Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Trenčín zvládol dôležitý zápas, Podbrezová opúšťa Fortuna ligu

Do baráže pôjde jeden z dvojice Trenčín - Zlaté Moravce.

Futbalisti AS Trenčín po strelenom góle.Futbalisti AS Trenčín po strelenom góle.(Zdroj: Radovan Stoklasa - TASR)

MYJAVA. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová definitívne obsadia v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019 posledné 12. miesto a zostúpia do II. ligy.

Hráči Podbrezovej v sobotňajšom existenčnom dueli 9. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie podľahli v Myjave tímu AS Trenčín vysoko 0:4. Kolo pred koncom súťaže zaostávajú o štyri body práve za týmto súperom, ktorý priebežne figuruje na barážovej 11. pozícii.

Trenčín premenil tri penalty

Trenčania položili základy dôležitého víťazstva už do prestávky, keď sa z dvoch pokutových kopov presadili Joey Sleegers a Hamza Čatakovič. Prvý menovaný po zmene strán v 65. minúte opäť penalty zvýšil už na 3:0 a definitívny koniec Podbrezovčanov dokonal v 72. minúte opäť Čatakovič.

Trenčín však napriek sobotňajšiemu triumfu stále nemá istú účasť vo Fortuna lige pre budúci ročník 2019/2020. Ak sa chce vyhnúť baráži proti druhému tímu II. ligy, musí v záverečnom kole preskočiť aktuálne desiaty FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (31).

V Nitre rozhodol Depetris

V dueli medzi FC Nitra a Spartakom Trnava sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo hostí 1:0. O tri body pre Trnavu sa postaral v 80. minúte David Depetris.

Dej zápasu však mohol vyzerať úplne inak, ak by krátko pred polčasovou prestávkou v 40. minúte domáci Tomáš Vestenický premenil pokutový kop. Hrdinom momentu bol však brankár Spartaka Dobrivoj Rusov.

Trnavčania v aktuálnej sezóne dokázali vyhrať nad Nitrou až na štvrtý pokus. V predchádzajúcich troch tohtosezónnych vzájomných meraniach síl raz vyhrala Nitra a dve stretnutia sa skončili remízou.

Senica predĺžila víťaznú sériu

Prečítajte si tiež: Kluby budú musieť mať iba prírodný trávnik, Žilina toto rozhodnutie ostro kritizuje Čítajte

Futbalisti FK Senica potvrdili, že v nadstavbovej časti majú formu. Doma zdolali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 a predĺžili víťaznú sériu na sedem ligových zápasov.

Už v 11. minúte si dal vlastný gól Kamerunčan Noé Achille Kwin Amban. V 25. minúte zvýšil náskok domácich ďalší Afričan - útočník z Beninu Désiré Ségbé Azankpo.

Po zmene strán v 54. minúte pridal tretí zásah Seničanov Brazílčan Jean Deretti. Kapitán hostí Tomáš Ďubek v 56. minúte z penalty dokázal iba znížiť na konečných 1:3 z pohľadu FC ViOn.