Karolína Schmiedlová. (Autor: Christophe Ena - TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2019 o 18:18

Slovenská tenistka dvakrát podávala na víťazstvo v zápase.

Roland Garros 2019 - dvojhra žien - 1. kolo

Naomi Osaková (Jap.-1) - Karolína Schmiedlová (SR) 0:6, 7:6 (4), 6:1

PARÍŽ 28. mája (SITA) - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nebola ďaleko od senzácie na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

V utorňajšom stretnutí 1. kola podľahla nasadenej jednotke Naomi Osakovej z Japonska 6:0, 6:7 (4), 1:6. Fedcupová reprezentantka SR Schmiedlová išla v druhom sete dvakrát podávať na víťazstvo v zápase, náročnú situáciu ani raz nezvládla a dovolila súperke otočiť priebeh duelu.

Zápas 1. kola Roland Garros 2019 Schmiedlová - Osaková: fotogaléria

28.5.2019

"Bola som veľmi blízko, takže ma bolí, že som premrhala toľko šancí. Možno som príliš myslela na to, že hrám proti svetovej jednotke," citovala Slovenku agentúra AFP.

Aktuálnu líderku singlového poradia WTA Osakovú čaká v druhom kole súboj s bývalou svetovou jednotkou Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska.

Osaková neuhrala v prvom sete ani gem

Dvadsaťštyriročná Schmiedlová (90. v rebríčku WTA) a o tri roky mladšia Osaková (1.) odohrali premiérový vzájomný duel. Hneď od úvodu stretnutia sa hra Japonky vyznačovala výraznou nepresnosťou, nedokázala sa dostať do zápasového rytmu a nakoniec v úvodnom sete nezískala vo svoj prospech ani jeden gem.

Na začiatku druhého setu sa zdalo, že sa Osaková upokojila a dostane sa do tempa. Rýchlo sa ujala vedenia 3:0. Japonka však v ďalšom priebehu nedokázala predvádzať konzistentnú hru a dovolila Slovenke vyrovnať na 3:3.

V deviatej hre Schmiedlová prelomila Osakovej servis a išla podávať na víťazstvo v zápase. Náročnú situáciu Slovenka nezvládla a dovolila súperke vyrovnať na 5:5. Japonka potom opätovne nedokázala udržať svoj servis a Schmiedlovú delil od víťazstva znovu iba jeden gem.

Slovenka tlak ani na druhý pokus neustála a o osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom ukázala pevnejšie nervy japonská tenistka a vyrovnala stav setov na 1:1. V treťom sete už nenechala aktuálna svetová jednotka Osaková nič na náhodu a získala ho vo svoj prospech po výsledku 6:1.

Schmiedlová nezopakuje svoje maximum

Rodáčka z Košíc Schmiedlová sa v hlavnej súťaži v Paríži predstavila šiestykrát. Najlepší výsledok dosiahla v roku 2014, keď ju v treťom kole vyradila Španielka Garbine Muguruzová-Blancová. Pre Schmiedlovú je to zároveň najlepší výsledok na turnajoch veľkej štvorky.

Vlani jej v Paríži vystavila stopku už v 1. kole Rumunka Irina-Camelia Begová. Ešte v roku 2012 sa na parížskej antuke dostala do finále dvojhry junioriek, v ktorom nestačila v troch setoch na Nemku Anniku Beckovú.

V aktuálnej sezóne má zverenka Milana Martinca Schmiedlová na svojom konte jednu singlovú finálovú účasť na podujatí WTA. Do záverečného súboja o víťaznú trofej sa jej podarilo prebojovať ešte v januári v austrálskom Hobarte.

Nasledovalo obdobie bez výraznejšieho úspechu. Dočkala sa ho až začiatkom mája, keď sa po úspešnom zvládnutí kvalifikácie prebojovala do 2. kola na prestížnom turnaji v španielskom Madride.

Domov»Tenis»Roland Garros»Schmiedlová podávala na víťazstvo proti svetovej jednotke, Osaková však zápas otočila