6. etapa: Ontario - Mount Baldy (127,5 km)

1.Tadej PogačarSlovinskoUAE-Team Emirates3:48:49 h
6.Kasper AsgreenDánskoDeceuninck - Quick Step+22 s
67.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+21:51 min
86.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+26:54 min
95.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+26:54 min

MOUNT BALDY. Slovinec Tadej Pogačar z tímu UAE Emirates sa stal víťazom 6. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Kalifornie.

V úniku dvojice cyklistov na vrchole cieľového stúpania zdolal Kolumbijčana Sergia Higuitu (EF Education First). S odstupom 5 sekúnd prišiel do cieľa Novozélanďan George Bennett (Jumbo-Visma).

Pogačar sa stal aj novým lídrom pretekov s náskokom 16 sekúnd pred Higuitom a 20 sekúnd pred Dánom Kasperom Asgreenom (Deceuninck - Quick Step).

Piatková etapa z Ontaria na vrchol Mt. Baldy merala len 127,5 km, ale končila sa 7,6 km dlhým cieľovým stúpaním s priemerom 8,8% na vrchol Mount Baldy do výšky 1942 m.

Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel do cieľa v pokojnom tempe v tzv. gruppette na 86. mieste s veľkým odstupom 26:54 min a celkovo mu patrí 81. priečka s mankom 1:04:20 h.

V bodovacej súťaži klesol z druhej na štvrtú priečku, na čele je Dán Kasper Asgreen s 37 bodmi, P. Sagan ich má o 13 menej.

Jeho starší brat Juraj bol v piatkovej etape klasifikovaný na 67. mieste s odstupom 21:51 min za víťazom. V kráľovskej etape podujatia sa ocitol aj v úniku. Celkovo mu patrí 62. pozícia (+44:39 min). Tretí z partie Slovákov z tímu Bora-Hansgrohe Erik Baška je stotrinásty (+1:24:14 h).

Zostávajúca etapa pretekov Okolo Kalifornie 2019:

Sobota 18. mája - 7. etapa: Santa Clarita - Pasadena (141 km)

Domov»Cyklistika»Pogačar vyhral kráľovskú etapu na Okolo Kalifornie, Juraj Sagan bol v úniku