Rusko stále nestratilo ešte ani bod, pohodlne zdolalo aj Švajčiarsko

Momentka zo zápasu Švajčiarsko - Rusko na MS v hokeji 2019, radosť ruských hráčov. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|19. máj 2019 o 20:15

Švajčiarom sa nepodarilo skórovať.

MS v hokeji 2019 - skupina B

Švajčiarsko - Rusko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Tufts (USA) - Malmqvist (Švéd.), Oliver (USA), 9056 divákov

Švajčiarsko: Genoni - Y. Weber, Josi, Loeffel, Genazzi, Diaz, Hofmann, Frick, Fora - Fiala, Hischier, S. Moser - Andrighetto, Kurashev, Ambühl - Martschini, Haas, Rod - Praplan, Bertschy, Scherwey

Rusko: Georgijev - Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Barabanov - Dadonov, Malkin, Grigorenko - Kaprizov, Kuznecov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, N. Gusev - Telegin, Andronov, Kovaľčuk

BRATISLAVA. Reprezentanti Ruska triumfovali nad hráčmi Švajčiarska 3:0 v nedeľňajšom stretnutí na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v B-skupine na MS v hokeji 2019.

Rusko je na šampionáte dosiaľ jediné nezdolané mužstvo a figuruje na čele tabuľky B-skupiny. Postup do štvrťfinále si už v predstihu zabezpečili aj štvrtí Švajčiari.

Švajčiarsko uzavrie účinkovanie v B-skupine v utorok od 12.15 h zápasom proti Česku, Rusi sa na záver predstavia takisto v utorok, ale od 20.15 h proti Švédom.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Švajčiarsko - Rusko: fotogaléria

19.5.2019

Online prenos: Švajčiarsko - Rusko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina, Bratislava)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2018/2019
19.05.2019 o 20:15
Švajčiarsko
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
60' minúta
Rusko
Góly a asistencie: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev). Rozhodca: Björk (Švéd.), Tufts (USA) – Malmquist (Švéd.), Oliver (USA). Diváci: 9 056.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Švajčiari sa v tretej tretine snažili o zníženie výsledku, ani jednu zo svojich šancí však nedokázali využiť. Ich hlavný problém niesol meno Alexander Georgijev, ruský brankár totiž predviedol skvelý výkon a úplne vygumoval švajčiarskych strelcov. Kučerov dal v 56. minúte svoj druhý gól v zápase a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté, i tak to ale Švajčiari skúsili ešte v hre bez brankára. Gól by však dnes Georgijevovi nedali, asi ani keby sa hralo do rána. Krásne to potvrdila posledná strela, keď Genazzi trafil tyčku ruskej bránky. Rusko tak zaslúžene získava ďalšie tri body a smeruje za víťazstvom v bratislavskej skupiny, keď za šesť zápasov inkasovalo len tri góly. Švajčiarov čaká v poslednom zápase s Českom boj o výhodnejšiu pozíciu do štvrťfinále.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 11:8 (31:34)
Najlepší hráči zápasu:

Švajčiarsko – Romain Loeffel
Rusko – Alexander Georgijev
59:52
importantGenazzi prenikol do ruskej tretiny po pravej strane a prudkou strelou trafil v úplnom závere tyčku Georgijevovej bránky!
59:09
importantJosi krížnou prihrávkou cez celú šírku ruského pásma nabil na strelu z voleja Martschinimu, ten však trafil len bočnú sieť ruskej bránky.
58:38
Gavrikov vyhodil puk, avšak mimo prázdnu švajčiarsku bránku. Švajčiari okamžite zaviezli puk naspäť do ruskej tretiny.
58:26
Josi dvakrát strieľal od modrej, prvý pokus ale zablokovala skupinka hráčov pred ruskou bránkou a druhý pokus chytil Georgijev.
58:06
Oddychový čas Švajčiarska.
58:06
Vylúčenie v tíme Rusko (Alexander Georgijev – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – strhnutie prilby). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.
58:06
Georgijev nejakú dobu chytal bez masky, čo úplne uniklo rozhodcom. Ruský brankár tak ukázal na uvoľnené remienky na maske a masku odhodil. Napokon ale dostáva menší trest.
57:45
Rusko v plnom počte.
57:10
57:10
importantRusi vyhodili puk zo svojho pásma a len o centimetre minuli prázdnu švajčiarsku bránku!
56:23
importantGenoni opúšťa svoju bránku, Švajčiari tak hrajú presilovku 6 proti 4!
56:05
Rusi hneď po vhadzovaní vyhodili puk za Genoniho bránku a Diaz navyše svojou rozohrávkou trafil Andronova.
55:45
Frick zachytil ruskú rozohrávku a obišiel Georgijevovu bránku z ľavej strany, Kuznecov sa však schválne hodil do ľavej tyčky svojej bránky, aby ju vyhodil z pevného postavenia.
55:45
Vylúčenie v tíme Rusko (Jevgenij Kuznecov – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
55:20
55:20
goalRusko dalo gól!
Rusi sa výrazne približujú víťazstvu! Zajcev nádhernou kolmou prihrávkou našiel na útočnej modrej Anisimova, ktorý si potiahol hrací predmet na pravú stranu. Prihrávkou bekhendom potom posunul puk medzi kruhy NIKITOVI KUČEROVI, ktorý ho už len jemne nadvihol k pravej tyčke Genoniho bránky. Asistencie: Arťom Anisimov, Nikita Zajcev.
54:47
Andrighetto dostal prihrávku na päty, i tak sa ale s pukom dostal z ľavej strany do zakončenia. Strelou zápästím minul Georgijevovu bránku.
54:26
Švajčiari rotujú s pukom v útočnej tretine a po odraze od mantinelu sa dral za pukom Frick. Tesne pred ním odpálil puk z nebezpečného priestoru ruský obranca.
53:56
Josi sa pokúsil presadiť individuálne, na vrchole kruhov ho ale zrazil k ľadu Zadorov. Fora potom strelou zostrelil vlastného spoluhráča Ambühla. Tlak Švajčiarov ukončil zákrokom proti Forovej ďalšej strele gólman Georgijev.
53:22
Strely na bránku v 3. tretine: 1:7
Držanie puku v 3. tretine: 44 % : 56 %
52:10
Kuznecov zadovkou prihral Ovečkinovi, ktorý chcel ešte túto akciu vyšperkovať prihrávkou do prázdnej bránky na Kaprizova. Pred ním ale puk na poslednú chvíľu odpálil posledný švajčiarsky obranca.
51:55
Diaz puk konečne získal a chcel s ním prejsť do útočnej tretiny, na opačnej strane ale stál v ofsajde Fiala. Švajčiarom sa rýchlo kráti čas na vyrovnanie.
51:26
Rusi pokračujú v tlaku i po skončení presilovky. Švajčiarom sa vôbec nedarí dostať sa k puku.
51:00
Švajčiarsko v plnom počte.
50:31
50:31
importantMalkin prihral puk spoza bránky doľava Gusevovi, ktorý trafil tyčku švajčiarskej bránky!
50:20
Malkin tečoval prihrávku pred bránkou, Genoni ale zaklapol betóny včas. Švajčiarsky brankár potom zlikvidoval i strelu Sergačova z ľavej strany.
49:55
importantOvečkin namiesto očakávanej strely prihrával pred bránku Kaprizovovi, ktorý v poslednom momente puk pred bránkoviskom minul.
49:31
Sám potom po niekoľkých prihrávkach strieľal z pravého kruhu, Genoniho bránku však minul.
49:10
Kuznecov na buly uspel a získal puk pre Rusov.
49:00
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Yannick Weber – 2 min., podrazenie).
48:47
Kučerov ho však obral o puk a okamžite otočil hru prihrávkou na rozbehnutého Kuznecova.
48:13
Ani napádanie Rusov už nie je tak agresívne ako na začiatku zápasu. Bertschy mal dosť času na to, aby sa dostal do útočnej tretiny.
48:00
Ambühl obral o puk Malkina, potiahol ho do útočného pásma a tam ho posunul Josimu. Ten ho prihrával na stred Hofmannovi, ktorého tesne pred zakončením obral o puk jeden z obrancov Ruska. Georgijev puk napokon chytil.
47:09
Grigorenko sa potom ocitol v ofsajde. Rusi trochu poľavili v útoku a viac sa zameriavajú na obranu, aby nepúšťali Švajčiarov do prečíslení.
46:49
Hischier sa pustil do prieniku medzi štyroch obrancov Ruska, dostal sa ale do veľmi ťažkej streleckej pozície, odkiaľ minul Georgijevovu bránku.
46:33
Zajcev si neporozumel s Kuznecovom a nevydarenou kolmicou poslal puk na zakázané uvoľnenie.
46:18
Kaprizov vybojoval po vhadzovaní puk a sám ho potiahol po pravom krídle, po súboji s Loeffelom ale oň prišiel.
46:06
Praplan napravil svoju predošlú chybu a sám prešiel s pukom do útočnej tretiny. Nahodenie na bránku bez problémov chytil Georgijev. Nasleduje reklamná prestávka.
45:50
Praplan zachytil prienikovú prihrávku na Andronova, potom ale nepresnou prihrávkou poslal puk na zakázané uvoľnenie.
45:04
importantNa opačnej strane sme opäť sledovali krásnu akciu dvojice Gusev – Kučerov, ktorú zakončoval druhý menovaný. Z pravej strany minul tesne Genoniho bránku.
44:45
Martschini sa z ničoho nič ocitol za ruskou obranou, kolmú prihrávku ale nedokázal spracovať.
44:26
importantMalkin sa dostal s Dadonovom do prečíslenia 2 proti 1. Malkinova prihrávka bola zrazená od hokejky obrancu Diaza a aj keď sa Genoni už presúval k druhej tyčke, tak dokázal puk chytiť do lapačky.
43:37
Švajčiarsky obranca okamžite otočil hru a prihrávkou do druhej vlny vyzval k strele Genazziho, ktorého tvrdý pokus končí na hrudi Georgijeva.
43:18
Kaprizov obišiel s pukom celú útočnú tretinu, nedokázal však nájsť voľného spoluhráča. Josi ho napokon obral o puk.
42:31
Telegin si neporozumel s Nesterovom na modrej a nepresnou prihrávkou poslal puk až za Georgijevovu bránku.
42:09
Zakázané uvoľnenie Švajčiarov.
41:56
Oba tímy v plnom počte.
41:49
41:49
importantZadorov sa z ľavej strany natlačil pred obrancu a dostal sa až k Genonimu, cez ktorého dokázal puk prestrčiť. Puk doskákal poza jeho betóny tesne mimo bránku.
41:32
Fora potiahol puk do ruskej tretiny, nepresnou prihrávkou ale potom v podstate daroval puk Rusom.
41:05
Sergačov čistým hitom zostrelil Hischiera, ktorý ale ešte stihol odohrať puk. Švajčiarom sa však nepodarilo preniknúť do ruskej tretiny a musia začínať s rozohrávkou z vlastného pásma.
40:27
Rusi vyhrali úvodné vhadzovanie tretej tretiny a hneď zakladajú svoj útok. Kuznecov trafil Josiho do hokejky a od nej sa puk odrazil do helmy švajčiarskeho obrancu. Ten odchádza otrasený na striedačku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:52.
Druhá tretina ponúkla vyrovnanejší hokej, v niektorých pasážach sa ale i tak dostávali Rusi do veľkého tlaku. Svoje vedenie navýšili po krásnej akcii presilovkovým gólom Kučerova, ďalšie veľké príležitosti však zahodili. Švajčiari sa snažili o zníženie, proti však bol výborne chytajúci Georgijev, ktorý zlikvidoval všetky príležitosti Helvétov. Po vzájomnom vylúčení na konci druhej tretiny sa ďalšie dejstvo začne hrou 4 proti 4.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 11:14 (20:26)
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Noah Rod – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Rusko (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubosť).
39:56
Jeden zo Švajčiarov trafil Kučerova zozadu do helmy a okamžite sa ho vydal brániť Gavrikov. Pred švajčiarskou striedačkou potom vznikla veľká skrumáž, ktorú musia riešiť rozhodcovia.
39:38
Na Orlovovu kolmicu si krásne nakorčuľoval Kučerov, na poslednú chvíľu mu ale posledný švajčiarsky obranca vypichol puk.
39:14
Ovečkin získal puk, zdržal sa ale na ľade príliš dlho, a tak ho len posunul dozadu.
38:49
Genoni potom vyrazil i Orlovovu tvrdú strelu od modrej a k puku sa dostali Švajčiari, ktorý sa ešte snažia zaútočiť v druhej tretine.
38:03
Dadonov sa sólovo pretlačil do švajčiarskej tretiny a z pravej strany sa snažil nájsť priestor medzi Genoniho betónmi. Švajčiarsky gólman bol pripravený.
37:30
Hra je teraz z oboch strán trochu rozháraná. Oba tímy si veľmi rýchlo vymieňajú puk a nie sú schopné sa usadiť v súperovej tretine.
36:56
Andrighetto sa pokúsil zaskočiť Georgijeva strelou z ostrého uhla, ruský brankár ale dnes chytá skutočne výborne a je pripravený na každú strelu.
36:35
Kučerov zaviezol puk do švajčiarskej tretiny, v súboji za Genoniho bránkou však oň prišiel.
36:10
Potom mu ale pri kľučke na útočnej modrej opäť odskočil puk. Ovečkinovi sa v Bratislave jednoducho nedarí.
35:46
Ovečkin hneď po návrate na ľad zostrelil čistým hitom Bertschyho, ktorý sa len veľmi ťažko dvíhal z ľadu.
35:29
35:24
35:24
importantRuský brankár sa teraz skutočne predviedol! Josi naznačil strelu a potom posunul puk na pravú stranu Hischierovi, Georgijev sa ale presunul na svoju ľavú stranu včas a strelu zastavil.
34:50
Až teraz sa im to konečne podarilo. Haas strieľal z pravého kruhu, avšak nepresne a Švajčiarom sa nedarí dostať sa znovu k puku.
34:20
Švajčiarom táto presilovka vôbec nevychádza. Helvéti majú obrovský problém sa vôbec usadiť v útočnom pásme.
33:29
Vylúčenie v tíme Rusko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.
33:05
Švajčiari zatlačili Rusov poriadne hlboko do obrany. Scherweyova strela však nebola presná a Fialovu strelu zastavil Zadorov.
32:24
Strely na bránku: 15:23
Držanie puku v 2.tretine: 52 % : 48 %
31:49
Genoni rozohral veľmi riskantne, ale úspešne. Helvéti nahodili puk na zadný mantinel, Moser ale v súboji za ruskou bránkou o puk prišiel.
31:22
Útok Švajčiarov viedol Frick, ktorý hneď po prechode útočnej modrej vypálil, avšak mimo Georgijevovu bránku.
30:53
Už ale opäť pokračuje ruský tlak. Postupne strieľali Kučerov, Kuznecov a nakoniec i Zajcev, ktorý trafil dnešného narodeninového oslávenca Kuznecova do nohy.
30:21
importantMartschini prihrávkou spoza bránky našiel úplne voľného Hofmanna, ktorý sa ale ocitol už veľmi blízko ruského brankára, a tak ho trafil len do betónu.
30:07
Georgijev má problém s maskou, pretože jedna zo striel Švajčiarov ho do nej trafila. Ruský brankár si teraz upravuje svoju výstroj.
29:59
Nakoniec tento útok zakončil strelou od modrej Zadorov, jeho strelu ale zastavil Josi.
29:34
Diaza obral o puk Gusev, namiesto prihrávky na voľného Anisimova ale zatiahol puk za bránku.
29:01
Obraz hry teraz začína pripomínať úvod zápasu, kedy boli Rusi jasne lepším tímom a Švajčiari sa vôbec nedokázali dostať k puku.
28:38
Nesterov čisto v súboji pri mantineli obral o puk Josiho a Rusi zakladajú ďalší útok.
28:18
I tak ale Genoni dokázal chytiť do lapačky Grigorenkovu strelu. Švajčiarsky brankár si pri prerušení hry ide pre svoju hokejku, ktorá sa dostala až do rohu obranného pásma.
28:00
Orlov vysunul kolmou prihrávkou na ľavú stranu Telegina, ktorého nečakanú strelu z ostrého uhla vyrazil Genoni, ktorý pri tom stratil hokejku.
27:42
Švajčiari veľmi dobre napádajú ruskú rozohrávku, k puku sa ale nedostali.
27:06
Rusi pokračujú v tlaku. Andronov obišiel švajčiarsku bránku, prihral ale nepresne Orlovovi na modrú a vytlačil tak svoj tím z útočného pásma.
26:20
26:20
Krásna presilovková akcia Rusov končí druhým gólom zbornej! NIKITA KUČEROV si niekoľkokrát cez celú šírku švajčiarskeho pásma vymenil puk s Gusevom a nakoniec po jeho prihrávke z prvej namieril presne na švajčiarsku bránku. Genoni sa nestihol presunúť k svojej ľavej tyčke a nohou si puk len zrazil do svojej bránky. Asistencia: Nikita Gusev.
26:09
Dadonov si narazil puk s Malkinom a nakoniec sprava strieľal, Genoni sa stihol presunúť a strelu vyraziť.
25:46
Haas sa vrhol do Sergačovovej strely. Krívajúc sa snaží zaujať obrannú pozíciu, puk ale nezískal.
25:21
Rusi vyhrali vhadzovanie a rýchlo sa rozostavili do tradičnej presilovkovej formácie.
25:02
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nico Hischier – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
25:02
25:02
importantKučerov sa prekľučkoval priamo medzi kruhy a ocitol sa sám pred Genonim, ten ho ale dokázal vychytať. Následne Hischier úmyselne posunul bránku, pretože puk ležal pri pravej tyčke a on nemal hokejku.
24:27
Po dlhej dobe útočia Rusi. Zajcev sa individuálne popri mantineli dostal do švajčiarského pásma, potom ale prihral presne medzi dvoch spoluhráčov na modrej.
23:45
Švajčiari sú v druhej tretine výrazne aktívnejší. Andrighetto si zasekol obrancu a z vrcholu pravého kruhu vystrelil, trafil však len masku Georgijeva.
23:11
23:11
importantScherwey sa trochu prekvapivo ocitol sám za ruskou obranu a z pravej strany šiel sám na ruského brankára, ten ale jeho úmysel zakončiť medzi betóny vystihol.
22:31
22:23
Haas prihrával z pravého kruhu na Hischiera, ktorý pred Georgijevom tečoval puk. Ruský brankár betónmi puk vyrazil.
21:58
Napokon im pomohli Švajčiari, keď Josimu utiekla na modrej ľahká prihrávka popri mantineli.
21:27
Švačiarska pätica zviera ruskú štvoricu, ktorej sa nedarí získať puk. Rusi už začínajú byť unavení, striedačku majú v druhej tretine totiž na opačnej strane.
20:31
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Nesterov – 2 min., podrazenie).
20:31
Haas sa krásnym spôsobom prekľučkoval medzi dvojicou ruských obrancov a Nesterov ho musel podraziť, aby sa nedostal do samostatného úniku.
20:23
20:20
Úvodné vhadzovanie druhej tretiny vyhrali Rusi a keďže hrajú v oslabení, tak puk hneď vyhodili za švajčiarsku bránku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:06.
Rusi vstúpili do zápasu nevídaným uragánom a svojho súpera drvivým tlakom zatlačili do jeho pásma. Zborná bolo za tento tlak odmenená vedúcim gólom a pokojne mohla pridať i viac gólov, proti však bolo nepresné zakončenie alebo brankár Švajčiarov Genoni. Švajčiarom sa až v druhej časti prvej tretiny podarilo vyrovnať hru, svoje nebezpečné situácie ale nedokázali využiť. Do druhej tretiny si Švajčiari prenášajú ešte 23 sekúnd presilovky z konca prvej tretiny.

Strely na bránku v 1. tretine: 9:12
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Po narážačke na modrej s Diazom ešte strieľal znovu Andrighetto, i teraz ale minul ruskú bránku.
19:25
Andrighettova strela od modrej skončila mimo a Georgijev potom pokryl Hofmannovu strelu. Barabanov puk potom znovu vyhodil za Genoniho bránku.
19:00
Rusi nakoniec vyhadzujú puk a Švajčiari musia začínať znovu z vlastnej tretiny.
18:54
Hischierovu strelu zablokoval jeden z obrancov Ruska a Moser svojou dorážkou minul Georgijevovu bránku.
18:23
Do debaty Josiho s rozhodcom prišiel Kovaľčuk, ktorý do Švajčiara strčil. O čo šlo ruskému kapitánovi, asi nikto nevie a môže byť rád, že nedostal dve minúty.
18:23
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Zadorov – 2 min., podrazenie).
18:04
Helvéti vyrazili do prečíslenia 3 proti 2, to ale zabil katastrofálnou prihrávkou do strany na Mosera Fiala. Je však signalizovaný ďalší ruský trest.
17:28
Švajčiari sa takmer dostali pri rozohrávke Rusov k puku, Andronov ale napokon rozohral úspešne.
17:02
Švajčiarom sa až po presilovke podarilo na dlhšiu dobu sa usadiť v útočnom pásme, ale ani teraz neprišla nebezpečná strela.
16:11
15:58
Andronov puk získal a dokonca zaútočil. S pukom obkrúžil celé útočné pásmo a získava tak cenné sekundy.
15:29
Haas trafil obrancu Nesterova, ktorý okamžite puk odpálil až za Genoniho bránku. Švajčiari sa však rýchlo vrátili do ruského pásma.
15:10
Strely na bránku: 6:11
15:05
Helvéti ale o puk v súboji pri mantineli prišli a potom sa nepresnou prihrávkou na modrú sami vytlačili z ruského pásma.
14:30
Švajčiari vyhrali buly a hneď prišla strela od modrej od kapitána Diaza, ktorá ale končí mimo.
14:11
Vylúčenie v tíme Rusko (Dinar Chafizullin – 2 min., hákovanie).
14:01
Švajčiari prebrali iniciatívu a teraz sú to oni, kto tlačí svojho súpera do obrany.
13:47
importantK Martschinimu sa odrazil puk medzi kruhmi a okamžite vystrelil. Namieril ale len do stredu bránky, priamo na pripraveného Georgijeva.
13:21
Kaprizov stratil zbytočnými kľučkami na útočnej modrej puk, pomohol mu ale ofsajd Fricka, po ktorom Švajčiari nemohli pokračovať ďalej.
13:00
Kaprizov získal pri mantineli puk a prihral ho na stred Ovečkinovi, ktorý puk znovu netrafil dobre a ten skončil v Genoniho lapačke.
12:44
Dadonov teraz skvele napáda rozohrávajúcich švajčiarskych obrancov, ktorí sa nedokážu dostať z vlastnej tretiny.
12:11
Švajčiari aspoň opticky konečne vyrovnali hru, stále sa im ale nedarí usadiť sa v ruskom pásme.
11:30
Josi obral o puk Zajceva, potom ale po nevydarenej kľučke o puk prišiel.
11:07
Na opačnej strane sa snažil individuálne prekľučkovať k Georgijevovej bránke Andrighetto, jeden z ruských obrancov mu ale puk stečoval na ochrannú sieť.
10:46
Andronov si naviedol puk za bránku Genoniho, kde ho oň čistým narazením pripravil Ambühl.
10:18
Švajčiarom sa stále nedarí chytiť sa. Rusi s ľahkosťou zachytávajú všetky ich pokusy o útok už v strednom pásme.
10:00
importantKuznecov prihral od pravého mantinelu Ovečkinovi, ktorý sa pretlačil cez obrancu a strelou na dlhú hokejku donútil Genoniho k ďalšiemu skvelému zákroku.
09:45
Ruské zakázané uvoľnenie. Ruská striedačka ešte skúša protestovať, nemá však šancu na úspech.
08:50
08:50
importantMalkin sa zrazil s rozhodcom a prišiel o puk. Ten sa potom vo švajčiarskom útoku odrazil priamo do jazdy Josimu, ktorého pokus z vrcholu kruhov musel vyraziť lapačkou gólman zbornej Georgijev.
08:22
Nesterovova tvrdá strela od modrej minula švajčiarsku bránku a Bertschy nakoniec zo zúfalstva vyhodil puk do stredného pásma.
07:50
Tlak Rusov tak pokračuje. Gusevovu strelu od pravého mantinelu vyrazil Genoni k Nesterovovi, ktorému v okamžitej strele zabránil jeden zo švajčiarskych obrancov.
07:29
Andrighetto prešprintoval Chafizullina, jeho prihrávku do útočnej tretiny ale nedokázal spracovať žiaden zo švajčiarskych hráčov. Švajčiarom sa stále nedarí usadiť sa v ruskej tretine.
06:48
Po krátkej švajčiarskej akcii sú však Rusi znovu nasťahovaní v tretine svojho súpera. Orlovovu strelu od modrej vyrazil Genoni a následne sa ocitol po zachytení ďalšej švajčiarskej rozohrávky Ovečkin v ofsajde.
06:19
Josi vyhadzuje puk pod tlakom napádajúcich ruských hráčov na zakázané uvoľnenie.
06:19
Strely na bránku: 1:7
05:49
Prvá nebezpečnejšia situácia pred ruskou bránkou. Martschini zachytil Georgijevovu rozohrávku a z ostrého uhla sa tlačil do bránky. Ruský brankár si svoju ľavú tyčku postrážil.
05:35
Švajčiarska obrana je jednoznačne preťažená a začína robiť jednu chybu za druhou.
05:35
Zborná pokračuje v tlaku. Fiala stratil puk pri vlastnej rozohrávke a Gusev okamžite strieľal po zisku puku spomedzi kruhov. Genoniho lapačka bola pripravená.
05:19
Teleginova strela z pravej strany bola zrazená hokejkou švajčiarskeho obrancu na ochrannú sieť.
05:00
5 minút úvodnej tretiny je za nami a Švajčiari sa ešte vôbec nedostali do ruskej tretiny. Nástup Rusov je skutočne drvivý.
04:30
04:30
importantOvečkin sa po prihrávke Kaprizova ocitol pred bránkoviskom Švajčiarov v obrovskej príležitosti, trafil ale len Genoniho, ktorý následne zlikvidoval i všetky ďalšie dorážky Rusov.
03:36
03:36
Rusi otvárajú skóre! Orlov vletel do otvorenej švajčiarskej obrany a dostal sa až k zakončeniu na Genoniho, ktorý jeho nie veľmi vydarenú strelu ešte dokázal betónom vyraziť. Puk sa však odrazil doprava od neho priamo k voľnému ARŤOMOVI ANISIMOVI, ktorý puk dorazil do prázdnej bránky. Asistencie: Dmitrij Orlov, Nikita Gusev.
03:20
Moser mohol konečne zaútočiť, na útočnej modrej sa ale zrazil so Zadorovom a o puk prišiel.
03:13
Rusi pokračujú v tlaku i po skončení presilovky. Švajčiarom sa nedarí dostať sa k puku a maximálne vytláčajú Rusov do rohov vlastného pásma.
02:37
Scherwey, ktorý nemal hokejku, zablokoval strelu Ovečkina a s bolestivým výrazom po vyhodení puku pomaly odkorčuľoval na švajčiarsku striedačku.
02:22
01:59
Chafizullin pripravil Ovečkinovi obľúbenú pozíciu na strelu, kanonier Washingtonu Capitals ale minul Genoniho bránku. Scherwey prišiel o hokejku.
01:35
Ovečkinovu tvrdú strelu od modrej Genoni vyrazil, hrací predmet je ale naďalej pod kontrolou ruského tímu.
01:01
Švajčiarom sa po nevydarenej Malkinovej strele podarilo vyhodiť puk, Rusi sa ale okamžite vrátili do švajčiarskej tretiny.
00:48
Prvá presilovka Rusov začína úspešne. Zborná sa usadila v útočnom pásme a po Dadonovovej strele zasahoval prvýkrát v zápase Genoni.
00:22
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Michael Fora – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
00:18
Úvodné vhadzovanie vyhrali Rusi, ktorí okamžite nastrelili puk na zadný mantinel.
00:01
Švajčiari budú hrať v červených dresoch, Rusi v bielych.
Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu, zápas sa tak o malú chvíľu začne.

Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Hischier, Fiala, S. Moser (A) – Ambühl, Kurashev, Andrighetto – Rod, Haas, Martschini – Praplan, Scherwey, Bertschy.

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Telegin – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuznecov, Ovečkin (A) – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Andronov, Kovaľčuk (C), Barabanov.

Rozhodca: Björk (Švéd.), Tufts (USA) – Malmquist (Švéd.), Oliver (USA).
Vzájomné zápasy

V posledných zápasoch sú jasne úspešnejší vo vzájomných dueloch Rusi, ktorí porazili Švajčiarsko v posledných ôsmich zápasoch za sebou. Švajčiarsko naposledy zabodovalo proti Rusku ešte na MS 2005 pri remíze 3:3 a naposledy porazilo Rusov na MS 2000 v Petrohrade (3:2).

RUSKO

Rusi ako jeden z najväčších favoritov zatiaľ postupujú turnajom bez zaváhania a bez straty bodov vedú bratislavskú skupinu B. Postupne Rusi porazili Nórsko, Rakúsko, Česko, Taliansko a včera i Lotyšsko. V piatich zápasoch inkasovala zborná len tri góly a čisté konto si udržala v troch zápasov. Tím druhého najproduktívnejšieho hráča Nikitu Kučerova (4+8) je i dnes papierovým favoritom a v prípade výhry sa výrazne priblíži výhre v skupine.

Súpiska Ruska na MS 2019:

Brankári – Iľja Sorokin (CSKA Moskva), Alexander Georgijev (New York Rangers, NHL), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay Lightning, NHL)

Obrancovia – Dinar Chafizullin (SKA Petrohrad), Vladislav Gavrikov (Columbus Blue Jackets, NHL), Dmitrij Orlov (Washington Capitals, NHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, NHL), Nikita Zadorov (Colorado Avalanche, NHL), Nikita Nesterov (CSKA Moskva), Michail Sergačov (Tampa Bay Lightning, NHL)

Útočníci – Ivan Telegin, Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov (všetci CSKA Moskva), Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuznecov (obaja Washington Capitals, NHL), Jevgenij Malkin (Pittsburgh Penguins, NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, NHL), Sergej Plotnikov, Alexander Barabanov, Nikita Gusev (všetci SKA Petrohrad), Jevgenij Dadonov (Florida Panthers, NHL), Iľja Kovaľčuk (Los Angeles Kings, NHL), Nikita Kučerov (Tampa Bay Lightning, NHL)
ŠVAJČIARSKO

Švajčiari po vlaňajšom finále, v ktorom podľahli až po nájazdoch Švédov, znovu hladko postupujú turnajom a už majú v podstate istý postup do štvrťfinále. Zo zápasov s papierovo slabšími súpermi totiž vyťažili plný počet 12 bodov, keď postupne porazili Taliansko, Lotyšsko, Rakúsko a Nórsko. Včera však v prvom zápase so silnejším súperom podľahli vlaňajším finálovým premožiteľom zo Švédska. Dnešný zápas je tak dôležitý z pohľadu nasadenia do štvrťfinále, preto ak chcú Švajčiari dostať do play-off papierovo slabšieho protivníka, tak by mali dnes rozhodne zabodovať.

Švajčiarsko – Taliansko 9:0
Lotyšsko – Švajčiarsko 1:3
Švajčiarsko – Rakúsko 4:0
Švajčiarsko – Nórsko 4:1
Švédsko – Švajčiarsko 4:3

Súpiska Švajčiarska na MS 2019:

Brankári – Reto Berra (Fribourg-Gotteron), Robert Mayer (Genève-Servette), Leonardo Genoni (SC Bern)

Obrancovia – Yannick Weber, Roman Josi (obaja Nashville Predators, NHL), Raphael Diaz (EV Zug), Lukas Frick, Joel Genazzi (obaja Lausanne HC), Michael Fora (HC Ambri-Piotta), Romain Loeffel (HC Lugano), Janis Moser (EHC Biel)

Útočníci – Vincent Praplan (Springfield Thunderbirds, AHL), Andres Ambühl (HC Davos), Nico Hischier (New Jersey Devils, NHL), Gregory Hofmann (HC Lugano), Kevin Fiala (Minnesota Wild, NHL), Philipp Kurashev (Quebec Remparts, Kan./QMJHL), Noah Rod (Genève-Servette), Tristan Scherwey, Simon Moser, Gaëtan Haas (všetci SC Bern), Christoph Bertschy (Lausanne HC), Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Lino Martschini (EV Zug)
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu bratislavskej skupiny B medzi Švajčiarskom a Ruskom. Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusko stále nestratilo ešte ani bod, pohodlne zdolalo aj Švajčiarsko