Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Najproduktívnejším hráčom sa stal Nylander, Marinčin bol vysoko medzi obrancami

Švédsky útočník zaznamenal 18 bodov.

William Nylander (vpravo) v zápase Švédsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2019.William Nylander (vpravo) v zápase Švédsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2019. (Zdroj: Ronald Zak TASR/AP)

BRATISLAVA. Najproduktívnejším hráčom MS 2019 v hokeji na Slovensku sa stal Švéd William Nylander. V ôsmich zápasoch nazbieral 18 bodov za 5 gólov a 13 asistencií.

Mladý útočník Toronta vyhral kanadské bodovanie napriek tomu, že odohral o dva zápasy menej ako jeho zdatní ruskí prenasledovatelia Nikita Kučerov a Nikita Gusev a tiež Čech Jakub Voráček, ktorí ukončili šampionát so 16 bodmi.

Najlepším strelcom sa stal Kanaďan Mark Stone s 8 gólmi, Slovák Matúš Sukeľ sa dostal do najlepšej desiatky s 5 zásahmi. Najviac asistencií si pripísal opäť Nylander (13). V tejto štatistike sa objavil najlepší Slovák Richard Pánik na 15. priečke so 6 asistenciami.

Prečítajte si tiež: Fíni sa pýtajú: Kedy budú zase majstrovstvá sveta v Bratislave? Čítajte

Produktivitu obrancov suverénne ovládol s 11 bodmi Čech Filip Hronek. K trom gólom v desiatich zápasoch pridal aj 8 asistencií. Druhý bol Švéd Oliver Ekman-Larsson s 8 bodmi a tretí Slovák Martin Marinčin so 7 bodmi z rovnakého počtu zápasov za 3 góly a 4 asistencie. Erik Černák sa dostal na 12. miesto s 5 bodmi (3+2).

V úspešnosti brankárov dominoval Rus Andrej Vasilevskij. V desiatich zápasoch čelil 240 streleckým pokusov a pripísal si 227 zákrokov, čo predstavuje úspešnosť 94,58%. Druhý bol "zlatý" Fín Kevin Lankinen (94,20%) a tretí Nemec Mathias Niederberger (94,17%).

Lídrom na vhadzovaní bol Švéd William Nylander s úspešnosťou 72,73%. Ten istý hráč dominoval aj v plus/mínus bodoch so 16 pluskami. Najviac minút na ľade v priemere strávil dánsky obranca Jesper Jensen Aabo (25,22).

Slovenský kapitán Andrej Sekera bol v tejto štatistike ôsmy s priemerom 22:54 min. Najtrestanejším hráčom šampionátu bol Rakúšan Patrick Peter s 31 trestnými minútami v šiestich zápasoch.