Slovenskí hokejisti deklasovali Britov a pripísali si povinné tri body

Matúš Sukeľ (vpravo) a Patrik Koch v zápase Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Marko Erd)
Športové prenosy SME|18. máj 2019 o 20:15

Slováci strelili sedem gólov.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Veľká Británia - Slovensko 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

Góly: 18. Hammond (Richardson) - 3. Sekera (Buc), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. M. Sukeľ (Liška, Koch), 58. D. Bondra (Koch, L. Nagy)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Iverson (Kan.), Reneau (USA) - Hancock (USA), Lhotský (ČR), 7440 divákov

Veľká Británia: Bowns (17. Whistle) - O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson, Mosey, Ehrhardt, Billingsley - Davis, Betteridge, Lake - Farmer, Hammond, Dowd - Perlini, Kirk, Shields - Lachowicz, Lews, J. Phillips - Ferrara

Slovensko: Godla - Černák, Sekera, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch - Pánik, L. Hudáček, Tatar - Studenič, Krištof, L. Nagy - Lantoši, M. Sukeľ, M. Daňo - Lunter, Buc, Liška - Zigo, D. Bondra

KOŠICE. Slovensko zvíťazilo nad Veľkou Britániou 7:1 v sobotňajšom večernom zápase A-skupiny na MS v hokeji 2019.

Vo štvrtom vzájomnom zápase oboch tímoch sa zrodilo štvrté víťazstvo Slovenska, aktuálne skóre zo slovenského pohľadu je 27:6.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho zostávajú po treťom víťazstve na turnaji v tabuľke A-skupiny na piatej pozícii s deviatimi bodmi, pričom majú teoretickú šancu na postup do štvrťfinále.

Briti nastúpia na svoj posledný zápas v A-skupine v pondelok 20. mája od 16.15 proti Francúzsku. Slováci budú hrať po dvoch dňoch voľna v utorok od 16.15 s Dánskom.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Slovensko - Veľká Británia: fotogaléria

1.6.2019

Hlasy po stretnutí

Andrej Sekera, kapitán Slovenska: "Začali sme dobre, potom sme poľavili a začali vymýšľať. Dali sme však pár gólov a zvíťazili. Angličania hrali dobre, ale brankár Godla nás podržal a umožnil nám hrať našu hru."

Martin Marinčin, obranca Slovenska: "Výsledok bol 7:1, ale medzi tretinami nám tréner vyčítal niekoľko vecí. Proti silnejšiemu súperovi by sme mali problém, pretože sme robili chyby na modrých čiarach. Vyzerá to tak, že keď máme veľký náskok tak zmätkujeme, musíme na tom pracovať."

Michal Handzuš, asistent trénera Slovenska: "Vždy je dôležitý štart a nám sa podaril, dali sme tri góly a potom to už išlo. Vždy, keď sme sa dostali do výraznejšieho vedenia, komplikovali sme hru, začali robiť chyby a dovolili súperovi dostávať sa do šancí, ale keď sme začali hrať jednoduchšie, dokázali sme sa presadzovať a strieľať góly."

Online prenos: Slovensko - Veľká Británia (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
18.05.2019 o 20:15
Veľká Británia
1:7
(1:3, 0:3, 0:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 18. Hammond (Richardson) – 3. Sekera (Buc), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukeľ (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch). Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Stephen Reneau (USA) – Bill Hancock (USA), Miroslav Lhotský (USA). Diváci: 7 440.
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní textových prenosoch z MS počas celého dňa. Prajem ešte dobrú noc.

Do čítania, priatelia!
Najlepší hráči stretnutia:

David Phillips (Veľká Británia).
Andrej Sekera (Slovensko).
Jasné víťazstvo Slovenska 7:1 nad Veľkou Britániou drží hostiteľskú krajinu v hre o postup do štvrťfinále. O všetkom sa môže rozhodnúť už zajtra v súboji medzi Nemeckom a USA.

Za Slovákov sa dnes presadilo sedem rôznych strelcov, v tretej tretine to bol len Bondra. Briti dosiahli čestný úspech vďaka trefe Hammonda zo záveru prvej časti.
59:36
importantJackson Whistle ukázal pohotové reflexy, keď ukryl Kochovu strelu švihom v lapačke po zakončení z vrcholu ľavého kruhu.
59:20
Denis Godla so zákrokom po akcii Britov z ľavej strany.
59:15
Slovenskí diváci v tejto chvíľu vstávajú a tlieskajú svojim miláčikom za bojovný výkon, no najmä za pozitívny výsledok.
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:00
58:00
goalSlovensko dalo gól! A predsa len aj štvrtá lajna má svoj gól! Dobré clonenie pri strele Kocha od modrej, DÁVID BONDRA tečoval puk možno aj päť metrov od brány.

Asistencia: Patrik Koch.
57:30
Godla musel hrať hokejkou po aktivite Hammonda.
57:00
Tri minúty pred koncom zápasu sa začína štadiónom viesť nová mexická vlna.
56:18
Ďalšia krížna prihrávka pred bránkovisko, hráči v bielom ale na ňu nedokázali dosiahnuť.
55:45
Liška si všimol, že má pred sebou voľno, zrýchlil preto, dostal sa do útočného pásma a prihral na Buca. Ten z prvej zhruba o štyridsať centimetrov míňa bránu.
55:35
Záverečná reklamná prestávka dňa, deje sa tak po zrazenej strele Britov na ochrannú sieť.
55:20
Černákova prihrávka zozadu brány na Sekeru, puk preskočil aj modrú čiaru.
54:40
Ako som už spomínal, Slovensko chce hrať na krásu. Párkrát na turnaji sa už ukázalo, že sa to prosto nevypláca.
54:10
Jeden z mála závarov pred Godlom, slovenská obrana si s ním dala rady.
53:40
"Kto neskáče, nie je Slovák, hej, hej, hej!"

Aj takýto pokrik môžeme teraz počuť v Košiciach.
52:53
Napokon to bola nejaká zmiešaná formácia so Zigom a Bondrom, druhý menovaný mal našliapnuté do pásma, jeho strela bola zrazená do rohu.
52:22
Kompletná ale na ľade nie je, dopustili sme sa zakázaného uvoľnenia.
52:13
Hrá sa bez prerušení, pri puku Slováci, na ľad sa dostáva formácia so Studeničom.
51:46
Bez gólu sme už vyše 16 minút čistého hracieho času. Aj preto si košická Steel Aréna jeden pýta.
51:04
Lantoši s nadčasom na ľade, krídelník, ktorého sledujú aj zámorské celky ale najprv o puk prišiel a potom ho v útočnom pásme pri mantineli späť nezískal.
50:29
49:57
importantLadislav Nagy sa ale dostal sám k puku pred Whistleom, nedokázal ale gumené teleso poslať cez britského gólmana.
49:43
Slováci vymýšľajú komplikované vzorce pri prechode do útoku.
49:20
Ďalší slovenský ofsajd, Pánik šiel do tretiny v čase, keď sa tam ešte vyskytoval Libor Hudáček.
48:50
Čiarový arbiter píska Liškovi ofsajd. Striedame počas prerušenia, na ľade Hudáček, Tatar a Pánik.
48:27
Hra sa začína kúskovať, môže za to najmä aktivita Slovákov. Rana od modrej, Liška s dorážkou z nulového uhla, Whistle puk zase prikrýva.
48:19
A zase Studenič, tentoraz po práci v defenzívnej tretine a prechode do útoku nahodil bekhendom puk len do lapačky súperovho ochrancu svätyne.
48:00
Studenič sa takmer zmocnil puku, ktorí Briti nedokázali dostať za modrú čiaru. Jackson Whistle výborne zahral hokejkou, čo Studeničovi znemožnilo ďalšiu hru.
47:50
Patrik Koch v dvoch sľubných možnostiach, prvá strela skončila na zadnom mantineli, druhá v lapačke britského brankára.

47:26
Sukeľ sa dobre otočil s pukom, urobil ale kľučku navyše, čo bolo vodou na britský mlyn.
47:11
Slovenskí hokejisti to chcú znovu hrať až do prázdnej brány, to ale niekedy nevychádza. Zakázané uvoľnenie nováčika elitnej kategórie.
47:00
Veľká Británia v plnom počte.
46:30
importantTatar v stopercentnej šanci z osi ihriska zo strednej vzdialenosti triafa len lapačku Whistlea, Sekerova nepresná rana nás posiela von z tretiny.
45:49
Hudáček chcel posúvať krížne na Pánika, Briti to ale zachytili a môžu sa oslobodiť.
45:26
45:26
importantKrištof naznačil náprah, namiesto toho ale hľadal Nagya pred bránou. Jackson Whistle prečítal tento zámer, vymrštil ľavý betón, prečkal koncovku Nagya i následne dorážky Daňa.
45:00
Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Ben O'Connor – 2 min., podrazenie).
44:30
Víťazne z toho vzišla britská strana, ktorá sa dostáva do útoku.
44:24
Krištof so strelou do hrude Whistlea, na ľad smeruje tretia slovenská formácia. Na buly Sukeľ vs. Robert Lachowicz.
43:50
Martin Fehérváry s chybou na modrej, do úniku sa dostal Liam Kirk, no bránený práve naším obrancom nevedel lepšie zamieriť.
43:24
Marinčinov náprah od pravého mantinelu ešte niekým tečovaný, Jackson Whistle ale ukryl puk pod lapačkou. Hoci na druhý pokus, ale aj to sa ráta.
42:46
Trochu pomalšie tempo z úvodu tretieho dejstva, hrá sa väčšinou za bránami.
41:59
Tim Billingsley oblúčikom len vyhadzuje puk z tretiny a odchádza striedať.
41:21
Ten istý hráč dostal Slovákov do ofsajdu.
41:12
Michal Čajkovský nás úplne zbytočne dostáva z pásma, keď sa otáčal s pukom na modrej čiare.
40:51
Prv Marinčin, potom i Tatar. Ani jeden z dvojice Whistlea neprekonal.
40:31
Icing Slovákov, vhadzovanie pred Godlom sa bude opakovať.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovensko s tromi gólmi aj v druhej časti hry, Briti môžu urobiť iba to, čo im hostiteľská krajina dovolí. Po prvej prestávke triafali do čierneho Čajkovský, Studenič a Krištof.

Tretia tretina sa začne približne o 21:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Lunter atakovaný Timom Billingsleym chcel hľadať Lišku, z kolien sa ale zadovka vymýšľa ťažko.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny.
38:32
Černák po prihrávke Sekeru švihom trafil len obrancu, Briti môžu posunúť puk z vlastnej tretiny.
38:00
Posledné dve minúty tejto tretiny začíname spoza brány Veľkej Británie.
37:15
Prečíslenie prvej formácie Slovenska, celý vzruch ale ukončil dobrý sklz od britského obrancu.
36:56
Stephen Lee s prízemným slabučkým náprahom. Puk preletel cez celú šírku tretiny, nik naň nereagoval.
36:01
Studenič sa vybral sám na výlet po pravej strane, natlačil sa pred ľavú tyčku, tú si však Jackson Whistle postrážil.
35:57
Slovensko hrá v plnom počte.
35:11
35:11
goalSlovensko dalo gól! Na samotný záver striedania ešte našli Liška so Sukeľom sily na vyvezenie puku. Bola z toho napokon kontra, Liška trafil len betóny Whistlea, od ktorého sa puk odrazil priamo pred voľného MATÚŠA SUKEĽA, ktorý nemal problém skórovať do prázdnej brány.

Asistencie: Adam Liška, Patrik Koch.
34:43
importantNahodenie pred bránu od Britov, nikto nevedel kde je puk. Ten sa po pár okamihoch zjavil až za bránou.
34:13
Bondra s Bucom vyniesli puk až do útoku, čím získali pre Slovensko cenných zhruba dvadsať sekúnd.
33:57
Deje sa tak až teraz, na lavicu hanby odišiel na dve minúty za podrazenie Róbert Lantoši.
33:40
Robert Dowd stratil puk v súboji so Sekerom. Britský útočník si žiadal trest, ten ale neprichádza.
32:41
Krištof si nerozumel s Černákom na modrej. Hoci sme boli v podčíslení, mohli sme nebezpečne zakončovať.
32:04
Tatarova časovaná prihrávka nenašla ani Fehérváryho ani Pánika, sme von z útočného pásma.
31:27
Adam Liška nastrelil puk z osi ihriska na bránu. Tomáš Zigo sa ani neviem ako ocitol zrazu na Whistleovi. Divná situácia, nikto sa našťastie nezranil.
30:53
Ofsajd Luntera, vhadzovať sa bude pred modrou čiarou britskej reprezentácie.
30:45
Robert Lachowicz zakončenie na bránu nepridal, jeho koncovka bola zrazená. V Košiciach veľké mexické vlny, ktoré trvajú už asi dve minúty.

30:23
Daňo pod tlakom dvoch protihráčov nezamieril najpresnejšie, trafil iba zadný mantinel.
29:46
To isté na druhej strane predviedol i Robert Farmer, keď trafil betóny Godlu.
29:23
Lantoši vyštartoval po vyhranom buly v obrannom pásme, trafil iba padajúceho Whistlea.
29:15
Po bleskovej akcii Britov musel Černák upokojovať Dowda a Farmera. Všetkých aktérov od seba oddelili až rozhodcovia.
29:09
29:09
goalSlovensko dalo gól! Svoj strelecký účet si otvára i MARIÁN STUDENIČ. Akcia po pravej strane, šikovný krídelník sa predral cez dvoch obrancov a zakončil milimetrovo medzi betóny britského gólmana.

Asistencia: Michal Krištof.
28:00
Steel Aréna si zaspievala mohutne slovenskú hokejovú hymnu "Nech Bože dá!". Tak snáď zajtra zasiahne vyššia moc a pomôže Nemcom obrať USA minimálne o dva body.
27:37
Patrik Koch trafil od modrej len Lakea, puk skončil na ochrannej sieti.

27:17
Zmiešaná štvrtá formácia aj s Bondrom, trochu vzrušenia pred Whistleom, no nič zvláštne.
26:36
Godla pôsobí pri niektorých zákrokoch dosť neisto, podobne to bolo i pri strele Ferrara.
26:04
Matúš Sukeľ so silami na konci. Jeden z našich najproduktívnejších útočníkov aspoň získal puk na naše hokejky.
25:42
Jeden z mála icingov Slovákov v dnešnom meraní síl.
25:16
Okamžitá strela po vyhranom buly, Lantoši trafil Whistlea niekde v okolí hrude/masky.
25:13
Fehérváryho dva dobre mierené rany, obe zlikvidoval britský gólman v modrom drese.
24:33
24:33
goalSlovensko dalo gól! Prihrávka pozdĺž mantinelu, prebral ju MICHAL ČAJKOVSKÝ a posunul sa viac na os ihriska. Strela švihom, Jackson Whistle toho veľa nevidel a navyše musel loviť puk zo siete.

Asistencie: Richard Pánik.
24:11
Daňo zvádzal tuhé súboje so Stephenom Leem, dokonca sa zdalo, že šlo aj o držanie hokejky, vylučovať sa ale nebude.
23:25
Nepríjemnou koncovkou zľava kontroval Dowd, ani on ale nie je tým mužom, ktorý otvorí strelecký účet v druhej časti hry.
23:10
importantBuc s koncovkou do brankára pri snahe trafiť polodkrytú bránu, na druhý raz ale ešte hľadal Luntera. Štvrtej formácii dnes nie je dopriate streliť gól.
22:36
Koch s koncovkou z vrchu kruhov, Whistle pozorný.
22:13
Po šanci Hudáčka sa Slováci nechali na dve minúty zatlačiť, až na pokus Farmera ale Briti nevyprodukovali žiadnu ďalšiu šancu.
21:40
Až po vyše sto sekundách opúšťa posledný hráč prvej formácie ľadovú plochu, naskakuje už lajna s Nagyom a Studeničom na krídlach.
21:14
Hudáček tvrdo pribitý na mantinel, rozhodcovia ale mlčia.
20:32
Robert Farmer na druhej strane pred Godlom, slovenský gólman si poradil pravým betónom.
20:06
importantLibor Hudáček chcel napodobniť Manthu zo zápasu Kanada vs. Nemecko, avšak jeho zakončenie spomedzi nôh mu nevyšlo, Jackson Whistle to dokázal prečítať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovenský hurikán v tretej minúte i delovka Marinčina skazil len gól Hammonda po menšej chybe Godlu. Všetko ale inak ide podľa predpokladov, Veľká Británia nestačí na hostiteľskú krajinu a prehráva 1:3.

Druhá tretina sa začne približne o 21:02.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
Ešte tu bola snaha o kombináciu slovenských chlapcov, k pokusu ale nedošlo.
19:00
Minúta do konca tretiny.
18:51
importantTraja na jedného, pálil Daňo, no len do jediného protihráča stojaceho pred ním. Obrovská škoda, tu sa ešte mohlo prihrávať na stranu.
18:18
Briti zase v útoku, ukazuje sa, že po získaní trojgólového manka sa Slováci akoby zase sami so sebou uspokojili.
17:44
17:44
goalVeľká Británia dala gól!
Denis Godla nebol dostatočne dôrazný pri hre hokejkou, keď chcel poslať puk na zadný mantinel. Využil to MIKE HAMMOND, ktorý zakončil presne medzi betóny nášho brankára.

Asistencia: Mark Richardson.
17:02
importantJackson Whistle sa musel hneď pri svojom prvom zákroku riadne obracať, keď mu puk ku žŕdke chcel zasunúť Dávid Buc. Briti sa oslobodili znovu len icingom.
16:32
changeStriedanie v tíme Veľká Británia: z ihriska odchádza Ben Bowns, prichádza Jackson Whistle.
16:32
Ben O'Connor vyhodil puk do hľadiska z vlastnej tretiny. Vylučovať sa nebude, bolo to aj za pomoci plexiskla.

15:35
Studenič to myslel tečom na Nagya, ktorý sa aj puku dotkol, no neposlal ho smerom na Bownsa.
15:08
Martin Fehérváry šiel sám od pravého mantinelu, vystrelil, ale trafil iba zadný mantinel.
14:57
Briti sa zmocnili puk, vyhadzujú ho len na zakázané uvoľnenie.
14:35
Elitná slovenská formácia točí súpera v jeho obrannej tretine. Divákov najviac nadchla bohužiaľ nevydarená akcia Krištofa smerom na Čajkovského.
13:42
Slovensko v plnom počte.
13:40
13:40
Koncovka Liama Kirka zrazená do rohu slovenským obrancom.
12:44
importantDávid Bondra mohol vo svojich prvých sekundách na šampionáte prekonať súperovho brankára, jeho strela z ľavého kruhu bola vytesnená Bownsom mimo pravú tyčku.
12:29
Dokonca sme v oslabení mohli aj zaútočiť. Liška so Sukeľom si ale nerozumeli.
11:42
Erik Černák vystavil tvrdý strom Benjaminovi Daviesovi. Ťažko povedať, či to Erik urobil naschvál, je dosť možné, že Daviesa ani nevidel. Dve minúty pre košického rodáka za bránenie v hre.
11:18
Hudáček prihrával na voľného Pánika, arbitri ale pískajú ofsajd.

10:45
Zaujímavá akcia od štvrtej slovenskej lajny. Lunter znovu blízko k zásahu po hre pred bránou, zatiaľ to ale nevychádza.
10:00
Veľká Británia spustila kolotoč prihrávok pozdĺž mantinelov v našom obrannom pásme, po polminúte to ale k ničomu neviedlo.
09:02
09:02
goalSlovensko dalo gól! Ďalší gól opäť na striedačku. Jednoduchá akcia sprava, kedy na modrú posielal puk Nagy, tam si ho prebral Krištof, ktorý ho zadovkou dal na MARTINA MARINČINA. Obranca zo zámorskej NHL následne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

08:21
Ani Hudáček, ani Tatar pri našich dvoch presilovkových zakončeniach neohrozili bránu súpera.
07:43
Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Colin Shields – 2 min., podrazenie).

07:11
Černák švihom z ľavého kruhu zase len do britského gólmana, ktorý prežíva asi najťažší vstup do zápasu na šampionáte.
06:41
Studenič v rýchlom protiútoku to nemieril zle, Bowns si ale dal rady.
05:52
Dovolili sme Britom v pokoji rozohrať, avšak Farmer nedokázal krížnou prihrávkou nájsť Olivera Betteridgea.
05:16
05:16
Po dlhšej dobe si ohmatal puk i Godla, predtým šiel v samostatnom úniku na bránu Tatar. Slovenský krídelník bol mierne faulovaný, rozhodcovia ale prižmúrili oči.
04:53
importantĎalšia prihrávka do odkrytej brány, ale ani Dávid Buc poskakujúci puk nedokázal usmerniť do siete!
04:20
Outsiderovi sa nedarí vyhodiť puk z vlastnej tretiny, Lunter nemohol zakončovať, keďže to bola privysoká prihrávka.
03:35
Marko Daňo po robote dvojice Sukeľ – Lantoši so strelou spomedzi kruhov, dobrý reflex britského gólmana.
03:09
Ben Bowns v plnej permanencii, tentoraz ho preverila koncovka Patrika Kocha.
03:05
Náprah od mantinelu do tretice v bráne nekončí. Slováci si ale svoju robotu nekomplikovali, strelili dva góly a sú jasne na koni.
02:25
02:25
goalSlovensko dalo gól! TOMÁŠ TATAR sa natlačil pred bránu, Bowns puk neodrazil dostatočne preč a zozadu korčuľujúci obranca si gumené teleso vrazil sám do siete!
02:04
02:04
goalSlovensko dalo gól! Skvelý nástup do zápasu. Nikým nechránený ANDREJ SEKERA si prevzal puk na modrej, prešiel s ním pár metrov a aj vďaka teču kapitána súpera Jonathana Phillipsa otvoril skóre stretnutia.

Asistencia: Dávid Buc.
02:04
01:49
Godla pre istotu prikrýva puk po zakončení Liama Kirka.
01:23
Koch hľadal pred bránou Lantošiho, na puk slovenský krídelník nedosiahol.
01:01
importantOliver Betteridge šiel sám na Godlu, chcel si to dať na forhend, už tu bol aj náznak strely, avšak puk Britov z čepele hokejky ušiel!
00:46
Laco Nagy schoval strelu za hráča, no ten ju stačil zraziť.
00:06
Tatar v šanci po niekoľkých sekundách, Bowns včas vymrštil ľavý betón.
00:01
V bráne napokon prekvapivo Denis Godla, na striedačke bude pripravený Patrik Rybár. Do hry naskočí 6 obrancov a 14 útočníci, Bondra so Zigom ako extra borci do ofenzívy.

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Ehrhardt, Mosey, Billingsley – Lake, Davies, Betteridge – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Perlini, Shields – Ferrara, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lewis.

Slovensko: Godla (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Pánik – Nagy (A), Krištof, Studenič – Daňo, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Bondra, Zigo.

Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Stephen Reneau (USA) – Bill Hancock (USA), Miroslav Lhotský (USA).
AKTUÁLNE INFORMÁCIE Z KÁDRA SLOVÁKOV

Rovnako ako proti Francúzsku, tak ani proti Britom nezasiahnu do hry obrancovia Jaroš a Ďaloga. Druhý menovaný nebude hrať ani proti Dánom.

V bráne tretíkrát začne Marek Čiliak, do zostavy by mohol prvý raz nazrieť i Dávid Bondra.

Otázny je štart Libora Hudáčka, hovorí sa o zranení. V hre je taktiež aj možná zmena jednotlivých útokov, to sa ale dozvieme až pár hodín pred zápasom.
DOKÁŽU SLOVÁCI POSTÚPIŤ?

Pravda je taká, že slovenskí hokejisti už nemajú nič vo svojich rukách. Dva zápasy pred koncom už nemôžeme predstihnúť Nemcov a Fínov. Do štvrťfinále vyzerá cesta najpriechodnejšie cez Spojené štáty americké, s ktorými máme lepší vzájomný zápas.

Potrebujeme ale, aby Kanada a Nemecko dovolili USA uhrať dokopy len jediný bod. Zámorské derby je na programe v utorok o 20:15, teda posledný deň skupín. O všetkom sa môže rozhodnúť už zajtra, keď Nemci budú čeliť Američanom. Od európskej krajiny potrebujeme výhru prinajhoršom po predĺžení či nájazdoch.

Slovensko potrebujeme samozrejme získať zvyšných šesť bodov zo šiestich, inak by bola celá táto kalkulácia na nič. Po Britoch čakajú na družinu Craiga Ramseyho už len Dáni v utorok o 16:15.
DOTERAJŠÍ PRIEBEH SKUPINY

Briti prehrali všetky zápasy. Začalo to proti Nemcom pomerom 1:3, pokračovalo debaklami proti Kanade (0:8) a Dánom (0:9). Sympatickejšie už pôsobil výkon proti USA, keď outsider držal do 29. minúty nerozhodný stav 1:1, po záverečnej siréne ukazovalo skóre 6:3 v prospech Spojených štátov amerických. Na nulu prehrala Veľká Británia aj vo včerajšom večernom dueli s Fínskom, severania im nasúkali "päťku".

Slovenská pesnička na majstrovstvách začala pozitívne, keď sme zdolali USA 4:1. Prišli ale prehry s Fínmi (2:4), no najmä inkasované góly v posledných sekundách v súbojoch s Kanadou (5:6) a Nemeckom (2:3). Slovenskí hokejisti si napravili chuť včera proti Francúzom, ktorých zdolali 6:3, hoci po druhej tretine to bolo len o gól 3:2.

Nováčik elitnej kategórie má svoj cieľ jasný, je ním záchrana. Skôr sa však predpokladá, že Veľká Británia po skončení šampionátu poputuje do nižšej kategórie. V prvej polovici 20. storočia patrila Veľká Británia medzi veľmi silné celky, dokonca má na svojom konte aj medaily z MS a ešte aj zo zaniknutých ME v hokeji. Naposledy sa Veľká Británia predstavila v A kategórii v roku 1994, odvtedy hrala len nižšie kategórie. Uvidíme, aké výkony predvedie nováčik v Košiciach.

Brankári:

Ben Bowns, Thomas Murdy (obaja Cardiff), Jackson Whistle (Sheffield)

Obrancovia:

Tim Billingsley, Steve Lee (obaja Nottingham), Dallas Ehrhardt (Manchester), Evan Mosey, Mark Richardson (obaja Cardiff), Ben O´Connor, David Phillips (obaja Sheffield), Paul Swindlehurst (Belfast)

Útočníci:

Ollie Betteridge, Robert Farmer, Robert Lachowicz, Brett Perlini (všetci Nottingham), Robert Dowd, Jonathan Phillips (obaja Sheffield), Luke Ferrara, Ben Lake (obaja Coventry), Ben Davies (Guildford), Mike Hammond (Manchester), Liam Kirk (Peterborough, Kanada), Joseph Lewis (Kaufbeuren, Nemecko), Matthew Myers (Cardiff), Colin Shields (Belfast)

SLOVENSKO

Záverečná príprava Slovenska pozostávala celkovo z deviatich prípravných zápasov. Prehry so Švédskom a porážky v dvojzápasoch s Nemeckom a Českom vyvážili dva triumfy nad Rakúskom a po jednom proti Veľkej Británii a Nórskom. Samozrejme, pred šampionátom nejde o výsledky, ale o zohratosť a o čo najlepšiu pripravenosť pred záverečným turnajom.

Počas celého uplynulého mesiaca do tímu Craiga Ramseyho prichádzali a odchádzali noví hráči. Výsledkom toho je finálna 25-členná nominácia, ktorá bola oznámená po zápase s Nórskom.

Brankári:

Denis Godla (Kuopio, Finsko), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Patrik Rybár (Grand Rapids, AHL).

Obrancovia:

Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora, Švédsko), Michal Čajkovský (Dynamo Moskva, KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Christián Jaroš (Ottawa, NHL), Andrej Sekera (Edmonton, NHL), Erik Černák (Tampa Bay, NHL), Martin Marinčin (Toronto, NHL).

Útočníci:

Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Oulu, Finsko), Libor Hudáček (Liberec, Česko), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton, AHL), Richard Pánik (Arizona, NHL), Tomáš Tatar (Montreal, NHL), Marko Daňo (Manitoba, AHL), Mário Lunter (Banská Bystrica).

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z deviateho hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Veľká Británia bude v Košiciach pokračovať v snahe získať nejaký bod, proti Slovákom to ale bude mať neskutočne ťažké.

Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti deklasovali Britov a pripísali si povinné tri body