Dominika Cibulková. (Autor: Michel Euler - TASR/AP)
TASR|28. máj 2019 o 18:02

Proti Bieloruske neuhrala ani set.

Roland Garros 2019 - dvojhra žien - 1. kolo:

Arina Sobolenková (Biel.-11) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 7:5, 6:1

PARÍŽ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa neprebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom zápase na parížskej antuke podľahla turnajovej jedenástke Arine Sobolenkovej z Bieloruska v dvoch setoch 5:7 a 1:6. Aj vlani sa s podujatím rozlúčila už v 1. kole.

Zápas 1. kola Roland Garros 2019 Cibulková - Sobolenková: fotogaléria

28.5.2019

V prvom sete sa favoritka dostala do vedenia 5:3, no Cibulková dokázala získať späť stratené podanie a vyrovnala na 5:5. V dvanástom geme však opäť prišla o servis a Sobolenková sa dostala do vedenia.

V druhom dejstve už bieloruská tenistka dominovala. V druhej a piatej hre zobrala Slovenke podanie a set doviedla poľahky do víťazného konca 6:1, keď premenila tretí mečbal.

Bieloruská tenistka si tak vylepšila bilanciu vo vzájomných zápasoch s Cibulkovou na 2:0. V druhom kole sa stretne s americkou súperkou Amandou Anisimovovou, ktorá vyradila domácu Harmony Tanovú v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

Domov»Tenis»Roland Garros»Cibulková končí na Roland Garros, nestačila na Sobolenkovú