Fíni zdolali Švédov v napínavom súboji o semifinále až v predĺžení

Hokejisti Fínska oslavujú gól v zápase Fínsko - Švédsko na MS v hokeji 2019.
Hokejisti Fínska oslavujú gól v zápase Fínsko - Švédsko na MS v hokeji 2019. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
Športové prenosy SME|23. máj 2019 o 10:00

Fínsko vyhralo 5:4.

MS v hokeji 2019 - štvrťfinále

Fínsko - Švédsko 5:4 pp (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 2. Mikkola (Pesonen, Manninen), 26. Lindbohm (Manninen, Pesonen), 30. Hakanpää (Manninen), 59. Anttila (Ojamäki, Lehtonen), 62. Manninen - 3. Klingberg (Nylander, Wennberg), 17. Hörnqvist (Ekman-Larsson, Larsson), 21. E Petterson (Landeskog, Ekman-Larsson), 40. E. Gustafsson (Landeskog, Wennberg)

Fínsko: Lankinen - Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto - Ojamäki, Tyrväinen, Rajala - Kakko, Manninen, Pesonen - Kuusela, Sallinen, Savinainen - Anttila, Lammikko, Kiviranta

Švédsko: Lundqvist - Ekman-Larsson, Larsson, Ekholm, Klingberg, Gustafsson, M. Pettersson, Hägg - Nylander, Wennberg, Hörnqvist - Landeskog, Lindholm, E. Petterson - Eriksson, Lander, A. Kempe - Rasmussen, Krüger, Bratt

KOŠICE. Hokejisti Fínska postúpili do štvrťfinále MS. V severskom štvrťfinále v Košiciach zdolali Švédsko 5:4 po predĺžení a postúpili do bratislavského semifinále.

Fíni v zápase prehrávali 1:3 aj 3:4, v hre bez brankára však dokázali vyrovnať a v predĺžení rozhodol o ich postupe Sakari Manninen. Pre obhajcov titulu Švédov sa tak šampionát skončil, na vytúžený zlatý hetrik nedosiahnu.

Fíni síce začali zápas ideálne, keď už v 2. minúte Mikkola strelou od modrej čiary prekvapil Lundqvista, ale ich náskok mal iba 98-sekundové trvanie. Vyrovnanie priniesla presilovková kombinácia Švédov s pohotovým zakončením Klingberga.

Momentky zo zápasu Fínsko - Švédsko na MS v hokeji 2019: fotogaléria

23.5.2019

Zápas mal náboj, hral sa obojstranne rýchly hokej s množstvom zaujímavých situácií. Švédi išli do vedenia 2:1 v 17. minúte, po Hörnqvistovej strele, ktorej pomohol do bránky nešťastný teč fínskeho obrancu.

Gól Pettersona z 25. sekundy druhej tretiny na 1:3 paradoxne naštartoval Fínov. Tí si v druhej časti viackrát vytvorili tlak, ktorý vyústil do vyrovnania, o ktoré sa gólmi zaslúžili Lindbohm a Hakanpää. Švédi však získali náskok späť, keď obranca Gustafsson strelou od modrej čiary využil zakrytý výhľad brankára Lankinena.

V tretej časti sa hralo viac pred Lundqvistom, ktorý v 48. minúte zmaril šancu Kakka a zvládol aj viacero neprehľadných situácií pred svojou bránkou. Náskok Švédov mohol v 54. poistiť Nylander, no v úniku neprekonal Lankinena. Fíni v snahe o vyrovnanie skúsili hru so šiestimi hráčmi, počas ktorej Anttila dotlačil puk do švédskej bránky - 4:4.

Fíni napokon psychickú výhodu využili a v predĺžení rozhodol o ich postupe Manninen.

Online prenos: Fínsko - Švédsko (štvrťfinále MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, Košice)

Majstrovstvá sveta Štvrťfinále 2018/2019
23.05.2019 o 20:15
Fínsko
5:4
(1:2, 2:2, 1:0, 1:0)
62' minúta
Švédsko
Góly a asistencie: 1. Mikkola (Pesonen, Manninen), 26. Lindbohm (Manninen, Pesonen), 30. Hakanpää (Manninen), 59. Anttila (Ojamäki, Lehtonen), 62. Manninen (Lankinen) – 3. J. Klingberg (W. Nylander, Wennberg), 17. Hörnqvist (Ekman-Larsson, A. Larsson), 21. E. Pettersson (Landeskog, Ekman-Larsson), 40. E. Gustafsson (Landeskog, Wennberg). Rozhodca: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS). Diváci: 6 304.
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Poznáme tak kompletnú štvoricu krajín, ktoré budú hrať v semifinále. Rusko a Kanadu doplnili večer Česká republika a Fínsko. Semifinálové stretnutia sú na programe v stredu.
Švédsko vyhrávalo 3:1 a 89 sekúnd pred koncom tretej tretiny i 4:3. Potom ale prišli zásahy Antillu, ale najmä Manninena, ktorý po 97 sekundách predĺženia ranou do šibenice poslal Fínov do boja o medaily! Suomi sa sťahujú do Bratislavy, zatiaľ čo Švédi cestujú domov.

goalFínsko dalo gól!
Adrian Kempe neudržal rovnováhu pri svojom nájazde, spadol za bránu, Fínsko šlo do brejku. Prečíslenie troch na dvoch viedol SAKARI MANNINEN, ktorý sa ulakomil na koncovku a dobre spravil! Zakončenie do ľavej hornej šibenice brány, Henrik Lundqvist bez nároku na reakciu!

Asistencia: Kevin Lankinen.
61:04
Elias Pettersson to neúnavne skúša z osi klziska, jeho ťahaná strela len preletela okolo ľavej tyčky.
60:27
Fínsky obranca sa obtočil aj poza súperovu svätyňu, bekhendom ale nedokázal ani strieľať, ani prihrávať.
60:08
Prvú akciu predĺženia rozbieha spoza vlastnej brány Mikko Lehtonen.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Aj druhý štvrťfinálový zápas nám prinesie predĺženie. Fíni vyrovnali na 4:4 zásluhou Antillu 89 sekúnd pred koncom. Nasleduje tak hra 3 na 3 o dĺžke desiatich minút. V prípade nerozhodného stavu aj po tomto čase prídu na rad samostatné nájazdy.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:50
Kaapo Kakko ale dostal puk na päty, Fíni musia rýchlo dozadu.
59:35
Ešte je tu čas na jednu akciu.
59:13
Už vyše štvrť minútu sa bojuje o puk pri striedačke Švédska, divákom sa niečo takéto nepáči.
59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:31
58:31
Smerujeme do ďalšieho košického predĺženia! Henrik Lundqvist ešte strelu z ľavého kruhu vyráža betónom, to isté platilo o prvej dorážke, ale pri zakončení MARKA ANTTILU už nemal švédsky veterán v bráne Tre kronor žiadnu šancu na zásah. Švédsko využilo svoju možnosť a vzalo si tzv. "Coach challenge". Rozhodcovia celú gólovú situáciu prebehli a do minúty potvrdili regulárnosť zásahu na 4:4!

Asistencie: Niko Ojamäki, Mikko Lehtonen.
58:00
Patric Hörnqvist a jeho bekhend zo stredného pásma míňa prázdnu bránu Fínska!
57:56
importantKevin Lankinen v tejto chvíli už na ľade nie je!
57:55
Fínsko v tejto chvíli využíva svoj oddychový čas.
57:55
Hlásime ďalší icing mužstva, ktoré 125 sekúnd pred koncom vyhráva najtesnejším spôsobom.
57:24
Juho Lammikko obišiel bránu, aby naservíroval krížnu prihrávku k pravej tyčke, kde sa nachádzal Joel Kiviranta. Nechýbalo veľa a Kiviranta mohol zakončovať.
57:12
Zakázané uvoľnenie Švédska.
56:45
Sekúnd ubúda, Suomi sa nedarí na dlhšie usadiť v tretine Švédska.
55:52
importantOliwer Kaski v obrovskej šanci po prihrávke spoza brány z osi klziska míňa svätyňu Tre kronor!
55:33
Hra pokračuje ďalej, hoci sa zdalo, že by to mohol byť icing Švédov.
55:19
Henrik Lundqvist udržal puk v náručí, pred nami posledná reklamná prestávka dňa.
54:59
Až po vyše minúte tlaku odchádzajú Švédi striedať a nechávajú tak Fínom puk za ich vlastnou bránou.
54:35
Elias Pettersson si vylepšil pozíciu na osi ihriska a švihom triafa len zadným mantinel.
54:05
Loui Eriksson drží puk na hokejke v útočnom pásme, pomáhajú mu Elias Lindholm a Dennis Rasmussen.
53:19
importantWilliam Nylander mohol rozhodnúť, v samostatnom nájazde proti Lankinenovi ale prestreľuje!
53:06
Juho Lammikko na zemi, píšťalky rozhodcov sú ticho.
52:55
Švédom úplne stačí narúšať fínske útoky pred modrou čiarou a potom ich vyhadzovať cez všetky čiary. Aj v prípade icingu, ako tomu bolo teraz.
51:58
Suomi boli veľmi rýchlo vytlačení von z pásma, teraz to tempo na ľadovej ploche trochu ochladlo.
51:18
Blížime sa do samého záveru, Fíni opäť obkolesujú tretinu svojho súpera.
50:44
A nebude sa vylučovať ani do tretice. Zas a znovu to zaváňalo podrazením, muži v pruhovanom Švédov na trestnú lavicu neposielajú.

49:47
Loui Eriksson narobil problémy za bránou Lankinena sám proti trojici protivníkom. Jeho spoluhráči mohli medzitým prestriedať.
49:24
Puk končí na švédskej striedačke, vraciame sa pred Lundqvista.
48:40
Petteri Lindbohm mal smolu, strela príklepom mu nesadla. Odrazila sa len ku švédskemu hráčovi, ktorý ju posúva k mantinelu.
48:22
importantHenrik Lundqvist na dvakrát spracoval puk, no pri tom prvom zákroku bol sám a proti nemu jeden z Fínov. Ten sa v priestore zorientoval naozaj dobre, avšak Lundqvist svoje mierne zaváhanie rýchlo napravil.

47:46
importantKaapo Kakko v pokľaku nedokázal nájsť medzeru medzi pravou tyčkou a osobou Lundqvista. Postavenie v ľavom kruhu mladíkovi z Fínska sedelo, akurát tam ešte trošku chýbalo.
47:02
A opäť sa mohutne protestuje, teraz malo byť tŕňom v oku podrazenie v strednom pásme. Nuž, rozhodcovia naďalej mlčia.
46:31
Gabriel Landeskog a Juho Lammikko sa do seba opreli, fínski fanúšikovia žiadajú vylúčenie švédskej superstar.
46:15
Elias Lindholm poslal puk priamo len na betóny Lankinena, toto nebol ťažký zákrok.
45:40
Striedame počas hry. Ak si odmyslíme icingy z prvých minút tretiny, tak sa hrá v solídnom tempe.
44:48
Po pokuse spred brány to len tak zahučalo, puk trafil zadný mantinel.
44:30
Fíni obsadili pásmo súpera, hrá sa ale pri mantineloch.
43:53
Toni Rajala v tejto minúte dokázal ešte preveriť Lundqvista. Švédsky gólman so zákrokom.
43:32
Atte Ohtamaa len s chybnou rozohrávkou, Švédom niečo takéto vyhovuje.
42:53
Gabriel Landeskog sa z ničoho nič dostal k puku pred Lankinenom po chybe Fínov, v rýchlosti ale strieľať nedokázal.
42:10
Tvrdé súboje v rohu klziska, Suomi sa odtiaľ potrebujú čo najskôr dostať. Každá sekunda je cenná.
41:35
Sakari Manninen so zakončením nad lapačku brankára, ale zároveň i nad bránu.
41:17
Zakázané uvoľnene Tre kronor.
40:45
Švédom stačí neinkasovať, no už v druhej tretine sme sa presvedčili, že proti Fínom to veru ľahké nebude.
40:12
Puk po odohratí Ekmana-Larssona končí len na švédskej striedačke. Buly pred Lundqvistom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Máme za sebou ďalších skvelých dvadsať minút, počas nich sme videli štyri góly. Švédi sa trafili ako 25 sekúnd po začiatku tretiny, tak i pred jej koncom. Do streleckej listiny sa zapísal E. Pettersson i E. Gustafsson, druhú trefu musel potvrdiť videorozhodca. Fínsko po obdržanom góle na 1:3 zaplo, vyrovnalo vďaka dvojici Lindbohm – Hakanpää, no aktuálne to na remízu nestačí.

Tretia tretina sa začne približne o 21:54.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
39:35
goalŠvédsko dalo gól!
Tak nie konštrukcia brány, ale kamera bola tou vecou, od ktorej sa odrazil príklep ERIKA GUSTAFSSONA. Smolný gól z pohľadu Fínov pred koncom tretiny! Musíme sa vrátiť v čase, pomôžu nám v tom časomerači. Rozhodcovia totiž tento gól dodatočne schválili až po konzultácii s videorozhodcom, došlo k tomu tak o dvadsať sekúnd neskôr ako padol gól. Hra sa vtedy prerušila kvôli ofsajdu.

Asistencie: Gabriel Landeskog, Alexander Wennberg.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny.
38:53
Formácia Eliasa Petterssona robí prievan pred Lankinenom, nie je to však nič nebezpečné, keďže sa hrá pri mantineloch.
38:15
A znovu Lehtonen, ktorý nabral rýchlosť v obrannom pásme, dostal sa dopredu a natlačil sa pred bránu, odkiaľ vyslal bezadresnú prihrávku.
37:53
Mikko Lehtonen ukončuje dlhé držanie puku Fínov a pretavuje ho v strelu sprava spred brány. Henrik Lundqvist dnes už niekoľkýkrát nie dvakrát istý.
37:12
Ďalšie prerušenie hry, jeden z rozhodcov bol nepríjemne trafený pukom.

37:03
Piskot na adresu Švédov po ich icingu. Je počuť, kto má v Košiciach prevahu. Minimálne, čo sa hlasiviek týka.
36:27
Jedna taká prišla v strednom pásme, no v opačnom garde. Cenný suvenír v podobe puku v hľadisku, buly v stredovom kruhu.
35:56
Treba povedať, že Švédi mimo streleného gólu toho v tejto tretine príliš neukázali. Ich aktivita sa často končí zrazenou prihrávkou.
35:16
Kevin Lankinen si siaha na puk po menšej odmlke, vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
35:09
Juhani Tyrväinen to sprava myslel na teč, úplne to nevyšlo. Puku sa zmocňujú Švédi.
34:38
Okamžite po buly strieľal len vedľa brány dnes veľmi aktívny Niko Ojamäki.
34:36
34:36
importantTo bolo výborné miešanie a posúvanie puku od Fínov. Asi traja hráči si ho vymenili pritom, ako Suomi postupne striedali. Napokon prišlo zakončenie spred klbka tiel, Henrik Lundqvist musel zakročiť na trikrát.

33:46
Icing Fínska, Švédsko si rozhodne vydýchlo.
33:27
Petteri Lindbohm z pozície obrancu vystupoval ako útočník, jeho strela švihom k pravej tyčke bola zrazená Lundqvistom do rohu klziska.
32:58
Veli-Matti Savinainen drží pásmo pre Suomi.
32:18
Kaapo Kakko obišiel bránu, bekhendom ešte prihrával. V bránkovisku už ale dominovali hráči Tre kronor.
31:50
Steel Arénou sa presúvajú veľké mexické vlny práve vtedy, keď do útoku mieria Fíni.
31:16
Niko Ojamäki s bejzbalovým zakončením spred brány, snaha o teč bola úspešná, akurát skončila na zadnom mantineli.
30:28
Chybné rozohrávky na oboch stranách, uplynulá minúta sa zaujímavým hokejom nepredstavila.
29:52
Najprv to bol avizovaný icing, čiaroví arbitri svoj pôvodný verdikt vzápätí zrušili. Fíni tak môžu prestriedať.
29:20
Jasný ofsajd Fínska, ktoré prebralo pomyselné opraty zápasu do svojich rúk.
29:08
29:08
Fíni sa dokázali pozbierať zo zlého úvodu tretiny, máme opäť vyrovnané! JANI HAKANPÄÄ napriahol temer z vrcholu pravého kruhu, cloniaci spoluhráč pred bránkoviskom svoju robotu urobil na výbornú!

Asistencia: Sakari Manninen.
28:54
Atmosféra v Steel Aréne vyhecovala Suomi k rýchlemu prechodu do pásma po ľavej strane. Celé sa to skončilo švihom puku v podaní Pesonena do lapačky Lundqvista.
28:16
No nebolo z toho nič prevratné, puk je už znovu na hokejkách Fínov.
27:49
Po dlhšom čase uzavreli protivníka v pásme i Švédi. Aktívny je najmä Anton Lander.
27:13
Mikko Lehtonen to skúsil z podobnej pozície ako pred dvomi minútami Lindbohm, našiel spoluhráča, ktorý puk tečoval, ten ale skončil mimo bránu.
27:00
Icing Švédska.
26:51
Švédi sa ale neprestávajú zahrávať s ohňom. Stratili puk pred vlastnou svätyňou po tlaku Savinainena a Sallinena, zakončenie z bezprostrednej blízkosti bekhendom končí len na Lundqvistovi.
26:29
25:56
Dva páry padli na zem v pásme Švédska, rozhodcovia mlčia, všetko nechávajú na aktéroch týchto potýčok.
25:04
25:04
PETTERI LINDBOHM naskočil na ľad a možno po štyroch sekundách pálil od modrej. Lundqvista zbavil pozornosti švédsko-fínsky párik pred bránou, výsledkom čoho je gól v sieti Tre kronor.

Asistencie: Sakari Manninen, Harri Pesonen.
24:35
Niko Ojamäki po prihrávke spoza brány pálil len vysoko nad.
24:11
Ožívajú aj fínski fanúšikovia, ktorých je v košickej Steel Aréne tradične veľa.
23:49
Aj Suomi však ukázali, že s nimi musíme ďalej rátať. Pred nami stále dostatok času na comeback.
23:24
Joel Kiviranta verzus Henrik Lundqvist. Švédsky gólman včas vymrštil betón, ktorým stlmil strelu Kivirantu, aby ju na druhý pokus totálne dostal pod kontrolu.
22:43
Jani Hakanpää až pridlho váhal s kolmicou za obranu, z nádejného protiútoku nie je nič.
22:34
Kevin Lankinen prikrýva puk, umožňuje tak dostať čerstvé sily na ľad.
22:10
V tejto tretine to majú tímy ďalej na striedačku. To bude veľkou nevýhodou pre Fínov, ktorí sa dali počas posledných momentov zatlačiť do vlastného pásma.
21:46
Adam Larsson skúšal nahodiť puk na teč od pravého mantinelu, letiace teleso ale na bránu nešlo.
21:07
V tejto chvíli na tom Fíni nie sú vôbec dobre. Prehrávajú o dva góly a ich súper zápasu dominuje.
20:25
20:25
Tak ako Švédi zle začali prvú časť zápasu, tak skvelo začínajú tú druhú. Po zisku puku v strednom pásme sa dopredu dostal ELIAS PETTERSSON, ktorý si zasekol protihráča a z osi ihriska prekonal Lankinena.

Asistencie: Gabriel Landeskog, Oliver Ekman-Larsson.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skvelý štart Fínov, keď sa od modrej presadil Mikkola, o dve minúty neskôr v presilovke vyrovnal Klingberg. Švédi boli po tomto momente lepší, mali niekoľko možností, ujala sa iba nahodená strela Hörnqvista, ktorá do siete zapadla za pomoci protihráča a aj konštrukcie brány.

Druhá tretina sa začne približne o 21:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Suomi však nič neukázali, v útoku boli priam bezradní.
19:23
Ešte stíhame jedno striedanie na oboch stranách, pri puku Fíni.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:31
importantAdrian Kempe vyzýval Mattiasa Ekholma k navýšeniu vedenia, obranca Švédska ale v tandeme po prihrávke pálil iba do pravého betónu Kevina Lankinena!
17:50
Teraz už brankársky veterán na istotu prikrýva puk pred dobiedzajúcim Rajalom.

17:18
importantSakari Manninen v páde stihol vystreliť, pokojne sa mohlo pískať aj podrazenie. Henrik Lundqvist podržal Švédov zákrokom.
16:57
16:57
Tak to je smola. Puk sa odráža od korčule Henriho Jokiharju do tyčky a potom do brány! Na fínskeho obrancu tam dobre dotieral William Nylander. Puk na Lankinena pritom zľava posielal PATRIC HORNQVIST.

Asistencie: Oliver Ekman-Larsson, Adam Larsson.
16:20
Už asi dvadsať sekúnd sa bojuje vo fínskej obrannej tretine o puk, jeden z hráčov Suomi tam prišiel o rukavicu.
15:43
Fíni stratili puk pomerne ľahko, do pásma sa zľava dostal Elias Pettersson. Jeho nahodenie z uhla poslal do rohu klziska hokejkou na dvakrát Kevin Lankinen.
15:23
S rozohrávkou za vlastnou bránou teraz vyčkáva Mikko Lehtonen.
14:55
Uplynulá minúta okrem spomínaného hitu veľa nepriniesla, hralo sa prevažne v strednom pásme.
14:05
Jesper Bratt asi aj oľutoval nápad ísť za bránu Lankinena, kde obdržal tvrdý čistý hit na svoju osobu protivníka. Bol ním Jani Hakanpää.
13:47
Tre kronor s icingom.
13:25
Tešiť nás môže fakt, že sa hrá naozaj rýchly hokej na oboch stranách. Švédi sú lepší v kombináciách, to sa však aj dalo očakávať.
12:58
Alexander Wennberg len o kúsok nedosiahol na prihrávku Nylandera z pravého kruhu.
12:45
Adam Larsson posielal strieľanú prihrávku pred bránu, kam sa presúval Elias Pettersson. Ak by gól aj padol, pravdepodobne by neplatil kvôli postaveniu hráča v bránkovisku.
12:31
Zrazená prihrávka v tretine Fínska, bude sa vhadzovať po ľavici Lankinena.

12:21
Veli-Matti Savinainen vystihol prihrávku súpera, dokorčuľovať ju ale nestíha.
11:49
Suomi potrebujú striedať po defenzívnej šichte, aj preto Niko Ojamäki len posiela puk do útočného pásma a ide na striedačku.
11:02
Erik Gustafsson to skúsil od modrej. Švédi to často skúšajú švihom, v tomto prípade to obrancovi v žltom drese s tromi modrými korunkami nevyšlo.
10:16
Henrik Lundqvist reaguje betónmi na pokus Kakka rovnako z pravej strany.
09:40
Joel Kiviranta získal puk pred vlastnou bránou, posunul sa až do útoku, kde po prihrávke sprava švihom míňa priestor medzi tromi žŕdkami.
09:15
Fínsko hrá v plnom počte.
08:59
Tre kronor začínajú poslednú presilovkovú akciu spoza vlastnej brány.
08:43
Oliver Ekman-Larsson a jeho strela švihom končí len na zadnom mantineli.
08:09
Elias Pettersson hľadal na teč Erikssona pred bránou. Aj ho našiel, bol aj teč, ale puk míňa pravú tyčku Lankinenovej svätyne.
07:25
Švédi vyhnaní až do vlastnej tretiny, je to však len otázka času, kedy budú späť v ofenzíve.
07:15
Vylúčenie v tíme Fínsko (Sakari Manninen – 2 min., hákovanie).
07:03
Ďalšie avizované vylúčenie Suomi po súboji pred bránou Lundqvista.
06:24
Bekhendové nahodenie od Marcusa Krügera prišlo ešte spoza červenej čiary. Toto sú zbytočné zakázané uvoľnenia.
06:10
Fínske zakončenie skončilo zrazené v ochrannej sieti.

05:26
Rozhodcovia pískali icing, potom sa ale opravili, buly zase raz v strede ľadovej plochy.
04:58
Henrik Lundqvist po nahodení Fínov od červenej čiary chcel hrať puk za svätyňou, no gumené čudo sa odrazilo takmer pred bránkovisko. Skúsený gólman zareagoval v hodine dvanástej.
04:22
Švédi mohli bleskovo zaútočiť, Dennis Rasmussen radšej vezie puk za vlastnú bránu.
03:41
Oliwer Kaski v útoku pri mantineli neohúril, po pridaní sa Pettersona končí puk mimo ľadu, vhadzuje sa v stredovom kruhu.
03:01
Divákom sa nepáčil zákrok na fínskeho hráča, vylučovať sa nebude. Nasleduje ofsajd Švédska.
02:52
Niko Ojamäki tečoval puk po koncovke Lehtonena, letiace teleso skončilo len mimo brány.
02:38
02:38
Nedeje sa tak o 15 sekúnd neskôr, keď Nylander posúval na druhý kruh, kde bol pripravený JOHN KLINGBERG. Strela do polodkrytej brány, je vyrovnané!

Asistencie: William Nylander, Alexander Wennberg.
02:18
importantWilliam Nylander na konci presilovkovej akcie, koncovka z pravého kruhu, Lankinen puk stihol vyraziť do rohu klziska.
02:06
Vylúčenie v tíme Fínsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Joel Kiviranta.
01:40
John Klingberg sa pripravoval na odpoveď, strela švihom sa napokon nekonala. Švédskemu obrancovi skĺzol puk z čepele hokejky.
01:00
01:00
Suomi s výborným tlakom počas prvej minúty, keď sa Švédi poriadne nedostali z vlastnej tretiny. NIKO MIKKOLA to napálil po vyše zeme od modrej, Henrik Lundqvist bol na zakončenie prikrátky, aj preto, že mu vo výhľade zavadzali dvaja spoluhráči.

Asistencie: Harri Pesonen, Sakari Manninen.
00:36
Ďalšie zakázané uvoľnenie od Tre kronor.
00:17
Elias Pettersson nedosiahol na prihrávku spoza červenej čiary – icing. Od začiatku vidíme štuchance a menšie súboje na ľade.
00:01
Počas severského derby bude atmosféra v Steel Aréna rozhodne viac nabitá, ako tomu bolo pri prvom štvrťfinále medzi Kanadou a Švajčiarskom.

Fínsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Lammikko, Kiviranta.

Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), J. Klingberg, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – W. Nylander, Wennberg, Hörnqvist (A) – Landeskog, E. Lindholm, E. Pettersson – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt – Lindblom.

Rozhodca: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS).
TOP HRÁČI V ŠTATISTIKÁCH

Najproduktívnejší hráč (celkové poradie, meno, krajina, body, v zátvorke góly a asistencie):

24. Kaapo Kakko (FIN) 7 bodov (6+1)
1. Wiliam Nylander (SWE) 17 bodov (5+12)