Kanada potvrdila úlohu favorita, Dánsku nedovolila streliť ani jeden gól

Momentka zo zápasu Kanada - Dánsko na MS v hokeji 2019.
Momentka zo zápasu Kanada - Dánsko na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|20. máj 2019 o 20:15

Kanadskí hokejisti dominovali.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Kanada - Dánsko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Dubois (Marchessault, Mark Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Mark Stone), 34. S. Reinhart (Couturier, Chabot), 45. S. Reinhart (P. Myers, Cirelli)Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Schukies (Nem.) - Dalton (V. Brit.), Hancock (USA), 4665 divákov

Kanada: Hart (51. Blackwood) - Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers - Dubois, Mark Stone, Marchessault - Couturier, S. Reinhart, Cirelli - McCann, Turris, Mantha - Henrique, D. Strome, Joseph - T. Bertuzzi

Dánsko: Galbraith - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo, O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser - Russell, Bödker, Regin - Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen - Madsen, Bau Hansen, From - Jakobsen, Poulsen, Meyer - Olesen

KOŠICE. Reprezentanti Kanady zdolali hráčov Dánska 5:0 v pondelňajšom večernom zápase A-skupiny na MS v hokeji 2019.

Zámorský tím rozhodol o triumfe už v prvej tretine, keď po necelých deviatich minútach viedol o tri góly.

Kanaďania figurujú po piatom víťazstve v sérii na priebežnej druhej priečke A-skupiny. Východiskovú pozíciu pred štvrťfinále si môžu vylepšiť ešte v utorok, keď nastúpia o 20.15 h v zámorskom derby proti hokejistom USA.

Dáni po štvrtej prehre na turnaji zostanú s určitosťou na šiestej pozícii. Šampionátové účinkovanie uzavrú rovnako v utorok, o 16.15 h si zmerajú sily s domácimi reprezentantmi.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Kanada - Dánsko: fotogaléria

20.5.2019

Online prenos: Kanada - Dánsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
20.05.2019 o 20:15
Kanada
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Dánsko
Góly a asistencie: 1. Dubois (Marchessault, Mark Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Mark Stone), 34. S. Reinhart, 45. S. Reinhart (P. Myers, Cirelli). Rozhodca: Ohlund (Švédsko), Schukies (Nemecko) – Dalton (Veľká Británia), Hancock (USA). Diváci: 4 665.
Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Najlepší hráči stretnutia:

Oliver Lauridsen (Dánsko).
Sam Reinhart (Kanada).
Kanada rozhodla o svojom triumfe už v prvej tretine. Od deviatej minúty sa duel len dohrával, Dáni boli bezzubí a nedokázali prekonať Harta, respektíve Blackwooda. Javorové listy tak zostávajú v hre o prvenstvo v košickej skupine.
59:45
Deje sa tak aj o dvadsať sekúnd neskôr. Toto je jasným obrázkom toho, čo sme dnes v Košiciach videli. Diváci to oceňujú piskotom.
59:24
Nik sa už nikam neponáhľa, Anthony Mantha zašiel s pukom dva razy za vlastnú bránu.
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:33
Julian Jakobsen neťaží z chyby Cirelliho, Dáni si puk v rýchlosti nedokázali posunúť tak, ako si predstavovali.
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:26
Frederik Storm nedá gól ani z toho. Prízemná koncovka spomedzi kruhov, Blackwood zasiahol betónmi.
56:44
Mackenzie Blackwood s ojedinelým zákrokom po svojom príchode na ľad.
56:27
Javorové listy dlho v útočnej tretine nezostali.
56:14
Za pukom na zadnom mantineli šprintuje Mantha.
55:50
Po icingu Kanady sa Dáni vpredu veľmi neukázali. Hra je znovu v ich tretine.
54:57
Oficiálny report hovorí, že dnešné stretnutie sleduje 4 665 divákov. Obávam sa, že to bude ešte o pár stovák menej.
54:57
Po zákroku Galbraitha nás čaká posledná reklamná prestávka dňa.
54:20
Nicklas Jensen sa ani na dva razy nepresadil pred Blackwoodom.
53:47
Obrázok sa opakuje, útok Kanady, zblokovaná strela či zákrok Galbraitha a potom vyhodenie puku od Dánov.
53:00
Hokejové trápenie už dlho pokračovať nebude. Zápas sa dohráva už nejakú tú desaťminútovku, neužívajú si ho ani slovenskí fanúšikovia.
52:15
52:15
Ofsajd Kanady, dostala sa doň formácia Stromea.
50:56
changeStriedanie v tíme Kanada: z ihriska odchádza Carter Hart, prichádza Mackenzie Blackwood.
50:56
50:30
importantFrederik Storm trafil spoza hráča len ďalšieho Kanaďana, na druhej strane namlsaný obranca Chabot blafákom do forhendu necháva vyniknúť Galbraitha.
49:49
Oliver Lauridsen obetavo zblokoval náprah McCanna z vrcholu medzikružia.
49:10
Striedania bez väčšej aktivity v útočným tretinách.
47:30
Hokejisti sa len tak naháňajú za pukom, horšia atmosféra v Steelke počas skupiny hádam ani nebola...
46:27
Troy Stecher to od modrej napáral len do hornej časti ochrannej siete aj za pomoci obrancu.

45:33
Morten Poulsen najprv trafil iba hráča pred sebou, potom dostal druhú šancu, pri ktorej už musel zasahovať Carter Hart.
44:55
Carter Hart po dlhej dobe so zákrokom, udrží kanadský gólman nulu?
44:34
Divákov očividne baví viac pauza a možnosť sebakontroly zvuku v aréne, ako samotný duel. Finálne rozhodnutie o góle príde každú chvíľu.
44:34
44:34
goalKanada dala gól!
SAM REINHART tečoval nastrelenie Myersa od modrej. Gólu musel po druhýkrát dal finálne požehnanie až videorozhodca.

Asistencie: Philippe Myers, Anthony Cirelli.
44:17
Oliver Larsen prišiel o hokejku v súboji s Myersom, napriek tomu dokázal kanadského obrancu odstaviť o puk.
43:34
Patrick Russell s prihrávkou pred bránu, Mikkel Boedker s Reginom nestačili reagovať.
42:55
Striedame počas hry, snáď ešte nejaký ten gól uvidíme.
41:57
Ako som už spomínal. Nulová atmosféra, slabý hokej. Oba tímy sa od prvej tretiny mohli koncentrovať na záverečné súboje skupiny, ktoré odohrajú zajtra.
41:04
Anthony Mantha už za rovnovážneho stavu hokejistov na ľade trafil lapačku Galbraitha.
40:53
Dánsko v plnom počte, Kanada počas zvyšnej časti presilovky ani raz poriadne nevystrelila.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Dosť nudná druhá tretina priniesla kozmetickú úpravu skóre, keď sa do streleckej listiny len Reinhart. O všetkom podstatnom je prakticky rozhodnuté od 9. minúty.

Tretia tretina sa začne približne o 22:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Manthova strela z malého uhla vyhnala favorita z útočného pásma.
39:09
Dáni sa oslobodili, no ešte ich čaká krušná trištvrte minúta.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny.
38:53
Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Dánsko (Frederik Storm – 2 min., podrazenie).
38:45
Icing Dánska.
38:30
Philippe Myers si čistí priestor pred Hartom, doťahoval sa tam Patrick Russell.

38:20
Jonathan Marchessault sa ani na dvakrát v tomto striedaní nepresadil. Šikovnému útočníkovi Dáni skúsene zahatali cestu.
37:40
Kanada hrá v plnom počte.
37:10
Adam Henrique vysokým oblúčikom zbavuje Kanadu prakticky nulového tlaku.
36:49
Vyhodenie puku z obrannej tretiny, ten sa ocitol najskôr na dánskej striedačke. Buly po Hartovej ľavici.
36:13
Sean Couturier nazbieral cenné sekundy v útočnom pásme, zatiaľ čo jeho spoluhráči boli striedať.
35:40
Teraz sa už za potýčku po odpískaní vylučovať bude. Potrestaným mužom za hrubosť je Anthony Cirelli. Dve minúty.
35:16
Sam Reinhart z prvej po krížnej prihrávke vzduchom od Couturiera netrafil priestor brány.
34:43
Thomas Chabot poslal prihrávku pred bránu, kde ju korčuľou tečoval Turris. Kanadský kapitán chcel ešte dorážať, Patrick Galbraith si dal pozor.

34:32
Zakázané uvoľnenie Dánska.
34:00
Oliver Larsen zbúraný pri striedačkach Tylerom Bertuzzim.
33:53
33:53
SAM REINHART sa ujal puku v strednom pásme, dostal sa bez väčšej pozornosti až do pravého kruhu, odkiaľ strelou spoza Jensena Aaba zvyšuje na 4:0.
33:33
Dáni sa tiež neboja zaútočiť počas oslabenia, Mikkel Boedker a Peter Regin mali pri svojom ataku aj trochu smoly.
33:00
Mark Stone z jeho typickej palubnej pozície počas šampionátu. Delovka z ľavého kruhu zostala u dánskeho brankára.
32:48
Vylúčenie v tíme Dánsko (Markus Lauridsen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:18
Chabotovo nahodenie od modrej Galbraith musel vyraziť do rohu klziska.
31:29
Mikkel Boedker sa dostával k možnosti strely spred brány, v poslednej chvíli mu ale puk niekto ukradol.
31:08
Oliver Larsen s pukom len za vlastnou bránou.
30:25
Phillip Bruggisser premiešal puk, dostal sa ďaleko z osi ihriska a od modrej čiary našiel iba lapačku Harta.

29:49
Icing v podaní Kanady. O atmosféru sa stará len hŕstka fanúšikov s dánskou vlajkou.
29:23
28:50
Javorové listy hrajú viac presilovku ako oslabovku. Jared McCann sa prehnal okolo ľavého mantinelu, natlačil sa pred bránu, odkiaľ trafil len masku Galbraitha.
27:51
Kanada hrá so štyrmi hráčmi.
27:35
importantSean Couturier mohol v dvojnásobnom oslabení navýšiť skóre Kanady, Patrick Galbraith sa vyznamenal vyrážačkou.
27:23
Vylúčenie v tíme Kanada (Mathieu Joseph – 2 min., podrazenie).
26:58
26:58
importantLen to tak zahučalo, jednoduchá kombinácia so zakončením Petra Regina po prihrávke od Russela končí tesne vedľa pravej tyče Harta.
26:40
Dánom sa nedarí usadiť v útoku, aj preto prichádza ďalšia z rozohrávok od vlastnej brány.
25:51
Vylúčenie v tíme Kanada (Troy Stecher – 2 min., hákovanie).
25:20
Thomas Chabot najprv nezachytil prihrávku Bertuzziho, potom však napravil svoju chybu, keď levím skokom vypichol puk rozbiehajúcemu sa Dánovi.
24:43
Damon Severson schoval svoju strelu za troch hráčov, Galbraith ale všetko pozorne videl.
24:08
Nicklas Jensen so strelou švihom sprava, ani po zmene strán nemá oslnivú atmosféru.
23:38
Po menšom tlaku formácie okolo Couturiera tu je ďalšie zakázané uvoľnenie severanov.
23:05
Icing od Dánov.
22:56
Dante Fabbro od modrej s ranou myslenou na teč, puk ale iba preletel okolo pravej tyčky Galbraitha.
22:29
Kanada v plnom počte.
22:00
Kanaďania sa následne oslobodili, presilovka Dánom vôbec nevyšla.
21:53
Ďalší zákrok kanadskej opory v bráne.
21:30
Dáni neodohrali zlú minútu z presilovky, avšak Hart bol pri strele z pravého kruhu i dorážke spred brány pozorný.
20:29
20:29
Vylúčenie v tíme Kanada (Kyle Turris – 2 min., držanie).
20:29
importantManthov gól z bekhendu neplatí, hoci sa hra prerušila až po tom, čo bol puk v sieti. Kyle Turris totiž pár sekúnd predtým držal protihráča, za čo si vyslúžil dve minúty.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tri zásahy Kanady v úvodných deviatich minútach, postupne sa presadili Dubois, McCann a Marchessault. Vyzerá to na jasný proces v prospech Kanady, ktorá Dánov totálne prehrala. Severania pritom môžu byť radi, že neprehrávajú väčším rozdielom.

Druhá tretina sa začne približne o 21:16.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Ešte tu bol pokus elitnej dánskej formácie o gól, Hart mal ale významnú pomoc od spoluhráčov.
19:38
Severson s Nurseom puk na útočnej modrej neudržali, vyhodenie Dánov sa ako icing neberie.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:46
Markus Lauridsen napriahol sprava, jeho delovka preletela okolo brány a skončila na zadnom mantineli. Carter Hart chvíľu nevedel, kde je puk.
18:09
18:09
importantDruhý raz sa prezerá záznam z potenciálneho gólu. Kanaďania dopravili puk do brány asi na štvrtý pokus, opatrne ho oslavovali. Po analýze videorozhodcu sa v tomto prípade rozpažilo!
17:50
Oliver Lauridsen s druhým pekným hitom, tentoraz si to odniesol Anthony Cirelli.
17:38
Kúskovanie hry zobralo zápasu už bez-tak chabú atmosféru. Verme, že sa to zmení aspoň v druhej tretine.
17:31
Situácia spred niekoľkých sekúnd sa opakuje, Kanada zase v ofsajde.
17:20
17:20
importantPo dlhej dobe sa zapotil i Hart, ktorý musel na niekoľkokrát odolávať dorážkam Storma, Jespera Jensena a ďalších Dánov pred svojou bránou.
16:54
Kyle Turris hral už s pukom za útočnou modrou, je to posúdené ako "klasický" ofsajd.
16:38
Patrick Galbraith okamžite po znovuobnovení hry chytá puk do svojej moci.
16:34
Konečne môžeme pokračovať, trvalo to len niečo vyše šesť minút.
16:34
Zdá sa, že s opravou plexiskla sa finišuje. Pod päť minút sa ale nedostaneme.
16:34
Dôsledkom tohto hitu sa musí dať prešetriť plexisklo, ktoré bolo priamym svedkom spomínaného fyzického kontaktu.
16:21
Oliver Lauridsen s čistým hitom na zadný mantinel na Bertuzziho, vyslúžilo si to potlesk aj u fanúšikov.
16:04
Mathias Bau Hansen bol pri prechode do útoku netrpezlivý, Mathias From sa na svojho spoluhráča z formácie môže právom hnevať.
15:24
Prakticky sa hrá na jednu bránu, Dáni sú bezzubí a môžu byť radi, že to už v tejto chvíli nie je minimálne 5:0.
14:50
importantTurris, McCann a Mantha zaplietli Dánom hlavy pred ich vlastným bránkoviskom, gól z toho ale aj so šťastím nie je! Manthovo nahodenie nedokázal nik prepasírovať za padajúceho Galbraitha.
14:26
Ofsajd Dánska, atmosféra v Steel Aréne sa ani náhodou nechytá na poobedňajší duel medzi Veľkou Britániou a Francúzskom, v ktorom sa zrodil prekvapivý výsledok.

13:31
Marchessault v samých dobrých šanciach, túto mu zablokoval už iba posledne stojaci obranca pred Galbraithom. Prihrávku adresoval Severson.
13:25
Po siedmich sekundách sa vraciame späť pred dánsku bránu. Outsider tohto zápasu sa previnil icingom.
13:06
Prerušenie hry po aktivite Kanady, puk skončil mimo hracej plochy.

12:59
Sam Reinhart to nezmyslel zle z pravého kruhu, no jeho strela švihom skončila len na zadnom mantineli.
12:02
Severania síce v útočnom pásme, no bez puku. Takto sa hrať hokej nedá.
11:27
importantJonathan Marchessault mohol mať druhý gól na konte, ak by z dorážky po Nurseovej strele trafil o niečo lepšie.
10:28
Adam Henrique to nahadzoval bekhendom pred bránu, tam to ale netečoval nik z jeho spoluhráčov.
09:56
Dante Fabbro s ďalším pokusom na bránu súpera, dánsky brankár má toho dosť už po desiatich minútach.
09:47
09:47
Ďalšia pekná a jednoduchá akcia favorita. Prihrávky na jeden dotyk, Anthony Cirelli ale nezakončil. Podarilo sa to až Couturierovi, ktorý necháva vyniknúť Galbraitha.
09:00
Prihrávkový kolotoč v útočnej tretine pokazil McCann, Dáni iba striedajú, preto puk posielajú k unudenému Hartovi.
08:23
08:23
Kanadský krídelník je aj úspešným strelcom. JONATHAN MARCHESSAULT tečoval puk vo vzduchu hokejkou, od modrej ho nahadzoval Damon Severson. Tretí gól v sieti Galbraitha musel schváliť i videorozhodca.

Asistencie: Damon Severson, Mark Stone.
08:06
Nahodenie Regina z bekhendu veľa úžitku neprinieslo, dopredu už letí Jonathan Marchessault.
07:49
Patrick Galbraith si to rozmyslel s rozohrávkou puku, napokon ho radšej len prikryl. Za jeho bránou totiž zvádzali súboje Mathieu Joseph a Oliver Lauridsen.
07:20
Pred nami je prvá reklamná prestávka duelu.
06:58
A mohlo to byť už 3:0, to by ale Sean Couturier musel tesne spred brány trafiť lepšie.
06:06
06:06
JARED MCCANN zúžitkoval mierny tlak svojho celku presnou ranou z medzikružia. Odtiahnutie puku od pravého mantinela a jedna presná strela sa rovná gól.

Asistencia: Kyle Turris.
05:41
importantThomas Chabot to ako obranca vzal všetko na seba, v prečíslení traja na jedného pálil sprava z možno troch metrov do brány iba do Galbraitha.
05:19
Tyler Bertuzzi so zakončením z uhla, Patrick Galbraith s pozornou lapačkou.
05:06
Dánske vyhodenie z vlastnej tretiny pomalé na icing.
04:33
Carter Hart len vytriasa puk z lapačky po málo nebezpečnej strele od modrej čiary.
04:08
Ani Marchessault so Stoneom toho veľa nevymysleli. Po góle to Kanade veľmi nejde.
03:36
Darnell Nurse nepustil za vlastnou svätyňou k puku Storma. Skvelá práca zadáka Edmontonu Oilers.
03:10
Teraz si formácia Turrisa príliš nerozumela, prenecháva tak puk iba súperovi.
02:32
Phillip Bruggisser so strelou švihom od modrej čiary, Carter Hart zasiahol maskou, puk mal pod kontrolou. Kanadský gólman potrebuje trochu času na zavedenie výstroja na svoje pôvodné miesto.
02:13
Dáni získali buly v útočnom pásme. Reagovať na taký skorý gól Kanady veru ľahké nebude.
01:40
Anthony Cirelli skúšal niečo podobné ako jeho kolega pred 40 sekundami, Galbraith ale pred tyčkou zahral výborne hokejkou.
01:00
01:00
Javorové listy zblokovali ranu od modrej a vyrazili do brejku. Marchessault si prebral puk v strednom pásme, zašiel s ním až za bránu súpera, kde naznačil pohyb do jednej strany, šiel ale naspäť. Počkal si na nábeh spoluhráča, ktorým bol PIERRE-LUC DUBOIS. Nezištná prihrávka pred bránu, Dubois bez problémov zakončil do čierneho.

Asistencie: Jonathan Marchessault, Mark Stone.
00:34
Rozhodcovia od seba odťahujú hráčov po strele McCanna. Patrick Galbraith s úvodným zákrokom.
00:06
Ubehlo ešte len šesť sekúnd a už tu máme icing od Kanaďanov.
00:01

Kanada: Hart (Blackwood) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Dubois, Mark Stone (A), Marchessault – Couturier (A), S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph – Bertuzzi.

Dánsko: Galbraith (Dahm) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – P. Russell, Boedker, Regin (C) – Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen – Madsen (A), Bau Hansen, From – Jakobsen, Poulsen, Meyer – Olesen.

Rozhodca: Ohlund (Švédsko), Schukies (Nemecko) – Dalton (Veľká Británia), Hancock (USA).
DOTERAJŠÍ PRIEBEH TURNAJA

Kanada prehrala hneď úvodný zápas proti Fínom 1:3, odvtedy ale porazila všetkých súperov. Šnúru výher načala proti Veľkej Británii (8:0), pokračovalo to v gólovej prestrelke proti Slovákom (6:5), aby prišli ďalšie pomerne jasné triumfy nad Francúzskom (5:2) a Nemeckom (8:1). Javorové listy môžu stále skončiť ako na prvom mieste, tak i na štvrtom. V prípade dnešnej výhry by skončili prinajhoršom tretie. O všetkom podstatnom rozhodne záverečný duel skupiny práve medzi Kanadou a USA v utorok od 20:15.

Dánsko už nemá pár dní šancu postúpiť. Po výhre nad Francúzskom po nájazdoch 5:4 prišlo ešte víťazstvo proti Britmi 9:0. Mimo toho ale severania prehrali najdôležitejší zápas o postup proti Nemcom 1:2, podľahli ale Fínom 1:3 a v sobotu i USA vysoko 1:7. Ak sa nič nepredvídané nestane, tak Dánsko skončí v košickej skupine na 6. mieste.

Kanada

Kanada už tradične patrí k najväčším favoritom na zisk titulu. Javorové listy prišli tesne pred šampionátom o hviedzu najjagavejšieho rangu. John Tavares sa zranil ešte pred úvodným zápasom a musel putovať späť na prehliadku do Toronta. Mimo Tavaresa sú hviezdami kanadského výberu najmä útočníci z Vegas – Marchessault a Stone, či kapitán Turris. Kanaďania pred turnajom odohrali iba jediný zápas, keď v generálke na MS v gólovej prestrelke triumfovali nad Rakúskom 7:5.

Výsledok v príprave na MS:

7. máj – Rakúsko 5:7 Kanada

Nominácia na MS 2019:

Brankári:

Carter Hart (Philadelphia Flyers), Matt Murray (Pittsburgh Penguins), MacKenzie Blackwood (New Jersey Devils)

Obrancovia:

Brandon Montour (Buffalo Sabres), Troy Stecher (Vancouver Canucks), Damon Severson (New Jersey Devils), Shea Theodore (Vegas Golden Knights), Darnell Nurse (Edmonton Oilers), Dante Fabbro (Nashville Predators), Thomas Chabot (Ottawa Senators), Philippe Myers (Philadelphia Flyers)

Útočníci:

Jonathan Marchessault, Mark Stone (obaja Vegas Golden Knights), Anthony Cirelli, Mathieu Joseph (obaja Tampa Bay Lightning), Tyler Bertuzzi, Anthony Mantha (obaja Detroit Red Wings), Sam Reinhart (Buffalo Sabres), Kyle Turris (Nashville Predators), Dylan Strome (Chicago Blackhawks), Adam Henrique (Anaheim Ducks), Sean Couturier (Philadelphia Flyers), Jared McCann (Pittsburgh Penguins), Tyler Jost (Colorado Avalanche), Pierre-Luc Dubois (Columbus Blue Jackets)

DÁNSKO

Dánski hokejisti obsadili na minuloročnom šampionáte v herningskej skupine B v tabuľke piate miesto so ziskom 11 bodov a nepodarilo sa im preniknúť do štvrťfinále. Kľúčovým bol najmä duel s Lotyšskom, ktoré napokon postúpilo medzi osmičku najlepších na minulých MS.

Dánsko prichádza do Košíc pod vedením trénera Heinza Ehlersa s dvojicou hráčov z NHL, v nižších zámorských súťažiach pôsobia dvaja ďalší útočníci. Prekvapivo vyznela informácia, ktorá hovorila o dohode medzi Larsom Ellerom a vedúcimi postavami v realizačnom tíme, ktorá hovorila o tom, že Eller opustí národný výber po troch dueloch základnej skupiny. Tento elitný útočník tak už obranám súperov problémy nerobí.

Brankári:

Sebastian Dahm (Iserlohn, Nem.), Patrick Galbraith (Sönderjyske), Simon Nielsen (Herning)

Obrancovia:

Phillip Bruggisser (Krefeld, Nem.), Matias Lassen (Malmö, Švéd.), Oliver Larsen (Pantern, Švéd.), Stefan Lassen (Almtuna, Švéd.), Nicholas B. Jensen (Fischtown, Nem.), Jesper Jensen Aabo (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Oliver Lauridsen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Markus Lauridsen (HV 71, Švéd.)

Útočníci:

Lars Eller (Washington Capitals, USA/NHL), Mikkel Bödker (Ottawa Senators, Kan./NHL), Morten Madsen (Timra, Švéd.), Nicolai Meyer (Södertalje, Švéd.), Nick Olesen (Pantern, Švéd.), Peter Regin (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Mathias Bau (Hershey Bears, USA/AHL), Frederik Storm (Malmö, Švéd.), Morten Poulsen (Herning), Jesper Jensen (Skelleftea, Švéd.), Julian Jakobsen (Aalborg), Mathias From (Štokholm, Švéd.)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z jedenásteho hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Predposledný deň základných hracích skupín uzavrie súboj Kanady a Dánska.

Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada potvrdila úlohu favorita, Dánsku nedovolila streliť ani jeden gól