aj za faul, ten prvý trest bol za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
57:36
Vylúčenie v tíme Taliansko (Anthony Bardaro – 2 min., napadnutie).
57:23
Ďalšie zaujímavé situácie zatiaľ nepribúdajú. Zrejme už budeme len svedkami, ako sa toto stretnutie v pokojnom tempe dohrá.
56:57
Olimb sa natlačil pred taliansku bránku a vyprodukoval peknú strelu švihom, ktorá však len končí v lapačke pripraveného brankára Bernarda. Ten si teda na tomto šampionáte schuti zachytal.
56:03
Do konca tohto stretnutia ostáva už len veľmi málo. Zrejme nemôžme očakávať nejaký veľká záverečný nápor na jednej či druhej strane.
55:41
Nórsko v plnom počte.
54:48
Bardaro napokon vystrelil z ťažkej pozície, brankár Holm vyrazil puk niekam do hľadiska.
54:27
Nórsko je zavreté vo vlastnom obrannom pásme, ale Taliansku sa nedarí vyprodukovať presnú strelu.
54:02
Taliansko hrá tak svoju ďalšiu presilovku v tomto zápase. Podarí sa im aspoň kozmeticky upraviť výsledok stretnutia?
53:41
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., sekanie).
53:16
Už teraz je teda jasné, že v priamom súboji o záchranu sa proti sebe postaví Taliansko a Rakúsko. Teda dva tímy, ktoré doposiaľ nebodovali.
52:31
Otázkou teda aj naďalej ostáva, či ešte nejaký ten presný zásah do konca tohto stretnutia uvidíme. Nórsko je pri chuti a dokazuje Taliansku, kde je jeho kvalita a že zrejme ten jeden strelený gól bola len náhoda.
51:39
51:39

Ktorý teraz znova navyšuje svoje vedenie! Veľké zaváhanie v talianskej defenzíve potrestal MARTIN RÖYMARK, ktorý svoj samostatný únik na bránku súpera zakončil presnou strelou, ktorá skončila v sieti a stav zápasu je tak 1:6!
Bez asistencie.
50:10
Dostávame sa do druhej polovice tretej tretiny a už je teda jasné, že v tomto zápase zvíťazí favorit z Nórska. Taliansko zvládlo držať krok s Nórskom dve tretiny, ale v tej tretej to je už jasné záležitosť súpera.
49:06
49:06
Gól strelil SONDRE OLDEN.
Nórsko pokračuje vo svojej veľkej aktivite a dáva svoj piaty gól v tomto zápase! Holös sa odhodlal k strele od modrej čiary, SONDRE OLDEN sa presunul pred taliansku bránku a úspešným tečom upravuje stav zápasu na 1:5!
Asistencie: Jonas Holös a Mathis Olimb.
48:10
Taliansko sa však ešte nevzdáva a pokúša sa o prieniky do útočnej tretiny. Celé hľadisko v Bratislave v tomto tejto reprezentácii fandí.
47:45
47:45

Nórsko vedenie sa zvyšuje na tri góly a zrejme je to tak už definitíva tohto stretnutia! TOBIAS LINDSTRÖM predviedol krásnu individuálnu akciu, oklamal celú obranu a z ťažkého uhla aj samotného brankára Bernarda, ktorý teraz dostal pomerne lacný gól – 1:4!
Asistencia: Andreas Martinsen.
46:28
46:28
importantTaliansko mohlo dosiahnuť ďalší kontaktný gól! Marco Rosa sa ocitol sám pred nórskym brankárom, ale puk za jeho chrbát nedostal. Veľká škoda pre outsidera skupiny.
45:31
45:31
Tretia tretina je zatiaľ určite najzaujímavejšia z celého stretnutia a to sa z nej odohralo len niečo okolo šesť minút. Sme teda zvedaví, čo nám ešte zvyšok zápasu ponúkne.
44:56
importantVeľké zmätky pred bránkou Talianska, ale štvrtýkrát sa puk do Bernardovej siete nedostal! Najprv sa skvelou strelou prezentoval Forsberg, taliansky brankár jeho pokus však vyrazil a poradil si aj s následnými dorážkami.
44:15
Nóri sa už snažia mať toto stretnutie pod kontrolou a žiadnu ďalšiu drámu nepripustiť. Do konca tretej tretiny však ešte ostáva dostatok času, stať sa teda môže naozaj čokoľvek.
43:55
43:55

Dlho sa teda Taliansko z kontaktného gólu neradovalo, Nórsko opäť vedie o dva góly! Toto bol pekný prechod do útočného pásma v podaní favorita zápasu, presnú prihrávku pred bránku dostal MICHAEL HAGA a spomínanému hokejistovi už stačilo len šikovne vložiť hokejku na teč – 1:3!
Asistencia: Thomas Valkvae Olsen a Alexander Bonsaksen.
43:42
Nórsko sa snaží čo najrýchlejšie prinavrátiť si dvojgólové vedenie späť. Taliansko však húževnato bojuje, prvý gól na tomto šampionáte dodalo reprezentantom tejto krajiny určite veľa síl.
43:03
Máme tak ešte postarané o drámu v tomto stretnutí. Do konca tretej tretiny je času dosť a tak verme, že ešte nejaké zaujímavé situácie, či prípadne presné zásahy ešte uvidíme.
42:03
goalTaliansko dalo gól!

Taliansko sa dočkalo prvého gólu na tomto svetovom šampionáte na Slovensku! Blesková odpoveď na presný zásah súpera, keď sa Taliansko presunulo do útočného pásma a nahodenie od modrej výborným tečom upratal do siete ANGELO MICELI – 1:2! Celá situácia sa však ešte skúmala na videu, ale gól bol Taliansku uznaný, čo v zápase s Lotyšskom neplatilo.
Asistencia: Armin Helfer.
41:47
41:47

Vynikajúci vstup Nórska do tretej tretiny a po obrovskom tlaku táto reprezentácia zvyšuje svoj náskok na dva góly! Mathis Olimb zaviezol puk do rohu, zdvihol hlavu a našiel výborne postaveného MATHIASA TRETTENESA, ktorý presnou strelou prekonáva Bernarda – 0:2!
Asistencia: Mathis Olimb.
40:39
Pri puku je však Nórsko a okamžite sa presúva do útočného pásma. Vyzerá to, že Taliansku bude musieť odolávať veľkému tlaku.
40:10
Posledná tretina tohto zápasu medzi Talianskom a Nórskom sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Taliansko, ktoré stále prehráva najtesnejším možným rozdielom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Minulosťou je už aj prostredná tretina tohto stretnutia, v ktorom aj naďalej prebieha veľký boj o udržanie sa v najvyššej kategórii MS. V tejto tretine sme gól nevideli, ale príležitosti boli na oboch stranách. Nórsko mohlo viackrát navýšiť svoje vedenie, ale takisto aj Taliansko mohlo vyrovnať. Všetko je teda ešte v tretej tretine otvorené, začne sa približne o 17:51!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:10
38:10
Taliansko v závere druhej tretiny čelí veľkému náporu súpera, zrejme sa už bude len snažiť, aby v tejto časti zápasu neinkasovalo a všetko tak ešte v tretej tretine bolo otvorené.
37:13
importantNórsko mohlo opäť navýšiť svoje tesné vedenie! Olimb vymyslel krásnu prihrávku na Patricka Thoresena, ktorý už dostával puk pri tyčke do odkrytej siete, ale Bernard sa včas dokázal presunúť a betónom zabránil druhému nórskemu gólu!
36:26
Holös to skúšal strelou od modrej čiary, ale pozorný brankár Bernard vyráža jeho strelu do bezpečia. Nórsko však ešte môže pokračovať vo svojom tlaku.
35:28
35:28
V závere druhej tretiny si Taliansko snaží o útočnú aktivitu, ale ťažko sa teraz dostáva do šancí. Pripomínam, že stále to je len o jeden gól a stať sa teda môže čokoľvek.
34:35
importantAni z tohto nie je gól! Nórsky reprezentant Lindström asi sám nečakal, že sa do takejto šance dostane a tak jeho nie príliš vydarené zakončenie k ľavej tyčke z dobrej pozície gólom nekončí!
33:41
Hofer ešte pokračoval v aktivite svojho tímu, ale aj jeho pokus končí u pozorného brankára Holma. Taliansko tak ešte získava ďalšie buly v útočnom pásme.
33:16
33:16
Taliansko po dlhšom čase na ofenzívnom výlete, nahodenie od modrej radšej Holm ukryl do svojej výstroje a hra je tak prerušená.
32:28
importantHaga mohol navýšiť vedenie Nórska! Pred bránkou súpera oklamal Holma, následne mal pred sebou odkrytý priestor, ale puk do siete nedokázal zasunúť!
32:06
Na druhej strane neuspel ani Bull, ktorého strela išla mimo talianskej bránky. Taliansko si následne prebralo puk na svoje hokejky a skúša prechod do útočného pásma.
31:18
importantDo dobrej streleckej príležitosti sa dostával Tauferer, ale napokon vymyslel len nahodenie na bránku súpera a to obrana tečovala do bezpečia!
30:16
Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Nórsko aj naďalej vyhráva len najtesnejším rozdielom a musí sa veľmi brániť pri šanciach Talianska.
29:48
Holös sa dostal k puku na modrej čiare, ale jeho zakončenie končí v lapačke talianskeho brankára Bernarda.
29:37
Teraz skôr sledujeme tvrdý súboj o puk po rohoch klziska. Taliansko však začína čoraz viac hrýzť a Nórsko ešte bude musieť o tri body tvrdo bojovať.
28:23
Taliansky reprezentant Gander sa pokúsil o rýchle založenie útočnej akcie, ale je z toho len zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presťahuje pred brankára Bernarda.
28:04
27:53
Nórsko dokázalo zaútočiť aj v oslabení, Roest sa natlačil pred bránku Talianska, ale jeho strelu švihom Bernard pokryl.
27:16
27:16
Tvrdé zakončenie z hokejky McMonagleho si cestu do bránky súpera nenašlo. Teraz však sledujeme veľmi dobré chvíle hokejistov Talianska.
26:51
importantŠanca pre Taliansko v presilovke! Nebezpečne teraz pálil Insam, ale brankár Holm výborne zasiahol a tak si aj naďalej drží čisté konto!
26:15
Taliansko malo možnosť hrať 11 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ale Bull je už späť na ľade a tak pokračuje početná talianska výhoda o jedného hráča.
26:04
Vylúčenie v tíme Nórsko (Andreas Martinsen – 2 min., hrubosť).
25:49
Nórsko sa dlho aj v oslabení držalo v útočnom pásme a nazbieralo tak veľmi cenné sekundy. Taliansku druhá polovica početnej prevahy nevychádza.
25:15
Prvú polovicu presilovky síce Taliansko strávilo v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu presne zakončiť. Bernard musel pre puk za svoju bránku a posiela ho na svojich spoluhráčov.
24:25
Druhá presilovka v tomto zápase pre Taliansko. Podarí sa tejto reprezentácii streliť úvodný gól v Bratislave?
24:15
Vylúčenie v tíme Nórsko (Christian Bull – 2 min., podrazenie).
24:09
Po získaní puku sme sledovali rýchly brejk zo strany Nórska. Lindströmovo nahodenie končí len vo výstroji brankára Talianska a Nórsko tak ešte získava buly v útočnom pásme.
23:34
Veľká aktivita Talianska pokračovala ďalej, Traversa bol opäť veľmi aktívny v útočnom pásme. Ani v tomto prípade sa však jeho spoluhráči do žiadnej šance nedostali.
23:02
23:02
Ale predchádzajúca šanca dodala Taliansku viacej odvahy a teraz dokázali pritlačiť súpera v jeho obrannom pásme. Stále je to len o jeden gól a do konca zápasu je dostatok času.
22:28
importantVeľká šanca pre Taliansko! Zaváhanie Nórov v obrannom pásme, puk si na svoju hokejku prevzal Traversa a natlačil sa až pred brankára Holma, puk za neho však už nedokázal dostať!
21:46
Taliansko tak aj naďalej čaká na svoj prvý presný zásah v Bratislave. Nórsko je momentálne pri puku a snaží sa opäť nadviazať na svoju aktivitu z prvej tretiny.
21:15
20:48
K puku sa dostal Gander a vyskúšal to opäť strelou z uhla. Tento pokus bol však napokon len z kategórie propagačných.
20:10
Druhá tretina sa nám už naplno rozbehla, buly vyhralo Nórsko a v oslabení ho posiela cez všetky čiary do bezpečia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami späť na ľadovej ploche, druhá tretina by sa tak čoskoro mala začať!
Úvodná tretina v boji o záchranu medzi Talianskom a Nórskom sa skončila, videli sme jeden presný zásah, o ktorý sa v 16. minúte postaral nórsky hokejista Reichenberg a tak favorit stretnutia vyhráva o jeden gól. Do gólového okamihu to však bolo vyrovnané na oboch stranách, veľa zaujímavých situácii sme nevideli, ale pre Nórov je podstatné, že sa im podarilo skórovať. Taliansko si do druhej tretiny ešte prenesie časť presilovky, prostredné dejstvo sa začne približne o 17:02!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Aj Nórsko hralo v šestici a tak Taliansko získava podobne svoju prvú presilovku v tomto zápase. Zatiaľ sa však tejto reprezentácii nedarí prejsť do útočného pásma.
19:15
Vylúčenie v tíme Nórsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alexander Reichenberg.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:08
Taliansko v plnom počte.
17:56
Taliansko úspešne zvládla aj druhú polovicu oslabenia a znova dostáva puk do bezpečia. Už to teda vyzerá, že Nórsko svoju prvú presilovku nevyužije.
17:08
17:08
Prvá polovica početnej prevahy Nórska je preč, videli sme len jednu výraznejšiu šancu, ináč sa Taliansko bráni úspešne.
16:41
importantA Bernard musel vytiahnúť veľmi dobrý zákrok! Holös strieľal nebezpečne od modrej, ale taliansky brankár teraz svoje mužstvo podržal!
16:18
Nórsko má ako prvé v tomto zápase možnosť hrať presilovku a tak je tu pred koncom prvej tretiny aj šanca na navýšenie vedenia.
16:08
Vylúčenie v tíme Taliansko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
15:23
15:23

Tak sme sa napokon prvého gólu dočkali ešte v úvodnej tretine! Veľký tlak Nórska už prináša vytúžené ovocie pre túto reprezentáciu, presnú prihrávku na svoju hokejku dostal ALEXANDER REICHENBERG a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1! Brankár Bernard však zrejme teraz najčistejšie svedomie nemá.
Asistencie: Erlend Lesund, Andreas Martinsen.
14:29
Nórsko už postupne navyšuje svoj tlak, ale šance neprichádzajú. No sme teda zvedaví, čo nás ešte do konca prvej tretiny čaká a či sa dočkáme aj úvodného presného zásahu tohto stretnutia.
13:22
Pri puku je však už Nórsko, ktoré sa ale teraz len veľmi ťažko dostáva do útočného pásma. Taliansko po defenzívnej stránke zatiaľ zvláda toto stretnutie výborne.
12:46
Sledovali sme útočnú aktivitu Nórska, ale Espeland ju zakončil len nahodením puku za bránku súpera. Taliansko sa tak môže pokúsiť o ďalší ofenzívny výlet.
12:08
12:08
Po postavení mimo hru sa hra presúva do stredného pásma.
11:02
importantTaliansko malo teraz obrovskú šancu a mohlo sa tak ujať vedenia! Miceli využil zaváhanie súpera a rútil sa sám na brankára Holma. Jeho zakončenie však skončilo niekde pod betónmi nórskeho brankára a tak si Taliansko stále musí počkať na svoj úvodný gól na tomto šampionáte.
10:46
Röymarkovo nahodenie schoval do svojej lapačky Bernard. Ten je teda v permanentnej pohotovosti a hra je znova prerušená. Ďalšie buly v obrannom pásme Talianska.
10:26
Dostávame sa už do druhej polovice prvej tretiny. Zatiaľ sme žiadnu zaujímavú príležitosť nevideli a môžme konštatovať, že hra je pomerne vyrovnaná, aj keď brankár Bernard už musel viackrát zasahovať, ale všetko to boli také ľahké zákroky.
09:39
Teraz však už Bernard zasahovať musel, Holösov pokus vyrazil na ochrannú sieť a tak Nórsko ešte získava buly v útočnom pásme.
09:26
Nahodenie od modrej v podaní Bulla nebolo nijak nebezpečné, v tomto prípade taliansky brankár nijak zasahovať nemusel.
08:44
Dlhšiu dobu sa teraz hra neprerušovala. Johannesenovo slabšie zakončenie putovalo len do brankára Bernarda, ktorý si tak pripisuje ďalší úspešný zákrok.
07:56
Od modrej to skúšal Lesund, ale vyprášil len betóny brankára Bernarda. Taliansky muž v maske tak stále drží svoj celok nad vodou a je počas celého turnaja najlepším hráčom tejto reprezentácie.
07:23
Teraz je však pri puku Nórsko, ktoré dostáva svojho dnešného súpera pod tlak. Taliansko hrá vo svojom obrannom pásme zatiaľ úspešne a stále súpera do žiadnej väčšej šance nepustilo.
06:31
Pokus súpera musel vo svojej lapačke ukryť nórsky brankár Holm. Hra je tak aj naďalej v prvej tretine vyrovnaná, čakáme však na oživenie v podobe prvej vážnejšej príležitosti.
06:15
A opäť sa do útočnej akcie dostal Olden. Ten stihol nahodiť puk na bránku súpera a po jemnom teči hru prerušuje brankár Bernard.
05:51
Po dlhšej dobe už zaútočilo znova aj Nórsko, Oldenov pokus schoval do svojej lapačky brankár Bernard. Buly v obrannom pásme Talianska.
05:26
Gander teraz donútil nórskeho brankára zasiahnuť. Taliansko ešte získava buly v útočnom pásme a svoj netradične dlhý pobyt v ňom si tak môže ešte predĺžiť.
04:46
Taliansko sa postupne začína viacej osmelovať a dopredu ho ženú aj diváci. Stále čakáme na prvú väčšiu šancu pred jednou či druhou bránkou, hra sa už začala vyrovnávať.
03:54
Druhý výlet Talianska do útočnej tretiny. Postaral sa oň Ramoser, ale jeho strela presná nebola a tak brankár Holm aj naďalej ostáva bez zákroku v tomto zápase.
03:18
Hra je znova prerušená, Bernard s ďalším zákrokom na svojom konte. Nórsko tak teda ešte získava buly v útočnom pásme a bude môcť skúsiť pokračovať vo svojej aktivite.
02:42
Sledovali sme prvý útočný výpad Talianska a ihneď prišlo z tribún veľké ovácie. Miceli však už nedokázal s pukom nič vymyslieť a len ho odovzdal na hokejky súpera.
02:28
Veľmi aktívne hral teraz nórsky hokejista Espeland, ktorého prihrávky však v konečnom zúčtovaní presné neboli a tak pre svojich spoluhráčov žiadnu šancu nevypracoval.
01:46
V úvode tohto zápasu sa hra veľmi kúskuje, opäť sa bude vhadzovať v strednom pásme. Zatiaľ čakáme na prvú vážnejšiu situáciu, Nórsko sa však už úspešne zastreľuje.
01:28
Ďalší zákrok pre talianskeho brankára. Od modrej čiary sa svojim streleckým pokusom prezentoval Bull, ale Bernard svojim zákrokom znova hru prerušil.
01:16
Pri snahe o prechode do útočného pásma je tu vysoká hokeja na strane Talianska a tak sa hra presunie do obranného pásma tejto reprezentácie.
00:15
A máme tu prvý strelecký pokus tohto stretnutia. Po získaní puku sa do strely poriadne oprel Patrick Thoresen, ale mieril len do miest, kde stál pripravený taliansky brankár Bernard.
00:10
Prvá tretina súboja medzi Talianskom a Nórskom sa práve začala, buly vyhrali Nóri, ale okamžite si ju na svoje hokejky prevzali Taliani.
00:01
Oba reprezentačné výbery sa už nachádzajú na ľadovej ploche Arény Ondreja Nepelu. Prvá tretina súboja o záchranu medzi Talianskom a Nórskom sa tak čoskoro začne, prajem vám všetkým príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom hokeja! Deviaty hrací deň svetového šampionátu na Slovensku pokračuje ďalšími dvoma stretnutiami, ktoré sa odohrajú od 16:15. Bratislavská skupina sa môže tešiť na stretnutie Talianska proti Nórsku, na ktoré sa v tomto prenose zameriame. Košická skupina bude patriť súboji Kanady a Nemecka.

Taliansko je aj naďalej jediným tímom na tomto šampionáte, ktorý ešte nestrelil ani jeden gól! Na svojom konte tak má Taliansko pochopiteľne nula bodov, ale stále je v hre o udržanie sa v najvyššej kategórii. Práve šieste Nórsko má na svojom konte len tri body a ak by Taliansko toto stretnutie vyhralo, malo by lepší vzájomný zápas a išlo tak pred túto reprezentáciu. Bez bodu je v tejto skupine aj Rakúsko, ktoré včera podľahlo práve Nórsku a čaká ho ešte potom súboj s Talianskom. V boji o záchranu je to teda v tejto skupine ešte poriadne zamotané a my sa teda môžme tešiť na zaujímavý súboj medzi Talianskom a Nórskom!

Do jeho začiatku nám však ešte nejaký ten čas ostáva, takže si zatiaľ prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred úvodným buly sa znova prihlásime!

Taliansko: Andreas Bernard (De Filippo Roia) – Trivellato, Hofer, McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Pavlu, Marchetti – Gander, Andergassen, Traversa – S. Kostner, Bardaro, Miceli – Insam, Ramoser, Rosa – Hochkofler, de Luca, Lambacher

Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, P. Thoresen, M. Olimb – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, K. Forsberg, Roest

Rozhodca: Romasko (RUS), Tufts (USA) – McCrank (CAN), Nikulainen (FIN)
Taliansko

Nováčik ani po piatich stretnutiach nestrelil na MS gól. Momentálne je posledný v skupine B, kde má hrozivé skóre 0:38. Nádielku mu darovali Švajčiarsko (0:9), Švédsko (0:8), Lotyšsko (0:3), Rusko (0:10) a naposledy aj Česko (0:8). Ak sa chcú Taliani nejakým zázrakom zachrániť, tak musia začať bodovať v zostávajúcich dvoch dueloch. Existuje niekoľko variantov, keďže bez bodu, no s lepším skóre sú aj Rakúšania. Najpravdepodobnejší je tento: Ak Taliansko neporazí Nórsko a Rakúsko prehrá s Českom, tak bude rozhodovať posledný duel Rakúska aj Talianska, ktorý ich postaví proti sebe. Tam je to jasné, kto vyhrá, zachráni sa. Najproduktívnejší hráč muž neexistuje.

Nórsko

Nóri majú za sebou náročný piatkový duel s Rakúskom, ktoré dlho odolávalo, nakoniec ho zostrelil nečakaný hrdina, obranca Christian Bull a jeho hattrick zavŕšený do prázdnej brány. Boli to vôbec prvé body pre severský tím. Tie chce potvrdiť v zápase, kde je jasným favoritom a tým pádom by si zaistil záchranu. Nórsko predtým nestačilo na všetkých favoritov, prehralo s Ruskom, Švédskom, Švajčiarskom aj Českom. Tobias Lindström (2+2) a Alexander Reichenberg (1+3) získali po štyri body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Taliani sa dočkali prvého gólu na šampionáte, opäť však vysoko prehrali