Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín

Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Veľkej Británii? (anketa)

Hlasujte v ankete denníka SME.

Momentka zo zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2019.Momentka zo zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2019.(Zdroj: SME - Marko Erd)

Anketa: Najlepší hráč zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2019

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS v hokeji 2019 nad Veľkou Britániou 7:1.

Slovenský tím sa do nováčika elitnej kategórie pustil bez rešpektu a od úvodu sa hralo najmä pred brankárom Bownsom. Už po siedmich sekundách nebezpečne strieľal Tatar, ale Bownsa neprekonal.

Anketa:
Kto bol najlepším hráčom Slovenska proti Veľkej Británii?

Anketa už bola ukončená.

Po chybe Slovákov v strednom pásme sa Betteridge v 2. minúte dostal do brejku, vo výbornej príležitosti mu však odskočil puk. Krátko na to vybojovali Lunter s Bucom puk pre Sekeru, ktorý otvoril skóre - 0:1.

Rušný úvod zápasu podčiarkla o 24 sekúnd individuálna akcia Tatara, ktorá znamenala skóre 0:2. Bondra vo svojom prvom striedaní vybojoval presilovku, v ktorej Marinčin strelou od modrej upravil na 0:3.

V 13. minúte sa v oslabení dostal do úniku Bondra, ale Bowns jeho šancu zmaril rovnako ako o tri minúty Feherváryho pokus.

Godla prišiel o čisté konto v 18. minúte, keď Richardsonovu strelu vyrazil priamo pred Hammonda, ktorý využil nepozornosť protihráčov - 1:3.

Aj druhú tretinu začali Slováci veľkou šancou, Hudáček však svojou technickou parádičkou neprekvapil brankára Whistleho, ktorý v závere prvej časti vystriedal Bownsa.

Ďalší gól síce nepridal v 24. minúte Buc, ale Čajkovský krátko na to namieril presne - 1:4.

Hernú pohodu slovenského tímu dokumentoval individuálnou akciou v polovici zápasu Studenič (1:5) a v 36. minúte Sukeľ využil ideálny odraz puku po Liškovej strele - 1:6.

Slovenskí reprezentanti chceli fanúšikov potešiť aj v tretej tretine, snažili sa pridať ďalšie góly, no viackrát stroskotali na Whistleovi. V 46. minúte nezvýšil skóre Nagy a o štyri minúty nevyšiel blafák ani Nagyovi.

Naďalej sa hralo najmä pred britským brankárom, ktorého v 58. minúte prekonal aj Bondra, keď tečoval Kochovu strelu.