Nagy rozhodol v poslednom zápase kariéry o výhre Slovenska nad Dánskom

Slovensko na MS v hokeji 2019. Na fotografii Erik Černák a Denis Godla. (Autor: SME - Marko Erd)
Športové prenosy SME|21. máj 2019 o 16:15

Slováci odohrali posledný zápas na MS.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Slovensko - Dánsko 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozh. nájazd: Nagy - 47. Bödker (Russel, Aabo Jensen).

Rozhodovali: Iverson (Kan.), Ohlund (Švéd.) - Leermakers (Hol.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7440 divákov (vypredané)

Slovensko: Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Studenič, Krištof, Nagy - Daňo, Hudáček, Tatar - Lantoši, Sukeľ, Bondra - Liška, Buc, Lunter - Zigo

Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Bruggisser, Aabo Jensen, O. Larsen, Nich. Jensen, M. Lassen - Bödker, Regin, Russel - Nick. Jensen, J. Jensen, Storm - Bau Hansen, Madsen, Meyer - Olesen, Jakobsen, Poulsen

KOŠICE. Slovenskí hokejisti sa rozlúčili s domácim šampionátom víťazstvom a konečným deviatym miestom.

V záverečnom siedmom zápase v košickej A-skupine zdolali Dánsko 2:1 po predĺžení a nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Ladislav Nagy.

Tridsaťdeväťročný útočník tak dal peknú bodku sa svojou hráčskou kariérou. Počas duelu niesol na drese kapitánske Céčko, a okrem gólu v nájazdoch a víťazstva si ho osladil aj jednou asistenciou.

MS v hokeji 2019: Momenty zo zápasu Slovensko - Dánsko: fotogaléria

21.5.2019

Slováci si tak na šampionáte pripísali tri víťazstvá v riadnom čase a jedno po nájazdoch, nazbierali 11 bodov, no do vytúženého štvrťfinále sa nedostali.

Pre reprezentantov spod Tatier sa zopakovala situácia z vlaňajšieho turnaja práve v Dánsku.

Vtedy nazbierali 11 bodov rovnako ako v druhej skupine domáci výber, no ani jeden z tímov nepostúpil. Na predchádzajúcich turnajoch pritom 11 bodov na štvrťfinále stačilo.

O konečnom poradí v A-skupine rozhodne večerné derby medzi USA a Kanadou, isté je, že Fínsko obsadí druhé miesto a Nemci skončia tretí alebo štvrtí.

Hlasy

/zdroj: RTVS/

Ladislav Nagy, autor víťazného nájazdu SR: "Ďakujem všetkým za krásnu rozlúčku. Myslím si, že sme hrali každý zápas naplno. Predvádzali sme skvelý hokej. Všetci mladší chalani, ktorí tu boli, makali a zapadli do tímu. Musia však aj ďalej na sebe pracovať."

Denis Godla, brankár SR: "Bol to náročný zápas, takže sme radi, že sme sa rozlúčili víťazstvom, aj kvôli Lacovi. Keď premenil svoj nájazd, snažil som sa neinkasovať, aby ten jeho zostal víťazný."

Online prenos: Slovensko - Dánsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
21.05.2019 o 16:15
Slovensko
2:1
(0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
66' minúta
Dánsko
Góly a asistencie: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozh. náj. Nagy – 47. Boedker (P. Russell, Jensen Aabo). Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN). Diváci: 7 440.
Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní tohto online prenosu a teším sa na vás aj nabudúce.

Do čítania, priatelia!
Zhruba štvrť hodiny trvala rozlúčka Laca Nagya s hokejovou kariérou. Nádherný zážitok, fanúšikovia vytlieskali košického rodáka až do šatne. Éra jednej hokejovej legendy sa končí, iná ale môže kedykoľvek začať.

Lacovi gratulujeme k úžasnej kariére a prajeme len to najlepšie do osobného života!
Na informačnej kocke nad ľadom teraz beží spomienkové video Laca Nagya z jeho reprezentačnej kariéry. Na ľad sa dostáva i prezident SZĽH Martin Kohút a generálny manažér Slovenska Miroslav Šatan. Ladislava prišla na ľad podporiť i najbližšia rodina.
Koniec ako z rozprávky pre Ladislava Nagya, ktorý sa so svojou kariérou rozlúčil víťazným nájazdom! Slovensko sa síce do štvrťfinále nepozrie, napriek tomu šampionát končí víťazným spôsobom po triumfe 2:1 po samostatných nájazdoch proti Dánsku.

Markus Lauridsen (Dánsko).
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.

Rozhodujúci nájazd premenil Ladislav Nagy.
Michal Krištof triafa puk medzi betóny Dahma, je rozhodnuté!
Ani Frederik Storm nevymyslel nič neoblomné, Godla vykopáva puk betónom.
Tomáš Tatar si to zrovnával na ľavú stranu, no tiež to s tým prepálil.
Nicklas Jensen nie je rovnako úspešným autorom nájazdu.
Ladislav Nagy skúsene premenil, keď si sám diktoval tempo nájazdu.
Godla hokejkou vypichol puk Reginovi.
Sukeľ sa chcel zahrať na Forsberga, avšak nevyšlo mu to.
Denis Godla vyráža strelu Boedkera do rohu klziska.
Marián Studenič si rozpohyboval brankára, v snahe o blafák mu ale puk z hokejky skĺzol.
Nájazdy začína slovenská strana.
Samostatné nájazdy začínajú.
Čaká nás ešte rýchla úprava ľadovej plochy, po ktorej prídu na rad nájazdy.
Ani predĺženie neprinieslo rozuzlenie, ide sa do nájazdov. Dáni si ich vyskúšali už pri prvom vystúpení na šampionáte, keď v nich porazili Francúzov.

Strely na bránu – 28:14.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:59
Matúš Sukeľ so záverečnou sirénou ešte donútil Dahma k zákroku pravým betónom.
64:37
Mikkel Boedker sa neprebil cez Tatara a Černáka, posledná šanca na útok z našej strany.
64:09
Puk sa ocitol najskôr mimo hracej plochy, vhadzuje sa v strednom pásme už pri stave hráčov 3 na 3.
63:55
Sekerova delovka z ľavej strany sa skĺzla pozdĺž mantinelu až do stredného pásma.
63:44
Nedeje sa tak ani teraz, keď Denis Godla len rýchlo vyklepal puk z lapačky po nahodení Dánov.
63:10
Opäť čerstvé sily na ľade, od začiatku predĺženia sa neprerušovalo.
62:45
Martin Fehérváry naznačil novú akciu, avšak sa vrátil za vlastnú bránu.
62:03
62:03
Držíme Dánov v šachu, strieda sa počas hry, hráčom ale akoby chýbala energia. S pokusmi tu boli Krištof a Studenič.
61:18
importantSukeľ sa rútil sám na bránu, jednoručným bekhendom ešte neúspešne posúval na Lantošiho.
60:57
Nie najlepšie prihrávky od Sekeru a Nagya na Tatara pred bránu.
60:15
importantMarkus Lauridsen s koncom presilovky ešte pálil po zemi, Godla s neľahkým zákrokom betónmi!
60:10
Slovensko v plnom počte.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Využitá presilovka piatich na troch od Boedkera znamená vôbec prvé, no zároveň aj posledné predĺženie Slovákov na šampionáte. Načneme ho ešte krátkym 10-sekundovým oslabením po vylúčení Libora Hudáčka.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:51
Nicklas Jensen ale triafa iba Sukeľa, duel smeruje do predĺženia.
59:40
Ešte je tu čas na jednu akciu.
59:20
Dokonca tu aj bola strela Bondru počas oslabovky, Dahm si musel pokryť pravú tyčku.
58:57
Druhýkrát sa oslobodzujeme, darí sa nám to na výbornú.
58:09
Nakoniec sú z toho dve vylúčenia na strane Slovákov a jedno na strane Dánov. Severania s presilovkou do konca riadneho hracieho času, ak sa im ju nepodarí premeniť.

Vylúčenie v tíme Slovensko (Libor Hudáček – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Libor Hudáček – 2 min., hrubosť). Trest odpyká Erik Černák.
Vylúčenie v tíme Dánsko (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubosť).
58:09
Hudáček sa tam pochytil najskôr s Jesperom Jensenom, určite sa bude vylučovať. Otázne je, či na oboch stranách.
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:52
Traja dánski hokejisti stihli prestriedať počas vyhodenia puku, zvyšní dvaja tak učinia za krátky moment.
57:38
A ďalší icing od severanov.
57:27
Štadión si pýta gól, Dáni sa previnili zakázaným uvoľnením.
57:00
Hrá sa dlho bez prerušenia, v solídnom tempe. Dáni sa nikam neponáhľajú.
56:05
Laco Nagy oklamal Dahma, keď naznačil strelu, namiesto toho urobil blafák a spoza brány chcel hľadať Studeniča. Ten zostal príliš pozadu na to, aby mohol reagovať.
55:32
importantČajkovského strela príklepom najskôr označkovala vonkajšiu časť tyčky, rozhodcovia rozpažili.
55:02
importantTatar zostal na ľade o čosi dlhšie spolu s Lantošim a Sukeľom, avšak elitný kanonier zo zámorskej NHL spred brány netriafa medzi tri žrde.
54:05
Krištof na konci šichty len preposlal puk na Hudáčka, ten proti presile bez šance uspieť.
53:32
Godla nahodenie oblúčikom od Jakobsena poslal len do rohu klziska.
53:07
52:57
Matúš Sukeľ puk zachytil a Michal Čajkovský ho odpálil. Už sa zvládneme ubrániť.
52:20
Všetko to ale kazí nepresná rana Regina z ľavého kruhu, Boedker sa predtým k puku aj dostal, mal ho ale na zlú stranu hokejky.
51:58
Už je tu ale rozostavenie Dánov, ktorí to budú zase hrať na svojho borca s číslom 89 na drese.
51:23
Marinčin zachytil Boedkerovu prihrávku pozdĺž mantinelu, obranca z NHL puk následne vyhodil ďaleko preč.
51:07
Vylúčenie v tíme Slovensko (Libor Hudáček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
50:42
Avizované vylúčenie Hudáčka za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, Dahm už na striedačke.
50:10
Rozhodcovia zrejme odpískali icing Dánov, keďže najbližšie buly bude tam. Zároveň je tu ale reklamná prestávka, čo vzbudilo rozporuplné reakcie najmä na slovenskej striedačke.
49:58
importantAni tri dobré šance neposúvajú Slovákov do vedenia. Najprv strela Daňa zrazená pred bránou, potom delovka Fehérváryho šla nad, aby si Hudáček v tretej možnosti vylámal v individuálnej akcii zuby proti Dahmovi. Ten je dnes neskutočný.
49:16
Dáni zvládli prestriedať, fanúšikovia v Košiciach sa snažia vyhecovať slovenských hokejistov.
48:50
Icing Dánska.
48:42
48:42
importantMarián Studenič len nechápavo krúti hlavou! Prebral si puk ešte vo vlastnej tretine, dostal sa s ním až pred Dahma, kde si to dával na bekhend. Dánsky gólman zasiahol na zemi, druhý gól do svojej siete zatiaľ nepripustil.
48:22
47:55
Do tretice všetko dobré, Dáni začínajú od vlastnej brány.
47:40
Darí sa nám to znovu, ešte je tu zhruba tretina Sekerovho vylúčenia.
47:11
Jesper Jensen Aabo už v tomto prípade puk na hokejke neudržal, dostal sa mimo útočného pásma a my môžeme prestriedať.
46:41
46:41
goalDánsko dalo gól! Učebnicová presilovka piatich na troch od Dánov. Prihrávky na čoraz zmenšujúcom sa priestore ukončil trefou do brány z pravej strany MIKKEL BOEDKER.

Asistencie: Patrick Russell, Jesper Jensen Aabo.
46:22
Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
46:10
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marko Daňo – 2 min., krosček).

45:43
Obetavý Hudáček zrazil strelu Olivera Lauridsena do rohu klziska. Libor tak ukázal svoju potrebnosť aj v defenzíve.
44:49
Čajkovského nastrelenie z vlastnej tretiny trafilo Dahma, môžeme poslať nové sily na ľad.
44:30
Zakázané uvoľnenie Slovenska.
44:18
Nicklas Jensen najprv vystrelil zľava, potom clonil pri pokuse Jespera Jensena. Ani jedna z koncoviek netrafila Godlu.
44:02
Adam Liška vytečoval prihrávku spoluhráča ešte spoza červenej čiary, aj preto je tu icing Slovákov.
43:22
Dáni si museli dať pozor pri vlastnej rozohrávke, aj preto to teraz skúšajú na tretí pokus.
42:43
Adam Liška z pravého kruhu len do náručia Dahma. Vydarená časť v podaní Slovákov.
42:18
Róbert Lantoši so strelou náprahom po prihrávke od Sukeľa netriafa priestor brány o centimetre. Dobrú robotu odviedol i Dávid Bondra.
41:32
Ofsajd Hudáčka a Tatara, prvý menovaný si tam ešte po odpískaní hry neodpustil úder do protihráča.
40:20
Godla s prvým zákrokom tejto tretiny, Jesper Jensen Aabo a jeho nahodenie slovenskému brankárovi problém nerobilo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Útočnú mizériu uťal 56 sekúnd pred druhou sirénou od modrej čiary Martin Marinčin. Dovtedy tu Slováci mali viac možností, mimo iného aj tyčku po zakončení Daňa, nedarilo sa im ale dostať puk do brány. Jednou z mála šancí Dánov bol nájazd Storma na Godlu, slovenský gólman ale zasiahol lapačkou.

Tretia tretina sa začne približne o 17:48.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Jesper Jensen so snahou o vyrovnanie spolu so Stormom. Aktívna útočná dvojička ale neuspela ani pri priamom pokus, ani po dorážke.
39:04
39:04
goalSlovensko dalo gól! Tak napokon predsa len gól. MARTIN MARINČIN od modrej so švihom, puk zapadol nejako medzi ľavú ruku Dahma a jeho ľavú tyčku.

Asistencie: Marián Studenič, Ladislav Nagy.
39:00
Minúta do konca tretiny.
38:28
Nedarí sa a nedarí. Marián Studenič sa dnes nevie dostať cez dánskych súperov ako po osi klziska, tak ani po jeho stranách.
37:20
Diváci si spomínajú na zosnulého Pavla Demitru, ktorý sa osem rokov dozadu na majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach lúčil s hokejovou kariérou.
36:48
Nicklas Jensen sa dostal do útočného pásma a zakladá novú akciu.
36:05
importantSmola hostiteľskej krajiny pretrváva, Marko Daňo z pravého kruhu z možno štyroch metrov od brány trafil po prihrávke Tatara pravú tyčku.
35:40
Rozháraná pasáž hry v dánskom i strednom pásme. Nám sa nepodarilo už tradične vystreliť, Dánom zase prejsť do protiútoku.
34:57
Erik Černák so strelou švihom z pravého kruhu. Sebastian Dahm bol pripravený na zásah lapačkou.
34:25
Množstvo akcií končí aj na výbornej defenzíve pred Dahmom. Jedna z koncoviek z hokejky Nagya, napríklad.
34:11
34:11
importantLadislav Nagy si odstavil protihráča v strednej tretine, nahral do jazdy Michalovi Krištofovi, ktorý v nájazde na Dahma nevyzrel! Stopercentná tutovka, dánsky brankár azda najlepším mužom dňa.

33:27
Tatar si to rovnal na strelu, ale v poslednej chvíli mu puk vypichol dánsky zadák.
32:38
Nie, nie. Aktivita štvrtej slovenskej formácie bola síce lichotivá, Liška s Lunterom a Bucom ale strelu nevypracovali.
31:36
Ďalšie kúskovanie hry, Godla si pripísal úspešný zákrok po zakončení z ľavej strany.
31:24
Zisk puku Slovákov, jednoduchý prechod dopredu a Bondra získava koncovkou buly v útočnom pásme.
31:10
Ofsajd severanov, reklamná prestávka.
30:45
Marinčin ustál tlak vo vlastnom obrannom pásme po aktivite Jakobsena a Poulsena, sám o polminútu neskôr od modrej náprahom len tesne minul svätyňu súpera.
29:32
Marko Daňo s prízemnou koncovkou zase zľava. Toto ale nie sú strely, ktoré majú kvalitu na to, aby skončili v sieti.
29:09
Sekerovo nahodenie z ľavej strany podvihli betóny a hokejka Dahma. Ochranná sieť – buly po pravici dánskeho muža v maske.
28:43
Černák obkorčuľoval bránu, dostal sa pred ňu, avšak jeho koncovka skončila len na obrancovi.
28:23
28:23
importantFrederik Storm temer využil zaváhanie Tomáša Ziga, keď získal puk v ľavom kruhu, získal mierny náskok, no strelou mieril len do lapačky Godlu.
28:00
Podariť sa to podarí už aj zvyšku hráčov, Sebastian Dahm totiž puk radšej prikryl pred dobiedzajúcim Slovákom.

27:30
Dáni sa zlou prihrávkou dostávajú von z útoku, prestriedať stihli len dvaja hráči v bielych dresoch s dvojkrížom na hrudi.
27:03
Icing Slovenska, vyčerpaná formácia Sukeľa má toho naozaj dosť.
26:25
Nicholas Jensen so štipľavou ranou od modrej čiary, nebola to zlá odpoveď na slovenské šance, najmä ak si vezmem v úvahu, že Dáni sa snažili aj o teč.
25:58
Do tretice tentoraz od modrej, Patrik Koch našiel len výstroj Sebastiana Dahma.
25:42
importantDávid Bondra rovnako vo výhodnej pozícii, zase sám pred bránou, no opäť minul vytýčený cieľ!
25:21
Na druhej strane sa vhadzuje pred Godlom po zákroku slovenskej defenzívy.
25:11
importantTomáš Tatar z výbornej pozície z osi ihriska mohol osamotený namieriť kam chcel, on ale trafil iba zadný mantinel!
24:35
Dánsko sa previnilo zakázaným uvoľnením.
24:13
Studenič si odtlačil Markusa Lauridsena, ktorý ešte aj stratil hokejku. Krížna prihrávka cez tretinu, Martin Marinčin sa po puku márne naťahoval.
23:37
Funguje aj Godlova vyrážačka. Prevetral ju od modrej Oliver Lauridsen. Puk skončil na ochrannej sieti po zásahu nášho gólmana.
23:19
Celé to ukončuje až Denis Godla, ktorým zákrokom vygumoval Olivera Larsena.
23:06
Podobný obrázok aj v nasledujúcej polminúte, Dáni sa usadili v našom pásme.
22:31
Teraz sa s radosťou padalo v slovenskej obrannej tretine, rozhodcovia hru neprerušili.
21:50
importantPrekombinovaná akcia v podaní Slovákov. Lantoši, Bondra a Sukeľ proti jedinému obrancovi, napokon neprišlo ani k strele. Toto sú zahodené možnosti.
20:56
Tatar sa prebil do útoku po ľavej strane, pretlačil sa pred bránu a donútil Dahma k zákroku ramenom.
20:27
Krištof hľadal pred bránou Studeniča. Prihrávka preletela od jedného mantinelu k druhému. Škoda.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Toto bola suverénne najhoršia tretina Slovákov na šampionáte. Minimum šancí, málo priamočiarych útokov a ťažkopádne akcie v ofenzívnej tretine. Dáni taktiež neoslnili, ich výkon bol ešte horší.

Druhá tretina sa začne približne o 16:59.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Slováci zostali v útoku aj po skončení presilovky, pri vyrovnanom počte mužov na ľade už ale žiadna šanca neprišla.
19:15
Dánsko v plnom počte.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:50
Krištof schovával svoju koncovku za obrancu, iba ho však pri nej trafil.
18:08
18:08
Divákom sa to nepáči, podľa rozhodcov to však ofsajd bol. Nuž, bez siedmich sekúnd je polovička presilovky za nami.
17:40
Dobrý tlak Slovákov, Dáni ale k výraznejšej strele Tatara a spol. nepustili. Od modrej síce pálil Černák, no len do betónov Dahma, ktorý mal kontrolu nad situáciou.
17:15
Tvrdý boj o puk pri našich mantineloch sa končí vylúčením Mathiasa Baua Hansena, ktorý sa previnil neskorým hitom.
16:26
Využiť to mohla formácia Studeniča s Nagyom, málo razantnú strelu ukryl Dahm v lapačke.
16:08
Čiaroví arbitri menia icing Dánska na pokračovanie v hre.
15:30
Ofsajdové postavenie Dánska. V tejto tretine sme veľa vypracovaných šancí nevideli...
15:02
Matúš Sukeľ pálil od modrej len po zemi. Pred Dahmom nikto neclonil, toto bolo pre muža v maske ľahké sústo.
14:40
Prihrávka rukou pískaná v strednom pásme.

14:03
importantLibor Hudáček vo veľkej šanci, keď sa z ničoho-nič objavil pred Dahmom. Šikovný center skúšal blafák do bekhendu, dánsky brankár ale na to vyzrel a nenechal sa prekonať pomedzi betóny!
13:46
Upokojenie hry z pohľadu Dánov, Studenič bol na modrej sám proti trojici protihráčov. Ľahko prišiel o puk.
12:52
Hoci najprv Koch takmer poslal do šance Regina, bleskovo sme boli v útoku my. Lunter mal v tandeme Fehérváryho, už ho aj hľadal, jeden z vracajúcich sa Dánov ale skvelo zahral hokejkou.
12:23
12:23
Ofsajd Slovenska.
11:29
Godla na druhej strane so zákrokom betónmi. Aspoň trochu to v Steel Aréne ožilo.
11:00
importantDaňo v prvej lepšej možnosti po rýchlom brejku. Puk servíroval zľava na stred tretiny Tatar, Sebastian Dahm musel zasahovať. Hudáček bol dezorientovaný a nevedel, kde sa nachádza vyrazený puk.
10:31
Studenič konečne rozčíril hladinu strelou z osi klziska, Krištof aj Nagy boli od dorážky ďaleko. Následne sa opäť píska.

10:09
Už je tu aj piskot počas dánskej akcie. Na ľade formácia s Nagyom.
09:39
Ani diváci nie sú s takýmto priebehom spokojní, skôr rozčarovaní. Po ofenzívnom priestupku Dánov sa vhadzuje v strednom pásme.
08:57
Icing Slovenska.
08:50
Ubehla ďalšia minúta, Denis Godla musel reagovať na nečakaný odraz puku od mantinelu, pričom on sám už bol von z brány.
07:46
Ofenzívy oboch krajín puky iba nahadzujú do útočného pásma, na viac vzrušenia márne čakáme.
07:05
Zatiaľ slabý hokej v podaní oboch strán. Nikto nechce urobiť žiadnu chybu.
06:24
Vyzerá to na nejaké technické problémy na ľadovej ploche. Rozhodcovia buly nepripustili, máme tu tak reklamnú prestávku.
06:24
Napokon sa z nich aj sami vykúpili, pri prechode do útoku bol ale pískaný ofsajd.
06:10
Rovnaký obrázok hry. Dáni s výborným pressingom, Liška s Lunterom sa dostali do problémov.
05:14
Ten istý hráč bol zase v správnom čase na správnom mieste. Denis Godla zahral hokejkou a puk vytesnil do rohu našej obrannej tretiny.
04:58
Nick Olesen sa otáčal za pukom pred bránkoviskom Godlu, ešte naň nedosiahol.
04:38
Máme problémy sa dostať z vlastnej tretiny, severania napádajú viac než dobre.
03:53
Libor Hudáček mohol ísť dopredu, to by mu však Studenič musel puk prenechať. A keďže mladý slovenský útočník o tejto možnosti nevedel, zastavil nádejnú akciu od Čajkovského.
03:00
Čajkovského rozohrávka stredom ihriska nenašla svojho adresáta. Puk zbiera dánsky obranca.
02:31
Rozhodcovia nevideli puk pri našom zadnom mantineli. Černák s Olesenom ho prišliapli, vhadzuje sa pred Godlom.
01:58
Zopár nepresností na oboch stranách, striedame počas hry.
01:34
Puk tečovaný dánskym hokejistom, slovenský icing to nebude.
00:54
Tatar posadil do rýchlika Hudáčka, ten ale nestihol zakončiť. Nepodarilo sa to ani Daňovi, ktorý dnes nahradil Pánika v elitnej formácii.
00:20
Erik Černák od modrej s vysokou strelou náprahom, Dahm vyrazil puk späť do hry.
00:01
Godla znovu v bráne, Ladislav Nagy dnes ako kapitán, ale i zmeny v útokoch. Do duelu už nezasiahnu Pánik, Jaroš a Ďaloga. Craig Ramsey s možno posledným zápasom ako tréner slovenskej reprezentácie.

Dnes nás čaká skvelé poobedie s hokejom, bohužiaľ, na tomto šampionáte to bude posledné so slovenským zástupom na ľadovej ploche.

Slovensko: Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo (A), Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Storm, Jesper Jensen, Nicklas Jensen – Bau Hansen, Madsen (A), Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen – From.

Rozhodca: Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN).
DNES SA LÚČI LEGENDA – LADISLAV NAGY

Košický rodák už nejaký čas avizoval, že toto budú jeho záverečné minúty strávené na ľade. Domáce majstrovstvá sveta sú na rozlúčku s reprezentáciou a kariérou na to ako stvorené. „Ja si chcem hlavne užiť. Zahrať si s chuťou a dúfam, že pôjde o víťaznú rozlúčku. Želám si to hlavne pre ľudí, ktorí boli perfektní a povzbudzovali nás v každom zápase,“ usmieva sa 39-ročný útočník, ktorý v kariére vystriedal celkovo 14 klubov, z toho 4 v NHL (St. Louis Blues, Phoenix Coyotes, Dallas Stars a Los Angeles Kings). Ladislav Nagy bude vo svojom poslednom zápase za reprezentáciu ovenčený kapitánskym "céčkom".
PAMIATKA NA ZOSNULÉHO PAVLA DEMITRU

Pár dní dozadu sa začala na internete šíriť výzva, v ktorej si ľudia pripomínajú slovenskú hokejovú legendu Pavla Demitru. Fanúšikov na štadióne vyzývajú, aby dali celému svetu vedieť, že sme na hokejového génia spod Tatier nezabudli ani 8 rokov po jeho tragickej nehode. Celá spomienka by sa mala odohrávať v 38. minúte duelu proti Dánom, teda symbolicky v minúte, ktorá reprezentovala číslo na drese odchovanca Dukly Trenčín.
ZNÁME UMIESTNENIE NA 5. AŽ 8. PRIEČKE

Už pred posledným hracím dňom skupín je jasné, že Slovensko v Košiciach obsadí piate miesto. Dáni na Slovákov strácajú body štyri, dobehnúť sa to už nedá, severania tak budú šiesti.

Na siedmej pozícii skončí Veľká Británia, ktorá vo včerajšom priamom zápase o záchranu porazila Francúzsko po predĺžení. Galský kohút tak po dlhom čase opúšťa elitnú kategóriu MS.
DOTERAJŠÍ PRIEBEH SKUPINY

Slovenská pesnička na majstrovstvách začala pozitívne, keď sme zdolali USA 4:1. Prišli ale prehry s Fínmi (2:4), no najmä inkasované góly v posledných sekundách v súbojoch s Kanadou (5:6) a Nemeckom (2:3). Slovenskí hokejisti si napravili chuť Francúzom a Britom, ktorých zdolali 6:3, respektíve 7:1.

Dánsko už nemá pár dní šancu postúpiť. Po výhre nad Francúzskom po nájazdoch 5:4 prišlo ešte víťazstvo proti Britmi 9:0. Mimo toho ale severania prehrali najdôležitejší zápas o postup proti Nemcom 1:2, podľahli ale Fínom 1:3 a v sobotu i USA vysoko 1:7. V pondelok Dánov vyškolila i Kanada, ktorá im nedovolila skórovať, vyhrala hladko 5:0.

SLOVENSKO

Záverečná príprava Slovenska pozostávala celkovo z deviatich prípravných zápasov. Prehry so Švédskom a porážky v dvojzápasoch s Nemeckom a Českom vyvážili dva triumfy nad Rakúskom a po jednom proti Veľkej Británii a Nórskom. Samozrejme, pred šampionátom nejde o výsledky, ale o zohratosť a o čo najlepšiu pripravenosť pred záverečným turnajom.

Počas celého uplynulého mesiaca do tímu Craiga Ramseyho prichádzali a odchádzali noví hráči. Výsledkom toho je finálna 25-členná nominácia, ktorá bola oznámená po zápase s Nórskom.

Brankári:

Denis Godla (Kuopio, Finsko), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Patrik Rybár (Grand Rapids, AHL).

Obrancovia:

Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora, Švédsko), Michal Čajkovský (Dynamo Moskva, KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Christián Jaroš (Ottawa, NHL), Andrej Sekera (Edmonton, NHL), Erik Černák (Tampa Bay, NHL), Martin Marinčin (Toronto, NHL).

Útočníci:

Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Oulu, Finsko), Libor Hudáček (Liberec, Česko), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton, AHL), Richard Pánik (Arizona, NHL), Tomáš Tatar (Montreal, NHL), Marko Daňo (Manitoba, AHL), Mário Lunter (Banská Bystrica).

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák

DÁNSKO

Dánski hokejisti obsadili na minuloročnom šampionáte v herningskej skupine B v tabuľke piate miesto so ziskom 11 bodov a nepodarilo sa im preniknúť do štvrťfinále. Kľúčovým bol najmä duel s Lotyšskom, ktoré napokon postúpilo medzi osmičku najlepších na minulých MS.

Dánsko prichádza do Košíc pod vedením trénera Heinza Ehlersa s dvojicou hráčov z NHL, v nižších zámorských súťažiach pôsobia dvaja ďalší útočníci. Prekvapivo vyznela informácia, ktorá hovorila o dohode medzi Larsom Ellerom a vedúcimi postavami v realizačnom tíme, ktorá hovorila o tom, že Eller opustí národný výber po troch dueloch základnej skupiny. Tento elitný útočník tak už obranám súperov problémy nerobí.

Brankári:

Sebastian Dahm (Iserlohn, Nem.), Patrick Galbraith (Sönderjyske), Simon Nielsen (Herning)

Obrancovia:

Phillip Bruggisser (Krefeld, Nem.), Matias Lassen (Malmö, Švéd.), Oliver Larsen (Pantern, Švéd.), Stefan Lassen (Almtuna, Švéd.), Nicholas B. Jensen (Fischtown, Nem.), Jesper Jensen Aabo (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Oliver Lauridsen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Markus Lauridsen (HV 71, Švéd.)

Útočníci:

Lars Eller (Washington Capitals, USA/NHL), Mikkel Bödker (Ottawa Senators, Kan./NHL), Morten Madsen (Timra, Švéd.), Nicolai Meyer (Södertalje, Švéd.), Nick Olesen (Pantern, Švéd.), Peter Regin (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinki, Fín./KHL), Mathias Bau (Hershey Bears, USA/AHL), Frederik Storm (Malmö, Švéd.), Morten Poulsen (Herning), Jesper Jensen (Skelleftea, Švéd.), Julian Jakobsen (Aalborg), Mathias From (Štokholm, Švéd.)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z dvanásteho hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

S turnajom sa Slováci budú lúčiť v súboji s Dánskom. Ani severania nemajú šancu postúpiť do vyraďovacích bojov.

Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nagy rozhodol v poslednom zápase kariéry o výhre Slovenska nad Dánskom