Barcelona prežíva ďalšie sklamanie, prehrala vo finále pohára

Gerard Piqué (vľavo) po prehre Barcelony s Valenciou.
Gerard Piqué (vľavo) po prehre Barcelony s Valenciou. (Autor: SITA)
SITA|25. máj 2019 o 23:07

Messiho gól Barcelone nestačil.

SEVILLA. Futbalisti Valencie sa po ôsmy raz vo svojej klubovej histórii stali víťazmi Španielskeho pohára. V sobotňajšom finálovom súboji v Seville zdolali hráčov FC Barcelona 2:1 (2:0).

Favorizovaných Kataláncov zaskočili v prvom polčase dvoma gólmi v rozpätí deviatich minút Kevin Gameiro (21.) a Rodrigo (33.).

Valencia inkasovala v 73. min, keď po rohovom kope a hlavičke Clementa Lengleta Lionel Messi dokopol loptu do odkrytej časti bránky.

Lenže ďalšie góly už nepadli, a tak FC Barcelona po semifinálovom zlyhaní v Lige majstrov z FC Liverpool prišla v samom závere sezóny o ďalšiu pohárovú trofej.

Výsledok sobotňajšieho finálového stretnutia Španielskeho pohára vo futbale - Copa del Rey:

FC Barcelona - FC Valencia 1:2 (0:2)

/ hralo sa v Seville/

Góly: 73. Messi - 21. Gameiro, 33. Rodrigo, 53 698 divákov

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona prežíva ďalšie sklamanie, prehrala vo finále pohára