Rusi hrali inak ako minulé roky. Oklamali ma, vravel švédsky brankár

Rusko počas MS v hokeji 2019.
Rusko počas MS v hokeji 2019. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|22. máj 2019 o 00:58

Nik zatiaľ nenašiel recept na ruskú hru.

BRATISLAVA. Len mená nie sú zárukou žiadneho úspechu. Ruskí hokejisti však na majstrovstvách sveta odohrali prvých sedem zápasov skvelo.

Nielenže ani v jednom zápase neprehrali, ale v posledných stretnutiach nemal ich výkon nijaké slabé miesto.

V utorok v poslednom zápase B-skupiny vyhrali nad úradujúcimi majstrami sveta Švédmi vysoko 7:4. V druhej tretine nastrieľali súperovi šesť gólov.

Poľavili až v závere, keď súper znížil v presilovke.

Ovečkina potešila výhra

Dôležité je, že sa presadili aj hráči, ktorým sa zatiaľ na majstrovstvách nedarilo - Alexander Ovečkin a Jevgenij Malkin.

„Našli sme správnu hru, Švédov sme nenechali vydýchnuť. Darilo sa nám dostať ich pod tlak, ale podstatné je, že sme vyhrali,“ vravel po zápase Ovečkin.

„V druhej tretine sme ukázali, ako môžeme hrať. Hoci úvod zápasu nám nevyšiel úplne najlepšie, zlepšili sme to,“ doplnil ho obranca Nikita Zadorov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusi hrali inak ako minulé roky. Oklamali ma, vravel švédsky brankár