Cesare Benedetti (vľavo) v cieli 12. etapy Giro d'Italia 2019.
Cesare Benedetti (vľavo) v cieli 12. etapy Giro d'Italia 2019. (Autor: Alessandro Di Meo SITA/AP)
SITA|23. máj 2019 o 17:38

Domáci pretekár získal svoje premiérové víťazstvo.

6.Jan PolancSlovinskoUAE Team Emirates+25 s

PINEROLO. Talian Cesare Benedetti z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy na cyklistických pretekoch Giro d'Italia.

Tridsaťjedenročný pretekár, ktorý v doterajšom priebehu kariéry bol známy skôr tým, že pomáhal slávnejším tímovým partnerom, získal svoje premiérové profesionálne víťazstvo.

"Áno, v minulosti som dosť pracoval pre ostatných, ale dnes prišla moja príležitosť. Nie som talent a zvyčajne ani nie víťaz. Pri záverečnom stúpaní som trochu stratil kontakt s čelom pretekov, ale v koncovke som to urobil presne tak, ako som chcel," povedal Benedetti bezprostredne po skončení štvrtkovej etapy.

V záverečnom úseku 156 km dlhej etapy z Cunea do Pinerola si poradil s krajanom Damianom Carusom (Bahrain-Merida) aj Írom Edwardom Dunbarom (Team Ineos).

Novým držiteľom ružového dresu lídra Gira je po 12. etape Slovinec Jan Polanc z UAE Team Emirates, ktorý na tomto poste vystriedal Taliana Valeria Contiho.

"Bola to tímová taktika a som rád, že to napokon vyšlo tak, že mám ružový dres. Premýšľal som aj o pódiovom umiestnení v etape, ale ako priebežný líder som musel šliapať omnoho viac ako ostatní," poznamenal 27-ročný Polanc.

6.Bauke MollemaHolandskoTrek-Segafredo+6:02 min

Domov»Cyklistika»Giro d'Italia»Benedetti sa stal víťazom 12. etapy na Giro d'Italia, novým lídrom je Slovinec Polanc